Jaké jste měly chutě v těhu?

jeudi
4. led 2012

ahoj holky doufam ze tu zadna takova diskuse neni jestli ano predem se omlouvam.zajimalo by me jestli si vzpominate na co jste meli chut kdyz jste cekali chlapecka a na co kdyz ste cekali holcicku. 🙂

evaamy
10. led 2015

Já měla nechutenství..závidím těm co mají chutě.

amazonka.k
10. led 2015

Měla jsem chutˇ na uherák, to byla vášeň 🙂 Ze začátku dokonce taveňák a to ho normálně vůbec nejím kvůli tavným solím 🙂 A denně jsem snědla asi 3 kiwi a mám kluka 🙂

kstablova
10. led 2015

hovězí, hovězí, hovězí. Holčička.

zukanak
10. led 2015

@amazonka.k tavěnák bys v těhu neměla vůbec kvůli bakterii listeria

krystalka
10. led 2015

Já si nějaké speciální chutě už nějak nevybavuju, ale moc dobře si vzpomínám, že jsem měla absolutní odpor k mléčným výrobkům, speciálně jogurty jsem nemohla pozřít....ani mléko, kefír, nic......tvrdé sýry celkem jo, tavené jsem nikdy moc nejedla, ale kvůli listerii by se neměl jíst hermelín a podobné "zrající" sýry....

amazonka.k
10. led 2015

@zukanak Tak na to je trochu pozdě, když mám doma tříleťáka 🙂 ale v taveňáku určitě listerie není, je jen ve zrajících sýrech ( plísňové atp. ) 🙂

lu777
10. led 2015

taveňáky listerii nemívají...
ale určitě to není zdravé, ty tavící soli jsou špatné na ledviny 😝

lenaaf
10. led 2015

1. trimestr- maso jsem nemohla ani cítit a hlavně mi vadil pach vařených jídel. Po ránu jsem jedla spíš sladké koláčky nebo suché rohlíky. Jedla jsem hodně pomeranče, hrozno a rajčata. Chutě na smažená jídla.
2. trimestr- už netrpím nevolnostma a jím vše, co i před těhu.
Čekáme holčičku.

nonacek
10. led 2015

@lucy84 jen se divim,ze nemam chuťe .... ale asi ne všichni je holt mají a já podle nich chtěla tipovat pohlaví miminka

amazonka.k
16. led 2015

@lu777 To je jasné, vím, že nejsou zdravé, normálně je vůbec nekupuji, ale těhotenské chutě jsou zkrátka neovladatelné 😀 Stejně jako to, že jsem tehdy na začátku těhotenství sežrala celý Hermelín, což vystřídal úžasný pocit blaženosti, ačkoliv jsem zcela jasně věděla, že bych ho jíst neměla a syna to evidentně nijak nepoznamenalo 🙂

nonacek
16. led 2015

teď jsem začala jist pomeranče pít pomerančový džus , ale jestli to napovídá pohlaví ?
(nevim😆)

lenaaf
16. led 2015

@nonacek taky jsem mela obdobi, ze jsem vypila snad litr dzusu denne:D Ale jestli to o necem vypovida... Tezko rict 😉

nonacek
16. led 2015

@lenaaf a ty už vis pohlaví svého miminka?

amazonka.k
16. led 2015

@nonacek V profilu má, že čeká holčičku 🙂 Mě pomerančový džus chutná, ale není mi po něm vůbec dobře od žaludku, tak ho raději nepiju...

nonacek
16. led 2015

@amazonka.k hm.. no je to mozne,mě Teda nevadi 😀
ale ono to je divný ... sem schopna sežrat vsechno 😀 a začít to dzusem 😀

amazonka.k
16. led 2015

@nonacek Já jsem normálně taky jako popelnice 😀, ale tedˇ musím jíst fakt opatrně, abych neměla překyselený žaludek...

leonka24
16. led 2015

U prvni dcery sem ujizdela na koblizcich a denne sem si varila krupici u druhe dcerky banany a nanuky a ted mam porad chut na rybi pomazanky a salko 😀

petrusew
16. led 2015

s dcerou pivo 😀 teď čekáme kluka a na slané 😀 solím asi třikrát tolik, než před těhotenstvím 😀

nonacek
16. led 2015

@amazonka.k no já si zase říkam,ze musím ubrat nebo budu jako prase 😀
Sem zvikla si dá kafe a teď ho nemůžu ani cítit..
A jak dlouho si tehu?

nonacek
16. led 2015

holky Prosím za radu teď 27.1. jdu na kontrolu nějaký skrinyng ,(nevím jak se to pise) co to je? A jak dlouho se ceka na výsledky?

lenaaf
16. led 2015

@nonacek čekám holčičku 🙂 jinak ten screening- nejdřív ti vezmou krev, potom udělají ultrazvuk - zjistuji riziko vyvojovych vad.

amazonka.k
16. led 2015

@nonacek 12 tt. 🙂

jitavrtule
16. led 2015

@nonacek jde nejspíš o prvotrimestrální screening mezi 11-14tt. nabírá se krev plus se dělá podrobný ultrazvuk, kde se prohlíží jednotlivé orgány miminka, šíjové projasnění, kontrolují se ručičky, nožičky....cílem je vyloučit nějaké odchylky na tělesné stavbě miminka a zároveň stanovit riziko nestandardního počtu chromozomů. Polopaticky řečeno - pomůže to vyloučit nebo potvrdit vývojové vady.
V Podolí jsem na odběrech byla týden před ultrazvukem a na ultrazvuku už měli hotové výsledky, takže to tam shrnuli všechno najednou a výsledky screeningu jsem měla v ruce když jsme odcházeli.
Víc info najdeš tady na MK ve wiki:
https://www.modrykonik.cz/nt-screening/

nonacek
16. led 2015

@lenaaf výsledky se dozvíš hned nebo ....?

nonacek
16. led 2015

@jitavrtule jsi hodna,Děkuji za podrobný popis💖💖💖

nonacek
16. led 2015

@amazonka.k tak to jsme na tom podobně ,já budu 10 tyden😉

nonacek
16. led 2015

@jitavrtule a pohlaví mi také mužou říct ? Ptám se abyCh věděla zda se mužů vůbec zeptat lékaře😉

jitavrtule
16. led 2015

@nonacek v tom 12.-13. týdnu je většinou ještě brzo, říct ti ho můžou, ale je to spíš tip než realita. Vývoj pohlavních orgánů je dokončen až kolem 16tt (z toho co jsem četla), takže předtím je to pořád 50:50.
My se třeba pohlaví dozvěděli až tento týden (24tt), protože na všech předchozích ultrazvucích mimčo nespolupracovalo, hodně se hýbalo, mělo zkřížené nebo snožené nožičky a tak podobně 🙂
Ale pokud tě to bude zajímat (I třeba do budoucna na dalších utz) , doporučuju říct doktorovi hned na začátku, že kdyby to bylo vidět, tak ať vám řekně co si myslí, že to bude. Když mu to neřeknete, pátrat po tom nejspíš nebude a když mu řeknete až na konci vyšetření, mimčo už nemusí být ve vhodné poloze a nemusí to prostě být vidět...

lenaaf
16. led 2015

@nonacek já je věděla hned. Někdo ještě čeká na výsledky z krve. Já šla nejdřív na odběry a asi týden potom jsem byla na tom ultrazvuku. Záleží, kam na ten screening jdeš.

nonacek
16. led 2015

@jitavrtule
@lenaaf
Holky díky za odpovedi💖💋💋

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru