Jaké změny na sobě pozorujete v době těhotenství ?

tyna
9. srp 2006

Zajímalo by mě jaké změny pozorujete na svém těle během těhotenství, kromě rostoucího bříška 😉
Mě například začaly padat vlasy a jsem bledá v obličeji a už pár lidí mi řeklo, že jsem taková jiná ??? 🙂 ale nedovedli to popsat.

zuzovi
9. srp 2006

Ahoj, každý měsíc je to jiný, úplně na začátku se mi pořád mastily vlasy a naskákaly mi pupínky na čele, teď jsem to vyřešila ustřihlou ofinou a je mi fajn 😀 , kvalita vlasů se zlepšuje. S rostoucím bříškem si příjdu hezčí, ikdyž kila jdou nahoru. Horší je to s mými nálady a nechutenstvím na milování.Prsa se zvětšují, takže z mých trojek, jsou čtyřky, snad už to dosáhlo vrcholu 😀 .

adetka
9. srp 2006

Mno... ja som sa vyhadzala takmer na celom tele... ako taka pubertacka... "pupinky" som mala na cele, na hrudi, na pleciach... neskor mi zacali ovela rychlejsie rast vlasy a nechty... nalady som mala iba prve tri mesiace... a samozrejme sa mi natiahli prsia... a co sa tyka tvare... niekedy si pripadam krajsia... inokedy skaredsia... takze neviem, ci to bude dievcatko (to vraj mamicke ubera na krase), alebo chlapec 😀

svetluska.p
9. srp 2006

Ahojte, tak mne na brusku nic zatial nevidno. Snad najnapadnejsia je moja bledost v tvari 😀 . Ale inak - plet sa mi velmi zlepsila. Taku cistu som ju nemala hadam ani v skolke. Prsia sa mi zvacsuju. Takze moje D kosiky budu za chvilu neviem co 😀 .

sunny6
9. srp 2006

presne tak,kazdy mesiac ina zmena 😉
-na zaciatku trochu bolesti brucha ako pred menstruaciou,a hrozna unava 🙄
-stred tehotenstva som si celkom uzivala,ziadne velke zmeny,len rastuce brusko ,a som sa zagulovatela aj ja 😒 😉
-koniec tehotenstva bol najhorsi,mala som obrovske problemi z chrbatom,take bolesti ze som nevstala zo zachodu a volali sme pohotovost,potom som sa tyzden nepohla zo sedacky v obivacke,nemohla som nikde ist,no hroza 😔 😢
-nastastie to trvalo len okolo 10 dni,a to 2 krat,ale zvysok bol celkom ok,tiez musim spomenut tazke zaspavanie z velkym bruskom a aktivnym mimcom v nom a tiez dost bolesti ked moj drobec najradsej lezkal pod rebrom,takze dakedy ma tak kopal,akokeby som mu ani mama nebola 😀

gedren
9. srp 2006

Ahoj,

prestaly mi padat vlasy a mam lepsi plet 🙂 To jsou zmeny navenek, vnitrne me tak ruzne furt neco boli, ale vetsinou to neni nic hrozneho 🙂.

junina
9. srp 2006

Z vnějších změn je znát, že mi porostla prsa. Na to ale žádný ze známých nijak nekomentoval 😀 Cítím, že se začínám obalovat, třeba na bocích, fuj! Zatím nikdo nepřišel a neřekl, že jsem nějaká baculatější, protože těhotenství na mně ještě vidět není, a známí jsou taktní. Pleť mám pořád stejnou. Zatím.

alexandra
9. srp 2006

Na mne nic, len brucho mam uz dost slusne: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

svetluska.p
9. srp 2006

Alex - krasne brusko mas, co chces 🙂.

alexandra
9. srp 2006

svetluska no manzel ma vola hrošík 😀

tonicka
9. srp 2006

Ahojte, mne sa pleť zhoršila, predtým raz za dva mesiace jeden pupáčik a teraz raz za dva dni pupáčik 😀 Začali mi rásť nechty, predtým vôbec nerástli 😉 bruško nám rastie, 🙂 Prsia sa mi zväčšili, alebo skor zmenili tvar o 2 čísla. To čo nie je veľmi vidieť sú rozne druhy boliestok a nevoľnosti. 😒 A manžel tvrdí že som zženštela. 😵

svetluska.p
9. srp 2006

Co ma este napadlo - aka zmena sa udiala - prestalo mi chutit jest 🙂. Co je v mojom pripade dost vyrazna zmena, ked si vezmete, ze som v pohode spraskala 8 knedlikov k masu a kapuste, alebo celu coko na posedenie, xixi.
Teraz len po troske a bez nejakej raodsti z jedla 😖 . Ale tak hadam sa to zmeni k lepsiemu 🙂.

denik
9. srp 2006

svetluska ja by som zase jedla vkuse.. ladujem do seba už tretí týždeň, ale na váhe sa to zatiaľ neodrazilo 😵 v podstate sa aj mne zhorsila pleť a prsia mám ani nie väčšie, skôr plnšie a môj drahý si ich nevie vynachváliť 🙂 nebyť tých nevoľností, všetko je ok 😉 ja sa totiž veľmi teším, že sa konečne trošičku zaguľatím 😀

kika21
9. srp 2006

ahojky chela by som sa spitat tehulky moje citili ste uz prvy den neake naznaky ze ste tehotne? Neviem ale po vcerajsej noci mam taky zvlastny pocit taku nevolnost. Sesternica ma 2 deticky a vravela ze pri oboch vedela presny den aj citila tiez takuto nevolnost. Neviem na isto ci cakame babenko ale som taka nedockava a to by som mala dostat menzes az 18 aj to mam nepravidelne a neviem ci si mam spravit testik alebo nie ale aj tak je skoro tak musim cakat ☹

kika21
9. srp 2006

ó ó ó a stale chodim cikat 🙂 🙂 🙂

kili
9. srp 2006

ahoj kika, každá to máme inak. Ja asi na 8 deň som cítila, že ma bolia prsia a pichá v podbrušku, robila som si test na 9-ty a 12-ty deň a nič. Vyhodené peniaze. Budeme musieť byť trpezlivejšie. Je to tiež tvoj prvý mesiac, čo sa snažíte?

nana
9. srp 2006

ahoj kika, ja som necitila este nic a mala som taky zvlastny pocit. A test som robila az na 5 den po vynechani. Drzim palce.

denik
9. srp 2006

kika zo srdiečka ti prajem, aby boli tvoje pocity správne 😉 ja som si robila dva testy, také "celodňové" a na onoch bolo napísané, že spoľahlivo potvrdia tehotenstvo uť v 5.deň od oplodnenia.. takže ešte pár dní vydrž 😉 inak ako písala kili, mňa asi 6 dní na to začali bolieť prsia aj podbruško, a tak som si myslela, že už čoskoro dostanem..

babulina
9. srp 2006

nejake sme dockave baby, my tiez snazilkujeme prvy mesiac a uz by sme rovno chceli ostat tehu 😀 , tiez mam pocit nevolnosti,bolestive prsia a chodim cikat snad kazdu hodinu,neviem ci si to vsetko iba namyslam alebo to fakt tak je, ale to by bol asi vsak zazrak najma pri mojich vajecnikoch (mam PCO)sice jeden nikdy nevie 😀

kili
9. srp 2006

ja som dosť sugestívny typ a preto som si radšej nikde nepozerala, aké bývajú príznaky a kedy. Keď ma začali bolieť prsia už 8 deň bola som dosť prekvapená, že tak skoro. O prsiach som vedela, že to je príznak. Tak som si tu začala čítať a dočítala som sa že aj pichanie v podbružku je príznak a uvedomila som si, že som to cítila. Tak dúfam, že môj tušák je spoľahlivejší než tehotenské testy. Už som samú seba totiž dosť presvädšila, že som v tom 😅 . Tak negatívny test neberiem.

babulina
9. srp 2006

ja som na to podobne, drahy sa zo mna smeje a kazde rano sa ma pyta ci sa aj dneska citim tehu a ci viac alebo menej nez vcera 😀

majula
9. srp 2006

ahooooj kika...no to sú mi novinky...vieš čo....podla mňa sú to tiež len zbytočne vyhodené peniaze....najlepšie je počkať....ja tomu neverím, že ukážu už na piaty deň po styku...ja som si taký robila a ukázal mi na šiesty deň po tom, ako mi neprišla mrcha, lej jenu paličku...pritom som bola tehotná....počkaj a uvidíš..a potom píííííš!!!!

funny
9. srp 2006

ja este nemam potvrdene tehotenstvo lekarkou, no testami hej. ale testy nebolo ani treba. ja inokedy mozem zjest hoc-co, no teraz mi je v kuse zle a ked zacitim vyprazane, padim na toaletu 😒 z cokolady sa mi zdviha zaludok a to bola predtym moja najmilsia pochutka! zaspala som od unavy na porade, to bolo vtipne, ked ma tam budili🙂 brusko sa nufuklo a je mierne tvrdsie, ako ta moja bezna slaninka 😀 no som zvedava ako to bude postupovat, zle mi asi bude este viac, no ale ked v mudrych knihach pisu, ze to je znak normalnej tehotnosti, tak co uz... 🙄

denik
9. srp 2006

musíte len vydržať.. aj to čakanie, aj nevoľnosti.. mne je už tretí deň úplne normálne, neviem, čo si mám o tom myslieť.. len ten vlčí hlad neprechádza 🙂 dokonca mám chuť na vyprážané a iné nevhodné jedlá 😀

majula
9. srp 2006

funny...myslím, že nie je čo potvrdzovať 🙂 gratulujem 😉

funny
9. srp 2006

majula, dakujem! ved hej, ono to tak bude, ja nie som namyslaci clovek. ani inak presne dni nechodia, tak pokial sa nic v prvych tyzdnoch nestane (celkom hororove pribehy tu pisu dievcata ako prisli spontanne o babo), tak sa zacneme aj poriadne tesit. a ja sa o dva tyzdne hadam vyberiem k lekarke 😉

kili
9. srp 2006

funny: a v koľkom týždni si myslíž že si?

funny
9. srp 2006

hehe, myslim? no podla poslednej menzes v piatom tyzdni 🙂 takze ako tu pisali dievcata, podaktori lekari by ma poslali aj tak domov bez vysetrenia, ze je skoro. ale vyrazam tento piatok na tyzden na sluzobku, preto az o dva tyzdne, ak sa nic neudeje dovtedy... inak by som sla buduci. pre istotu.

majula
9. srp 2006

funny...držím palčeky...a na služobke si dávaj pozor 😉

funny
9. srp 2006

majula dik! a tebe vela stastia! 😉

majula
9. srp 2006

😉 ďakujem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru