Zvedání nohou po sexu. Pomáhá to k otěhotnění?

pincik
17. lis 2010

Ahoj. Myslíte, že pomáhá zvedání nohou do vzduchu po milování, pokud chcete otěhotnět? Pár lidí už mi říkalo, ať to vyzkouším, ale nikde není, jestli to vážně funguje. A jak dlouho mám mít ty nohy nahoře? Minutku, dvě nebo nějak dlouho? Díky moc za odpovědi 🙂

ducik
17. lis 2010

@pincik proc by nepomahalo, pracuje pak gravitace 😉 a urcite to tu nekde najdes, chce to dele nez minutku, dve, spis tak deset, patnact, aby se stihlo stat, co se stat ma 😀

pincik
autor
17. lis 2010

Patnáct minut??? Doufám, že se mi neodkrví nohy 😀 Ale děkuju moc 😉

terak
17. lis 2010

@pincik Ahoj, ja jsem teda zvedani nohou moc nepraktikovala, ale docetla jsem se z vice zdroju jednu radu, ktera teda u me zabrala. Po milovani to chce zaujmout nejakou pohodlnou polohu a prstem uvnitr trosku pomoct ejakulatu, aby se dostal dovnitr na spravna mista. Partner to vubec nepostrehl a ja byla asi behem 4 pokusu tehotna 😎 Zjistila jsem to tedy az po sesti tydnech, protoze jsem si nedelala testy, ale vychazelo to presne do te ovulace, kdy jsem to zkousela.

valentinuska
17. lis 2010

já jsem nikdy nohy nezvedala 🙂 myslím, že co se má stát to se stane a v tomhle případě k tomu tato gravitace není potřeba ...
nicméně tímhle nikdo nic nezkazí a pokud se chvíli snažíte, tak to pro svůj dobrý pocit určitě můžeš zkoušet 🙂

ffiinnkkaa
17. lis 2010

a pak je nejlepší už vůbec nevstávat. teda pokud to praktikujete ve večeních hodinách 🙂 .takže nohy nahoru a pak jsme šli hned spát.. 🙂

collette
17. lis 2010

Přijde na to...

Já měla dělohu v retroverzi (otočenou na druhou stranu) a dle babských rad je v takovém případě nejlepší poloha na bříšku (při i po) - aby "to" nateklo tam, kam má 😉 Nejlépe si pak podložit kyčle polštářem. V takovéto situaci je ležení s nožkama nahoře spíš na škodu. Mohu potvrdit, že to funguje. Pořád na zádech s nohama nahoře a nic a poprvé na bříšku se zadnicí vystrčenou k slunci a co myslíte? Měl ho tam 😀 😀 😀

Jinak pokud je děloha v "běžném" postavení, určitě to do sebe něco má. Také souhlasím s @terak , někdy je třeba pomoci. Také jsem se dozvěděla, že napomoci může i dosažení orgasmu u ženy, díky kterému se čípek "namáčí" do spermatu. Což je vlastně obdoba praktiky, kterou terak popisovala, jenn tedy asi příjemnější a pohodlnější 😵

Každopádně vyskočit jako laňka ihned po akci v obou případech není ideální, protože jak píše @ducik, gravitace funguje a taky by se klidně mohlo stát, že sperma z pochvy vyjede dřív, než ho dostatečné množství prostoupí tam, kam má. Teda pokud nejste případ "stačí hodit trenky" 😀

terak
17. lis 2010

@collette A nejlepe vyskocit jako lanka a bezet do sprchy, coz praktikovala jedna moje kamaradka ... pry kvuli vaginalnim zanetum. A divila se ze nemuze otehotnet 😎

collette
17. lis 2010

@terak A pokud možno udělat sprchou bez nástavce výplach 😀

mv
17. lis 2010

Já mámhodně zakloněnou dělohu a dokud jsem používala doporučenou polohu na břiše s polštářem, tak nic.Pak jsme to jeden měsíc zkusili normálně, jen na zádech a bylo to.Takže asi jak komu. to pomůže.
A hodně jsem četla o té prstíkoví metodě, ale jak můj gynekolog, tak v CARu mi od toho zrazovali.Je prý šance, že "posunu" i ty plavce, co by jinak neměli šanci a může se uchytit pomalý a nekvalitní jedninec z nich.Ale zase kámoška tak otěhotněla a nemá rozhodně nekvalitního jedince. 😉

marecek4
17. lis 2010

@collette a taky prý z této pozice jsou většinou kluci-u nás i u sousedů to tak vyšlo-ale asi záleží i na partnerovi,protože druhého mám zase z pozice nahoře,ale ti sousedi měli tři holky a teprve pak po praktikování této polohy kluka 😀

terak
17. lis 2010

@marecek4 No není to spíš tak, že klučičí spermie jsou míň odolný, takže když se dostanou rychleji k cíli, tak se chytnou kluci, zatímco holčičí vydrží víc, takže když kluci pochcípají, tak skoruji holky 🙂 Cetla jsem to v souvislosti s ovulací. Že když máš sex dál od ovulace, tak holka, když v den ovulace, tak kluk. Holt je vidět, že ti chlapi jsou sice agresivní, ale už od mala nic nevydrží 😀 😀 😀 😀

ygreen
17. lis 2010

Já otěhotněla u obou dětí přesně po zvednutí nohou 😉 takže za mě to opravdu funguje. Prostě jsem si podepřela zadek polštářem, ležela jsem a nohy jsem si opřela o stěnu a třeba 10 minut jsem si tak hověla 😉 a mám holku i kluka 😉

marecek4
17. lis 2010

@terak ovu jsem si nikdy nijak neměřila,ani nepočítala,nějak to nebylo zapotřebí,ale všecky jsou hned po ms,ať kluci nebo holky-do tří dnů,snažili jsme se jen o Terezku-před ní jsem měla samovolný potrat-po několika měsíčním snažení,a od té doby se nesmí v mé blízkosti vyskytnot trenky,tak radši zobu preventivně tabletky proti dětem

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pincik
autor
17. lis 2010

Tak dneska už jsme to zkoušeli se zvedáním nohou, tak uvidíme 😉

terak
17. lis 2010

@marecek4 No ja jsem vedela jen tak zhruba, kdy mam ovulaci a samozrejme v te dobe jsme se o to pokouseli kazdy den. Ale rozhodne ne, ze bych si pocitala dny nebo hodiny, nebo to merila. Mereni teploty mi vydrzelo asi 3 dny....

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pincik
autor
17. lis 2010

Terak: Vy jste se pokoušeli každý den? Četla jsem, že když se snažíme, tak bychom to každý den neměli zkoušet, protože musí spermie nejdřív uzrát. Je to tedy pravda nebo se můžeme pokoušet každý den, když mám zhruba ovulaci? 😕

pincik
autor
17. lis 2010

Děkuju moc. Už to docela trvá, tak snad se to brzy povede 🙂

martankas
18. lis 2010

Ahoj,tak já otěhotněla v podstatě první měsíc snažení,ovulaci jsem si vůbec nehlídala,jen v období u prostřed cyklu (cca týden)jsme na mimču pracovali ob den,protože jak píše @pincik,spermie musí "uzrát..vždy jsem si pak podložila zadeček polštářkem,zvedla nohy a ještě si dopomohla metodou ,kterou popisovala @terak ...tak nevím,co z toho mělo na otěhotnění vliv 😀 každopádně to bylo pro nás s manželem milé překvapení 😉

markett_a
18. lis 2010

@martankas ... takze ja zkousim vse dohromady jako ty, a rok a pul nic ☹

martankas
18. lis 2010

@markett_a a první mimčo se vám povedlo za jak dlouho? myslím si,že u nás to byla náhoda,že u případného druhého mimča už to tak lehce nepůjde 😒 a byli už jste na vyšetření?mě doktor řekl,že když se nám do půlroku nepodaří otěhotnět,máme přijít...

markett_a
18. lis 2010

prvni jako tobe, prvni MS po vynechani HA, prirozene... jenze to uz je 13 let, bohuzel, telo uz nejak zestarlo... uz mam za sebou 1. pokus IVF, neuspesne, mela jsem jen jeden folik 😒 a vajicko nebylo moc kvalitni...

petja
18. lis 2010

a já zrovna zadeček zvedala a používala i prstíkovou metodu a otěhotněla jsem hned 2.cyklus.Předtim půlrok nic...

martankas
18. lis 2010

@markett_a teď na podruhý se to určitě podaří!!! uvidíš...vůbec si nedovedu představit,jaké to musí být,čekat třeba několik let na miminko...proto to moje těhotenství beru jako zázrak...

jasekd
18. lis 2010

@pincik Hele, moc to neres a pokud se vam chce, tak klidne denne 😉 My mame Martinka po cca pul roce hormon. lecby u me (ovar.cysta, takze Agolutin, Utrogestan, a pak jeden cyklus s Clostylbegitem). Ten Clostyl se muze brat jen 3 cykly, je to svinstvo a bylo mi strasne zle, takze predstava, ze to budu brat znova, me desila 😅 Byli jsme na dovolene a min. jednou denne to bylo. A povedlo se. Myslim, ze na boku, a mame kluka. Druhe bylo naprosto neplanovane, otehotnela jsem po prvni MS po porodu, kdyz bylo klukovi 3 mesice 😅 Takze sok. Vyslo to bez lecby, jedna nehoda. Asi po 100 letech v klasicke poloze (misionar), nejak na ni prisla po letech chut. Nohy nahoru jsem nedavala nikdy a vetsinou se i sla rychle osprchovat. Muj problem byl horm. profil po 10ti letech uzivani HA a ta cysta, ne sprchovani... Jo a ted by to mela byt holka.
Takze moje rada pro ty, co se jim delsi dobu nedari. Vyhledat lekare (ja aspon prisla na tu cystu a zaclo se to resit) a kdyz se chce, tak to kolem ovulace delat co nejcasteji 😉 Kecy typu, ze to nemas resit a ze to nejde proto, ze se tim nervujete, mi uz fakt lezly na nervy 😠 A ted se jim ty chytre reci jakoby potvrdily a nikdo jim nevysvetli, ze u me to byla objektivni pricina, ne nejaka honba a hysterie za miminkem. Hodne stesti.

nerreidda
18. lis 2010

Ahojík 🙂 Tak já s nohama u stropu lehávala skoro pořád...ale když po půl roku nic,tak jsem se na to vyprdla.Ale to už jsem byla v tom...a ani jsem to nepostřehla, páč jsem si přestala dělat testy 🙂 Tak kdo ví, jestli to tomu pomohlo 🙂 Ať se brzo zadaří 😉

beruska2x
18. lis 2010

🙂 taky jsme to delala, tehu jsem byla druhy mesic zkouseni ale jestli je to tim to nevim, kazdopadne jsme se s MM nasmali a to se taky pocita 😀

pincik
autor
18. lis 2010

My se snažíme zatím devátý měsíc, ale už začínám přemýšlet nad různými fígly (viz. zvedání nohou). Zatím po celou dobu piju kontryhel, beru kyselinu listovou, jakž takž si hlídám ovulaci 😅 a teď už zvedám i ty nohy. Bojím se, že to tak trvá, kvůli HA, kterou jsem měla před tím, ale snad už něco z těch věcí pomůže. Vždycky jsem brala otěhotnění jako samozřejmost, ale čím víc jsem se o to začala zajímat, tím víc vidím, jak to zas tak jednoduché není 😕

bettyna84
18. lis 2010

Ty jo, já teda nevím, ale viděly jste někdy jaký je to vodotrysk 😀 , myslím, že nějaké zvedání nohou, nebo prstíčky už tomu vůbec nepomůžou...vždyť ty spermie jdou ven pod takovým tlakem 😉 . Jinak prvně jsem otěhotněla buď ve vaně (takže sprcha okamžitě), nebo v poloze zezadu, ale osprchovat jsem se šla taky hned... To až teď podruhý to nejde a věřte, že zkoušíme všechno 😠 .