Jak na nízký tlak?

anirij332
19. srp 2019

Holky vím, že na nízký tlak toho moc není. Ale potřebuju v práci aspoň trochu fungovat a čím "víc" jsem těhotná, tím hůř mi je skrz tlak. Neustálé motání hlavy, nevolnost, chvilkama ani nevím jestli náhodou neomdlim. Co pomůže, abych aspoň v práci byla schopná fungovat? Ranní směnu zvládám, ale odpolední vůbec, už jsem šla párkrát dřív domů jak zle mi je. Příští týden v pondělí jdu na svoji první poradnu, tak se zeptám doktora, ale potřebuju nějak přežít ještě týden v práci.

j.a.n.i
19. srp 2019

@anirij332 Cola...

pipi_puncocha
19. srp 2019

Ani doktor ti k tomu moc neporadí. Hodně pít, taky mi dělá dobře zmíněná vychlazená Cola, ledový čaj (něco sladkého k pití prostě), nohy nahoru kdykoliv to jde (i v práci pod stolem aspoň na nějakou krabici)... jsem teď 28tt a na poslední kontrole v pátek jsem měla tlak 82/48, ani mě skoro nechtěli nechat odejít.

drep
19. srp 2019

@anirij332 dobře jíst a dost pít, jinak si nemáš jak pomoct. Mám nízký tlak normálně, jako těhotná jsem měla asi pětkrát takový prekolaps (vždycky jsem se stihla něčeho chytit) a vždycky to bylo na vrub nenajedení nebo nenapití. A nohy nahoře, ať se zbytečně neretinuje krev v nohách 😉 na mě třeba na tlak vůbec nepůsobil ani káva, ani cola, trošku na mě funguje silný čaj, nejlíp černý

malytlustyhroch
19. srp 2019

Krome vseho, co uz zaznelo, tak na me treba ma nizky tlak mnohem horsi ucinky, kdyz se trochu vic najim, asi jak se organismus prepne na traveni, tak jsem pak uplne grogy. No a taky tohle pocasi, ale s tim neudelas nic...

drep
19. srp 2019

@malytlustyhroch já to určitě nemyslela jako “pořádně se nacpat”, spíš jako zdravě a mít po ruce malou svačinu, já třeba nosila v kapse sušený ovoce. A je fakt, že těhotná netěhotná, v tomhle počasí mám problém vylézt z postele.

malenka3
19. srp 2019

Já na nic ještě nepřišla, normálně mám nízký a teď v těhotenství 80/50 standard. Pít hodně teď nemůžu, už takhle chodím co půl hodiny na záchod, to bych se tam mohla rovnou odstěhovat 🙈 Jinak na mě nezabírají žádné zmiňované rady.

krasna_neznama86
19. srp 2019

Dr na endokrinologii mi radila slanej rohlik,na gynde mi muj dr rekl kafe... Tlak mam doma nizky,u dr normalni, lehce vyssi (135/90)...
Je mozny, ze se Ti tlak behem tehotenstvi zvysi...

anirij332
autor
19. srp 2019

@krasna_neznama86 tlak mi zatím spíš pořád padá a padá... Od doby co jsem těhotná, se mi tlak nedostal nad 100/70... Mám pořád mezi 80-90/50-60...

@drep v práci bohužel svačinky mít nemůžu, dělám ve fabrice a na hale je jídlo zakázané, máme pauzu na svačinu a na večeři (na odpolední), jenže večeře je už v 6 a vydržet do 22:00 je mazec...

sahrazad1
19. srp 2019

@anirij332 taky mívám nízký tlak.v těhotenství jsem s sebou švihla na zem. No, já moc příznivcem toho aby těhotná byla doma nejsem, ale tady to zavání možným úrazem, tím spíš, že pracujes ve fabrice. Zkus požádat o přeřazení na jinou práci jen s ranní smenou, případně domů na neschopenku. Ono aby jsi s sebou švihla někde na montáži, nebo mezi regály ve skladech taky není v tvém stavu ok. Porad se s doktorem, pij vodu, chůze taky pomáhá.

anirij332
autor
20. srp 2019

@sahrazad1 tak já naštěstí dělám linkovou výrobu, takže spíše sedím, práce je to klidná. Jen je to omezující v tom, že se nemůžu najíst kdy chci. S doktorem se samozřejmě poradím

j.a.n.i
20. srp 2019

@anirij332 Prace ve vynucenem tempu, coz linka je, je pro těhotné zakázaná, takze bych vyrazila na zamestnavazele s tim, ze ti bud umozni vice paiz na jidlo, nebo budes trvat na prerazeni dle ZP.

anirij332
autor
20. srp 2019

@j.a.n.i já mám tu úlevu, že nemusím plnit normy, jedu svým tempem a nikomu to nevadí, dokonce ani když stojí kvůli mně celá linka :D prostě mi dá někoho na chvilku na výpomoc a v pohodě.. na záchod můžu chodit kolikrát chci a vždycky se tomu jen mistr směje, že by prý rozhodně těhotný být nechtěl :D takže rozhodně nechci měnit prostředí kde jsem, protože takhle tolerantního mistra asi jinde nedostanu. Na častější pauzy se asi zeptám

j.a.n.i
20. srp 2019

@anirij332 Tak v tom případě bych si pripravila nejake "jednohubky" a vzdy neco strcila donpusy když jdes curat, ono toho nemusi byt moc, podstatne je cadto.

anirij332
autor
20. srp 2019

@j.a.n.i no napadlo mě si spíš nechat něco ve skříňce a vždycky si jít kousnout tam.

sikkacirek
20. srp 2019

@anirij332 mám úplně stejný problém....nízký tlak mám odjakživa a teď v těhotenství je to katastrofa, do toho mi často teče krev z nosu a omdlívám a mám zakázáno řídit a už jsem několikrát zkolabovala a skončila v nemocnici na kapačkách....co mi pomáhá a co mi doporučila doktorka: každý den ráno/dopoledne si dám kafe a k tomu něco sladkého a dvakrát do týdne si dám třeba malou skleničku červeného vína, hodně piju vodu...jím pravidelně a snažím se hýbat, třeba si zacvičím, nebo chodím všude pěšky atd. pomalu se zvedám tzv. na etapy, když je vedro jsem zalezlá...přijde mi, že ale nejvíc pomáhá ten blbej cukr, takže jestli pracuješ u linky, tak si třeba kup bonbony a vždycky si nějakej strč do pusy a cucej, nebo žvýkej, případně hroznovej cukr...každýmu ale asi funguje něco jinýho...já teď začínám sedmej měsíc a musím říct, že se to trochu zlepšilo....ale přijde mi super, že mi doktor řekne v těhotenství ať piju kafe, víno a jim sladký :D :D

j.a.n.i
20. srp 2019

@anirij332 jojo, presne tak.

anirij332
autor
20. srp 2019

@sikkacirek no mě taky doktor říkal kafe, jenže kafe vyprchá a je to ještě horší. Bohužel musím řídit do práce 35km tam a 35 zpátky což není vždycky fajn. Cukr pomáhá, ale zase nechci aby mi kila prirustali díky cukru a ne díky prckovi :D víno jsem zkusila, ale strašně moc mi nechutná (kdo by to čekal, když jsem z jižní Moravy :D )

sikkacirek
20. srp 2019

@anirij332 :D no já si to sladky davam jen dopoledne a to se nutim, nejsem a nikdy jsem na sladky nebyla :D...a jako nekynu nijak divně, jsem úplně v tabulkách a OGT mi taky vyšlo v pořádku a zas si říkám, že raději budu mít pár kg navíc, než řešit to, že sebou někde prásknu, blbě dopadnu a něco udělám miminu...ještě možná zkus česnek, jako ono se říká, že tlak snižuje, ale spíš ho stabilizuje, já jim česnek docela často...ale zas jestli fakt takhle daleko dojíždíš, tak bych snad řešila neschopenku, já to mám 12 km do práce a stejně mám zakázáno řídit a to už tři měsíce, je to peklo, ale zas hromadná doprava a manžel to jistí, ale já mám výhodu, že když je mi fakt na prd, že můžu pracovat z domova, to u tebe bohužel nejde no.

anirij332
autor
20. srp 2019

@sikkacirek no já jakože si taky sladkyho teď dopřávám vskutku hodně :D a taky zatím nepribiram... Česnek do sebe sypu po tunách :D neznám nic lepšího než česnek :D no já jsem zvědavá co na to dojíždění řekne doktor, jako mně když není nejlíp tak mě odveze přítel, a když je mi fakt hodně zle, tak napíšu mistrovi SMS, že mi není dobře, jestli potřebuje potvrzení od doktora, tak vždycky napíše, že ať jsem doma, že mi napíše dovolenou a ať je mi hlavně brzo dobře.. má doma malé děti, takže je pro něho těhotenství ještě čerstvé, tak to respektuje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru