Bolesti 39+5 - jak zvládnu porod. Co na to pomáhá?

monikagrol97
13. lis 2019

Ahoj v pátek mám termín. Od včerejšího večera jedou bolesti jako blázen. Že začátku to bylo dost nepravidelne a slabé, dalo se ještě spát, ikdyz mě to i občas probudilo. V 5 ráno mě probudili silné bolesti, začíná to v podbřišku jako při MS, pak to jde do zad, ale fakt šíleně. Ráno jsem jela na kontrolu, prý ještě nejsem otevřená, že to jsou poslicci. Jsou ale pravidelný někdy po 10minutach, někdy po 7minutach, ale opakuji se, nepřestává to. Vše jsem jim řekla, nedokáži pochopit, že mě pustili domu. Fakt se to nedá vydržet. Nechci bejt citlivkaá, až nastanou tedy ty porodní bolesti tak to se asi zvencnu. Nemáte rady co na tyto bolesti pomáhá? Nejde mi ani usnout, je to fakt bolest, dekuju předem za rady.

denca033
13. lis 2019

@monikagrol97 mě pomáhá tepla voda. Ale po teplý vodě se to může rozjede ještě víc nebo to přestane.

pipi_puncocha
13. lis 2019

Zkus vanu... buď to pomůže a nebo tě to definitivně "dorazí" a rozjede se to ještě víc. Klidně jeď do porodnice znova, když se budeš bát/nebudeš si jistá, ten nález se může za 2h úplně změnit. To jsi byla na kontrole tam, kde chceš rodit? Držím moc palce, já mám termín zítra.😬

monikagrol97
autor
13. lis 2019

@denca033 naložit se do vany, nebo sprcha? Děkuji, zkusím.

monikagrol97
autor
13. lis 2019

@pipi_puncocha jojo, tam kde rodim. Prý jsem zavrena na tři západy, ale dr říkala že se to taky může za hodinu změnit. Bolesti jsou fakt silnější a silnější, mám to přes 20km, takže počkam, až to bude fakt k nevydrzeni. Zkusím teď usnout a pak si dám vanu. Jsem na to zvědavá a mám i celkem strach. Nečekala jsem, že to bude takovéhle trápení, jsem myslela, že mi praskne voda, začnou bolesti a budu rodit. 🙈😂 Když už mám ale takhle ty poslicky, tak by to do pár dnů mohlo být ne? Jinak držím palečky, ať máš rychlí porod ✊✊

pipi_puncocha
13. lis 2019

@monikagrol97 já věřím, že ano. Snad to nabere rychlý spád a budeš mít miminko brzy u sebe. 🙏🏻 a máš u sebe někoho kdo tě odveze?
Moc díky a taky držím palce a posílám hodně sil.🍀

denca033
13. lis 2019

@monikagrol97 záleží na vás. Zkuste. Buď se vám to rozjede nebo přejde.

denca033
13. lis 2019

@monikagrol97 ale je lepší vana. Voda by měla mít tak 40stupnu ale není nutný. Prostě teplou vodu pěkně si tam polezet a čekat

cuuza
13. lis 2019

Teplou vanu, buď se to rozjede nebo uklidní, přesně jak píšou holky...

denca033
13. lis 2019

@cuuza aja můžu mít teplou vanu jak chci a furt nic. Jsem 39tt a už toho mám opravdu plný kecky. Asi se malýmu nechce do zimy či co. A já bych už rodila az bych brečela

cuuza
13. lis 2019

@denca033 To dělá jen proto, aby ses na něj víc těšila... ❤️

denca033
13. lis 2019

@cuuza já se těším hrozně ale ten konec mi přijde fakt nekonečnej

amazonkajanik
13. lis 2019

@monikagrol97 spíš sprcha a proudem si masírovat záda a hlavně kdyby ti praskla voda, tak bys to spíš poznala, než v ty vaně 😉 mě praskla když jsem vylezla.zatlacila jsem ,že si prdnu a najednou proud,tak jsem rychle sedla na okraj vany. Původně jsem si myslela, že jsem se potento, ale kdyz jsem viděla krvavé nitky, bylo mi to jasné. Taky jsem byla ten den na kontrole, přes den mě brala jen záda. Nu a pak jsme byli rádi, že jsme byli v porodnici do 5min, páč malý byl na světě 30min po příjezdu 😁

fouskovi
13. lis 2019

Mě na bolesti pomáhala horká vana a v porodnici zase sprcha manžel mi sprchoval záda a bylo to super

krucis
13. lis 2019

No sestřenici taky poslali dom a tam čekala na "opravdové" bolesti tak dlouho až málem rodila cestou 😂Tak pozor na to...Raději jet dřív než pozdě. Já jsem jela na kontrolu jen tak aby přítel neřekl, že šel zbytečně dřív z práce, od rána jsem měla nepravidelné bolesti ale zatím nic hrozného. Byl to můj čtvrtý porod a byla jsem přesvědčená, že mě pošlou dom...Neposlali, za 3 hoďky se narodila Kačenka

kixi
13. lis 2019

@monikagrol97 presne takto jsem to mela...rano kontrola, zavrena na 10 zapadu.. uz po ceste domu bolesti, v poledne uz silene, ale nepravidelne ... Pokazde kdyz jsem zavolala, rekli, ze jsem byla zavrena a musi to byt pravidelne..kdyz uz se to nedalo vydrzet jeli jsme a nakonec byl do 2 hodin malej na svete...pravidelnou kontrakci jsem nemela ani jednu...drzim pesti!

nika_nadherna
13. lis 2019

Já byla taky v porodnici, že jako rodím, plodovka odteklá. A oni že ne, jako by byli v mojí kůži, a že ani na monitoru nic není. Trvala jsem si na svém. Nechali si mě tam, protože měli volný porodní sál, ale že to může trvat dlouho. Malý byl do tří hodinek na světě. Strašně rychle jsem se otevírala.

marketaholasova
13. lis 2019

Měla jsem to před 10 dny stejně. Od 2 ráno mě bolelo v zádech. Ve 15 hodin jsme jeli na monitor a totálně uzavřena a že to nic není. Měla jsem týden po terminu tak si mě tam nechali. Neustupovalo to a v 20 hodin mě lifrovali na sál že rodim ať volám partnera. V 1:30 malá byla na světě. Pry to bylo dost rychlý na prvorodičku. Kontrakce jsem necítila přes krizove bolesti.

astyna88
13. lis 2019

Bohuzel krizove bolesti znam,navic na ctg nejsou videt,tak bacha na to,ja takto porodila skoro sama,nikdo mi neveril,ze rodim. Me pomahal balon a na zada tepla voda,co sneses....

palacinka_marmeladova
13. lis 2019

Bacha na to,já takhle furt čekala na ty bolesti k porodu,až jsem málem porodila doma 😁 Jelo se když mi při tom jednom "poslíčku"rupla voda.Držím palce,ať to máš co nejrychleji za sebou.

monikagrol97
autor
13. lis 2019

Tepla voda nepomohla, bolesti se snížili na 5minut a jsou silnější. Počkám hodinu, tak jak mi řekla sestra a když budu mít bolesti pravidelne tak vyrazím a doufám že mě zase neposlou domu, nedá se to vydržet.. Dekuju vám všem, také vám přeji rychlí porod

suromana
13. lis 2019

Měla jsem to stejně, po dvou takových nocích už mě nechali v porodnici, i když jsem byla úplně uzavřená, přenášela jsem, tak že tomu trošku pomůžou. Nejdřív ráno rupli vodu, po pár hodinách oxytocin, furt nic, žádná změna, pak epidurál, prý se to tím může srovnat a rozjet, tak to jsem se aspoň na chvíli vyspala, po dvou hodinách furt nic, pořád uzavřená, pak se na mě přišel podívat nějaký machr přes CS, poslal mě ještě na dvě hodiny procházet se, v osum večer, když jsem nebyla otevřena ani na půl cm, jsem šla na sekci. Popravdě třetí noc a den v těch křečích už jsem si stejně nedovedla představit. Přeji ti, ať dopadneš líp a co nejdříve je dítko na světě.

viki999
13. lis 2019

@monikagrol97 já měla takhle nepravidelně kontrakce 3 dny před porodem.. šlo mi to hlavně do zad, do kříže, poslední den večer už jsem fakt nemohla sedět, stát, ležet, nic, střídala jsem polohy co 10 vteřin... tak jsem se rozhodla, že teda pojedeme, ne že rodim, ale prostě protože už nemůžu, ať mi dají něco na ty záda.. A jak jsem se zvedla, ucitila jsem lupnuti a rupla voda.. takže jsme jeli teda stejně :D
Každopádně mě absolutně nedelalo nic břicho, to bylo v poho, na záda jsem umirala celý porod, při rotaci už jsem byla spíš v křečí, než že bych byla schopna tlačit..
Takže držím palce, ať to nemáš jako já...

zelenoockaa
13. lis 2019

Hele pokud se na to necítíš tak jeď znovu a nenech se odbýt. Sprchu si dej klidně znovu, pokud ti dělá dobře, mě pomáhal míč. Snaž se prostě najít úlevové polohy, opřít se o něco, pověsit se třeba za muže, klidně i něco malého sněz.

kixi
13. lis 2019

@monikagrol97 pokud se ti snizily intervaly na 5 min, tak bych jela...ja si pamatuju jak jsme jeli jak o zivot a ja intervaly po 2 minutach..🍀🍀

monikagrol97
autor
13. lis 2019

Mám to furt nepravidelne.. Půl hodky po 5ti minutách, půl hodky po 7minutach.. Už si nevím rady, bolesti se zhoršili :(

evee24
13. lis 2019

@monikagrol97 tak se tam jed znova ukázat. Může to být klidně k porodu. Taky sem si dala pár výjezdu. Ale pokud tě to nutí prodychavat a nejde vydržet v žádné poloze tak bych jela. Tak přeji rychlý porod 😉

leymea
13. lis 2019

@monikagrol97 mozna bych taky jela.

marketaholasova
13. lis 2019

@monikagrol97 tak hle jsem to měla já před 10 dny 🙂 zcela nepravidelně. Podle monitoru jedna za 20 minut. Ale já se otevřela za 5 hodin z ničeho a za 6 hodin malá na světě

krista25
13. lis 2019

@monikagrol97 já bych tam Teda jela, já nemela pravidelne kontrakce celý porod. A měla jsem krizové bolestit, takže mi pořád říkali že nerodim. Protože to na monitoru neviděli.

moly001
13. lis 2019

@monikagrol97 Pokud nepomohla vana, jsi prvorodička a máš kontrakce cca po 5-7min, ja osobně bych tedy jela...Držím pěsti, ať je to už porod a máš to brzy za sebou...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru