Chlapeček místo vytoužené holčičky. Jak se s tím smířit?

26. srp 2022

Všechny vás zdravím, včera jsem se dozvěděla že k našemu 1,5 ročníku synovy přibude brácha. Jsem strašně ráda že je vše v pořádku a čekáme zdravé miminko, ted ale přijde to ale... s manželem jsme toužili po holčičce a manžel byl přesvědčený že to tak bude. Nakonec to bude chlapeček a ja nechci být nevděčná, ale vůbec nevím jak se mám vyrovnat se zklamáním nebo spis smutkem. Moc se na chlapečka těšíme a vím že je to jedno co to bude a hlavne ze je zdravý za to jsem fakt ráda ale proste ty myšlenky na holčičku porad jsou. Další uz vážně nebude. Jak se s tím smířit?

gbp
26. srp 2022

nechala sem to vyprchat 🤷🏼‍♀️ mam dceru, taky bych rada syna, kvuli manzelovi i kvuli sobe a pravdepodobne si to taky nikdy nevyzkousim a nezaziju jake to je mit syna. cekame druhou holku. taky jsem rada, vdecna, hlavne aby byla zdrava a ten blizici se porod jsme spolu zvladly ♥️ ze zacatku mi to taky bylo lito vic. holt to tak proste ma byt. ty mas dva kluky, ja mam dve holky 🤷🏼‍♀️ rikam si, ze me to ma neco naucit, ze neni mym udelem syna vychovat, ale treba budu mit vnuky, ktere si pak o to vic uziju. tchyne mela zase jen kluky a ted ma vnucky a je z toho uplne hotova 😄 sama nejsem moc holcici typ, zadne moc saty, liceni, sperky, mam kratke vlasy 😄 tak to mam za to 🤭 ne sranda...mym ukolem proste bude vychovat bajecne zenske pro nejake bajecne kluky, ktere budes mit treba zase ty ☺️👍

merope
26. srp 2022

Tak můžeš zkusit další a další a další dítě 🙂. (My jsme třeba doma tři sestry, táta chtěl kluka, znám rodiny, co mají 4 kluky 😀 )

krisstina93
26. srp 2022

Jo taky sme to tak měli, druhý byl opět kluk :D tak sme si to dali jste jednou a potřetí už se povedla ta holčička :D ale kluci jsou parťáci, má to spíš výhody, víc si spolu vyhrajou, dědí po sobě oblečení a celkově člověk ušetří, ta holčička mě přivede na buben :D

pribylovapetra
26. srp 2022

To se těžko radí,sama se s tím musíš popasovat. Ale nech to plynout,ber to jak to je. Já zase chtěla 2 holky a to druhé je kluk. Taky jsem z toho byla rozčarovaná,ale je to můj mazlík.

lady742
26. srp 2022

Měla jsem dva kluky 16m po sobě a když bylo mladšímu 7sli jsme do toho do třetice,ta holčička byla prostě strašně chtěná a ono to vyšlo,dneska jsou ji 2a milujeme ji všichni

martiina_k
26. srp 2022

já jsem taky strašně moc chtěla holčičku, když byl na ultrazvuku pindík, byla jsem zklamaná, ale říkala jsem si, no tak podruhé to vyjde. Jako druhé máme dvojčátka a když doktor u "A" řekl, že je tam zase pinďa, byla ve mě malá dušička, aby aspoň jedna holčička byla... a teda byla, máme páreček. Do čtvrtého dtíěte bychom nešli a tak vím, že by mi holčička celý život chyběla. Strašně, strašně, strašně moc. Tak třeba si k vám i třetí miminko (a moc přeju, aby to ta holčička byla) najde cestu.

lachtanice86
26. srp 2022

Máme dvě holky, chtěla jsem kluka i kvůli manželovi. No nic, v jeho práci se rodí jen holky, napříč celou republikou, takže by to byl zázrak. Ale vlastně to má výhody. Dědí po sobě, výbava skoro nic nestála. Zase už vím co a jak, myslím tam dole. S malým pindou bych to asi neuměla 😁 ale hlavní je, že jsou zdravé. Jo a další dítě odmítám. Těhotenství bylo peklo a nesnášela jsem to

stef9328
26. srp 2022

Nikdy si nebut jista, ze dalsi dite nebude.
Ja chtela vzdy 2holcicky, kluka jsem si nikdy nepripoustela. 2 krasne, zdrave holcicky mam, no ale necekane jsem otehotnela (mesic a pul na to co mi zemrel muj milovany tatinek), a jelikoz on mi strasne pral syna (mi ho poslal), za 3.tydny se mi ma narodit syn.
Jsem za to strasne vdecna.
Takze tim chci rict, ze nikdy nevis co ti osud nadeli, treba se dockas jednou i vytouzene holcicky!
Ale urcite si oba kluci krasne vyhraji a budou skveli partaci.❤️😊🍀

guliii
26. srp 2022

@merope já znám rodinu co má 6 kluků a asi nekončí a spolužačka z vysoké je z pěti holek 😂

ivivi
26. srp 2022

Dokud není narozený, tak to není 100%. Kamarádka čekala "kluka" a je to holka jako lusk :D Ne fakt buď ráda, že jsi těhotná a že jste oba v pořádku. Co my bychom za to dali, aby se nám taky zadařilo už konečně. Dva roky se snažíme a nic.

kometkak
26. srp 2022

Prvotní emoce.. Lepsí jist kaši, co není tak horká.. nechat to být a ono ti to časem bude úplně jedno.. A budeš ráda, že je to, jak to je..

petrasipkova1
26. srp 2022

Myslím, ze pak přijdete na to, jak je to super. Kluci budou parťáci, budou spolu víc blbnout. navíc mi přijde ze s klukama je to snazší. Mám dceru a syna a s dcerou jsme neustále v nějakých dohadech, je cela já 😂 kluk je pohodář.

v_anilka
26. srp 2022

Já si vždycky hrozně přála holčičku a co mám? 3 kluky...a co s tím nadělám? Nic. Každýho pindíka na UTZ jsem obrečela a pak jsem se styděla, že to tak řeším, hlavně ať jsou zdraví. Teď u třetího jsem to nesla nejhůř, protože už vím, že nikdy nebudu mámou dcery... A ještě pořád ty debilní poznámky okolí, že jako zase kluk? A to jsem ho jako měla dát do babyboxu? Miluji je všechny, pořád si opakuji výhody, jaký to má, že jsou to tři kluci, ale i tak jsem se přistihla, že jsem chovala nejmenšího a představovala jsem si, jaké by to asi bylo, kdyby byl holčička.... Jenom to píšu a už zase brečím.... Tak budu doufat ve vnučky a nějaké fajn snachy.... Tím chci říct, že nejsi sama, kdo to tak má.... Ale jen vidím nějaký příběh nemocného dítěte, tak jsem opravdu vděčná, že moji chlapečci jsou v pořádku....

eiliko
26. srp 2022

Já jsem byla u druhého nastavená na kluka (první je holka) a byla jsem ze začátku zklamaná. Ale teď nelituju ani vteřinu, mám dvě holčičky, které jsou tak neuvěřitelné kámošky, je to prostě přesně tak, jak to mělo být 🙂 ❤️ v takových chvílích jsem vděčná, že některé věci dopadly jinak, než jsem si vysnila......dopadly líp 🤍

marselina
26. srp 2022

I já si prala holcicku a mame tři chlapecky. Nejmladšímu je 6mesicu a je to neskutecna láska a miláček rodiny.
Chce to cas. V životě se stávají horsi veci než ze nevyjde vytouzene pohlaví.
Kamarádky manzel si přál chlapečka a ejhle mají 4holcicky😂🙈

shirilka
26. srp 2022

Mám dva kluky a kdybychom šli do třetího, věřím, že by to byl zase kluk🤣 holčičku bych si eventuálně moc přála ale nevěřím, že by to vyšlo😀 ale kluci jsou miláčci, nevymanila bych je za nic na světě 😍

elesse
26. srp 2022

U prvniho mi to bylo jedno, mame kluka. Druhe jsem chtela kluka, ciste z praktickych duvodu, kam dat v byte dalsi hracky pro holku, kupovat jine obleceni atd. No a cekame holku. A cim vic vidim, jak se manzel partak se synem, tak se taky tesim na partacku. Az se stydim, ze jsem si to prala jinak. Byt tim neodpovidam na tvuj dotaz, jen jsem chtela ukazat, ze kazdy to mame nejak a nakonec to muze byt i lepsi

katjja123
26. srp 2022

Vždycky, když se tu objevi taková diskuze, tak je mi úplně smutno a nechápu to. Jak někdo může být zklamaný, však to že jste těhotná je zázrak, požehnání. Na pohlaví vůbec nezáleží

bannannas
26. srp 2022

Vždycky jsem si přála holčičku, od střední jsem pro ni měla vymyšlené jméno, pak jsme čekali kluka. Když jsem se to dozvěděla, taky jsem byla lehce zklamaná a musela jsem se tak nějak "přenastavit". Když se narodil a rostl, tak bych ho nejradši samou láskou sežrala😊😘 Neumím si představit, že by to bylo jinak. Když jsme čekali druhé dítě, chtěla jsem naopak kluka, aby měl starší parťáka, no a narodila se nám holčička. Prostě vždycky jinak, než jsem si přála. Obě své děti miluju. Je to tak, jak to mělo být.

cherie24
26. srp 2022

Naše známá, která pracovala jako porodní asistentka, říkala, že se s tím člověk nejlíp smíří až po porodu. Ono jakmile je miminko na světě, je člověk rád jen za to, že je miminko živé a zdravé a začne ho milovat nezávisle na tom, co má mezi nožkama. Do té doby je to takové abstraktní a člověka to mrzí. 🙂 Ona sama si strašně moc přála holčičku, ale měla 2 kluky a manžel už žádné další nechtěl. No, stálo jí to přemlouvání a přemlouvání, nechtěla se té vysněné holčičky vzdát, nakonec manžela přesvědčila k třetímu a má 3 syny. 😄

veroniquecz
27. srp 2022

Taky záleží kdy ti to řekli. Na prvním screeningu je to ještě docela loterie ;)

merope
27. srp 2022

@katjja123 Však ona to tak bere a i zmiňuje, že tohle všechno teoreticky ví, a přesto je z toho zklamaná a ptá se, co s tím. Můžeme být zklamaní z čehokoli a nedávat to najevo jen proto, že "se to tak má", to jen hromadí "křivdy světa" v sobě. Lepší to někde vyventilovat a zpracovat.

takyjedna
27. srp 2022

Znam rodinu s peti holkama 😄Nektery chlapi umi asi jenom jedno pohlaví 🤷 Mam teda doma oboje, holku i kluka a musim rict, ze s holkou je to daleko tezsi... Samozřejmě ji miluju nadevše, ale nekdy me ty jeji nalady a moresy privadeji k šílenství... U kluka je ta vychova daleko jednodušší, to je takovej pohodar🤷 Jiste, je to i povaze a výjimky potvrzují pravidlo...

optimistic
27. srp 2022

Vše je tak, jak má být. Věřte tomu.

chimny
10. zář 2022

Já jsem si prostě vymyslela asi 20 duvodu proč je kluk lepší než holka.U nás to bylo ještě i tím že se v rodině nenarodila holčička už skoro 20 let...Sami kluci.Moje babicka mi řekla ,,Taky dobrý"🙂 Takže očekávání holčičky bylo veliké...

korin
10. zář 2022

Moje známá si přála holčičku a má dva syny. Od nich má pět vnuček, ani jednoho vnuka. Třeba si to vynahradíš později 🙂

pettypet
31. pro 2022

Vím, že už je to starší diskuze, ale nedá mi to...jak to tak kolem sebe pozoruji, a to už máme děti kolem 10 let....jsem děsně ráda, že mám dva syny. Jsou kámoši a parťáci, hrozne si v hrajou a jasně...taky se perou, ale nemyslím si že tak blízký vztah by měl kterykoliv z nich s holcickou. Nevím, proč tolik lidí touží po "párečku". Já mám ségru a odmala to bylo boží, kámošky s bratry mi záviděly. Můžete si to cely postavit jak chcete, ale já v tom vidím spíš výhodu.

journals
31. pro 2022

Já jsem asi ten typ co v holčičku trošku doufal u prvního i druhého těhotenství. Tak máme dva kluky 😀 vím, že holčičku bych si uměla "užít" a líbilo by se mi prožívat ty ženské věci jednou s ní, ale naštěstí mám takovou povahu, že si to dokážu rozumově dobře zdůvodnit a od začátku těhotenství jsem si vlastně zakázala myslet na to, jestli to bude holčička nebo kluk. Napíšu to, co se říká, jenže ona je to pravda - je jedno, jestli je to holčička nebo kluk, hlavně že je to miminko zdravé. A když se dneska podívám na svoje dva kluky tak vím, že to má svůj důvod a já jsem za ně tak nesmírně šťastná! Nevyměnila bych je za nic na světě. Asi se s tím klučičím světem budu dost prát, ale bude to prostě výzva. Zkus na to nemyslet, uvidíš, že po porodu ti to pak ani nepřijde.

veronikaopava
1. led 2023

Mám 2 kluky, holkujsem.si nikdy nějak nepřála, jsou to partaci,ikdyz mají mezi sebou 4 roky.treti v plánu rozhodně není,ale kdyby náhodou,věřím,že my holky neumime, a byl by to třetí kluk,neboj ono si to sedne,hlavně,ať je vše v pořádku

ellocin
1. led 2023

Toužila jsem po chlapečka i celý život, přišla první holka, dobrý to jsem rody hala ale když mi u druhé řekli že je holka tak jsem ji řádně orvala a ona mi to po porodu v nahradila, je to hrozný mazel. Teď přišel vytoužené chlapeček a je to satan 😀zlatý holky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru