Chodil vám v těhotenství jen tak pláč a pocit bezmoci?

uztotakbude
9. led 2015

Holky chodil vám v těhotenství jen tak pláč a pocit bezmoci? Jako z ničeho nic? Prostě najednou jste měly pocit marnosti, toho, že nic nemůžete ovlivnit, toho že to třeba všechno co vás čeká nezvládnete a pláč?

brouzdalka
9. led 2015

No jasně, já brečím nejen zoufalstvím, že nevím, jak to všechno dopadne, jak pak zvládnu 2 děti, ale ještě jsem i strašně přecitlivělá, že mě rozbrečí písnička, reklama, fotka, cokoliv. Hormony jsou svině.

veraakubik
9. led 2015

Ja jsem cita i netehotna,ale dnes mi vehnalo do oci slzy když jsem rano vedla deti do skolky a maminka tam sve holcicce rikala-Agatko bud hodna,babicka te vyzvedne tak ji pozdravuj a ja si te kolem 3 vyzvednu a ja tam oci skleneny..Na zprávy nekoukam,manzel odjizdi do práce-dela v Nemecku-jezdii na 3 dny a to když odjizdi tak dobry,ale pak sedim koukam na televizi,nebo u netu a najednou plac a stesk..A ovlivnit se to neda.. 😒

anie26
9. led 2015

V pohodě, vůbec nic si z toho nedělej...par dnu po porodu to snad přejde! 😉 ....Ja brečim snad kvůli všemu uplně stejně jak při čekani na prvniho synka.... naposled jsem se dokonce naprosto rozbulela před pizzerii, ze jsem se nemohla rozhodnout kterou chci 🙂 držim palečky! 🙂

odeta80
9. led 2015

Já jsem v těhotenství brečela u všeho.U reklamy na brambůrky,když si Leoš Mareš v Esu uváděl svůj video klip 😀 😀 A po porodu v šestinedělí jsem bulela pořád 😀 😀

schotja
10. led 2015

@uztotakbude Ahoj, je to naprosto běžný jev 🙂 Já jsem taky cíťa už "založením" a v prvním trimestru jsem byla naměkko taky z kdejaký blbiny.. Pak ale přišlo totální psychický dno, když jsem byla ve 4.m umřela mi maminka.. Řvala jsem neustále a ještě si to vyčítala ze strachu, že tím ubližuju miminku, ale nešlo s tím nic dělat.. :( Strašně jsem se bála, že malou nějak poškodím.. Zajímala jsem se o ty "prenatální" věci a dozvěděla jsem se, že nejdůležitější pro malou je to, že je chtěná, že jí milujeme a těšíme se na ní, a ten smutek po odchodu mamky, že se musí "odžít", že horší by bylo to v sobě dusit a přemáhat se, což stejně nešlo :( První půlrok byl běsnej, ale pak jsem to konečně přijala a smířila se s tím, co nemohu změnit.. Jinak naší holčičce je už 17 měsíců, je to spokojený, hravý a veselý batole, ani jako miminko nebyla nijak uvřeštěná, spíš jsem z ní cítila takovou vnitřní sílu, která pomáhala mně, abych to zvládla... Jinak to se mnou mávalo i po porodu, doteď bulim i u pohádek 🙂 , dojme mně kdejaká kýčovitá scéna,.. Pozoruju na sobě, že díky mateřství jsem vyměkla ještě víc, a možná jsem i trochu infantilní, ale užívám si to 🙂 Jinak jak už někdo psal, hormony jsou sviňa, chtěla bych napsat, že to bude časem lepší, ale v mém případě je to spíš horší :D :D :D

mon_88017
10. led 2015

@uztotakbude mívám to i teď. Můj cvokař tvdrí, že je to normální. Už měsíc jedu v antidepresivech, je mi fajn 😎

schotja
11. led 2015

@mon_88017 A proč ti cpe antidepresiva, když je to teda normální?

mon_88017
11. led 2015

@schotja protože mám eště asi tak tisíc a jeden dalších obtíží 😉

duck09
11. led 2015

Úplně běžné. Jsem citlivka normálně a v těhotenství zejména. Jsem zvědavá na bouři hormonů po porodu. Po prvním porodu císaři jsem jen brecela. Rodila jsem v pondělí navečer a téměř celou středu jsem v porodnici probrečela 🙂

schotja
11. led 2015

Aha, ale to chápu, mně bylo kdysi na antidepresivech tak "dobře", že jsem problémy spíš začala ignorovat, než že bych je řešila a nikam to nevedlo... Tak přeju, ať je brzo líp 🙂

schotja
11. led 2015

@mon_88017 Teda ale koukám na profil,předem promiň, vím, že mi do toho vlastně nic není, ale antidepresiova a "portugal" k tomu, to je cesta do pekla.., víš? 🤐

mon_88017
11. led 2015

@schotja vim a považuju to za svůj boj 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru