Bojím sa, že sa mi narodí choré dieťa

matikeks
13. únor 2014

Ahojte. je normálne že dosť často uvažujem o tom že sa mi možno narodí choré dieťa? neviem si ani predstaviť čo by bolo ak by sa mi narodilo postihnuté dieťa.

terinda
14. únor 2014

Myslím, že je to vcelku přirozená obava 😉
Určitě absolvuj screening v 1.trimestru - NT scr.

lv
14. únor 2014

Je to časté..no a už ti to začalo, pak se budeš bát, ze se v břiše hýbe moc-malo, pak porod, pak u nemoci, strach z úrazu, z aut, silnice, aby decku někdo neublížil. Starosti rodičů.

monkapa
14. únor 2014

Ahoj,já mám to stejné,pořád přemýšlím,aby se mimčo nenarodilo nemocné,nebo mám i starch z toho,abych je vubec donosila a nestal si mi opět zaml. těhotenství.Snad to přejde...

dora13
14. únor 2014

@monkapa neprejde 🙂 jak psala @lv , clovek uz se bude porad bat -- nejdriv to bylo, abych vubec mohla otehotnet, potom aby to neodeslo s MS, pak spontanni potrat, zamlkle tehotenstvi, pak prvotrimestralni screening, ted sleduju pohyby, predcasny porod, hadam, ze za chvilku prijde strach z porodu. A nechci si ani predstavovat, co bude, az se to miminko narodi. Strach o dite je holt neodmyslitelnou soucasi rodicovstvi -- dobra zprava ale je, ze to tak ma asi kazdy.

@matikeks

dezyre
14. únor 2014

Prosimtě, vůbec si takové myšlenky nepřipouštěj, ať maličkýmu něco ještě nepřivoláš 😉

dadushe
14. únor 2014

@matikeks Upřímně člověk si neumí představit ani to zdravé dítě. Je to neskutečná změna v životě, hotový hurikán 😀 Ber to tak, že o všem už je stejně rozhodnuté, tím strachováním s tím nic neuděláš. Zbytečně si k sobě ten strach nepouštěj, je nesmysl se bát něčeho, co není nijak podložené🙂 To je jako se bát, že po cestě do práce mě přejede auto...Žij přítomností, všechno je u doktora dobrý, tak je zbytečné vymýšlet scénáře "co kdyby"🙂 Zvládneš to v pohodě, uteče to jako voda a brzo prcka uvidíš🙂

bambulal1
14. únor 2014

@matikeks ja sem byla na tom stejne a ver,že až po prvé budeš držet své maličké v rukách narastie tento pocit o 100% aspon u mna jo. Dnes sme po prvé jeli víc jak 2hod, v aute a stále sem partnera upozornovala at dáva pozor,koukala do spentého zrcátka jestli se nekdo na nás moc nelepí 🙂 ono to proste k rodičovství patrí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru