Jak nestresovat miminko tím, co se teď děje?

jancasirka
26. únor 2022

Zdravím všechny maminky a nastávající maminky 🙂.

Co se děje teď na Ukrajině asi trápí hodně z nás, ale já asi i tím, že jsem teď citlivější (jsem ve 25 tt) jsem z toho opravdu zdeptaná. Je mi líto všech mužů od rodin, kteří tam teď umírají nesmyslně a kteří si jdou pro smrt (o civilistech co tam zůstali raději ani nemluvě).. Přemýšlím nad tím, jak mnoho maminek přijde o své partnery, děti o tátu a to i díky těm řezníkům Čečencům 😢. Pojdmě se tady společně z toho vypsat a vzájemně si poradit, co Vám pomáhá zůstat vklidu, zlepšovat si náladu a myslet na něco jiného ... 🙏 Budu ráda za každý tip, dělat, že se nic neděje samozřejmě nechci, protože se děje a děje se hodně, ale taky nechci trápit to své malinkaté zlatíčko, co nosím pod srdcem. ❤

bara88
26. únor 2022

Pokud ti to dělá takto zle tak vypni net,televizi a věnuje se něčemu jinému. Tím že tady budeme rodiny litovat a brečet nad nima tím jim ani sobě nepomůže

wulady
26. únor 2022

@jancasirka tiež som 28 tt bojíme sa všetci čo bude a čo nás čaká chudáci ľudia na Ukrajine ..

cilkat
27. únor 2022

Souhlasím. Nejde dělat, že se nic neděje, ale v určitých situacích (a těhotenství k nim patří), nemůžeš dělat moc nic jiného, než udržet sebe a své blízké v pořádku - a to i mentálně. Mě pomáhá "mít projekt" - něco, co zabírá nejen čas, ale i mentální kapacitu... v 25tt třeba plánování dětského pokoje. Prostě cokoliv, co tě udrží dál od "sedím na netu a čekám na zprávy ". Nové zprávy stejně nejsou co hodinu a několikrát za den si k tomu stejně sednes.

martiniquest
27. únor 2022

Prestan sledovat media a najdi si nejakou dlouhodobou zabavu/projekt/praci.

iris92
27. únor 2022

Taky jsem tehotna a prvni dva dny jsem probrecela. Myslim, ze je dulezite to pustit ven, nechat projit ty emoce a nedusit je v sobe a s nekym, treba s partnerem, si o tom promluvit. Me pomohlo psychicky kdyz jsem prispela financne a ted jsem se pridala v ramci svoji profese jako dobrovolnik pro maminky, ktere tady budou potrebovat pomoct. Potrebuji se proste nejak zapojit a pomoct, ne jen koukat. Je to hrozne a doufam, ze to bude mit rychly (a v ramci moznosti) stastny konec.

maminaodrachel
28. únor 2022

První dva dny jsem též brečela, a byla jsem neskutecne vděčná když jsem mohla malou dceru uložit do svého pokojiku a a manžel se po 4 dnech vrátil domu z ciziny a mohli jsme byt spolu. Člověk si začne víc vážit víc “obyčejných věci” hned včera jsem vyřadila věci a jeli jsme je zavést rodince. Oblečení po nás a po dcerce, manžel neprotestoval a šel vyber oblečení co už nenosí a jeli jsme skoro 50km. A teď hledám maminku 🇺🇦 která je těhotná a potřebovala by teple oblečení pro novorozence. Ja jsem teď v 18tt ale čekáme letní tak to aspoň protřidím, a snažím se pomáhat kde mužů, a na zprávy koukám, když malá odpoledne spí tak mi pomáhá si zapnout cvičení pro těhotné nějaký HIT a potom na uklidnění a uvolnění jóga pro těhulky😊

zelenaesmolda
28. únor 2022

@bara88
Presne tak

ferda90
28. únor 2022

@jancasirka Ahoj, pokud ti to nedělá dobře, tak na TV nekoukej. My s přítelem už roky nesledujeme zpravy, vždycky když začínají, tak to přepínáme jinam. Jako když vlezu na FB, tak tam na mě kolikrát vyskočí nějaké zprávy co se ve světě děje, ale přehlížím to. Někdo se nám diví, že nesludujeme dění ve světě, ale upřímně? Nám to nevadí, já jsem taky docela citlivá, dost věcí si beru a dokážu si stahovat na sebe, momentálně ten na našeho ročního syna a tak se špatným zprávám teď vyhýbám o to víc a je mi líp. Poslední dobou je v TV buď jen covid a teď ta válka, smutné to ano, ale já raději prostě na to nekoukám a je mi lépe

luckawm
28. únor 2022

@jancasirka jsem taky tehotna, ale v úplném začátku. Mě pomohlo vytřídit věci po dětech. Teple čepice a ruzne rukavice co stejně nenosí a dala jsem to do krabice spolu s dalšími věcmi. Koupila jsem nějaké hygienické pomůcky, zabalila obvazy a další zdrav. pomůcky a v tydnu to odvezu na místo kde věci pro Ukrajinu sbírají. Dneska se mi díky tomu docela ulevilo a dostala jsem pocit, ze aspoň něco dělám, ze aspoň maličko muzu pomoct. Jinak vyhlizim jarní teple dny ať můžeme co nejvíce času trávit s dětmi venku a myslet pozitivneji.

wyckyy
28. únor 2022

Já jsem také strachem bez sebe. V noci nespím. Je mi líto těch lidí a už jsem také poslala pár balíku plenek , deky a léky , ale mám strach i z toho co bude s náma s dětma a tak . Dříve se mi zdály pořád sny o válce a od té doby jen slyším letadlo třeba, tak mám sevřený žaludek. Dneska i po té probdělé noci jsem tak vyčerpaná , hlavně psychicky, že jsem si nechala napsat prášky na uklidnění . Alespoň na noc je vezmu. Snažím se na to nemyslet , jenže to nějak nejde. 🙈

jancasirka
autor
28. únor 2022

@wyckyy a normálně od obvoďáka? Já sáhla po cbd kapkách (poprvé, výjimečně) a dost mi teda pomohly.

wyckyy
28. únor 2022

@jancasirka Jj, je v rodině tak jsem mu jen napsala o recept.

saruka6611
1. bře 2022

@jancasirka Já byla první dny dost ve stresu. Ale pak jsem si řekla,že s tím stejně nic neudělám,když na to budu myslet s stresovat se. Pomůžu ráda,ale to je tak jediné co můžu udělat. Takže na net nechodím,na zprávy se nedívám a když mi vadí i rádio,tak si půstím písničky na pc. A je to mnohem lepší. Ačím víc na to takhle budeš myslet,tak tím víc pak budeš mít miminko co bude úzkostné. Takže si dej něco dobrého a jdi ven na procházku. Teď je tam tak krásně,že to musí dobít energii snad každému ❤

janickamala
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru