Jsem alergická na rodinu svého přítele

claudie21
21. zář 2013

Mile maminky,zacinam mit opravdu docela neprijemny problem.Vzdy jsem mela rodinu sveho pritele pomalu radsi nez tu svoji,ale ted se hodne veci zmenilo a ja je nemuzu ani citit.Dokonce jsem se nachytala,ze jim ani neodpovidam.Na jednu stranu me to desi,protoze nevim co se deje a na stranu druhou me hrozne stve,ze jako jedini neprojevili vubec zajem o sve za chvili narozene vnouce.Ani jedina otazka jestli neco nepotrebujeme nebo ze by symbolicky koupila budouci babicka aspon blbe bodycko a to dedecek "dojetim" plakal,ze bude dedeckem.Nemuzu je proste rozdychat a jsem za to na sebe nastvana.Poradte mi prosim 😒

pisisvori
21. zář 2013

@claudie21 jsem na tom podobně. Před tím než se nám narodila dcera jsem o tchýni mluvila jedině jako o manželově mamince a slovo tchýně nepoužila a myslela jsme si , že je to fajn ženská. Po narození dcery nastolo to, že jsme s nima začali trávit víc času a já jsem teprve poznala s kým mám tu čest. Když mi začala převěšovat prádlo v mé přítomnosti podle toho jak řekl můj manžel, jako kkdyž já tam nejsem...když litovala tatínka, že ho dcera v 7 hodin ráno vzbudí (přestože já už jsem půl roku nespala - dcera usínala v 10 večer , v stávala v 5 a od 1 v noci do těch 5 byla třeba 8x vzhůru, přes den nespala skoro vůbec a manžel spal sám v ložnici od 10 do půl 8 a pak odešel do práce). Když ho začala litovat , že po absolvování cesty cca 200 km si musí jít odpočinout atd. atd. atd. musí říct, že jí upřímně nenávidím a nemůlžu jí přijít na jméno. Manželův bratr je v 46 letech sám, podniká a stará se jen o hospod, kamarády, golf....a já musím poslouchat , že se ho dcera bojí a je tedy "ostuda" a je to taky moje vina, protožek nim jezíme 1x za měsíc a strýček ji tak málo vidí🙂. Peněz má, ženeví co s nima a když už jí něco koupí stejně jako jeho rodiče, tak to nejlacinější. No a oni ho ještě litují, když chudáček musí na dvě oslavy 50 tin kamarádů, že ho nemůže na oběd budit.... A smaozřejmě ke mě se chovají jako k povlu, který musí trpět a chudák ten jejich synáček, protože já nechci všechno dělat sama (přestože dělám , zařizuji 90% všeho okolo rodiny a domcnosti). Bohužel dcera jak máme obě babičky daleko byla od mala zvyklá jen být se mnou a není ještě připravená na to, aby tam s manželem byla sama (nehledě na to, že jim nevěřím, když vidím jejich způsob chování - ale to je na další diskuzi🙂) a prostě nedokážu jí tam nechat samotnou , protože ona tam prostě beze mě nechce. Ale je to pro mě utrpení a psychicky hrozně vyčerpávájící nereagovat a neposlouchat .....

sabatko
21. zář 2013

@claudie21 Pokud jste dříve vycházeli velmi dobře, tak to asi chce čas. Miminko ještě není na světě, nevíte, jestli jen nečekají a co plánují přivézt vnoučátku na přivítanou, nebo na vánoce.... V podstatě se jim nedivím, já sama jsem si začala nakupovat a chystat věci pro mimi ani ne měsíc před porodem (a to díky nej kamarádce, která mě upozornila, že ona rodila o 6 týdnů dřív🙂) a ani by mě nenapadlo, že dřív, než se narodí by nám měl někdo něco kupovat. Tchán se mi od začátku omlouval, že do porodnice nepřijde, že sama vím, jak nesnáší doktory a nemocnice a nakonec jsem v pátek ráno porodila a už odpoledne se dorazil na vnoučka podívat a přivítat ho na světě a nemocnice mu rázem vůbec nevadila. Já už rodiče nemám a jsem velice vděčná, že rodiče manžela máme, ať mají své mouchy, tak babička s dědou synka milují a dýchali by pro něj....

pisisvori
21. zář 2013

@claudie21 no moc jsme neodpověděla, ale asi jediné řešení je setkávat se s nima co nejméně. A hlavně hned na začátku při jakém koli problému si nebrat žádné servítky a vše hned říc na rovinu cokoli ti vadí. Protože když to řekneš teď půjde to říc slušně bez emocí a nebude to problém a oni budou vědět, že si hnedka nenecháš nic líbit, že si nencháš "sr...t"🙂 na hlavu... a že tě prostě musejí brát v úvahu i tvé názory a požadavky. Když to člověk v sobě dusí, protože jako já je slušně vychovaný a manželovi rodiče se přece musí "respektovat...." tak to pak v tobě doutná a už jen vybuchneš a je v tom moc emocí....

pisisvori
21. zář 2013

navíc oni jsou prostě z jiného světa, starají se jen o to, aby se nepředřeli a přitom se tváří jako by byli ředitelé zeměkoule a o práci umí hlavně hodně vyprávět. Tchýně byla od 40 let v invalidním důchodu kůli umělému kyčli, takže prostě už 30 let jen vaří a satrá s eo domácnost. Prostě práci, kterou jiný udělá za půl dne a nikdo o tom neví, oni dokáží dělat týden a ještě o tom vyprávět co všechno udělali. sami nic nekoupí a když na chatu dovezu hračky co jsme kpoupila já nebo moji rodiče, aby si tam dcera měla s čím hrát , tak je pak důležitě půjčují návštěvám jako kdyby byli jejich a ještě ...možná to takhle z ní jako mnalichernosti, ale prrostě jako lidé (povahově)se mi hrozně zprotivili a nechápu, že jsem to dřív neviděla. Ale byli jsme s nima prakticky tak 2 hodiny za 14 než se dcera narodila a to asi poznat nejde☹.

claudie21
autor
21. zář 2013

@sabatko urcite to cche cas,jenze tady je situace trosku jina.Oni prodali barak porizuji si sedacky za 30 000 a kola za 15 a jedina otazka jeho maminky byla "nechces koupit kojici podrpsenku"?Ja od nich nic necekam jen pritel ma bratra kteremu cpou horem dolem on kdyby nekoho zabil tak bude svaty a nas se nikdo nezepta ani jak se mame.Driv to tak nebyvalo a proto me to hrozne rozciluje.Moje rodina se snazi nevedi co prvni a i prez to si najdou na nas chvilku.Jeho rodina resi kazdy jen sam sebe a fakt se neumeji ani zeptat jak se mame 😒

claudie21
autor
21. zář 2013

@pisisvori no tak to jses na tom podstatne hur nez ja,ale vzhledem k tomu ze jsem v 8 mesici a mimco se jeste nenarodilo,tak predpokladam,ze neni vsemu konec.Moje jakoby tchyne se mne pokazde zepta "nepribrala si nejak moc?" to jsem prosim pribrala za celou dobu 8kg,takze myslim,ze na tom nejsme uplne nejhur.A pan "tchan" behem poslednich dvou let neumi priteli ani napsat ,videli sme ho tak 3x ...dojetim velice plakal ze bude dedeckem ale je ticho po pesine.Za to maji jeste jedno kvitko doma ktere jen chlasta a chodi do prace za krasne penize,ale vsichni ho lituji,protoze chudacek nemuze najit pritelkyni nemuze jit bydlet od rodicu protoze na to nema penize a jeste do neho cpou horem dolem a vyhodu v tom ,ze se nam miminko narodi vidi samozdrejme jen dalsi duvod proc se zliskat a uz priteli organizuje oslavu s lidma kteri nas ani neznaji.Kazdy z nich kdyz nahodou o nase dvere zavadi,tak bud neco chcou a nebo se chcou pochlubit jak skvele se jim zije,ale neslysela jsem od nich za celou dobu "mate se?"Moje stale pracujici babicka se stara jeste o nemocnou prababicku a najde si na nas cas .Moji rodice si pozde usmysleli mit jeste jedno ditko,takze maji 7letou holcicku ktera jim dava zabrat,maji casove narocnou praci a nevedi kam driv skocit ale i oni si na nas najdou cas a i na to aby nam necim malinkym prispeli do satnicku.A to jsme si s mamkou nemohli nikdy prijit na jmeno podotykam.Takzde se vlastne ptam...kde je sakra problem?

claudie21
autor
21. zář 2013

@pisisvori :Jeste jsem zapomnela rict,ze jeho rodice od nas bydli asi 2km ve stejnem meste a moje rodina bydli hlavne uplne jinde.Ve tvem pripade doufam,ze te aspon podrzi manzel a trosku ochrani pred svou zakernou matkou,protoze pokud za tebou nestoji ani on,tak je to vazne na prd.Z takovych lidi je mi uplne zle....ja jsem hodne vybusna tak cekam kdy ten papinak vybuchne.Musim rict,ze toho zvladas hodne a ze na tohle bych uz asi opravdu nemela nervy 😀

pisisvori
21. zář 2013

@claudie21 pokud můžu poradit...nic bych nečekala a nic od nich nechtěla🙂. Snažila se mít co nejlepší vzath s manželem. Snaž se si to nebrat osobně...protože pak to nejvíc ublíží jen tobě. Když ti tchýně řekne, žes přibrala...říkej opakovaně, že ti každý říká jak Ti to sluší a žes skoro nic nepřibrala, případně se zeptej kolik v těhotenství přibrala ona ...prostě na vše slušná naučená věta, kterou jen z opakuješ, jako když se někdo jen ze slušnosti ptá jak se máš🙂🙂. A vypustit z hlavy. Pokud se to bude týkat, dcery, výchovy, podmínek hlídání...řekni to přímo jí pokud to jde mile🙂, ale bez možnosti odporu🙂 jako hotovou věc. Já jsme to říkala manželovi, protože jsem si myslela, že on jejich syn...od něj to lépe vezmou i pochopí, že ví jak s nima jednat...ale výsledek byl zcela opačný. Ona bude babička tvého dítěte...ono ji bude mít rádo, když se bude alespoň trochu starat a určitě pro dítě nějaký přínos prarodiče mají i když mi je nesnesem...takže fakt zkusit brát je jako něco co nezměníš a co prostě musí fungovat tak ,aby z toho byl co nejmenší problém🙂. Vím, že je to těžké, ale nic jiného nezbývá. Otce pro své děti jsme si vybrali my a holt mají i rodiče🙂🙂. A ono moji rodiče taky mají spoustu "chyb", ale jsou tak nějak stejní jako já🙂, takže ty třecí plochy jsou menší🙂. Držím palce, moc, moc, moc

blahova_andrea
21. zář 2013

já ti asi těžko poradím, jen můžu říct, že může být i hůř. nás přítelovi rodiče nezvládali rozdýchat fakt dlouho. představeni jsme si byli až synovi bylo 8m. takže řešit, že měli zájem v těhu, že nedošli do porodnice, nedali dáreček do kolébky, jak se říká nebo cokoliv i později, mě fakt nenapadlo. musím ale uznat, že pak se něco zlomilo a dneska jsou mému synovi milujícími prarodiči a těch chybějících 8m není vůbec poznat. žádné rozdíly mezi ostatními vnoučaty a vztahu k nim nepociťuji. ber to tak, že každý se projevuje jinak, někomu něco jen hned nedojde a dýl trvá a když to chceš brát z toho hnusnějšího...ber to tak, že oni sami se nejvíc potrestají tím, o co vše s tebou a prckem přišli nebo přijdou, když se něco nezmění. naše babi měla v očích slzy, když Míšu poprvé viděla a bylo jí v těch očích vidět, jak moc ji mrzí, že vnuk už skoro chodí, o co vše přišli. naštěstí dostali rozum včas na to, aby si s ním vybudovali krásný vztah. jako mimi mu bylo docela šumák s kým je a kdo to je a když už to vnímal, tak už se naše cesty spojily.
nevím jestli ti to nějak pomůže, ale třeba ti to ukáže jiný příběh, jiný pohled, osud a dobrý konec 😉

claudie21
autor
21. zář 2013

@pisisvori dekuju 🙂 snazim se nebyt neprijemna a taky vim,ze to budou prarodice meho ditka a samozdrejmne jim to nemuzu zakazat ani to ovlivnit a ani nijak nechci.Jen se mi zprotivili svym pristupem.Nez sme cekali mimi tak bylo vsechno v poradku,ted neni a mne to hrozne stve.Kazdopadne je fakt,ze s tim ja nic neudelam a jedine co muzu,tak ovladat sama sebe v jejich pritomnosti 🙂 jen jsem nebyla pripravena na takovy zvrat a tak nejak jsem nevedela jak se mam zachovat 😒

aronek
21. zář 2013

Ahoj, já si myslím, že vyjdu s každým. Za maminkou bývalého přitele se stavuji naprosto v klidu i po letech. Je to tedy dost trnem v oku mamince současného, což moc nechápu 😨 Současná skorotchýně má vady jako každý člověk. Ale dost mi ublížilo to, že když jsme se pokoušeli o druhé dítě, tak jsem třikrát potratila, jednou dost v pokročilém stádiu a bylo mi fakt zle, tak jen pronesla, že neví o co mi jde, však už jednoho syna mám, co blbnu, ona měla taky jen jedno dítě a stačilo jí 😒 To opravdu není to co chce člověk v tu chvíli slyšet 😠 Mám touhu ještě po třetím dítku tak za dva roky, tak to už nechápe vůbec 😝 Její narážky o vaření, či spíše nevaření a úklidu ignoruji 😉

claudie21
autor
21. zář 2013

@blahova_andrea urcite🙂 ja nevim jestli mne to stve z vlastni perspektivi a nebo z toho duvodu,ze ma jeste bratra ktereho oni cely zivot vezou a ten muj se musi se vsim poprat sam a za miminko byl nesmirne nadsen a stasten a doufal,ze to snim budou aspon sdilet a vono prd.Meli sme snima docela peknej vztah,ja jsem je mela driv hrozne rada a pak se najedou neco votocilo a je to jinak.Kazdopadne jsem mlada a jsem nesmirne rada za reakce "dospelych" zen 🙂 vim,ze to neni zadna tragedie,jen asi potrebuju aby mi nekdo rekl "vyprdni se na to,neni vsem dnum konec" 🙂 dekuju

babbota
21. zář 2013

A ví o tvých pocitech tvůj přítel, jak se k tomu staví? Pokud je ti oporou, tak bych to, ikdyž to určitě není příjemné , neřešila a soustředila se na vás dva a miminko a nechala tomu čas. Až se mimi narodí, tak se to třeba zlomí, pokud ne, tak bych to začala nějak řešit, ale teď se tím nestresuj a mysli na mimčo 🙂

claudie21
autor
21. zář 2013

@aronek wau,zena bez kouska citu v tele a nebo ji ocividne nesedla pritelkyne pro synacka. 😒 Kazdopadne mi jeji jednani v pripade ztraty miminka neprijde vhodna a ani v poradku 😕 Jinak to vypada ze se stim statecne peres a vrasky si z ni nedelas 🙂coz je ten nejlepsi pristup,ktery mne ovsem ted nejde,protoze nemam rada sobce a z nich se sobci stali,coz me hrozne prekvapilo a necekala jsem to.JA doufam,ze je to jen muj tehotensky vrtoch a ze to casem prejde 😀

claudie21
autor
21. zář 2013

@babbota ja jsem z toho nestastna a zaroven nastvana,protoze to tak nikdy nebylo a stalo se to az ted,kdy si myslim ze by to melo byt naopak.Pritel o tom vi,ale protoze ma jeste bratra ktery byl vzdycky uprednostnovan,tak si stim hlavu nelame a rekl mi,ze kdyz to netrapi jeho tak to nema trapit ani mne.Ja mam jen vdinu toho jak ted na nas prdijou a nezeptaji se za pul roku ani jak se mame a az se nam narodi mala,tak u nas budou furt😀

azonto
21. zář 2013

No holčiny ...jsem v 16tt a můžu vám říct že od rodiny od svého přítele nečekám vůbec ale vůbec nic .Nejdřív přítele maminka všucde chodila a vykládala že čekáme dítě a že nám koupí fusak a oblečky a celá nažhavená.ale poslední měsíce je to děs.Koupily jsme kočárek za pár kč fakt za tu cenu nádhernej z druhé ruky po jednom dítěti a ani ne po roce ježdění no prostě kup. ona chodí po baráku a špekujule kde jako na to vzali koupit si novej kočárek místo toho aby koupily nové okna atd...no děs myslí jen na sebe a něuvědomuje si že její syn přišel o práci a nemáme prostě peníze a mě taky nikam už nevezmou práce kterou jsem měla ukončena /doba určitá).Jeho otec snima přes rok nežije a nebaví se snima ale se mnou ano a s penězma na tom také není nejlépe.A že by měl nějak extra zájems e říct také nedá jen se zeptal kdy rodím, a že mě chce vidět ale ke schůzce nedošlo.Jeho sestra mě na ulici ani nepozdraví natož aby nám gratulovala.No děs běs vztahy a to stou krásnou milou tchýni žijeme (ironie)....

babbota
21. zář 2013

@claudie21 tak se zkus řídit přítelovou radou, on je asi zná nejlíp, tak ví své 😉 teď v těhotenství, jsi citlivější než kdy jindy, tak nad tím přemýšlíš, ale zkus to hodit za hlavu 🙂 důležité je, že stojí vy dva při soběa ostatní ti můžou být ukradení...a pokud si pak "vzpomenou", že mají vnoučátko a syna s přítelkyní, tak jim ukaž jaká jsi osobnost a povznes se nad to...ti budou čumět 😀 ...teda, jestli si to vůbec uvědomí!!!

anty
21. zář 2013

tak já jsem udělala tlustou čáru za tchýni a vůbec celou manželovou rodinou, protože mě obrovsky zklamali, našla jsem mail ve kterém mě se švagrovou brutálně pomlouvaly, a to když jsem tam k nim přijeli, tak byli strašně fajn, usmívali se, všechno bylo v poho. Měla jsem tchýni ráda i když už párkrát jsme s ní měli problém, ale tak říkala jsem si, že je to babička od mých dětí, tím více mě to obrovsky zklamalo a nemůžu se s tím srovnat doteď. Manželovi jeho rodinu nezakazuju, ale on sám už tam jezdit nechce, možná jsem blbá, ale mrzí mě, že své rodiče nevidí, nedávno mi umřela babička a on má taky babičku ještě, tak mu říkám, zajeď tam aspoň k ní se podívat, ale nechce...

maudn
21. zář 2013

Já se z rodinou manžela nestykam, ani moje dítě. Jsou to ztracené existence a já se za ně stydím, manžel to akceptuje, co víc dodat

blahova_andrea
21. zář 2013

@claudie21 tak tedy: vyprdni se na to! není všem dnům konec 😉 vím, že to mrzí a trápí, ale třeba se vše ještě změní a když ne, tak to není fakt konec světa. dítě má být milováno, nikde není psáno kolika lidmi 😉

aronek
21. zář 2013

@claudie21 jako teď už dobré, ale v té době jsem na tom byla fakt zle a ona nepomohla 😔 Jako já nikdy nechtěla mít jedináčka. A ona ho sice měla, ale evidentně se mu nevěnovala, jinak bych mu já nemusela tolik věcí vysvětlovat ve 40 letech. Měl by je znát z domova, jenže tam se to evidentně neřešilo 😠 Ona myslí především na sebe a nebere ohledy na nikoho. Jednou za tři týdny jsem potřebovala pomoct, když chodím plavat s klukama. Ví to a stejně se objedná ke kadeřnici a pod. 😠 Se mnou pak jezdil brácha, který si na to bral dovolenou 😅

nesticka
21. zář 2013

Já toho nabrečela kvůli tchýni jejééj..nejdřív byla strašně fajn, dalo se s ní pokecat, nakoupit, popíjet atd 😉 Pořád se jí něco nelíbilo na přítelkyni jejího staršího syna - skončila jí mateřská, ona bez práce, všechno táhl přítelovo starší bratr a ona jen vysedávala u vína s kámoškama. Pak jsme jí řekli, že jsem těhotná a jedovatou slinu začala plivat na mě. švagrová si zatím našla práci a byla uplně skvělá a dokonalá... 🙄 Neustále mi předhazovala můj puvod, že to s přítelem neutáhneme finančně, celej život v háji a několikrát mi "nenápadně" navrhovala potrat. O mém těhotenství prohlásila, že je to hrozná věc a že se z toho nemůže pořád vzpamatovat. Samozřejmě až takhle hnusně o tom mluvila jen když jsme zustaly samy dvě, nikdy ne před přítelem. Zato my se doma pak hádali, já si oči mohla vyplakat a prostě jsem tam přestala chodit. Když jsem byla asi v 6. mesici tak jsem tam tedy šla s přítelem, nabídla nám čaj, kafe, seděli jsme tam celé odpoledne a k večeru už jsem byla fakt hladová a řekla jsem nahlas před ní příteli, že už mám hlad že chci jít domů a ona jen prohlásila, že když mám teda hlad tak bysme měli jít ať se najim, že když jsem těhu tak musim baštit za dva, ale ani jí nenapadlo mi nabídnout aspoň suchej rohlík 😖 Teď přišla o práci a světe div se, může se přetrhnout! Asi z toho jak se nudí doma 😉 to je pořád pojedeme tamhle a já koupím tohle a tamto a jak ti je...nevím jak to vidí ona, ale já k ní takovej vztah jako před tehu už asi mít nebudu. Tohle jí nezapomenu 😠 😠

lucieandrlova
22. zář 2013

Asi bych poradila to, co už tady je napsáno několikrát: hodit to za hlavu a soustředit se na miminko a na budování vaší rodinky. Pokud si rozumíte s přítelem, tak to je hlavní. Ostatní není podstatné. Těš se na miminko a ostatní se potom uvidí... Je možné, že narozením miminka se jejich přístup změní. Ale myslím si, že povaha lidí se moc nemění a čím dříve se s tím člověk smíří, tím lépe pro něho. Jako máma pak budeš bojovat za dva a taky trpět za dva a věř, že když se tvé dítě smutně dívá na fotku nebo video babičky a cítí, že se něco děje (a nerozumí tomu, že babička nás už nemá ráda a asi už nepřijede...), tak je to pak mnohem horší než kdyby o ni od začátku neprojevovali žádný zájem... Tchýně vždycky dávala najevo, že je jí milejší dcera a její syn (vnuk). věděli jsme to my a okolí taky, i když ona vždy tvrdila, že obě děti bere stejně. Mě nemá ráda 17 let a nedávno dala najevo, že už nemá ráda ani mého manžela. Tak už k nám asi nepřijede. Jak by mohla mít potom ráda naše dítě? A po pravdě řečeno, nevím, zda chci, aby se někdo takový vyskytoval v blízkosti naší dcery. Chceme, aby měla harmonický domov a kolem sebe lidi, co se mají rádi a především ji mají rádi, respektují se i své názory a jsou přátelští. Rodinu si bohužel vybrat nemůžeš, ale přátele ano a ti tu rodinu doplní, popř. nahradí. Tak to nech plynout a uvidíš časem, jak se to bude vyvíjet. Hlavně nemyslet na špatné věci a nestresovat se! Není to dobré pro miminko. (Mimochodem ke konci těhotenství mi bláznily hormony a vše jsem brala dost citlivěji než jindy... Divila jsem se, jak to se mnou manžel může vydržet... 🙂

kopretina77
30. zář 2013

ale holky,nevím proč se rozčilujete,není poviností tchýně něco kupovat,to je jen jejich dobrá vůle.a nemyslím to ironicky.

sqita
14. říj 2013

Jééé, holky.... vy řešíte opačný problém a celkem vám ho závidím. Až se tady nějaký tchán nebo tchýně do vás pustí, že nejste dost dobří pro jeho syna (slečna VŠ vzdělaná, hezký příjem, dobře vychovaná), vyštve vás z baráku, vystěhuje, syna donutí pod pohrůžkou firmy a peněz se se slečnou rozejít, zakáže slečně vstup na pozemek i na ulici (vesnice), a to jen proto, že slečna se synem nechtěli být závislí na rodičích a chtěli začít postupně od začátku, tak pak bych si stěžovala. Možná ještě jak někdo tady psal, že rovná prádlo a má blbé kecy, to bych taky nevydýchala, ale stěžovat si na to, že vám nedají.... Třeba nemají a nebo nepočítají s tím, že vy byste chtěli!!!!!

mafeska
31. led 2014

@claudie21 hod to za hlavu a užívej si miminka 🙂

Já jeho rodiče taky nemusim, on to ví, nediví se. U nás byli společně naposledy v roce 2012 na vítání občánků, serm tam přijela skoro tchýně pohlídat na pár hodin malou. Při její poslední návštěvě u nás doma mě sjela jak malý dítě, udělala mi hysterickou scénu. Bylo to někdy loni na podzim, od té doby jsem jí neviděla a díky tomu co se děje dál ani vidět nechci. Dcerka od nich dostala tři věci, k vánocům nedávají nic, svátek taky ne, narození to samé. Dárky mě překvapily, nečekala jsem že něco dostane. Od té doby co vyvstaly na povrch finanční problémy se to ve mně akorát utvrdilo, neozvou se, nezavolají, nepřijedou, za zaplacené dluhy ani nepoděkovali, pokračují v nich vesele dál. Nepřijedou ani když ví že mají dveře otevřené. Nejvíc mě mrzí že nejeví zájem ani o svoji první a vypadá to že i jedinou vnučku. Dcerka je bude brát jako cizí lidi, vídá jen mojí rodinu..

prapodivna
31. led 2014

Chápu že narážky a neshody s rodinou jsou nepříjemné, ale z hlediska toho, že někdo něco někomu nekoupil neřešte, tohle má každý jinak a já třeba od nikoho nečekám, že mi někdo něco koupí nebo daruje jako důkaz lásky.

volodka162
16. kvě 2014

Já mám vztahy s tchýní tak půl napůl. Kvůli ní jsme si po roce soužití v baráku urychleně sehnali byt a je to již skoro šest let kdy ji mohu vidět když chci. Ve chvíli, kdy jsem bydlela s ní byl vztah na bodě mrazu. Nyní je to o kousek lepší, ale nezapomínám. Kdyby mi teď nedala ani dudlík, vůbec mi to nevadí a neměla bych jí to za zlé. Ale něco málo už dala (peřinku a povlečení, půjčila postýlku a kolébku a ještě schání výplň do zavinovaček), ale cejtím - jsem prostě taková - že to bude něco za něco. Jelikož nemá dobré vztahy ani s ženou svého syna a tímto pádem nemá přístup ke vnoučatům, obávám se, že si tu babičkovskou přehnanou péčí udělá na mém dítěti a to nechci. Ještě má dceru a 17letou vnučku, které říkala před dvěma lety zda nepotřebuje na záchod atd., takže asi chápete.... Před týdnem jsem se od manžela dozvěděla, že nám chce dát tchýně s tchánem takové "porodné". Sice teď je pro nás kačka každá dobrá, ale nejraději bych to odmítla....nevím sama...přemýšlím. Asi to vezmu, co jiného mi zbývá (manžel by se zlobil). A navíc já jsem taková pesimistka a kdo ví, třeba to nebude tak horké jak si to vše představuju, ale........ALE ☹ Řešili jste něco takového? Jako, že Vám tchyně nabízí peníze, ale díky nim jste jakoby zavázaný jim pujčovat děti nebo jsou pak výčitky alá "my jsme Ti dali prachy, tak se k nám chovej!!!" ??????????

fidorka86
16. kvě 2014

@claudie21 Ahoj, asi bych si nedělala moc starost, že dceři nic nekoupili. Každý na to není, aby kupovali dárky. Rodiče mého manžela taky moc neslaví narozeniny, dárky si nedávají, k Vánocům jen tak symbolicky. Moje tchýně mi řekla, že nakupování dárku nemá ráda, protože neví co pořád kupovat. Obecně se u nich v rodině neprojevovali a neprojevují city .....Ale i přesto ji mám ráda. Zkus se přes to přenést a uvědomit si, že každý je jiný. Každý to prožívá jinak (např. narození vnoučete) Člověk má určité očekávání, protože to tak viděl ve vlastní rodině, ale jinde je to fakt jiné.....

marcinek
16. kvě 2014

@claudie21 spis si dej s nima nejakou pauzu a snaz se nevidat. My dokud jsme bydleli v podnajmu, tak se s nimi videli jen obcas a bylo to v pohode. Vedela jsem, ze tchan je pekny rypavec, ale moc jsem to tehdy neresila. Pak jsme chteli mimco a prestehovali se k nim a zaclo peklo. Porad se do nas navazel co manzel dela, nedela, jak ja ho taham pres den do postele od prace (po pravde je to nase vec, do toho je mu houby a spis to bylo ze strany manzela), jak budu rodit samy kluky, vnucoval mi, ze netreba tridit odpad, ze to delam zbytecne apod. Pak se nam narodilo druhe dite a me dosla trpelivost s jeho 400 ks holubu na zahrade. Rozhadali jsme se na zivot a na smrt, protoze mu vsichni celej zivot jen souhlasne pokyvovali a ja se jedina postavila proti nemu. Ted mam "relativne" klid, sice se ani nezdravime, ale ason uz se mi nesnazi vnucovat jeho nazory, deti sice prisli o dedecka, ale tesim se az dostavime a uz ho vidat nebudu vubec. Tchyne je celkem v pohode, nesnazi se mi nic vnucovat ani nijak vrela neni, ale bohuzel se mi odstehuje (taky aby od nej mela klid), tak mi i bude chybet. Hlavne deti ji maji rady a hlidala mi, kdyz bylo potreba.Takze neves hlavu, muze byt i hur, ja budu za mesic na vse sama a moji rodice daleko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru