Chuť na sladké v těhotenství. Je to normální?

moniika
30. říj 2007

Ahoj chtela jsem se zeptat jestli je to normalni mit v tehotenstvi porad takovou chut na sladky ☹ je to hruza mam strach aby pak nemelo male nejake problemi kvuli tomu ze sem si to sladky nedokazala odeprit 😕

anta
22. lis 2007

No holky, já se tedy teď přistihla, že jeden den nevydržím bez něčeho sladkého, ale to až hrozný 😀 Jednou budu asi mooooc pěkná 😉

vendy01
22. lis 2007

Monaberuska: Já se právě na to cukroví strašně těšim!! Péct nebudu, protože to tentokrát obstarávají budoucí babičky, tak si budu jen užívat dobrůtek, pokud na to budu mít mezi kojením vůbec čas 😀 😀 Myslím, že ty naše sladký hříchy rychle vyběháme 😀 😀

caira
22. lis 2007

spicky ty ja taky muzu, nastesti je v anglii neznaji, jinak bych je mela denne na taliri..i kdyz zas misto toho se cpu zase necim jinym, to uz vyjde na stejno.. dneska jsem do sebe hodila dve vyborne koblihy s malinovym dzemem, co kolegyne koupila.. no proste sebeovladani na bode nula 🙂

cibule
23. lis 2007

Holky, tak jsme se dneska dozvěděli, že čekáme holčičku.... 😀 😀 😀
Sakriš, a já tak bagruju sladký, to bude teda asi tím 😀
Holt je mlsná po mě 😀
Pak s tím má člověk bojovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jdu si dát čokoládu 😀

caira
23. lis 2007

cibule, ja akorat cokoladu snedla..puvodne jsem chtela zustat u jedne rady a sezrala jsem ji celou 😅 jsem fakt prasatko. svatosvate slibuju, ze v sobotu a v nedeli si zadne sladke nedam 🙂

cibule
23. lis 2007

Cairo, jsem na tom podobně 😀 😀 😀
Taky si toho naslibuju 😀 😀 😀 ....a nikdy nedodržím 😀 😀 😀
Nevadí, vždycky, když si přečtu, že je nás takových víc, tak se mi uleví 😀 Je fajn vědět, že v tom člověk není sám 😀 😀 😀

groowy
23. lis 2007

čaute holky, já jsem ze začátku těhu vůbec neměla na sladké čas, dokonce ani na čokoládu - a to sem se fakt divila 😀 . Ale od druhýho trimestru to začalo a sladký sem musela každej den, úplnej závislák 😀 . Dokonce i k obědu sladký knedlíky apod, a to normálně nemusim. Jahodový knedlíky sem měla snad 2x týdně 😅 . Teď je to lepší, sladký jídla už zas nemusim, ale nějakou čokoládovou tyčinku hned po obědě, pak odpolko a večer u tv si zase dám 😀 . No co, potřebuju sílu na kojení, ne? 😀

bielanevesta
23. lis 2007

Mne bolo zo začiatku tehu zo všetkého sladkého na blití nemohla som nič ani vidieť nieto cítiť 😝 Ale ako som sa prehupla cez 1. trimester tak s ato začínalo meni´t a postupne až tak, že som každý deň musela niečo sladké zjesť 😀

cibule
23. lis 2007

Jo, jo, přesně, já taky.... 😀
První trimestr furt blbě a chuť prakticky na nic, natož na sladký 😀
Ale teď? 😀 😀 😀
No děs 😀 😀 😀

vendy01
24. lis 2007

Já nemohla normálně jíst až do 5 měsíce, že jsem si říkala,že ze mě snad bude ještě anorektička a pak jako když utne a strašný chutě a na to sladký nejvíc! 🙂 Zrovna jsem dopekla perník, tak půjdu ochutnávat 😀 😀

caira
24. lis 2007

vendy teda s tim pernikem jsi mi udelala pekne chute 😝 mnam, hod mi recept.. taky bych dneska neco upekla 🙂

cibule
24. lis 2007

Jéžiš holky, já chci taky perník 😀 😀 😀
Vendy, jo, jo, recept prosííííííííííííííííííím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

minea
24. lis 2007

Jéé, perník jsem pekla minulý týden - promazala jsem ho domácí marmeládou a polila čokoládou, mňam!
Nedávno jsem taky upekla štrůdl. Partner si ho už večer nedal, tak jsem mu zabalila pár kousků ráno do práce. Když přišel, štrůdl už nebyl - prostě jsem ho celej snědla 😀 Když mě o pár dní později viděl něco míchat, zeptal se: "Ty si zase pečeš buchtu?" 🙂 😀

vendy01
24. lis 2007

Tak možná píšu pozdě, ale tady je recept. Dělám hrníčkovej, tak je to strašně jednoduchý 😀
1hrnek hladké mouky, 1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, 1ks prášek do perníku, 2 vejce, 1/2 hrnku oleje a 2 lžíce kakaa. Všechno smíchat a vylít na vymazaný a vysypaný plech. Navrch dávám buď čokoládovou nebo citrónovou polevu kupovanou. Nebo ho rozdělím na půlku a mezi to dám marmeládu..

cibule
24. lis 2007

Minea: 😀 😀 😀
Vendy, díky, super 😀 😀 😀 Už slintám 😀 😀 😀

moniika
autor
25. lis 2007

Holky ja uz to mam za sebou.Jsem nejstastnejsi mamina na svete.Mame Nicol vazi 3.40 a meri 51cm je to muj milacek 😉 😀

monaberuska1
25. lis 2007

moničko🙂gratuluji, úplně ti závidím🙂už to chci mít taky za sebou🙂

dzej
25. lis 2007

moniika, gratuluji 😀 kde jsi rodila a jak jsi byla spokojená?

moniika
autor
25. lis 2007

Rodila sem v Ivancicich.Nespokojena sem byla jen z jednoho duvodu a to ze do porodu nechteli moc zasahovat a pomoct tomu, i pres velke bolesti tak sem rodila o nejakou tu hodinu dyl.Sestricky byly super.

cibule
26. lis 2007

Moni 😀 To je nádhera 😀 Moc gratuluju 😀 Držte se, holky 😀 😀 😀

moniika
autor
27. lis 2007

jj akorat ze ted vubec nic nestiham je to docela makacka pockejte to si uzijete 😔

moniika
autor
27. led 2008

ahojky ja su tak stastna uz sem dosahla skoro zase 😀 sve puvodni vahy 😎

anta
29. led 2008

Monika, tak velká gratulace, doufám, že jste obě zdravoučké, to je krásný, ty už to máš aspoň za sebou, mně to teprve čeká, tak doufám, že se mi vyklube taky takové krásné dítě 😀
Jinak, co se týče sladkýho, to jsem nějak teď úplně odbourala, nemám na to ani nějak moc chutí, teď se spíš s radostí cpu jablíčkama, ty mi moc jedou 🙂

moniika
autor
13. bře 2008

uz sem na sve vaze.A to sem papkala sladky a mooooc 😉

holly1
14. bře 2008

Ahoj, no tak já jsem byla vždycky hodně na sladký, denně čokoláda, sladká snídaně apod., teď jsem hrozně překvapená, že mi to nic neříká. Zato slané krekry, brambůrky, párečky, klobásky, na to mám chuť pořád. To taky není ideální. Prostě slané, spíš nezdravé. Hlavně ty uzeniny mě štvou, moc to teda nejím, ale chutě jsou. Byla jsem přes 10 let vegetarián a teď tohle 😲 😲

moniika
autor
8. čer 2008

ahoj holky tak jak to zvladate uz tady mate taky vsechy miminka 😀

jennyska
19. lis 2013

Ahoj @moniika @holly1 @anta @cibule @dzej @monaberuska1 @vendy01 @minea @caira @bielanevesta

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s jídelníčkem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/jidelnicek-v-tehotens... a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají, co jíst mohou, co ne, co je dobré apod. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

atomaskova
13. zář 2014

Ahojky...to je ale stará dizkuze.Všichni už jste dávno porodili 🙂Mě to čeká až nyní a to první miminko.Naše vysněná holčička.A co tu čtu o sladkém...tak mám radost,že nejsem sama.Už před těhotenstvím jsem měla ráda sladké ,ale to spíš bylo tak,že jsem si něco dala apak klidně týne nebo 14 dní jsem nic nemusela.Nejvíc jsem milovala a miluji hořkou čokoládu.Ale od doby co jsem těhotná mám na sladké chu´t pořád prakticky:D.....Takže domu nic nekupuji ....čokolády atak...Tím se tomu vyhýbám a baštím raději ovoce co mám doma,..No ,ale často je to tak,že mi jako sladké aspoň stačí hrozinky...MňAM!!!Anebo....když je návštěva tak jsem měla ve zvyku mít upečeno....Takže samozřejmně baštím dokud to někdo neodnese :D ...Všimla jsem si,že právě díky tomu že doma nemáme jen tak sušenky a čokolády,,nemlsám denně,ale jakmile je něco na stole...na návštěvě nebo u nás...HRŮZA!!!!!!Neumím si říct dost!!!A dneska zase :D...Buchty....a pár těch perníčku naplněných marmeládou v čokoládě...HRŮZA :D Mám špatné svědomí že jí pořád cpu sladkým :(.....Jsem v 8mém měsíci pryč...a mám nahoře 17 kg :(.....ach jo..to bude schazování :/.....Ale ,když já nemůžu te´d odolat :(...a jinak se snažím jíst vše co miminko potřebuje... 😝

martinka_33
16. zář 2014

@atomaskova Sama v tom určitě nejsi, taky jsem to měla tak, že jsem spíš manželovi hubovala, ať se tolik necpe sladkým a teď mu ještě podstrkuju, abych se necítila špatně, že toho snim víc 😀 A co hůř, cestou do práce mam vynikající pekárnu a cukrárnu, takže to jsou samý koblížky, medovníčky, věnečky a kremrolky, odpoledne se pak cpu třeba lívancema, krupicovou kaší a podobnýma chuťovkama, který jsem tak 10 let nejedla.. Říká se, že si miminko samo řekne, co mu chybí, tak mam trochu strach, abych neporodila cukřenku 😀

barumat
20. říj 2015

Koukám na tuhle starou diskusi a mám dojem, že jsem asi nějakej ufon, nebo porodím fitness nadšence i s činkama... Do nějakýho desátýho týdne jsem se na sladký nemohla ani podívat (blbě mi teda nebylo vůbec, ani mi nikdy nebylo na zvracení, jen prostě tak jak sladký normálně moc nejím, tak teď vůbec), zato mě občas přepadla chuť na růžičkovou kapustu, na špenát s bramborama, na řapíkatej celer, na bílej jogurt, a tak podobně 😕 No a teď poslední dva tejdny je to už lepší, sladký už jsem ochotná zobnout, ale že bych na to měla chuť... Zrovna dneska jsem ze směsi ovesnejch vloček z ovocem vyházela všechny rozinky a sušenej banán, protože prostě FUJ 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru