Depka na začátku těhotenství, stalo se to někomu z vás?

kytkatka
19. únor 2013

Stalo se někomu z vás, že místo očekávaného pocitu štěstí po otěhotnění se dostavily spíš obavy a deprese? Je možné, že je to jenom nějaký hormonální výkyv, ale už to trvá několik týdnů. Přitom jsme se o dítě snažili několik let a mám za sebou dva dost psychicky náročné potraty. Nejhorší je, že se moje nervozita a špatná nálada přenáší na přítele, který je hodně citlivý, a je to takový začarovaný kruh, kdy na sebe v poslední době jen štěkáme, takže si říkám, jestli to spolu vůbec vydržíme ☹

lrg
19. únor 2013

Určitě, najednou jsem měla pocit, že celý náš život skončil 🙂 Chvilku to trvalo, ale 9 měsíců je dost dlouhá doba na to, aby se s tím člověk srovnal. Ale u tebe bych si tipla, že to bude spíš těmi špatnými zkušenostmi, ne?

zamilovanadonej
19. únor 2013

@kytkatka To je celkem normálka. Odezní to. A nebo se to bude ve vlnách vracet, ale snad se to srovná. 😉

p_ch
19. únor 2013

@kytkatka já když jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem brečela achtěla jsem se zabít....ale po debatě s kamaradkama jsem se uklidnila... druhý podobný stav jsem měla den před vyvoláním porodu... břečela jsem a říkala jak ho nechci.... ted jsem už 14 m pyšná maminka a mám toho nejhodnějšího chlapečka pod sluncem kterého miluji zcelého srdce a za to co jsem předtím prožívala bych si nejrději ještě těď naliskala :D :D

mijave
20. únor 2013

Ze začátku byl proti mě naštvaný pitbul hodně milé zvířátko. Byla sem na zabití ☹ Špatná nálada pak přešla do deprese a došlo to tak daleko, že už jsem si hledala psychology. Pak se to najednou ze dne na den upravilo samo. Myslím, že to bylo tou strašnou únavou, která 1. trimestr provází. Určitě to přejde a když to přežil můj chlap, tak ten tvůj vydrží taky! 🙂

fireni
21. únor 2013

@mijave Tak tak já jsem to měla úplně stejné ..... a ten pocit beznaděje byl šílený .... teď jsem v 25.TT a všechno je úplně jinak 🙂 prcka jsem přijala a moc se těším 🙂

mihsulka
21. únor 2013

ahpjky, ja za sebou mela taky dva potraty, miminko bylo vymodlene, cekala jsem po vsech 3 revizich vlastne rok a depka prisla taky, je to hormonama, odbyl prvni trimestr a je mi bajecne, vse si uzovam...on je v tom i strach z predchozich zkusenosti, je to normalni i to pisi vsude v knihach i netu...drz se a kdyby cokoli tak klidne napis 😉

kytkatka
autor
22. únor 2013

@mihsulka Achjo, asi se z te depky jen tak nevyhrabu.... Nejcerstvejsi informace je, ze se plod nevyviji spravne a doktor tomu nedava sanci ☹

kkratasova
10. srp 2016

Ahoj, jsem se teprve ted k Vam se zaregistrovala, jsem v 11tt a jsem v depresi. Naladu mam pod psa a dneska jsem byla na posledni kontrole u sve vyzivove poradkyně i s mami a naznačil a mi, ze me chovani vyznívá jako ze nestojím o miminko. Jelikoz mam depresi z nazírání váhy. Jsem z toho ted špatná.😥😥😥

hejsa
12. srp 2016

@kytkatka Neměla jsem tyhle problémy,moje sestra ano..dokonce i někdy brečela, manžela jakoby nenáviděla,všechno viděla černě,nic jí nemohlo potěšit..přestalo to asi po 2 měsících,kdy to probíhalo v takových vlnách..přikládali jsme to hormon.změnám.Pomáhal pobyt na vzduchu - ven mezi lidi.

kesinka2406
14. čer 2018

@hejsa cahojky mam to uplne stejne jak tva sestra,jsem 10tt a stale se to nemeni,bojim se ze nam to znici uplne vztah.

ivetkafek18
20. čer 2022

Nemuzes takhle premyslet protoze se zblaznis. Uzivej si to tes se a neres to moc

tynka9
20. čer 2022

@ivetkafek18 koukni na datum diskuze 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru