3dc Proseca v 19.tt-bojím se. Co myslíte?

5. črc 2020

Ahoj holky, mám neskutečný strach… Jsem nyní v 19tt týdnu těhotenství, za cele těhotenství jsem se ničeho nenapila. Jenže včera byla hodně velká oslava a já jsem pak našla, že jedna až dvě skleničky vína neuškodí… Tak jsem si říkala, ze na ze oslavě si tu skleničku dám..jenže jsem teda řekla své kamarádce aby mi dala 2dc Proseca s vodou, takže střik… Nějak jsme to potom vůbec nevnímala a kelímek od ní vzala a začala pít. Najednou, ale cítím jak mi to stouplo maličko do hlavy a vůbec jsem nechápala… říkám kolik si mi tam toho dala a ona ze tak třičtvrtě kelímku a zbytek vody… Naprosto jsem se zdědila a podle mého to mohlo být tak cca 3dc. Holky vůbec to nemohu pustit z hlavy a neskutečně se bojím, jestli to nemůže ublížit miminku. Neskutečně si vyčítám, proč jsem vůbec na oslavu lezla a nebo proč si to vůbec dávala a nebo si to nenalila sama? Co si myslíte? Nedokážu se teď na nic soustředit a jsme z toho neskutečně špatná a tak si nadávám.. Bojím se jak jsme to prostě cítila v hlavě, maličkou přiopilost i když na nějakých 30 minut, ale stejně. Mám takový strach…

letalnica
6. črc 2020

@me_druhe_ja Každý to má jinak. Já nepiju vůbec, ale nepřežila bych bez čokolády 🙂

me_druhe_ja
6. črc 2020

@letalnica Heh, já čokoládu ráda, ale raději si dám dobrý víno/pivo než cokosku. 🙈

tulikiss
6. črc 2020

@me_druhe_ja a proc se omezovat, vsak ma clovek dve ruce, tak do jedny cokosku a do druhe vinko 😀

denisahlavicova
6. črc 2020

Já tehu zjistila až na konci druhého měsíce a to jsem pila docela dost, když byla příležitost. Pak nic a až tak měsíc před porodem jsem si dala 2x nebo 3x týdne pivko a nic se nestalo

marti89
6. črc 2020

Ten stres kolem ti uškodí víc než samotný vypitý alkohol. Nejsi alkoholička, byla to jen příležitostná ojedinělá záležitost..

jade85
6. črc 2020

@jjasmina alkohol v těhotenství a při kojení jsou naprosto nesrovnatelné věci. Ty jsi tím fakt posedlá.

jako_mala_holka
6. črc 2020

Behem tehotenstvi jsem mela dvakrat cca decku vina a na silvestra frisco, ale z toho jsem si dvakrat cucla a palila me zaha, takze nic... bylo to ve druhem a tretim trimestru... nic se samozrejme nestalo... argumenty, ze miminu asi vino nedam... samozrejme ze ne, ale taky mu nedam treba svickovou, ze, a ze jsem ji v tehu sezrala... 😅 no nedam mu treba ani rajce (kdyby nekdo poukazal na nezdravost svickove) 🙂

emko11
7. črc 2020

Nic se nestane! Jednou se tomu budes smat, ze jsi tuto situaci vubec resila..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru