Jaké změny na sobě pozorujete v době těhotenství ?

tyna
9. srp 2006

Zajímalo by mě jaké změny pozorujete na svém těle během těhotenství, kromě rostoucího bříška 😉
Mě například začaly padat vlasy a jsem bledá v obličeji a už pár lidí mi řeklo, že jsem taková jiná ??? 🙂 ale nedovedli to popsat.

zuzovi
25. srp 2006

Adela28, já si myslím, že není důvod spekulovat o Tvém těhotenství, máš všechny možné příznaky, což je super. Já myslím, že Ti po návštěvě gynekologa můžeme gratulovat 🙂 , abychom to tedy nezakřikly 🙂

tonicka
25. srp 2006

Dudulienka, pokiaľ nerobíš test každý deň, a potom keď je nagat. necháš ho preventívne týždeň navecku, veď čo keby, tak si na tom stále dobre a samozrejme zakaždým to ohlásiš manželovi a places pri tom 😀 Jediná vec, čo ma ospravedlňuje je, že som bola tehu, len testy to nechceli ukázať.
Baby, inak tu kovovú chuť mám aj teraz, len teraz už viem z čoho 😀

jj2202
25. srp 2006

ahojte, tak ja som mala dnes rano //, ale ciarka bola slabucka...

ada3333
25. srp 2006

tonicka prosím ťa kedy ti nechcel test ukázať tehu a kedy ti ho až ukázal 🤐 🤐

zuzovi
25. srp 2006

jj2202, já měla den po vynechání menstruace taky velmi slabou čárku, ale za týden už byly obě značně viditelné 🙂 . Jaké máš pocity?

ada3333
25. srp 2006

tonicka tá kovová chuť bola aj u mňa včera aj predvčerom a dnes len málo

jj2202
25. srp 2006

zuzi, mne este mz nemeska. dnes cca som mala dostat a ciarka bola velmi slaba. ale to som len tak skusala s takym blbym testovacim pasikom, kde sa ledva ledva urobila aj testovacia ciarka 😅

tonicka
25. srp 2006

Dva-tri týždne po oplodnení mi neukázal, predposledný neukázal nič,posledný mi vyšiel s čiarkou naopak, tehu bola, kontrolna nie, tak ja som to vzdala, lebo som si myslela, že mi šibe a potom ma muž ukecal, že si mám spraviť, ked som ho skoro ovracala, ked si pri mne zapálil a to som bola už v 8tt 🙂 A bola som z recesie ešte darovať plazmu, veď tehu nie som, tak čo a tam som mala akurát zvýšené pečeňové testy a to sa divili, lebo ja som bola vždy ukážková.A potom mi na gynde vynadala, že či som to nevedela, že som tehu 😀

ada3333
25. srp 2006

tonicka - takže ked ti meškal týždeň ešte nič neukázali?

adela28
25. srp 2006

jj, ja som si tiez robila test v den, kedy som mala dostat a mala som jednu ciarku jasnu a druhu veeelmi slabucku...

adela28
25. srp 2006

funny, dakujem za navod, ako si vyratat tt...moc nestiham studovat a citat...ale verim, ze coskoro budem mat viac casu...tak som zistila, ze som minimalne v 7tt (teda, ak si to cele iba nenamyslam..) 🙂

jj2202
25. srp 2006

adela a si tehulka?

adela28
25. srp 2006

jj, vsetko nasvedcuje tomu, ze ano....ale potvrdene to budem mat az 5.9.

tonicka
25. srp 2006

ada, nič. Ja som dostala také 2 dnovky a dalsie uz nedosli. Ale kedze som mala nepravid cyklus, tak som sa tým nezaoberala až na muzíckovu výzvu. 😀

ada3333
25. srp 2006

tonicka, to si ma potešila - takže nádej tu je aj ked som už taká stresovaná aj z práce že už ma začína brucho boleť akoby som mala dostať ms

mata25
30. srp 2006

som si vas precitala 😉 mne blbne menzes, minuly mesiac bol uplne divny, teda ak sa to vobec da ratat ako menzes a tento mesiac pre istotu vobec ziadny, ani len naznak. ale nic ine mi nie je, ziadne nevolnosti ani bolesti, tak sa radsej ani netesim,ze by som mohla byt v tom. priatel uz dostal instrukcie,ze ma kupit tehotensky test tento tyzden, tak som zvedava. 🙂
je tu niektora z vas co nemala, okrem meskajucej menstruacie, ziadne ine priznaky a bola tehotna?

natana
30. srp 2006

ja som bola uplne normálna, len prsia boli citlivejšie ako pri menzese. no a potom asi v 6tt so začala chodiť v noci aj dva-trikrát cikať

jullietta
30. srp 2006

Ahojte kocky, keby som necitili pohyby mojej babulky, tak ani neviem, ze som tehotna. Ja som nemala ziadne ranne nevolnosti a nastastie mam zatial tehotenstvo bez komplikacii. Trosku viac chodim na toaletu, ale to sa drahy smeje, ze to nie je preto, ze som tehotna, ale ze som zjedla cely melon!!!

Mne zacal manzel verit, ze som tehotna, az ked mi vyskocilo trosku brusko, ale aj to si najprv myslel, ze su to tukove vankusiky 😀 😀 😠
My sme si babetko straaaasne moc zelali, Chloe sa nam "podarila" na prvy pokus a velmi sa na nu uz tesime.

morusa
8. bře 2007

Ahoj, tak během prvního měsíce až dvou se mi zvětšily prsa z béček na céčka, což byla celkem příjemná změna.Jinak ale nic moc, strašně se mi zhoršila má jinak neproblematická pleť, a tak to zůstává celé těhotenství, takže viva korektory. Někdy kolem pátého - šestého měsíce se mi udělaly pigmentové skvrny na rukách, které zase zmizely. Neustále chodím na záchod, i třeba pětkrát za noc, což je víc než otravné. Kilča mi nejdou jen do bříška, ale i do zadku a do stehen, takže žádnej šlágr.No a o přecitlivělosti snad radši ani nemluvím a že bych se cítila bůh ví jak krásně, to říct nemůžu už vůbec.Jinak ale mám pohodové těhotenství, kdy mi nebylo ani trošičku špatně, takže spíš je to o těch pocitech, kdy se i špatně vyrovnávám s tím, že už se mi nejde být tak aktivní jako jsem bývala, neb mě hned bolí nohy a jsem celá zadýchaná, ale už jen pár týdnů a je to za mnou.

kalo
8. bře 2007

Ahojky! Tak ja mam uz od zacatku tehu takovou "šedivou" pleť a tmavé kruhy pod očima. A ještě teď tak dlouho bez sluníčka si teda moc hezká nepřipadám. Taky mě dokáže pěkně naštvat, když se mě v práci pořád ptají, jestli mi náhodou není špatně, protože vypadám bledě a mám kruhy pod očima..a to zrovna, když mi špatně vůbec není!!! Děs!

marinka
8. bře 2007

No kromě toho,že je mi pořád šoufl a mám různé chutě, tak se mi zvětšila prsa, víc se mi mastí vlasy a kůže se mi naopak hrozně vysušuje, pořád si ji musím mastit. Pleť se mi taky trochu zhoršila, ale to může být i příchodem jara. Ale i přes to všechno se cítím krásná 🙂

susik77
8. bře 2007

ahojte, ja som mala prve tri mesiace dost krce, zvacsili sa mi prsia a moc som nemusela intenzivne vone a bola som hrooozne unavena, co ma drzi doteraz. A niekedy mi dost busi srdce

sofiela
8. bře 2007

no ja som v prvom rade oskaredla 😢, mam ovela suchsiu plet ( ale zase super vlasy aspon ), maloco mi chuti a som ovela nervoznejsia..nerada priznavam, ale taka je pravda-vsetko ma vytaca...😢

lenciatko
8. bře 2007

Ahoj holky.
Tak mne nastastie zatial zle nebyva a a ani nevolnosti ako take zatial nepocitjem. Inak furt spim, plet jak pobertak a som precitlivela, ze sa rouplacem kvoli kazdej hluposti. A hlavne som tak unavena furt, ze by som len spala a spala...

sofiela
8. bře 2007

lenciatko, aj ja by som pospala, ale uz mam malu , tak sa nedaaa a pritom ma berie na spanie pomaly aj pri chodzi 😉 lenciatko, v akom si tyzdni?

barborap
8. bře 2007

Ahoj, jsem jak na trní ☹ . Už 3týdny jsem to nedostala 😲 , a tak si myslím, že jsem kooonečně těhu 😵 . Jenže jsem si dělala test a první mi neukázal vůbec nic a druhý, že nejsem 😠 .Za 10dní jdu k doktorovi, tak snad mi to potvrdí. Když si tady čtu Vaše příspěvky, tak mám pocit,že jsem. Pořád mě bolí břicho, pleť=děs (samej pupen)a nádala, no hrůza jednou smích, pak zas vztek a pláč. Přítel už je ze mě na větvi. Pokud nejsem, tak asi trpím tou nemocí, jak si to člověk jen vsugeruje 😀

sofiela
8. bře 2007

barboraap, drzim palce, aby to bolo pozitivne 😉naozajstne

barborap
8. bře 2007

sofiela : díky, určitě dám vědět, jestli jsem těhu a nebo psycho 😀
I když mi vše nasvědčuje že jo, jen ten test ☹ mě štve!!!O víkendu, když jsem dojela za rodiči, tak první výkřik mý mámy když mě uviděla : ty jsi těhotná 😅 , tak jsem to nějak zamluvila, protože jí to ani moc neříkám, že se snažíme, protože by mě zbytečně ještě víc stresovala 😀

sofiela
9. bře 2007

rozumiem...kazda zena, ked velmi chce, tak si moze aj namyslat a psychika robi divy..ale drzim place, aby to bola naozaj naozaj 😉 a ked nie teraz, tak o mesiac...my sme malicku asi 3-4 mesiace "skusali" a ja som kazdy mesiac plakala, lebo som myslela, ze to hned..a si neviem predstavit, ze niekto caka a snazi sa roky a pritom tychto pripadov je tak vela.

lenciatko
9. bře 2007

Ja som v 6tt len. Ale k Dr idem az v pondelok, tak to by mi mal povedat presne ten moj tyzden. Naposledy totiz videli len zvysenu sliznicu a vzali mi krv na hcg.
Mne sa zda hlavne divne, ze kazdemu byva zle, ale mne absolutne!Mozem jest kolko chcem, vobec nic to so mnou nerobi. Ziadne vone z jedal... Ani rano a ni pocas dna,nic. Ale asi mam vyhodu, ze to tak je. Aj ked aspon jediny raz by som to chcela skusit, aby som sa citila ako prava tehu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru