"Depky" v těhotenství. Máte zkušenost?

yesu
17. bře 2012

Ahoj holky, jsem ve 25tt a poslední dobou mám dost často špatnou náladu, skoro nic mě nebaví, přítel mě štve a trochu se bojím, jak to po porodu všechno budu zvládat...Miminko sme oba chtěli, ale teď mám občas obavy, jestli sem si vybrala toho správnýho tátu! Už dva měsíce sem doma na neschopence, sice pracuju doma, ale třeba na to má vliv i to...Budu ráda za každé zkušenosti a názory 🙂

camelinka
17. bře 2012

Můžeš být klidná, depky se během těhu myslím ukážou u všech 😉 . Je to jen obavou z něčeho neznámého, co ti otočí život naruby, ale neboj, zase bude dobře, zvládneš to, drž se 😉 😉

llluckaaa
17. bře 2012

Mně to taky přijde úplně normální, je to velká změna pro tvoje tělo a hormony se bouří 😉 Já třeba v té době brečela u romantických filmů v telce a v noci jsem měla hrůzostrašné sny.

yesu
autor
17. bře 2012

@camelinka Asi jo, když sem chodila do práce, neměla sem čas spoustu věcí řešit!! Potřebovala bych na pár dní někam vypadnout, vyčistit si hlavu a odpočnout si od chlapa!

camelinka
17. bře 2012

@yesu v jine diskuzi sem si vsimla jaky mas s chlapem ted trapeni. nemuzes se proste na tyden-dva nekam zdejchnout? k rodicum nebo kamaradce? at se stara chvili sam o sebe 😉

yesu
autor
17. bře 2012

@camelinka Mohla bych na pár dní k tátovi, ale nechci je do toho tahat, spíš přemýšlím, že bych vytáhla nějakou kámošku třeba na víkend pryč...

camelinka
17. bře 2012

@yesu no aspon neco, snad se chlap chytne za nos.Nevim jak ste to meli pred tehu,ale radim si to vyrikat ted, protoze pak s prckem uz to jednodussi nebude 😅

yesu
autor
17. bře 2012

@camelinka No asi podobně, ale jak říkám, nebyl nějak čas se tím zabývat, teď je na to mnohem víc prostoru! Musím si začít víc dělat radost a dělat spoustu jiných věcí než se motat v domácnosti!

camelinka
17. bře 2012

@yesu mas recht, delej si radost a na domacnosti chvili privri oci 😉

barusatko
17. bře 2012

@yesu ahojky depky mivam taky s pritelem nam to teda klape ale jsem porad sama pritel je kamionak a je porad fuc a ja vim ze na miminko budu sama ale uz jsem s tim nejak smirena spis se bojim aby me to treba casem neprestalo bavit takovej zivot

yesu
autor
17. bře 2012

@barusatko Tak můj přítel taky jezdí, ale ne daleko, vyjíždí ve tři ráno a bývá do poledne doma, takže sme si na očích až moc....ono si asi nevybereš! A pokud Vám to klape, tak buď ráda, že si ty chvíle spolu užíváte 🙂

barusatko
17. bře 2012

@yesu my uz jsme spolu5rok a uz jsme se i rozesli ale po 3mesicih jsme zjistili ze bez sebe nedokazem zit a po trictvrte roku se vratili zas k sobe a ted cekame miminko jinak pritel je 6dni fuc a dva dny doma ale taky mivam depky z toho jak jsem ted doma

yesu
autor
17. bře 2012

@barusatko My se už taky rozešli, byli sme od sebe třičtvrtě roku....ale stejně nás to svedlo zase k sobě....

barusatko
17. bře 2012

@yesu tak to mate stejne jako my

majinka1981
18. bře 2012

Tak to já jsem na tom s náladou úplně obráceně. Jsem konečně hrozně šťastná a spokojená. 🙂 Choď třeba po obchůdkách nebo na kafíčko s kamarádkama. Já od té doby co jsem na neschopence tak vůbec nestíhám 😀

yesu
autor
18. bře 2012

@majinka1981 Já taky moc nestíhám, ale spíš mám problém, že se mi nikam moc nechce, mívám hrozný bolesti zad a to pak tuplem, ale když sem zas doma, tak mi z toho hrabe, ale už sem si dala předsevzetí, že si budu víc "užívat" a míň lítat kolem domácnosti!!

petja
18. bře 2012

Děvčata nechci vás nějak rozčílit,vždyť diskuze která vznikla je přirozená,každá máme svoje větší či menší bolístky,ale pořád ještě je to normální těhotenství,kdy nemusíte ležet na udržování.Vím,to je extrem,ale i ty se dějí.Já dnes četla článek v Mamince,psala nějaká čtenářka,co musela podstoupit aby mohla mimi donosit,lékaři jí zastavili 5počátků porodu,ona se nesměla ani pohnout na bok,už skoro nemyslitelné,že to vůbec lze a stejně o miminko ve 25tt přišla.Takže všechny bolístky patří k tomu danému těhotenství a mají svůj význam,ale toto co se přihodilo té mamince jsem fakt obrečela,strašně mě to vzalo.Článek byste musely číst,nelze to napsat. Ten pocit,že třeba nikdy nebudu máma,vědět,že moje tělo v tomto ohledu nefunguje jak má,když se dějou takové věci,musí být hrozné!
Chtěla sem vás podpořit,určitě ne každá maminka se vznáší 9měsíců na obláčku štěstí a je přirozené,že těhu prochází etapama,stejně,jako trimestry a proto berme všecko tak jak přichází a nezatěžujme zbytečně sebe i miminko kolikrát přivolanými starostmi a bolestmi...Všem přeju více optimismu do těhotenství,páč je strašně rychle pryč!!!

yesu
autor
18. bře 2012

@petja Já vím, že sou mnohem horší věci a maminy jsou na to mnohem hůř, ale někdy si prostě nemůžu pomoct a do té depky se ponořím! Nechtěla sem tím někoho otravovat, jen si třeba vyměnit pár zkušeností a názorů, jak tyhle chmury zvládnout a vědět, že v tom člověk není sám....Víc optimismu a radostí už se snažím ordinovat 🙂

petja
18. bře 2012

@yesu poradila bych ti Bachovu květovou terapii,v těhu naptosto neškodné a velice účinné!
http://www.produkty-bio.cz/bachovy-esence/jedno...

yesu
autor
18. bře 2012

@petja Díky za tip....to bych mohla zkusit!

petja
18. bře 2012

@yesu pročti a určo se někde najdeš

ostrava8
11. dub 2012

@yesu ahoj no vidím, že s tou diskuzí jsi mě předběhla ... já to posledních 14 dní cítím stejně, už se blížíme do finále, a já už mám docela nervy ... od začátku těhu jsem doma , jak píše tady jedna, taky jsem nestíhala, pracovala jsem z domu, chodila a koukala po věcech na mimi a užívala si své těhulkování. ćlověk v tu chvíli nemá ani čas myslet na blbosti, jenomže ted už nikam nechodím , necítím se , už mě bříško docela tahá , tak jsem doma. Návštěvy už taky nezvládám nejlépe je mi v leže . Můj vztah s manželem byl v pořádku, ale ted mě neskutečně vadí ... nemá vůbec zájem o věci, třeba kt. objednávám přes net složitě, nebaví se o malých a příjde mi jako že se netěší. furt je někkde v tahu .. příjde z práce věnuje mi 5 min, ve kt. se bavíme o tom co je třeba koupit k jídlu, jak mi je co jsem dělala když ví, že furt ležím .. prostě potřebuji ted jeho podporu a té se mi nedostava ... on si jde třeba zaběhat,nebo číst knížku ... a já trpím , je mi to hrozně líto pak bulím jak želva .... vůbec nevím jak se mám chovat, tak raději taky mlčím, říkám si , možná ho unavovaly kecy spojené s těhu, ale s kým se mám o tom bavit když né s vlastním mužem ?? je mi opravdu na nic ... snažím se myslet pozitivně at to neovlivní prcky, ale nejde to .... snad to časem přejde ...

yesu
autor
11. dub 2012

@ostrava8 Tak mě už naštěstí ty děsný splíny přešly...teď ale bohužel řeším, že se mi zkracuje čípek a navíc mám špatnej nález na hematologii...Už chci mít to těhu za sebou a užívat si malýho....přítel se teď snaží tu být víc pro mě a pomáhat mi, akorát bojujem s penězma, s kterýma neumí vůbec zacházet, ale snažím se to nijak teď nehrotit, protože jinak bych se z toho musela zbláznit!

ostrava8
12. dub 2012

@yesu ahoj tak penize jsou vždy problém...ve vztahu pak obzvláště...ale zkus využit služeb pojištoven, ty proplaci v tehu alespon vitaminy. Naštěsti my takovy problem nemame.... včera jsme si i dlouho promluvili, tak snad to bude OK, musim v to věřit...
zkracuje čípek? no ješte máte hodne času, ale už jste za polovinou, to je dobře... a co ti obj. na hemu? to maš špatnou krev?

yesu
autor
13. dub 2012

@ostrava8 U nás s těma penězma bojujem věčně, ne že bysme je neměli, ale spíš hodně věcí hradím já a nějak si myslím, že by to měl být spíš chlap, kterej se stará o rodinu 😖 Sice sme dávno za půlkou, ale ještě aspoň měsíc a půl by tam měl malej zůstat, snad to bude na příští kontrole lepší nebo aspoň stejný...A na hematoku chodím, protože sem měla před třema rokama trombozu a mám poruchu srážlivosti krve! Naštěstí tam jsou zatím ty výsledky vzhledem k mýmu stavu v normě! Proboha co jsi tu dělala ve čtyři ráno???

ostrava8
14. dub 2012

@yesu aha .. tak snad tu krev budeš mít dobrou, já zase beru Detralex páč mám křečáky a u kotníku mám uplně modrou nohu .. 🙂 no každý máme něco ... snad to po těhu vymizí ... No s tím placením ... to není dobré, když už to nejde tak alespon každý by měl příspívat dle svých možností, vem si ted jste dva, ale za cvhíli budete tři ... vyřeš to co nejdříve ... 🙂

Co jsem tu dělala ? Hihi to poznáš ke konci těhu, hold už nemohu spát .. mám přehozený spánkový režim 🙂

yesu
autor
14. dub 2012

@ostrava8 Já občas nemůžu usnout, nebo když jdu v noci několikrát na záchod, tak taky nemůžu usnout, takže trochu vím o čem mluvíš 😉
S těma penězma je to těžký, mám doma chlapa, kterej s něma neumí zacházet a nechce to nijak moc řešit, takže asi tak 😖

ostrava8
15. dub 2012

@yesu tak to držím palečky, at se brzy naučí ... jste ještě mladí, ale tu zodpovědnost, hlaně ted, když čekáte malý , by měl mít 🙂

yesu
autor
15. dub 2012

@ostrava8 On bude mít třicet, mě je o pět míňa že by on byl zodpovědnější?to ani náhodou! Ale u něj to hodně podělala mamka, která ho vychovala tak, že kdykoli neměl(a to bylo hodně často), nastavil ruku a ona dala....takže tak! 😖

kkklarka
30. dub 2013

Depky má asi každá, já otěhotněla neplánovaně ve 22, takže moje depky jsou typu "dítětem mi končí život" ale snažím se to zvládat 😀

kajalka
30. dub 2013

Taky mě to občas přepadne. Zatím teda 2x. Jsem na neschopence, doma si pokecám max. se psem, muže vidím jen ráno 10 minut, než vyletí do práce, odpoledne půl hoďky a pak chodí na stavbu, kde bývá i do 22h. Vím, že se tam dře i pro mě a mrně, ale ta práce ho baví a naplňuje, nemluví o ničem jiným. Takže na moje vykecávání nemá náladu. Tak to občas stojí za prdlačky. Taky teď drží rozpočet pevnou rukou, vždycky mu musím obhájit, co potřebuju koupit a proč (ne potraviny, věci na mimčo), tak mě to občas vytočí nebo mrzí, ale já mu takhle občas zarejpu do stavby, tak mu to vrátim 🙂 Ale jsou to malichernosti, prostě když se toho sejde víc naráz, propadnu splínu. Hlavně, že jsme zdraví, mladí, máme co jíst, kde bydlet. A konečně je tu jaro, teda skoro léto. Ve vycházkách se chodím kochat, co zas novýho v luzích a hájích. To depku spolehlivě odežene.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru