Celé těhu mám v podvědomí strašně škaredé myšlenky

petuna05
23. črc 2012

Ahoj maminky, jdu k vám pro radu nebo spíš než pro radu jako pro empatii, jsem už ze všeho vyřízená☹.
Jde o to, že mám celé těhu v podvědomí strašně škaredé myšlenky, že mé miminko bude postižené, trápí mě to, snažím se toho všemožně zbavit, ale nic nefunguje, jsem už 38+1 a celé těhu jsem měla fyziologické-až na tu mou hlavu☹
Miminko miluju, ale nevim proč mu takhle ubližuju, doufám, že vás nepohorším mýma starostma a předem moc děkuji za jakékoliv podněty

eficenka
23. črc 2012

ahojky....
Já si taky prvně dělala starosti, jestli je vše ok, vyšla nám malá srdeční vada, ale prostě vím že to zvládneme...
Včera mi umřel dědeček a musím říct, že sou i fakt horší věci, než myslet na njehorší...
Co se má stát se stane a pak je na slzy spousta času, tak si koukej každé říct, že jsi zdravá, i miminko, že máte kde bydlet,co jíst.... A bude hned lépe 🙂

cuci25
23. črc 2012

Já měla taky strach, i když jsem byla na genetice, všechny testy i ultrazvuky dopadly výborně, tak stejně kolem sebe furt člověk slyší nebo čte, jaký se stávají hrozný věci při porodu a tak...Jenže jsem se snažila takhle neuvažovat a myslet pozitivně, bála jsem se, že pak bude moje miminko neusměvavé se špatnou náladou, tak jako já. Nejhorší je, že i když porodíš zdravé dítě, tvůj strach tím neskončí, spíš naopak . Budeš se bát víc a víc a takhle už to bude po celý život...

petuna05
autor
23. črc 2012

@eficenka to je mi opravdu líto, ale uvidíš, že vše časem přebolí, moc ti děkuju za podporu, doufám, že vše bude v pořádku a já po porodu přestanu šílet

petuna05
autor
23. črc 2012

@cuci25 to je to, s každou knížkou přečtenou o těhu nebo mimi kde je zmínka o nemocech, nebo stačí tv zprávy, tak jsem tam kde jsem byla, a jak říkáš i můj dr mi řekl, že porodem se strach ještě zhorší, měla jsem naplánované skoro vše, ale s tímhle jsem teda nepočítala. moc děkuju a máš překrásné miminko, gratuluji

ined77
23. črc 2012

@petuna05 ..ber to tak, že kdyby jsi měla myslet jen na to špatné, neděláš celý život nic jiného 😉 .
a takhle žít nejde...ale pokud by jsi s tímto měla i nadále problémy nebo se dokonce porodem zvětšily, klidně vyhledej nějakého odborníka, třeba psychologa...ostuda to není a je to jedna z cest k větší spokojenosti 😉 .
přeji super porod a krásného, zdravoučkého mimíska 😵 .

veverkazrzava
25. črc 2012

@petuna05 Holka, tak to necti, zbytecne se stresujes...ja mam obcas taky takove myslenky, jestli bude vse ok...ted, jak jsem zacala planovat, co budeme s malou po porodu delat me dokonce napadaji veci, jakoze co kdyz si ji ani neprinesu domu 🙂 Zakazuju si to!!!!!! A podle me tim mimco netrapis, prijde mi to prirozeny. Tipla bych, ze nas bude vic, co se obcas oddavaji takovym myslenkam ;)

petuna05
autor
25. črc 2012

veverkazrzava- díky za komentář, jsem ráda, že v tom nejsem sama, už se taky těším na miminko.

kacikaci
25. črc 2012

taky jsem měla hrozný strach, že bude něco špatně, ten strach mám doteď a budu ho mít celý život...ale musela jsem si ten strach prostě zakázat, nebo spíš se s ním smířit, a brát všechno, jak je...kdyby měl člověk myslet na to, co všechno s emůže stát, tak je to na mašli..takže já osobně se snažím moc nepročítat informace, když to není zapotřebí, a užívat si to, co mám...jen tak se dá normálně žít, užívat si vše, co můžeme a snažit se nemyslet na to zlé..užij si zbytek těhu, pokud to půjde, a držím palečky, aby bylo vše ok..aby jste byli s miminečkem spokojení a on/a s Vámi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru