Jaké jste měly chutě v těhu?

jeudi
4. led 2012

ahoj holky doufam ze tu zadna takova diskuse neni jestli ano predem se omlouvam.zajimalo by me jestli si vzpominate na co jste meli chut kdyz jste cekali chlapecka a na co kdyz ste cekali holcicku. 🙂

kamculenka
1. dub 2013

Ahoj obnovuji diskuzi kdy jste zacaly mit nejake chute? Jsem v 6.tydnu a nevin jestli jsem rozezrana a nebo uz to jsou tehotenske chute. A je to normalni ze se to meni co par vterin? Jsem asi divna co?

dinnuska
3. črc 2013

@kamculenka já jsem v 11tt a nějaký drobný :D a přímo chutě nemám, nicméně nemohu maso na jakejkoliv způsob , to mi je pak dlouho blbě :D

iluss
3. črc 2013

U obou těhotenství šílená chuť na sladké, každé ráno jsem musela mít chleba s medem a každý večer jsem u telky zbouchala balíček sušenek nebo čokoládu.
Jinak u prvního těhu jsem celé těhotenství byla ulítlá na černých olivách, mohla jsem je skoro pořád a u druhého těhu jsem je nemohla ani cítit.
Jinak nic jiného zvláštního.

luciliamord
5. črc 2013

No, my čekáme kluka a potřebuju neustále moc sladkýho (peču obden koláče, neb za čokolády bych utratila majlant), pomeranče (hlavně 2.trim), semtam proložím chipsy nebo tyčinkami a jogurty :D

sheima
30. črc 2013

U holčiček teda pokaždé jinak..u první ovoce broskve a melouny...u druhé hned ze startu ryby ale to jako šíleně mesela jsem mít denně minimálně tuňákový salát ...a u třetího(momentálního) a čekáme údajně chlapečka z počátku přílohy a pečivo(v normalu vůbec nejím anebo minimálně)a sladké ..a teď jsem na dietě skrze těhu cukrovky tak si ty chutě neužiju 🙂

cinkatko
30. črc 2013

cokolada 🙂 hlavne cokoladova zmrzlina - kterou jsem normalne nenavidela 😀

vanule
30. črc 2013

rajčata...akorát byl problém, že byla zima a takové ty vyhoněné skleníkové, co nemají žádnou chuť tak to jsem si radši tu svou nechala zajít 🙂

mija412
30. črc 2013

Zmrzlina, salátová okurka a v posledních dnech meruňky a meloun 🙂 Včera jsem byla na vyšetření těhotenské cukrovky, tak snad výsledky budou v normě 🙂

adeden
30. črc 2013

v prvním těhu jsem nemohla být ani jeden den bez kila mandarinek ...
v druhém těhu nebylo možné pozřít něco sladkého, ale vývary mnou protékaly ve velkém ....

elastiq
12. zář 2013

Já jsem neměla žádné chuťové extrémy, jedla jsem tak od všeho trochu, ale pravda je, že jsem měla období, když jsem třeba měla hroznou chuť na jogurty, tvarohy, sýry, možná si o to to tělo samo říkalo

pejsanek
18. zář 2013

okurky s hořčicí 🙂

jajjir
23. říj 2013

Teď jsem jedla krupičnou kašu s řízkem 🙂 Nevim co to bude, ale převážně typujou kluka 🙂

janapavlik
23. říj 2013

V létě jsem měla období melounů, zmrzlin, nedělalo a dodneška nedělá mi problém sníst zmrzku a natošup si dát mastné brambůrky 😉 Teď mám období sladkého, takže často krupičnou kaši, čokolády... Ale celé těhotenství mi nějak nedělá dobře maso, smrdí mi 😒 Ryby můžu, ty mi nevadí. Všichni tipujou kluka 😉 To tipovali i u dcery, tak uvidíme 😀

muddledgirl
16. lis 2013

Jo,jo, zatím mi teda strašně smrdí jakmile se vaří, peče cokoli z masa, takže asi ze mě bude na pár měsíců vegetarián...A jinak každý den jím tvaroh s jogurtem od madey..a klidně i 3 za den.. 😉

blahova_andrea
16. lis 2013

já si toho nevybavuju moc, ale vím, že jsem měla každý večer chuť na pivo a během dne jsem vypila litr mlíka 😀

partyzanka91
11. pro 2013

První trimestr zvýšená chuť na vanilkový puding (hlavně ty pudinkové rolky) a sladké celkově - zákusky, banány. 2. trim. kyselé: kiwi, cherry rájčátka, jednou hrozná chuť na grep a taky na rybíz ale ten těžko sehnat. Jinak celou dobu se mi hnusí niva a sýry vůbec a nesnáším chuť a vůni pečeného uzeného masa a uzeniny celkově Nemusím ani chleba, ten mi příjde suchý a soukám ho do sebe. Najradši bych se stravovala jen zeleninou, ovocem a kompoty.
A jednou po ránu asi půlhodinová zato šílená chuť na vajíčkovou pomázánku, skoro se mi o ní zdálo, pak to zmizelo. To si neumím vysvětlit už se to nevrátilo. 😀 😀 😀

mamkamarketa
11. pro 2013

prvni tehotenstvi
1. Trimestr -rybicky z konzervy + pepsi
2. Trimestr- nektarinky
3. Trimestr- vanilkovy kefir

Druhe tehotenstvi
1.trimestr - vychlazeny meloun
2.trimestr- caprese
3.trimestr- mandarinky

😀

radushka1
11. pro 2013

V těhu jsem chutě neměla žádné, první trimestr spíše nechutenství než chutenství. Ale teď jak kojím, tak to je mazec 😀 Co je sladké, to bych zbouchala 🙂

snezenka123
3. pro 2014

U prvního těhu- dlouho nechutenství,hlad ale absolutně na nic chut 😠 a pak jahody, koblihy, denně aspoň jedna sušenka a nektarinky, broskve,klidně kilo denně 🙂 HOLČIČKA

Druhé těhu-nepamatuji si nechutenství, a chutě na kyselé okurky, pikantní jídla(přitom je normálně nejím)brambůrky, maso mi nevadilo(při prvním těhu s holkou jsem maso nemusela) KLUK

Nynější třetí těhu-velké nechutenství, nesnesla jsem vůni žádného jídla a to dlouho.vadili mi pachy masa a sekaný,párků apod. No a pak mandarinky,klidně kilo denně,chleba nebo rohlík s máslem,protože nijak "nesmrděl"..teď už jsem ve 21tt a jím tak nějak všechno, převažuje teda to ovoce,občas nějaká ta sušenka,za týden se dozvíme, co čekáme,já to tipuju na holčičku🙂

happylenulka
3. pro 2014

já končím první trimestr a vlastně od 5. týdne pořád nechutenství, hlad, ale všechno mi smrdí... to co jeden den sním, druhý den z toho samého zvracím... jediné co jakž takž můžu a jím obden je termix a ovoce... syrová zelenina z té se mi navaluje. Z mých oblíbených jídel se mi dělá špatně... třeba taková rýže.. už jen ten smrad, když se vaří... :D no jsem zvědavá... spíš sladké věci, než slané...

dasara
3. pro 2014

čokoládová zmrzlina + poličan (dohromady!!! 😅 ) a tuňák + nutela ( 😅 )
když si na to vzpomenu.... ☹ 🤐 😕

sonja01
3. pro 2014

Ujížděla jsem na kompotech, těch jsem snědla desítky 😀 a smažená vajíčka jsem nemohla ani cítit 🙂

nikousek1
6. led 2015

Já nevím, ale říká se, že když čekáte kluka, máte chuť na kyselé nebo slané a když holčičku tak sladké. Jsem zatím ve 20tt a ještě pohlaví nevím ale jsem strašně zvědavá. Moc bych si přála holčičku, ale samozřejmě za kluka budu stejně šťastná. No podle těchto "pověr" jsem měla na začátku stále chuť na něco kyselé nebo slané, např. solené tyčinky, čočková polévka, špagety no prostě taková ta "jednodušší" jídla a teď už mi ty chutě nějak ustály, jím všechno. Nic mi nevadí🙂

nikousek1
6. led 2015

@dasara tak to jo potom :D

nikousek1
6. led 2015

@snezenka123 Jé s tím třetím dítkem se ztotožňuju 🙂 to samé mám taky. Ale jsem první těhu a nevím nevím no spíše bych řekla že to bude chlapeček 🙂

snezenka123
6. led 2015

@nikousek1 Tak u nás holčička potvrzena 🙂 takže mě nezklamala ani intuice,ani chutě🙂Teď jím už všechno,ale chutě na ovoce převládá,dokonce se ze mě stal i masožrou, a to jsem na začátku těhu nemohla maso ani cítit,ani vidět,ale malá bude asi masožravec po tatínkovi 😀

lucy84
10. led 2015

Já ani žádný spešl chutě nemám,vše jako dřív 🙂

nonacek
10. led 2015

@kamculenka Ahoj jsem v 8 týdnů tehu a nemam za dne chuťe ,spíše je jim o hodně více sem žravější.. ale chuť na něco konkrétního nemam.

lucy84
10. led 2015

@nonacek kolem 8 tt jsem taky víc jedla,měla jsem pořád hlad,ale ted už se to uklidnilo,tak jim normálně.snažím se nepřejídat,ale nijak se nehlídám.

acacia
10. led 2015

Téměř vegetarián...maso, salám, křen, kyselé okurky, želatinové bonbóny. Normálně bych to (kromě křenu a okurek) nepozřela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru