Jak na vaše těhotenství reagují vaši partneri?

baru.v
11. lis 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jak na vase tehotenstvi reaguji vasi partneri. Rano jsem si precetla tohle: http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=t...
a rikala jsem si, ze je fakt, ze vsichni obskakuji jenom me. Je mi porad blbe, usinam po vecernicku 🙂 , jsem naladova, ale manzel to zvlada na jednicku. Jak jste na tom vy? Zmenil se v tehotenstvi nejak vas vztah? Mejte se hezky!

sarkal
11. lis 2008

Ahojky Baru..
Tak u nás to bylo tak,že mi taky bylo hrozně zle,už při zprávách jsem v sedě usínala a manža chápal když nebylo uvařeno,uklizeno atd. a od začátku se ke mě teda choval moc pěkně.Jedinkrát se nestalo aby mě třeba neodvezl k doktorovi atd.Všude byl semnou a byl moc hodnej když něco bylo.Neřikam,že občas nebyli hádky,ale to si myslim,že všude.No a teď když už sme na konci tak jen čeká kdy pojedeme 😀
Jde semnou k porodu a já jsem šťastná jak blecha,protože nemocniční prostředí není nic pro mě 😝 a naví jsem hrozná posera a budu šťastná,že tam semnou bude a že ho budu moct mačkat za ruku i když se bojim,že budu hysterčit,ale když to bude hodně bolet tak on to pochopí.
Takže můj manža je v tomhle suprovej chlap 🙂

baru.v
autor
11. lis 2008

tak to je super! Musim rict, ze ja jsem si teprve taky v tehotenstvi uvedomila, jaky poklad mam doma, jak moc je pozorny a snazi se 🙂 k porodu taky pujde, ackoli z predstavy krve a bolesti neni nijak odvazany, ale jsem moc rada, ze tam budu mit nekoho, o koho se budu moct oprit!

mirica
11. lis 2008

baru- nám sa dlho nedarilo - potom sa podarilo až cez IVF/ICSI - dvojnásobne 😵 , tak že partner varil , pral žehlil, upratoval nosil mi jedlo až do postielky.....a to som žiadne problémy nemala 😀

samayka
11. lis 2008

ahojte 🙂 tak ja som si vzdy hovorila ze ked budem k porodu niekoho chciet, tak asi mamu alebo najlepsiu kamosku. nevedela som si predstavit ze by existoval chlap ktory by to zvladol bez nasledkov 😀 az kym som nestretla mojho draheho, teraz ked sme na zaciatku naseho prveho tehotenstva som si viac ako ista ze nikto sa na tu ulohu nehodi lepsie. este nemam ani brusko, ani nejake vaznejsie priznaky a uz ma ofukuje 😀 ale samozrejme to nezneuzivam a starame sa rovnako jeden o druheho - ale tiez dufam ze mu to dllllho vydrzi 😵

munu
11. lis 2008

ahojte, tak aj ja sa pridam....
aj moj muzik mi poctivo a rad vo vsetkom pomaha.. hocico potrebujem, len mu poviem a uz mi uteka na pomoc, velakrat aj on navari, len tak nech si ja oddychnem... 🙂 je velmi zlaty a na malkeho sa neskutocne tesi 😀 hovoril mi, ze sa strasne tesi jak mu nakupi hracky a bude sa s nim hrat, jak ho bude kocikovat 😀 najviac sa tesi z toho ked sa ma opyta: A malky bude lubit najviac na svete len nas dvoch ze? 😀 a ja mu na to odpoviem: Jasne, ze len nas dvoch, teba a mna, my budeme v jeho zivote najdolezitejsi 🙂 bude v nas mat vsetko, lasku, oporu atd... tak vtedy je manzel v siedmom nebi 😀

kustka
11. lis 2008

ahojky,
tak můj manža přiměřeně pomáhal vždycky, takže to je stejné... Ale chová se teď ke mně moc pozorně, pořád mě hladí po bříšku, říká mi, jak jsem krásná, jak mi to sluší - je zlatej 🙂 I když to s tou krásou je spíš naopak - zhoršila se mi pleť atd., ale je to milý 😀

munu
11. lis 2008

KUSTKA- to aj moj manzel mi vzdy pomahal aj predtym, stale vsetko robime spolu aj sme robili... len teraz ked ja uz som unavena, tak to robi namieso mna alebo tak... 🙂 je to fakt super manzel, nemozem nanho povedat ani pol slova zleho 🙂

petka_s
11. lis 2008

tak ten moj bol tiez velmi zlaty,len nie vzdy sa mu pacili moje nalady na zaciatku,
okrem toho ze mi byvalo poriadne zle,tak som bola dost precitlivela,no zvladol to vsetko,
tiez riadil,vysaval atd..no niekedy to vyzeralo, bohuzial,lepsie ako to robim ja.. 😀
no je velmi starostlivy,ked sa na nieco stazujem ze ma nieco boli,hned ma posiela k doktorovi 😀
no musela som mu vysvetlit ze je jeho spravanie niekedy prehnane..
snazi sa davat na nas pozor 🙂

samayka
11. lis 2008

su zlatucki ti tatinkovia, ze? moj bracho uz bude tatinko po druhy krat - a este nevie ze bude aj ujo 😀 ale uz sa tesim az mu to s priatelom oznamime. ma velmi rad deti a ja mam velmi rada jeho tak budeme zasa taka paradna rodinka... do teraz sme si toho ich maleho len poziciavali, ale uz cakame vlastne... a moj drahy sa uz nevie dockat a kazdy den sa vyzveda co nove som sa docitala a tak... on v praci nema tolko priestoru ako ja 😵

petka_s
11. lis 2008

ked sa uz spominaju tí bratia..ten moj je najuzasnejsi na svete,som celkom mlada,este studujuca,a tak som nevedela hned na zaciatku co robit,
mala som zmiesane pocity,no ked sato dozvedel tomino-brat,tak to ste mali vidiet tu podporu!
samozrejme ze aj priatel podporoval,ale aj tak najviac mi moj bracek 🙂

kacka2
11. lis 2008

já teda taky musim svého manžu moc pochválit 🙂 První měsíce při blití se o mě fakt krásně staral, když o cokoli poprosim, tak to udělá. A starostlivej je taky až až.
Ale popravdě je fakt co tam píšou, chlap není schopen mluvit jen a jen o prckovi, já jsem se teda snažila abych našla i jiný témata a myslim že je vděčnej. Chlapi to prostě zas tolik neprožívaj, hlavně na začátku. Teď už je to lepší, vidí veliký břicho a hraje si s jeho patičkama 🙂 A teď když si každej den stěžuju že už chci rodit, tak jsem mu narovinu řekla že už v hlavě fakt nic jinýho nemam a ať nic jinýho ode mě nečeká 😀

kustka
12. lis 2008

munu,
to je super - tak si to hezky vychutnávej 😉 Bude pěkný, když se tak bude starat i potom o miminko, takových chlapů by mělo být víc! Já jsem za toho mého taky ráda - mně nikdy neimponovali takoví Ti siláci v tom negativním slova smyslu, co ženské práce neuznávají a děti je až tak nebaví - na chalpovi je sexy, když umí být "měkkej", když je potřeba 🙂

pensadorcallisto
12. lis 2008

Ja tiez na svojho manzela nemozem povedat nic zle... 🙂
Ked mi v 24. tyzdni lekarka nariadila oddych a ziadne domace prace, manzel sa staral o vsetko..Teda okrem varenia, pretoze to mu velmi neide... 😀 Chodil do obchodu na nakupy, upratoval atd.. Az mi ho niekedy bolo luto, pretoze cez den ma toho dost v praci...
Teraz uz sme v poriadku, ale na nakupy chodi stale, len mu zatelefonujem alebo napisem zoznam... Pomoze upratat... Na maleho sa hrozne tesime, mazel stale vravi ako budu hrat spolu futbal a ako ho bude ucit chlapske veci... 😀 Je hrozne romanticky a citlivy.. A pritom v praci sa ho kazdy boji... Hahahahaha

deathy
12. lis 2008

Ahoj, všem vám tady moc závidim. Já sice "chlapa" mám, ale naše mimi bylo neplánovaný, takže já ve svých 20 a on v 21 sme na to nějak nebyli připravení, já teda to beru normálně, jako asi každá ženská, ale on...někdy se chová jako bych vůbec těhotná nebyla, občas mu totiž nedochází že už nemůžu to vše co před tím. Do minulýho víkendu se neodvážil šáhnout mi na břicho, aby pocítil pohyby..teď se pochlapil, a už to zvládá občas, ale pod podmínkou, že za to dostane třeba čokoládu nebo nový spoďáry 😀 A když mu ráno řeknu, že v noci mi břicho držel pořád, tak se vykrucuje že néé, že to přece nejde 🙂 Prostě pořád je to takovej srabík, ale dokonce přiznal že žárlí, když si pořád hladím břicho když se ten prcek vrtí. Ale postupem času je to lepší a lepší, takže sem ráda. Jen mě občas štve, protože se mi směje když mám takový ty volný trička, v životě sem to nenosila a už vůbec né žlutou nebo bílou barvu, no a to on se mi teď neustále posmívá blbeček jeden 😀 😝 Ale to zase bereme jako srandu. Každopádně jako to máte vy..no, co bych za to dala. Nedovedu si totiž pořád představit, jak to bude až prcek bude na světě, jakej to bude tatík 🙂

munu
13. lis 2008

KUSTKA- no to ani ja som nemala nikdy rada takych silakov chlapov... ja ich volam ze su ako playbojovia... 😀
sice ten moj sportuje, chodieva do gymu pravidelne a uz je riadny chlap teda, ale vnutri sa nezmenil, je stale ten starostlivy, moj zlaty Matko 😀 a hovori, ze cvici, aby potom mohol ochranovat rodinku, lebo na takeho chlapa susienku si dovoli hocikto, ale na riadneho chlapa a vysokeho malokto 🙂
a ja mu to teraz zavidim, lebo ja som tiez pred tehulkovanim chodila do gymu pravidelne a teraz nemozem ist sa tam vyblaznit... no neva, malky za to stoji 😀

kustka
13. lis 2008

munu
- jo jo, se vším s Tebou souhlasím 😉 Můj manža ve cvičení poslední dobou polevil, ale říká, že musí zase začít, aby nás ochránil - je to prča, jak to prožívá, je to dojemný 🙂 ale když jsem protivná, tak po mně občas taky trochu sekne, ale to nejde být pořád v pohodě a když ho někdo naštve v práci (a že toho má hodně), tak je tolerantní trochu méně... "Brumík" v bříšku je pro něj ale dobrej partner na komunikaci - ten neodporuje a výkyvy nálad taky nezná 😀

deathy,
neboj, ono to všechno přijde - jestli jste mimčo neplánovali, tak to byl pro partnera asi trochu šok a bude mu chvilku trvat, než si na tuto novou situaci zvykne... Navíc chlapi jsou někdy trochu pozadu (a ten Tvůj je ještě mlaďoch) a třeba se bojí, že něco ztratí (volnost, čas na koníčky a kamarády, klid...) - hodně spolu mluvte a ono se to časem srovná 😉

etnicka
13. lis 2008

ahojte, tiez sa pochvalim s mojim uzasnym manzelom 🙂 odkedy som tehotna, venci naraz sam vsetkych 3 psov, vari, upratuje, na nakupy chodi a este ma vozi autom na vsetky cvicenia, niekedy aj do prace, ked sa mi nechce ist busom a ma prave cas... Chodievame spolu okukovat babatkovske vecicky do obchodu a sem-tam si nieco kupime pre radost 😉 brusko mi hladka a aj sa cez pupcek s babatkom niekedy rozprava 😀 Je uplne zlatunky. Ozaj, az babatko bude na svete, manzel ho bude prebalovat a ja ho budem len kojit 😀

beponka
13. lis 2008

ahoj holky. já bych od manžílka čekala větíš účast a větší toleranci. připadá mi že si vůbec neuvědomuje, že v tom nejsem jen já.....

etnicka
13. lis 2008

beponka tak mu to pripomen 😉

janika7
18. lis 2008

Ahoj holky, my miminko chteli, ale nijak ho neplanovali, chteli jsme tomu nechat volny prubeh. Otehotnela jsem hned prvni mesic po vysazeni HA. Manzilek to tusil hned par dni po poceti a ja taky, presto byl prekvapeny, moc nemluvil a kdyz mluvil, tak to nebyla souvisla veta. Po par dnech mu to zacalo dochazet a hledal potaji info v praci na netu 🙂 Chvili se bal, aby mu neskoncily jeho dychanky s kamarady a nemusel sedet do konce zivota doma. Tak jsem ho poslala na tyden do Egypta na potapeci dovolenou. Hned prvni vecer volal, ze je strasne smutno a ze chce domu.

Je uzasnej, nevadi mu, kdyz je to doma jako po vybuchu atomovky, jen se usmiva a rika, ze jsem asi unavena. Taky vari, kdyz se mi nechce a vsechno nosi. Ted mi zacalo tvrdnout brisko a jsem na rizikovym, tak me hlida, abych nikde necourala a porad mi dava polstare pod nohy. Asi nejvic si to tehotenstvi uvedomil, kdyz jsem ho vzala k doktorovi(13TT) a on videl miminacka a jeste nam rekli, ze to bude kluk. Ted ho beru na UTZ vzdycky tak po 6 tydnech a je jako slunicko 🙂

babanci
4. lis 2015

Oni ti mužští se sice tváří jako kdovíjací chlapáci, ale oni jsou z těhotenství taky pěkně vyděšení. Pamatuji si a je to už řada let, že ten můj chlap byl ze začátku těhu pořád vystresovaný. 😀

alsha
4. lis 2015

I já musím manžela pochválit. On byl teda vzorový vždycky, ale teď je ještě pozornější. Když jsem mu řekla, že už nebudeme sami, měl hroznou potřebu kontrolovat jestli pravidelně a zdravě jím, mám dostatek ryb, oříšků, beru pravidelně kyselinu listovou 😀 Teď už to hlídání opadlo, asi kvůli tomu, že toho má hodně v práci i kvůli tomu, že zjistil, že chuti člověk prostě neporadí a úž vůbec ne u těhotné :o)) Když šla na kontrolu v 8.týdnu, chtěl jít taky, aby se mohl na miminko podívat. Občas, když se bavíme o tom, jak se těšíme, mluví hodně racionálně a trošku mi tam chybí ta euforie, které je u mě - ale takový chlapi už asi jsou a drží nás těhulky nohama na zemi :o)

babanci
5. lis 2015

@alsha Oni asi hlavne premysleji,jak tu rodinu zajisti. Materialne. A ochrani. Ti spravni chlapi jsou tak nastaveni.

netanel
5. lis 2015

můj muž byl starostlivej i dřív, čekáme dítě po IVF, takže tomu předcházelo ne zrovna růžový období, kdy jsem byla naštvaná, oteklá, zoufalá. Pak se povedlo a bylo mi hodně špatně, staral se, nakupoval mi všechno co nejzdravější (a já to nejedla, protože jsem měla chutě na úplně jiný věci🙂). Teď jsem ve čtvrtém měsíci, stará se tak akorát, nevyžaduje po mně žádné domácí práce, neremcá, že není navařeno, protože zvládám tak vyprat, nakoupit, jakžtakž uklidit a chodit do práce, jinak ležím a spím.🙂 Občas má nějakou poznámku, jako že ať se nesprchuju tak horkou vodou, že četl, že to není dobrý...:.-) Břicho zatím nemám, tam mi nesahá. jediná věc mě trochu mrzí, že se na mě teď dívá víc jako na matku než na ženu, bojí se na mě sáhnout a nijak zvlášť mě nechválí, že by mi to slušelo, i když mám hezčí vlasy i pleť a vážím o pár kilo míň než když jsem otěhotněla.

zborilova1989
2. led 2016

Ráda bych přispěla svou troškou do mlýna. My s přítelem jsme se začali o miminko snažit v červenci a povedlo se až teď a má obrovskou radost. Jsem sice na úplném začátku, ještě jsem nebyla ani u doktora, ale nebrání nám to v radosti. Už předtím mi doma pomáhal když se mu zdálo, že toho mám hodně nebo jsem utahaná, ale teď dělá ještě více a každý večer mi maže břicho. Sice jsme se domluvili že to minimálně do května nikomu neřekneme, jsem trošku silnější takže se nebojíme že by to na mě někdo brzy poznal, ale už plánuje, že ho chce co nejdříve vidět. A taky mi pořád opakuje jak bude moje opora. Takže za mě ho musím jen chválit.

babickamary
11. led 2016

Holky, jsev v 7 tt a ackoli manžel hrozne miminko chce a tesi se na nej snad vic nez ja, tak nejak nevnima, ze me se veci meni uz i takhle na zacatku. Nechape, ze se bojim jit lezt a nechci letos jezdit na snowboardu a ze to, ze me boli bricho neni spatnym jidlem v praci. Nechci byt ufnukana, tak jsem mu jen rekla, ze by si o tehotenstvi taky mohl neco precist, ale na to se myslim vykaslal... Je pritom hrozne hodny a pozorny takze spis se bojim, jak ho znam, ze prilisna starost o sebe a opatrnost se mu nelibi ( vim, ze na me miluje, ze jsem absolutní blazen a vubec niceho se nebojim). Takze ho asi ted stve, ze na sebe davam vic pozor. Mate nekdo podobnou zkušenost? Vite co s tim?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru