Hrozný hormony v těhotenství, máte zkušenost?

mrsnikola
16. črc 2014

Ahoj holky, mám dotaz, mám šílený výkyvy, a jsem fakt děsná a nejhorší je že to sama vidím na sobě, ale já si nemůžu pomoct, žádný relax atd nezabírá ☹ jsem v 15tt a sleduju to už tak od 12tt, přítel ještě dřív. Jenže čím vyšší týden tím větší rozdíly. Jsem z toho fakt nešťastná. Nejen že tím nasírám svoje nejbližší, ale třeba za volantem jsem děsná, málem jsem už dvakrát vytáhla chlapa z auta 😖 😀 ale i v obchodě, stačí, aby mě někdo lehce naštval, udělal nějakou nelogickou věc, pohyb nebo reakci, a já jsem jak sopka ☹ včera jsem totálně seřvala přítele, že mi nemá co volat, když vytírám.
Všichni radí, ať se zklidním, ať dýchám a tak, abych neměla nervní dítě,ale ono to nejde. Zkoušela jsem i jogu pro těhotné na uvolnění, poslouchám lesy a vážnou hudbu,ale ono furt nic...Ani čokoláda nezabírá 😀 😀
Máte někdo zkušenosti s hormony po celou dobu těhotenství? Kamarádka slibovala, že II trimestr bude fajn, ale moje nervy jsou "nebezpečnější" ...... jsem zoufalá, i za mého přítele 🙂 díky

kathy.skal
16. črc 2014

A co pohyb, zkoušela jsi..něco akčnějšího než jógu, pokud ti to ještě stav dovoluje. .. nějak vyplavit endorfíny. Nebo sex 😀

maia74
16. črc 2014

u mně nezabírá nic!!!! Jsem protivná sama sobě, nic mně nebaví. To z předchozícj těhu neznám

duvi21
17. črc 2014

Jo, nekdy je to hruza. Cele pondeli jsem brecela a to, i kdyz mi dal pritel banalni otazku. Videla jsem ho po tydnu a zacala jsem rvat misto toho, abych mu rekla ahoj a dala pusu, povesila jsem se mu na krk a zacala jsem rvat. Predtim jsem se dohadala s dcerou, kterou taky vidim malo a kdyz jsem se objednavala u zubare, tak jsem se sestricce rozbrecela do telefonu. Byla jsem zoufala uz. A citila jsem se jako blazen. Jsem vztahovacna a narusuje mi to vztahy. No tak se to snazim nejak prezit. Asi to chce ty emoce nejak nekde pustit ven. U Tebe je to vztek. Tak treba nejaky boxovaci pytel? Nevim. Nejhorsi je asi ty emoce dusit v sobe a nechat je kumulovat. Ale clovek musi fungovat, ze jo? Nemame to jednoduche 🙂 Ume to nastesti neni permanentne, ale jina teda jsem. Dost. Drzim pesti!

terulef
19. črc 2014

Jooo tak to nejsi sama.Vím že jsem na zabití ,ale nic s tím sama nezmůžu.Hlavně tím provokuju všechny okolo.Nejsem zlý člověk nikdy jsem nebyla a ted je ze mě bestie chrlící oheň :D jsem i nejsem ráda,že taková nejsem jen já.Jsem z toho uplně na větvi a to jsem na začátku.Ted to začalo brekem a vsugerováním si věcí jako je že nejsem tak hezká a přitažlivá a že má přítel někde tak 10 milenek :-/ držím ti palce at te to rychle přejde a nezbláznís se do te doby :D 🙂)

adelainvitamvas
18. lis 2014

Já celý první trimestr totálně těžké depky, pořád jsem řvala, byla jsem ze všeho na prášky. Hlavně ten strach o malé je šílený. Teď už jsem ve druhém, depky nejsou tak hrozné, ale o to víc se objevila náladovost, podrážděnost, neklid a mrzutost. Nic se mi nechce, nejradši bych celé dny spala, ale myšlenky na povinnosti, do kterých se mi sakra nechce mi zase spát moc nedají, takže jsem akorát o to víc protivná. Štve to mě samotnou, ale nic s tím nedokáži udělat 😖

mishell56
20. led 2015

Ahoj, to ti rozumím, jsem 20tt a skoro od začátku mám strašný nálady...někdy úplně bez důvodu žárlím, nebo jsem prostě vytočená, minule jsem plakala jen tak, ani nevím proč 😀 Přítel je ze mě někdy na prášky, já se mu nedivím, když se mi něco nelíbí tak místo toho abych reagovala tak jako vždycky - zkusit mu vysvětlit v klidu že takhle ne tak vybouchnu a řvu na něj a pak se mísí pocity naštvanosti s pocity méněcennosti a to je opravdu zábava, ale snažím se to nějak regulovat, když jsem minule pozorovala že to přijde, sebrala jsem se, vzala si sluchátka a šla se projít, tam jsem se vybrečela, vyvstekala a bylo mi fajn 🙂 držím nám palce holky 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru