Jaké změny na sobě pozorujete v době těhotenství ?

tyna
9. srp 2006

Zajímalo by mě jaké změny pozorujete na svém těle během těhotenství, kromě rostoucího bříška 😉
Mě například začaly padat vlasy a jsem bledá v obličeji a už pár lidí mi řeklo, že jsem taková jiná ??? 🙂 ale nedovedli to popsat.

kika21
9. srp 2006

majulka no tak to sa tesim s tebou gratulujem jeeeej 🙂
ja som taka netrpezliva Palinko si zo mna robi srandicky ale tiez nas uz berie ze sme 2 hehe 🙂 🙂 🙂
jeden test som si uz robila ale myslim ze po tejto noci uz snad bude babenko. tak to som ani netusila ze ta tu najdem hehe drziiim palceky

janka_d
10. srp 2006

Ahojte snažilky aj tehulky,
ja som asi tak tyzdne po otehotneni zacala citim ze ma bolia prsia, robila som si test ale bola tam len jedna ciarka. Uz som sa s tym zacala zmierovat ale MS stale neprichadzala tak som si robila dalsi test a dve ciarky tam boli asi za 10 sekund takze som nemusela cakat 5 minut ako bolo v navode pisane. Prve tyzdne boli hroooozne unavne, stale som spala ako take batola. Prisla som z prace o 17.hod a spala som 7.hod kym som nesla do prace znova a takto to slo. Cez den samozrejme nevolnosti ale drzala som sa - nevracala som ani raz. Od zaciatku tehotenstava som za asi pocas prveho a druheho mesiac schudla 2 kg, ale pomalicky ich naberam spat. Od zaciatku 4 mesiaca je vsetko v pohode, nevolnosti su uplne prec a uz si len uzivam moje krasne gulate brusko.
Snazilkam prajem vela trpezlivosti a tehulkam pohodove tehotenstvo

paja
11. srp 2006

Ahoj holky, já jsem na sobě poznala, že jsem těhotná, ale v té době jsem měla nějaké zdravotní problémy, takže jsem to přičítala jim, ale teď už vím, že to bylo díky jednomu strašně krááásnému zdravotnímu """"""problému"""""""" (schválně dávám na slovo problém uvozovky 🙂 ). No, tak k věci: stejně jak tady píše většina z vás jsem začala mít citlivé prsa, začalo mě píchat v podbřišku (pořád mě to někdy pobolívá jako před menstruací), jsem pořád unavená a hlavně chodím vážně pořád čůrat. No a taky se mi na obličeji vyhodily pupínky...Takže suma surmárum, když to tady tak čtu, tak ty příznaky jsou většinou hodně podobné 🙂 . Všem moc přeji, aby se co nejdříve vypořádaly s těmi negativními příznaky a jen si užívaly tohoto krásného období 🙂

yesno22
11. srp 2006

Ahojte vsetky tehulky aj mamulky 🙂 Najprv vas vsetky pekne zdravim, kedze dnes som sa konecne po prvy krat odhodlala prispiet. Som v 11 tyzdni a okrem klasickych problemikov (bolave prsia, pobolievanie v brusku, "ranna" nevolnost po cely den) ma najviac trapi moj pulz. Tlak mam v pohode, ale coraz castejsie sa mi stava, ze mi srdiecko zacne bit ako na poplach. A to aj v klude. Viem, ze zvysenie pulzu je normalne, ale mne sa to zda az prilis. Studujem vsetky mozne clanky, ale nic konkretne som nenasla. Nemate s tym niektora skusenost? Dakujem

bellezza
11. srp 2006

no ja na sebe pozorujem strašnú precitlivelosť, každá blbosť ma dojme...

zuzovi
22. srp 2006

Jo, tak to souhlasím, taky pláču kvůli všemu, dokonce i při komedii. Nevolnost nepociťuji. K jídlu mám menší chuť než před pár týdny.

qendolina
22. srp 2006

Ahojte! 😔 Pri každom tehotenstve som bola strašne ospalá a unavená. V každú dennú i nočnú hodinu som bola schopná zaspať v akejkoľvek polohe.Hlavne poobede v práci by som spala, až by som plakala.

maryx
22. srp 2006

no ja nejako pravdu povediac nebyt zväcsujucich sa prs a nafuknuteho brucha by som ani nevedela ze som tehotna 😀 nastastie nevolnosti ma obchadzaju a dufam ze aj budu a inak sa citim super...az na tu precitlivenost...ved mna dojme pomalicky aj reklama na vlozky 😉

jj2202
22. srp 2006

jej super téma, práve som si vás komplet prečítala.... 🙂

ja čakám, teda dúfam že nečakám mz teraz v piatok. priznaky mam hadam vsetky co ste tu napisali. tyzden po moznom oplodneni som mala nevolnost a problem zjest cokolvek. asi 10 dni pred ocakavanou mz ma zacali boliet velmi prsia, ale nie ako pred mz, lebo nemam hmatateľné "žľazy"...čo som mávala. dalej ma stale pobolieva bruško a hlavne preto som si neni uplne 100% ista, ked ležim na bruchu, tak ma tlačí ako keby som tam mala bublinu 😀 , vlasy mam stale mastne, pripisujem to šampónu, ale ako to tu tak čítam možno je to niečim inym 😵 , tiež ma začali trapiť vyrážky s ktorymi som doteraz problem nemala, len sem-tam, často chodim na wc, stale mam chuť na slane (vobec nie na sladke, ako pred mz bolo pravidlom)... dalej mi zacal taky vytok bielo-priesvitny bez zapachu, ziadne svrbenie...., casto mam kyselinu, nechut na sex. boze dufam ze som si to nevsugerovala.....
no a to je tusim vsetko. ale hadam by to aj stacilo.

tonicka
22. srp 2006

Baby, ja sa posledný týždeň dosť rozčulujem na cestách a to som bola na ignorantov flegmatícká. A zistila som, že každý deň trúbim po nejakom IG. 😀 No, čo už aspoň sa ventilujem 😉

tonicka
22. srp 2006

jj2202 držím palce a daj vedieť. 🙂

aktak
22. srp 2006

ja mam rovnaku plet aj vlasy ako ptred tehu, mozno nechty sa mi nepatrne zlepsili, a nastastie som nemala nevolnosti ani nic podobne, vraj som sa zmenila v tvari, vraj mi zjemneli crty 😵 a inak ma len pobolievaju krize ale to len poslednych par dni, tak dufam ze sa budem citit takto dobre aj dalej, naozaj si nemozem stazovat 😀

maryx
22. srp 2006

no a ja som sa vraj tak trosku zaokruhlila 😉

samuelko
22. srp 2006

no tak ked mam pravdu povedat,s pletou som mala zo zaciatku problemy,bola som velmi vyhadzana,teraz je to uz lepsie,potom to boli prsia,tie sa mi zvacsili a tie zmeny nalady,raz uvolnena,inokedy,velka depresia. 😒

maryx
22. srp 2006

jaaaj no prsia sa mi tiez zväcsili o cislo 😉 dufam ze to takto nepojde moc rychlo lebo neviem co s nimi budem robit 😀 druha pamela 😎

masinka
22. srp 2006

pridam sa aj ja
prve tri tyzdne som myslela ze na mna lezie chripka, potom som zistila ze to nie je bacil, ale maly mimozemstanko 🙂
prve tri mesiace ma prsia boleli tak, ze som vobec nemohla lezat na bruchu aa narastli mi o dve cisla
aj ked to bude baba, vraj som opeknela, menej mi padaju vlasy, ale mam trochu mastnejsiu plet
cikat chodim kazdu chvilu od zaciatku tehu az doteraz (a vraj v druhom trimestri to tak nie je)
zmenili sa mi chute, ale nastastie k lepsiemu - vobec nemozem sladke, ale ovocie a zeleninu tlacim na kila
a povahovo - na zaciatku ma rozplakal aj skaredy pohlad, teraz zacinam byt podla manzela nejaka panovacna (ho nahanam s malovanim detskej izby 😉 )

samuelko
22. srp 2006

a čo sa vlasov tyka pred tehotenstvom mi strašne vypadavali a teraz už vobec aj nechty mam pevnejšie.

masinka
22. srp 2006

a este som zabudla - samozrejme aj brusko sa mi gulati 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

maryx
22. srp 2006

neviete prosiiim co robit proti takemu moc nafuknutemu bruchu??? ☹

masinka
22. srp 2006

ciastocne to mas tym, ze sa to vsetko prekrvuje a nabobtnava, s tym asi nic neurobis
moze to byt ale aj tym, ze mas rozne chute a papas blbosti a v tom pripade treba upravit jedalnicek 😉

maryx
22. srp 2006

no ved prave ze nejem viac nez som pred tehotenstvom a ani ine veci..napr. sladkosti nemusim vobec a ani ich nejedavam...skor jem zeleninu a ovocie, tak prave preto nechapem preco mam take brucho ☹

samuelko
22. srp 2006

maryx nemavas castejsie vetry?

masinka
22. srp 2006

no aj zeleninka a ovocko moze dost nafukovat
vsade sa pise ze tehulky maju zapchy...ja ked si dam na veceru kilo hrozna a zajem to polkou melona, nieco take nepoznam, ale obcas som po tom ako balonik 😉

viktoria
22. srp 2006

Mne od začiatku začali mastnieť vlasy a vypadávať, upravilo sa mi to až teraz ku koncu. Zeleninu ani ovocie som nikdy poriadne nejedla, a teraz sa len nutim ju jest kvôli malemu. Ale napríklad melon musim mať každy den.

maryx
22. srp 2006

no vetry mavam isto castejsie nez som mavala 😉 ale inak jak som sa dostala z prveho semestra tak aj zapcha ktoru som mala zmizla 😀

jj2202
23. srp 2006

ja sa nejako neviem donutit jest ovocie,...jem max. rajciny (kazdy den niekolko) a obcas broskynu...
ja som nejako stratila chuť na sladké, namiesto toho vladzem slane,...od rana do vecera, hlavne kesu oriesky mnam mnam 😝 😀

svetluska.p
23. srp 2006

Ja sa neviem prinutit jest zeleninu. Chuti mi max kapusta a obcas zjem paradajku. Z ovocia su to melony a broskyne. Na sladke chut nemam a to som bola mlsnik vyhlaseny 🙂. A maso nejak tiez nemusim. Vobec - na jedenie moc nemam chut.

jj2202
23. srp 2006

svetluska 😀 😀 😀

ada3333
23. srp 2006

má niektorá z Vás alebo počula o takom nepríjemnom pocite v ústach - akoby ste niečo kovové cumlali a tá príchuť kovu Vám ostala?

nadhera
23. srp 2006

tiez som zo zaciatku mala busenie srdca - to som ale nevedela, ze cakam babo. nechala som si urobit aj ekg, ale vsetko bolo ok. len to busenie bolo tak strasne, ze som nevedela zaspat. po troch tyzdnoch preslo samo. chute nemam ziadne, jem vela melonov - 3kg denne + dalsie ovocie, vela spim, brusko male gulate, vaha +1,5 kg, vraj som opeknela. som strasne precitlivena, s placom som vravela priatelovi ze bude otec, mama a ostatna rodina si to vypoculi tiez s fnukanim. a teraz cakam, co bude dalej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru