Jaké změny na sobě pozorujete v době těhotenství ?

tyna
9. srp 2006

Zajímalo by mě jaké změny pozorujete na svém těle během těhotenství, kromě rostoucího bříška 😉
Mě například začaly padat vlasy a jsem bledá v obličeji a už pár lidí mi řeklo, že jsem taková jiná ??? 🙂 ale nedovedli to popsat.

kafik
9. bře 2007

Měla jsem to úplně stajně a vlastně doteď mi nic není. Jen jsem se na začátku dvakrát rozbrečela u filmu (což se mi normálně nestává). No ale teď už je zase všechno OK. Jsem ráda, že nemám ty typické těhu problémy, ale na druhou stranu si říkám, jestli je všechno v pořádku. Takže od kontroly ke kontrole jsem nervózní, aby bylo všechno OK. Máte to taky tak?

lenciatko
9. bře 2007

Ano,kafik. Az sivravim, ze keby som nevedela ze som tehu, tak podla "priznakov" by som na to ani neprisla. Ale co uz. Snad aspon jediny raz mi bude zle,nech sa mozem citit ako pravoplatna tehula. 😀

bybi
9. bře 2007

lenciatko, nevolnosti vacsinou zacinaju okolo 7tt, mne zacali v 8tt a poviem ti, ze uz by som aj bola rada, keby to skoncilo, lebo mi je stale zle.

bybi
9. bře 2007

a gratulujem k tehu 😵

franziska
9. bře 2007

lenciatko, ja som na tom asi ako bybi, najprv som hovorila, ze som ja vobec tehotna, vsak mi nic nie je a potom to zacalo. A trva az doteraz, aj ked uz omnoho miernejsie. Pridavam sa ku gratulacii.

kajule
9. bře 2007

Já jsem tak v tom třetím měsící trpěla strašným nechutenstvím. Už při reklamě na kuře si mi dělalo špatně, když jsem tam viděla ten olej, ale nějak moc jsem nezvracela asi tak 3. V šestém měsící jsem začala mít šílenou chuť k jídlu, ale zase šílenou nechuť na milování. Teď už se to trochu zlepšilo, ale stejně si radši dám čokoládu. 🙂 Ovšem v noci mám někdy problém se spaním, pže na zádech spát nemůžu, na břichu taky ne, kže střídám boky, jenže to se nelíbí Prckovi a navíc to převalování z boku na bok je složitý. Co mám ale ten kojící polštář, tak se to zlepšilo.
Kafik, já jsem na tom úplně stejně, nervózní od poradny k poradně.

bybi
9. bře 2007

franziska, este stale to trva? ☹ Ja dufam, ze este tak tyzden, dva a bude to preco. Ja ani nepriberam, skor naopak, ale ked mne je stale zle, neviem do seba nic dostat, nic mi nechuti. Ranajky idu vacsinou von ☹ Na jednej strane to vraj znamena, ze je babatko ok, ale ja zatial len chudnem. Aj brusko som uz mala a uz nemam 😅

bybi
9. bře 2007

ale ja pretrpim, hlavne nech je drobcekovi dobre 😵

kajule
9. bře 2007

Bybi, jj je to pravda kvůli těm naším drobečkům přetrpíme všechno hlavně ať jsou v pořádku. Doufám, že všechno proběhně v pořádku, pže už se nemůžu dočkat, až budu mít toho Prcka v náručí. 😵

franziska
9. bře 2007

bybi, je to dost miernejsie. Ja mavam skor ten problem, ze najest sa mozem, a mne pride zle tak za dve hodiny, asi to co telo nevie stravit, vyvratim. Kazde rano ked vstanem tak vypijem pri umyvadle pohar vody, a viem ze za 10 sekund pojde, nazyvam to ranny preplach 😀 ale co uz, ked to inaksie nejde. Pribrat som pribrala asi 5kg, ale ja som bola predtym dost chuda, takze asi som teraz v normale, z prs B mam pomaly C, ale ako tak pozorujem bruska ostatnych, tak mi pripada ze to moje je este male, ale vecer je vzdy vacsie.

marinka
9. bře 2007

Holky, buďme rády, že je nám špatně - jedak víme, že je mimi o.k a hlavně - u těhulek, které zvrací, nebo mají nucení na zvracení, se výrazně snižuje pravděpodobnost samovolného potratu, to je věděcky dokázáno 🙂

kajule
9. bře 2007

Marinko, jj to už jsem taky někde slyšela. 🙂

majmuna
9. bře 2007

Marinko nestras me je porad jeste senzacne....jen ty prsa me nekdy i vzbudi v noci...nevim proc tak moc boli jen leve... 😠 Snad to bude v pohode a je to dedicny.Moje mamka o tehu nevolnostech snad jen slysela... 😀

hanka75
9. bře 2007

Ahoj holky. Já jsem zatím za celou dobu ani jednou nezvracela, ale poslední čas mám spíš takové nechutenství, nebo spíš nevím na co mám chuť. Jinak mám příšerné problémy s dásněma a se zuby. Jestli některá z vás na to trpíte, tak jsem moc spokojená s ústní vodou Corsodyl 0,1%. Je to i přímo pro těhotné. Začínám vidět výsledky.

dobromila
9. bře 2007

ahojte. Ja som mala dost nepravidelny cyklus, takze, aj ked mi menstruacia meskala zo 2 tyzdne, nemyslela som si hned, ze to je kvoli tehotenstvu. Az ked sa mi zacali menit chute a zacali ma boliet a rast prsia, tak som si urobila test 🙂
2.-3.mesiac tehotenstva som musela mat na stole kazdy den maso, lebo inac som zostala hladna a nechutil mi chlieb, tak som si vyvarala vecere 🙂 Pocas druheho mesiaca mi bolo zle od zaludka, ale nie rano, ale cely den, len v procese jedenia to bolo ok - vtedy som aj najviac zjedla. A este som sa rychlo unavila a vela som spala.
Potom sa vsetko znormalizovalo,akurat som zaznamenala vybornu zmenu - zmizlo mi akne 🙂 a aj vlasy sa mi menej mastia.

susika
9. bře 2007

no ja som zmeny na sebe spozorovala asi hned. najprv som to pripisovala prichádzajúcemu cyklu, lebo vždy ma bolievaslo podbruško a prsia. ale už po týždni som mala prsia také nafúknuté, že som rovno mohla kojiť 🙂 neskor ma naťahovalo aj z obyčajného nafajčeného človeka, ked okolo prešiel a z voňaviek.som v 12.tt ale zatial mi zle nebolo, čo som len rada, ale vždy mám také stavy, ked som hladná, tak to sa radšej do sýtosti napchám. stále mi vadí "vôňa" praženého vajíčka alebo cibuľky. mäso veľmi nemusím, dokonca ani z kuraciny sa necítim ktovieako príjemne.ale zato som schopná zošrotovať akúkoľvek polievku a tie som predtým nemusela aj týžden.dokonca aj sladkosti mi prestali chutiť, zato skor niečo slané. ale najhoršie, že strácam chuť do jedla, čo neni dobré. tak sa donútim nasilu, ale aj tak akosi neviem priberať, aj ked bruško sa už pomaly chce ukázať 🙂 🙂

lenciatko
9. bře 2007

Marinka, nestras.
Ale ja si myslim, ze u mna to len pride. Ved som len v 6tt teraz. No,uvidime. No plet sa zhorsila aj mne,tolko akne som mala snad naposledy v puberte a vlasy sa mi mastia tiez dost. Inak ako na potvoru - vsimla som si krv v stolici a trosku aj bolesti, takze je mi jasne, ze mam co docinenia s hemoroidmi. A to ma uz az tak netesi.
Jo a na sex nemam ani pomyslenie!!!

angua27
9. bře 2007

čautke kočky. tak ak môžem tak sa pridám aj ja z mojimi skúsenosťami.
my sme sa snažilkovali asi pol roka a nakoniec to prišlo celkom nečakane. ono na začiatku roka som mala v práci strašný stres, tak som ani nečakala, že by sa to mohlo podariť. test som si robila, pretože som mala ísť k zubárovi na väčší zákrok vyžadujúci lokálnu anestéziu a šup po 10 sek. dve silne viditeľné čiarky. hneď mi bolo jasné, že moja podráždenosť, bolavé prsia, podbruško, nechutenstvo a precitlivelosť na vône je z tehotenstva a nie z choroby. 😀 ale musím sa priznať, že nevoľnosti moc nepoznám. zo záchodovu misou som sa rozprávala asi 2-3x. skôr mávam často pocit ťažkého žalúdka a nafúknutie. chute sú rôzne, nič špeciálne okrem tých spomínaných polievok a nechuť k zelenine. ale musím vám povedať, že nech mi je akokoľvek zle, alebo dobre, chuť na sex mám stále. bohužiaľ môj drahý ho dosť odmieta, pretože ho vystrašil môj lekár a teraz si to nenechá vyhovoriť. tak sa mi podarí ho presvedčiť tak raz za dva týždne. ☹ no čo už, pre drobca vydržíme všetko ako už písala bybi.

loren
9. bře 2007

tie co vam nieje zle tak si to uzivajte viem o com hovorim ja som prvy mesiac nic a potom 2,3,4 som bola viac nad misou ako inde 😉 a neboli to len rane nevolnosti ale od rana do vecera.A tak ako to zacalo naraz to aj v 5 mesiaci skoncilo.

niki.1
9. bře 2007

Ahoj všem. Moc prosím o radu nebo zkušenosti. Stalo se některé z vás, že se těhotenství ohlásilo týden po ovu pícháním u pupíku? Kdysi dávno jsem něco takového četla, a chci se ujistit. Přeji všem radost z miminek i očekávání.

rendik8
27. črc 2008

Ahojky chi vás všecky pozdravit ,opčas se kouknu na internet.Anašla jsem tu to stránku ,jsem po 4 umělém oplodnění,jemě 38 let,a dneska jsem 10 dni po IF.Dělala jsem si testik ,a druhá čárka je skoro neviditelná ,mám drerku 21let,a skouším to s přítelem 6 let.mám v prsou talk ,ale jinka nic ,zvíšenou teplotu 37.anic ,ve četvrtek mám jit na krev ,mám strach ,že to zase špatně dopadně ,jsem ráda že mě chápete ,moc vám děkuji za odpověd Renata 😔

haribo_007
7. črc 2014

Jak tady čtu každou z vás něco trápí.Já kdybych neměla bříško tak ani nevím že jsem těhotná.Jsem sice ve 14 tt ale žádné změny zatím nepozoruji aspoň zatím.Ještě je dost času a mže se vše změnit ale doufám v to že to bude tak o.k jak to je.Sice jsem za 3 měsíce přibrala 3kg ale to je v poho jde mi to do bříška.Myslím že se ty stavy daj vydžet stojí to za to.

letadlo13
7. črc 2014

@haribo_007 Jé, máš podobný termín.. mě se pleť definitivně vyčistila, unavená jsem pořád jako pes a spavá strašně. Podprsenku neobleču skoro žádnou (kde tohle skončí 😀 ).
Místo svého čtverečkovaného plochého břicha mám už teď pěkný balónek.

mishell56
5. únor 2015

Já už od začátku vypadala jako puberťák, všude samý beďar, ne jen na obličejí ale i na uchu, na zádech... jinak někdy mám strašně línou náladu a někdy zase hrozně akční 😉

monikavlckova
18. únor 2015

Já osobně mám nechutenství k milování, potom strašně mě naštvalo že mi přestalo chutnan mé oblíbené jídlo, teď už jím pouze mandrinky :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru