Chuť na sladké v těhotenství. Je to normální?

moniika
30. říj 2007

Ahoj chtela jsem se zeptat jestli je to normalni mit v tehotenstvi porad takovou chut na sladky ☹ je to hruza mam strach aby pak nemelo male nejake problemi kvuli tomu ze sem si to sladky nedokazala odeprit 😕

cibule
13. lis 2007

No, asi tak 😀 Já jsem na sladký příšera a teď v těhu obzvlášť 😀 Proto jsem si první říkala: No jo, jím sladký, to bude holka 😉 Ale teď co mi začlo růst bříško, tak vidím, že to asi vůbec neplatí, protože pupík mám jednoznačně na kluka 😉 A tak už se pomalu dívám po mordých věcičkách a říkám si, že holt můj chlapeček asi rád sladký 😀 😀 😀

many
13. lis 2007

ty chceš vědět pohlaví nebo ne?Šlo ti to vidět na tom screeningu?

cibule
13. lis 2007

Jo, chci 😀 Teda myslím, že už to i vím. 😀 Všichni mi totiž tipují kluka, takže já už s ním tak nějak počítám, i když jsem původně strááááááááááááááááášně chtěla holčičku 😀 Holt, tohle se vybrat nedá, asi je to dobře. 😉 Člověk holt něco porodí, no a to si odnese 😀 😀 😀
Jinak mě to na screeningu neřekli, to je ještě asi brzo. Většinou Ti to řeknou až tak nejdřív kolem 16-17tt, když se mimi dobře natočí. No a nebo pokud musíš na plodovku, nebo klky. Takže já nic určitýho nevím, jen jsem se už ztotožnila s tím, co mi tipuje okolí 😀

many
13. lis 2007

právě mojí známé tam řekli,že bude mít kluka 😉 tak jsem zvědavá jestli to půjde vidět i mně 🙂

cibule
13. lis 2007

Jů, už tak brzo? Tak to mě neřeli nic 😒 Asi neukázal 😀 😀 😀

many
13. lis 2007

no uvidím,jak dopadnu já 😉 jdu se něčoho trochu najíst,už mám hlad 🙂 tak pa pa

cibule
13. lis 2007

Držím palec, pa 😀

mobina
13. lis 2007

Cibu tak mě to řekla doktorka už ve 13tt. Všichni se se mnou pak doma hádali, že to není možné, že oba orgány vypadají v tu dobu stejně. No a ve 21tt nám to dr. na screenu povrdil, i když se cukal, že na určení pohlaví je to ještě brzy 😀

cibule
14. lis 2007

Mobi, tak to fakt koukám, že Vám to řekli tak brzo. Mě ještě dr. neřekl nic 😒 Ale tak snad příště, no 😀

moniika
autor
14. lis 2007

cibu ono to je poznat na tom velkym ultrazvuku na ktery se chodi po 20tt ale me to tenkrat nerekli púrotoze se prcek moc mlel ..

mobina
14. lis 2007

Cibu to já taky čuměla, když se mě doktorka zeptala, jeslti to chci vědět. Asi se jí dobře nastavil. Na tom velkém utz se do toho mudrovi moc nechtělo a prcek byl hlavně blbě natočený, takže musel trochu "šťourat" 😉 Tak přeju ať to brzy zjistíte 🙂

moniika
autor
16. lis 2007

to fakt cumim ,to sem nevedela ze to de tak brzo poznat 😨

many
16. lis 2007

ahoj holky,mojí známé to řekli ve 12.týdnu na screeningu,tak doufám,že to řekne i mně,jdu příští pátek 😉 jinak před chvílí jsem do sebe nacpala větrník a je mi pěkně těžko 😝

moniika
autor
16. lis 2007

to je pekny to vedet uz tak brzo ja to totiz nevim na 100%ani ted 😅 no ale pri nejhorsim to bude holcicka s pindikem 😀 🙂

many
16. lis 2007

jééé ty už to čekáš každým dnem 😀 ty se máš 😉

r.o.s.s.i.b
16. lis 2007

Ahojky,já nemám vůbec chuť na sladké,ale furt bych požírala,masíčka,uzeniny nebo chlebíčky a hodně kyselý,ale na sladký vůbec chuť nemám je to normální?? 😀

many
16. lis 2007

mně zase kyselý dělá zle na žaludek a uzeninu nemůžu ani cítit 😝 ani jogurty 😝 tak máš úplně jiné choutky jak já,to já furt termixy,pudinky,snickers,mars,oplatečky,zákusečky,.... a pak je mi 😝 😀

r.o.s.s.i.b
16. lis 2007

A neříká se,že když má holka v těhotenství chuť na sladký bude to holčička a opak kluk??já se přejím salámů a sýry splácám a potom mi je taky zle,ale za chvíli mám zas hladík 😀 😀

many
16. lis 2007

bacha na ty sýry 😉 já je nejím vůbec,mám strach z té listeriozy 😒 sice říkají,že se nesmí jen zrající,ale já nejím raději žádný

r.o.s.s.i.b
16. lis 2007

Já myslela,že tařádí jen v létě??tak to budu muset omezit ☹

many
16. lis 2007

ne,nedávno to bylo zase v televizi,říkala mi to máti,že ji našli ve šlehané nivě,ale nevím v jakém obchodě 😒 tak mám strach a raději to vydržím,než abych si pak nadávala 😉 jinak já třeba nivu miluju,jo ale když třeba smažíš,např. hermelín nebo nivu,tak to se může,to se při určité teplotě prý zničí

many
16. lis 2007

no sorry za ty y-i nějak jsem to teď zblbla 😀

moniika
autor
17. lis 2007

jj many kazdym dnem uz aby to bylo uz se mocinky tesim 😀

cibule
19. lis 2007

Moni, já jdu na velký Utz teď v pátek, tak třeba to vyjde 😀
Minulý týden jsem byla u svýho dr a taky mi dělal Utz, ptala jsem se i na pohlaví, a doktor říkal, že se mrkneme 😉 No, jenže naše mimi si sedlo až na spodek dělohy a tam už se dr s Utz nedostal 😒 , takže zas nevím nic novýho 😀
Bojím se, že teďka při tom velkým se bude taky mlet a uvidíme houby, protože ve 12tt jsem tam kam jdu teď byla taky (na screeningu) a dr. 20 minut mimi honil, protože skákalo jako opička a tak ho nemohl změřit 😀 😀 😀
Říkal, že je to akrobat 😀 Všechny ženský byly za 5 minut venku, jen já až za půl hoďky a doktor spocenej jak blázen 😀 😀 😀
No, uvidíme, třeba bude zrovna v klidu 😀 😀 😀
Jinak držím palečky, ať to máš brzo za sebou 😉
Mobi, děkuju 😀
Rossib, normální to je 😀 Akorát, že já taky salámy a maso nemůžu a baštím sladký 😀 Ale každý to má jinak 😀 😀 😀

vendy01
19. lis 2007

Holky, já teda baštim sladký bohužel docela ve velkym,ale až tak od 30tt. Mám na něj hroznou chuť!! 😀 Třeba dneska už mám v sobě 2 koblihy a teď jsem dojedla Kofilu. Už z toho mám výčitky, ale nemůžu si pomoct! Asi mě to nenutí se omezit, protože jsem tolik nepřibrala(7kg). Nemáte nějakej recept 😉 ???

vampirice
19. lis 2007

Začla jsem tuhle diskusi číst až minulý týden, nemám moc času a tak jsem ani nic nehledala, až mi řekla kamarádka. Kouknu sem a konečně mi připadá že se něco dovídám.
Připadála jsem si jak z jiného světa, ale když tady čtu Vaše příspěvky, začínám si připadat normálně 🙂. Celý život jsme brutal masožravec a sladké mi nikdy nic neříkalo.
No a to co se se mnou děje teď je neuvěřitelné. Nejradši bych se posadila doprostřed pekárny a nehla se od tama. Teď už od pátku odolávám tomu udělat si palačinky. Mám tušení že dopadnu jak některá, která psala, že si není lenivá upéct bábovku, závin a podobně. Dávám tomu měsíc (akorát budou Vánoce) a já se nehnu z kuchyně od trouby.
Vendy zkoušela jsi někdy dát do klasického sendvičovače lístové těsto??? čtvereček dolu, čtvereček nahoru a mezito cokoli na co máš chuť, jábličko, marmeládu, čokoládu či cokoli jiného. Trvá to déle než sendvič, ale je to úúúúžasné 🙂) a hlavně rychlé. Dnes už jde koupit i lístvé těsto ve čtverečkách, to je akorát.

vendy01
19. lis 2007

Vampirice, to je zajimavej tip, jen nemame sendvicovac 😀 , ale asi ho dostaneme k Vanocum.. To uz budu ale po porodu, tak doufam, ze nebudu mit tolik casu cpat se sladkym 🙂 . Coz je vlastne blbost, protoze bude cukroví 😀 😀

cibule
19. lis 2007

Jůůůůůůůů, holky, to musí být dobrý, když se doprostřed dá čokokláda..... 😀 😀 😀
To vyzkouším 😀
Jinak Vendy, nic si z toho nedělej. Tys alespoň se sladkým začla v 30tt, ale mě to drží od začátku 😀 (Teda, tak od 12tt, do té doby jsem přežívala, že mi bylo furt zle, teď už mi je jen občas 😀 ) Zatím mám jen 4 kg nahoře, ale i tak čekám, kdy se ta moje chuť na sladké projeví.... 😀 😀 😀
Výčitky mám taky, denně sním tak dvě čokolády, no a nepočítám ovoce, buchty, nebo tak 😒 No, snažím se to vyvažovat zeleninou, akorát mi nejede maso 😝

vendy01
19. lis 2007

No jo, ale je to fakt mor! 🙂 Já jsem s tim sladkým začala pozdějc, protože bylo léto, byla jsem pořád venku a nebyl čas zas tolik mlsat. Ale teď jak jsem doma a je zima,nikam už moc nechodim, tak jen vymetám a nevim, co dřív do huby 😀 😀 😀

caira
19. lis 2007

holky ja se fakt smeju jak je to vsude stejne, taky jsem cely zivot zaprisahly masozravec a sladke me nechavalo naprosto chladnou a presne to co popisuje vampirice na me ted sedi :-} Holky u me to doslo tak daleko, ze jsem mela takovou depresi, ze doma nemam v deset vecer nic sladkeho, ze jsem do toastovace dala toastovy chleba na to naskladala nakrajene jablko, posypala skoricovym cukrem, zase chleba a zapekla..takovy sizeny strudl 😀

fakt jsem ted jak magor, hlavne sladke pecivo se skorici, rozinkama, satecky, kolacky, croisanty atd atd,porad bych se tim cpala..dokonce jsem ted mela obdobi, ze jsem si davala denne dva skoricove tocence a drzelo se me to skoro 10 dni 😀 Nechci videt co semnou udelaji vanoce, za mesic letime do cech tak se tesim na mamincino cukrovi, mnam mnam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru