Chuť na sladké v těhotenství. Je to normální?

moniika
30. říj 2007

Ahoj chtela jsem se zeptat jestli je to normalni mit v tehotenstvi porad takovou chut na sladky ☹ je to hruza mam strach aby pak nemelo male nejake problemi kvuli tomu ze sem si to sladky nedokazala odeprit 😕

many
30. říj 2007

ahoj,já se cpu sladkým pořád - každý den sním tak 3 čokoládové termixy,i víc někdy,oplatky,.... moc sladkýho,ale nevím jestli to nevadí

pavlinka3
30. říj 2007

moniika - tak já do 12tt konzumovala Kinder čokoládky a to ve velkém, teď jsou to zase Toffo bombony taky ve velkém 😀 před těhu jsem moc sladký nemusela, ale teď jsem jak robot 🙂 dortíky a bábovky a koláče, to když mi někdo nabídne, tak neodolám - ale kila nahorů nejdou, mám zatím 2,5kg což je tabulkový přírůstek, tak jsem v klidu 🙂

monaberuska1
30. říj 2007

Ahojky Holky🙂sladké vůbec nevadí a navíc doktorka mi říkala ať si klidně v těhotenství dopřeju celou čokoládu, prý má nějaký vlastnosti který jsou v těhotenství moc dobrý🙂já jím sladký taky hodně🙂Holt některá těhu má ráda slaný a mi to sladký🙂

moniika
autor
30. říj 2007

tak to sem docela klidna jenze me teda bohuzel 1 tabulka dene cokolady nestaci 😨 u me je to tak ze kdyz si dam slany tak to musim hned zajest sladkym a naopak sem v 39 tt a pribrala sem 14 kilo kazdej rika ze je to dobra vaha tak v poho 😠 muzu papkat 😀

monaberuska1
30. říj 2007

jojo jen papkej moni🙂to je úplně krásná váha🙂já mám nahoře zatím 11kg🙂ale ještě taky celý 1 měsíc a 2 týdny před sebou🙂

pavlinka3
30. říj 2007

moniika tvoje váha je krásná - klidně si tu čokoládu dopřejte, když mimískovi jede a dělá mu dobře 😀

monaberuska1
30. říj 2007

no vždyť jo🙂No Moni když jsi v 39tt tak to už máš za pár viď??povíš mi pak všechno??? 😀

maree
30. říj 2007

Holky, ja bych to se sladkym neprehanela - tak mezi 20 a 25 tt to byl u me stale poharek, zakusek, a pak jsem mela docela slusnou mykozu a zanet mocaku. Souvislost neni uplne dokazana, ale nevylucuje se, zvlast s tou mykozou. Ale je pravda, ze ja jsem pred tehu sladke moc nejedla, asi to byl pro organismus sok...

kalo
30. říj 2007

Jak píše maree. Pro někoho, kdo sladké před tím moc nejedl, ze to pro tělo šok. Já se v těhotenství jedla sladké opravdu hodně....každý den...( kakaa, čokolády, ovoce..)a vykoledovala jsem si těhotenskou cukrovku....
Tak se sladkostmi opatrně!!!

caira
30. říj 2007

holkky ja sice chut na sladky mam naprosto neskutecny ale zadny si nedam.. pribiram totiz uz tak neskutecnou rychlosti..k dnesnimu dni 7kg nahore { a to fakt jim hooodne zdrave} takze bych chtela videt co by semnou udelalo sladky..ale chut na nej vazne mam, nejvetsi chut mam na sladke pecivo, jako satecky, kolacky, buchty, strudly atd atd..Co ja bych dala za to se moct regulerne precpat sladkeho 😀

mobina
30. říj 2007

Tak to je téma přímo pro mě. Já na sladký před těhu taky moc nebyla a když už, tak jen v omezené míře. Po prvním trimu jsem nebyla líná si napéct bábovky, koláče, ovocné knedlíky a doslova to sežrat. Denně jsem byla v pekárně a obhlížela nějaké dobroty. Teď už se to lepší. Chutě jsou pořád, ale už ne v takových nájezdech. Občas se snažím chuť na sladké zahnat ovocem, občas už mám dokonce den, kdy na něj nemám chuť vůbec 😀 Nějak to neřeším. Ještě mě tedy čekají testy na cukrovku, ale to snad bude OK.

mobina
30. říj 2007

Cairo jen si nějakou dobrotu dej. Uvidíš jak se ti ty kila navíc budou při kojení hodit 😉

monaberuska1
30. říj 2007

ahojky holky, co to tu čtu??kdy jindy se přece pořádně nadlábnout něčeho dobrýho než když jsme těhu?Jen si přece dopřejme něco mňamkovýho🙂Pak už zas nastane to děsný hlídání a každý večer na váze 😒 Tak se nebraňte chutěma🙂Pak s mimískem to pujde rychle dolů 🙂

zuzik03
30. říj 2007

No jo, holky, buďte rádi za sladké, já mám hroznou chuť na slané a takové česnekové brambůrky po večeři asi pro prcka nejsou úplně ideální, tak se snažím krotit, ale ne vždy to jde 😒 na sladkém ujíždím občas taky, ale nějak mě to netrápí, zhubnout se dá nějak vždycky 😉

many
30. říj 2007

tak mně dělá česnek momentálně zle 😝

caira
30. říj 2007

holky tak jsem se prave napraskala sladkym { dala jsem si dva kusy piskotove buchty a ted je mi pekne tezko} 😀
Mobina, to jsem te zase v necem poslechla 😀

Jinak me obcas chytaji desne chute na ceskekovo syrovou pomazanku { takova ta klasika ze strouhaneho syra, cesneku a majonezy} .. ale smrdela bych jako herodes a to by manza asi jen tak nezkousl 😀

moniika
autor
30. říj 2007

tak ja myslela jak me tady budete od sladkyho zrazovat a ono je to uplne naopak protoze tu cesnekovou pomazanku bych si dala uplne z fleku ☹ nebo takovou babetu jeeeeeeeeee ja uplne polikam naprazdno 😅

svetluska.l
30. říj 2007

Holky ja prvni 3 mesice nemohla sladky ani videt a ted bez sladkyho nemuzu ani zit...a kdyz mam chute,tak si dam...obcas se to snazim prelstit hodne zralym bananem,ale je to houby platny a po sladkem musim sahnout stejne🙂

monaberuska1
30. říj 2007

Hej holky🙂jako sladký miluju, ale jak tady mluvíte o tý česnekový pomazánce🙂MŇAM 😀 Tu já můžu🙂já jsem ale teď naprasklá perníku s čokoládou 😀 😀 A že by mi bylo nějak lehko 😒

moniika
autor
30. říj 2007

ja sem ted zase pro zmenu prejezena pizzi 😝 a tezko me zatim neni a proto je tady jeste ten povel ze v brisku mam jeste mistecko a nevim cim se mam jeste dorazit ja vim su hrozna ale jak se mam chutim branit 😅

monaberuska1
30. říj 2007

a o tom to je🙂já se nemůžu skoro hnout, ale ještě teď jsem si udělala polívku k Ordinaci🙂Bude napínavá🙂 😀

moniika
autor
30. říj 2007

ty ses muj clovek protoze na tu ordinaci se jdu divat taky a tu polivku si pujdu v reklamne udelat taky uz aby byla prave sem dopila mliko s tim kouzelnym brckem s prichuti jahody 😠

monaberuska1
30. říj 2007

no a ty ses zas človíček můj, teď si to čtu a já právě mlíko dopila🙂 😀 už sis asi tu polívku dala tak tedy na dobrou chuť ti přát už je pozdě viď?no příště Ordinace bude pěkně napínavá, už se na ní fakt klepu🙂 😀

moniika
autor
30. říj 2007

jo ordinace je dobra ale byvala lepsi, vis cim to je u me ty chute ja sem pred 7 mesici prestala kourit takze to zahanim jidlem.Nerikam ze bych byla nervozni ze to cigo nemam ale na tom jidle se to podepisuje slusne.Pravda je ze to co bych usetrila za ciga tak bych stejne projedla a mozna jeste vic 😒

kalo
31. říj 2007

říká se, že kdo čeká holčičku, jí sladké, kdo chlapečka-jí maso...možná na tom něco pravdy bude...
Já byla jasná už od prvních týdnů...kila pomerančů a litry kakaa s piškoty 🙂

zuzik03
31. říj 2007

kalo, to jsem zvědavá, jestli je to pravda - maso nemůžu ani vidět, tak že by to byla holčička ? Uvidíme v březnu 😅

dol
31. říj 2007

Kalo, Zuzi, já jsem plácala sladký hned od začátku a to jsem dřív nemusela, jen vyjímečně. V těhu se bez sladkýho neobejdu a čekáme chlapečka.

moniika
autor
31. říj 2007

jj kdyby si clovek nemohl ani dat veci co ma rad tak co by z toho zivota mel no ne 😠

monaberuska1
31. říj 2007

jojo holky je to tak🙂sladký slaný dohromady🙂Víte co bylo nehorší??Já ze začátku těhu měla šílený chutě na šílený kombinace 😀 dala jsem si i rajskou se zelím 😀 ale byla to mňamka🙂

moniika
autor
31. říj 2007

no tak to nevim jestli bych snedla 😝 😀 i kdyz nic neni nemozne a zvlast u me ja bych nekdy snedla i kona 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru