Konečně jsem těhotná a hlava mi to nebere. Máte to tak i vy?

katula94
28. kvě 2022

Ahoj holky. Chtěla jsem se podělit o dojmy a zjistit, jestli to tak máte i vy.
Půl roku jsme se snažili otěhotnět a s každým měsícem jsem měla čím dál větší strach, že to nepůjde. Už jsem si zvykla na ten koloběh typu "snažení - čekání - přijde MS - obrečet to - jít dál".
Pár dní před začátkem šestého cyklu mě začaly bolet zuby (jako když vás bolí osmičky, ale už je dávno nemám), udělala se mi vyrážka na obličeji pod koutky a bylo mi tak trochu divně. Nechtěla jsem se toho ale kdoví jak nadšeně chytat, protože člověk otěhotnění přičítal různé věci a stejně přišlo zklamání.
První den, co jsem měla dostat MS a nedostala, jsem zbystřila, ale minule se mi taky o den zpozdila, tak jsem si pořád říkala, "jen se chystáš stébla a stejně z toho zas nic nebude." Bylo mi ale divné, že tento měsíc jsem byla fakt nesnesitelně protivná. Bývám hodná, maximálně smutna, ale velmi málokdy jsem vážně nepříjemná. Ale tentokrát jsem byla tak podrážděná, že jsem ve vzteku po manželovi hodila mobil 🤣 to jsem se fakt nepoznávala. No a přišel druhý den a MS pořád nikde. Říkala jsem si, že beztak jen přijde večer, ale nedalo mi to a udělala jsem si test. Už tam ani nečekáte tu druhou čárku. Nikdy tam nebyla, tak proč by tam byla teď? V klidu jsem napočítala do třiceti a najednou vidím dálnici jak hrom. Nevěřila jsem vlastním očím. Další den mi to potvrdil gynekolog jejich testem, prý mu to tam skočilo okamžitě.
Tak teď jsem 4T3D, ale o co mi hlavně šlo - taky vám to ze začátku přišlo tak divné? Prostě jsem těhotná a totálně to nechápu 🤣 . Vyrobili jsme nového člověka co ve mě roste a příští rok ze mě vyleze a bude tady ležet vedle nás. Vůbec nedokážu popsat, jaké to ve mě vyvolává pocity. To mimčo je chtěné, vymodlené, ale moje hlava pořád nemůže pobrat, že už je to fakt tady.
Máte/měly jste to stejně?
Omlouvám se za slohovku ❤️

katula94
autor
28. kvě 2022

@emillyhk ale ja to chapu, ze neni vse ruzove a ma to i sva proti. Prave mi ale jde o to, ze vsichni vime, ze ta proti existuji, tak proc ma okoli porad potrebu nam to pripominat. Prijde me to jako takove "ani jste si to dite nemeli delat, my ho mame a je to hruza" 🤣 . Jestli se jim to nelibi, nemeli si ho porizovat. Me je jasne, ze to bude i tezke. Ale tak to je a chci se soustredit na to pekne. Nervu ma clovek v zivote dost i bez toho, aby mu je nekdo pripominal. Ted to nemyslim proti vam, pisete to hezky a souhlasim. Jde mi spis o ty reci znamych, kteri do vas cele mesice huci, at si uz taky poridite jedno a az se zadari, tak zacnou vykladat, kolik je s tim problemu. To mi nejde do hlavy.

emillyhk
28. kvě 2022

@ferda90 No můj muž vstává v 5 ráno, syn tak vstával do 11m🙈. Teď už ví, že maminka není ranní ptáče🤭

katula94
autor
28. kvě 2022

@emillyhk ja si asi mesic zpet precetla knihu cirkadianni kod, ktera me utvrdila ve vecech, ktere uz jsem mela nactene driv, navic manzel kamionak vstava kdyz ve 4 rano, tak to je pozde, takze jsem se naucila ze si chodime lehnout mezi osmou a devatou, jeste si treba povidame, cteme, mazlime se, a k te devate uz se snazime fakt spat (ted o vikendu lehce pretahneme, ale ne moc). A taky jsem verila, ze jsem ranni ptace, ale na toto jsem se naucila, a logicky se pak budim v tech sest uplne vyspala a mam pocit, ze toho pak i vic stiham. Hrozne moc casu do obeda oproti drivejsku, kdy jsem se z postele vykolebala v osm a jeste jsem se citila uplne rozbita.

emillyhk
28. kvě 2022

@katula94 Chápu, taky mě občas štvalo takové to "Počkej, až se narodí, až porostou zuby, až přijde období vzdoru, ... To si teprve užijete!" Jsme dost staří, věděli jsme, že s dítětem to bude/je náročné a přesto jsme se pro něj rozhodli 😉. Ale přiznám se, že když mám den blbec, syn od rána řve, pere se, nejí, tak mám taky sklon poukazovat na ty neveselé stránky rodičovství 🤦‍♀️ Jenže i tyhle chvilky k tomu patří a já to svým způsobem miluju, protože moje dítě je zdravé, má nějakou osobnost, která se začíná projevovat a je fascinující ho den za dnem sledovat ❤️

katula94
autor
28. kvě 2022

@emillyhk my mame dve kocky, jsou to jeste kotata a obzvast ta jedna me neuveritelne sere. Mam od ni do krve dodrany dekolt, stehno (proste se něčeho lekne, zatne a zdrhne), kdykoliv je neuhlidam a dostanou se ke kvetinaci, vim, ze bude rozhrabany, ta zlobiva neustale rozdelava fontanku na piti, takze je pak vsude voda, nekolikrat po me prebehly, kdyz jsem mela piti v ruce, tak jsem skoncila cela polita... Myslim, ze s detma to bude v nekterych ohledech podobne 😄 ale stejne je do toho utulku nevratim, ikdyz u kocek by to narozdil od deti bylo mozne. Kdyz najednou prijdou a schouli se mi do naruce, vse je odpusteno 😁

ferda90
28. kvě 2022

@emillyhk jako teď též vstává v 5 ráno když chodí do práce, má je ranní, ale budík zvoní v 5 hod a přítel vyleze z postele po 30 až 40 minutách 🙈 O víkendech si rádi pospíme.

camelinka
28. kvě 2022

@katula94 Mela sem to tak taky...velka radost a nasledny takovy to "tvl, ted uz to nevratim, co?"😅🙈

emillyhk
28. kvě 2022

@katula94 Ta analogie s kočkama je dobrá, máme útulkového kocoura, teď už je to senior. Jak kdysi řekl kamarád: "Máš kočku? S dítětem je to stejný - řve to uprostřed noci, občas se poblije, dělá bordel, zničí ti nábytek a občas strašně smrdí." (Ber prosím s nadhledem, kamarád je trochu svéráz. Ale miluje jejich tři kočky i obě děti 😉)

katula94
autor
29. kvě 2022

@camelinka presne jak rikas. Ja se ted vzbudila a v moji hlave zas "tvl jsi tehotna!" Vzdycky ve me hrkne kdyz mi to znova dojde 😄

katula94
autor
29. kvě 2022

@emillyhk Jestli moje deti budou jako ta hodnejsi kocka, klidne jich chci 5. Ale jestli budou jak ta zlobivejsi, tak potes i s jednim 🤣. Zrovna sedim ma hajzliku a ta hodna me lezi u nohou a je rada, ze jsem vzhuru, a tu druhou uz jsem musela 3x okriknout 🤣. Ne ze by ta hodnejsi nikdy nezlobila, ale fakt je to jen sem tam, takze to clovek neresi.
A teda at jsem i konkretni, hodnejsi je ta cerna 😁

hadruska
29. kvě 2022

@katula94 🙂 jo.Miminko bylo chtene,presto jsem po potvrzujicim testu sla za muzem a rikam mu "co budem delat?" 😁

markyxx
29. kvě 2022

@katula94 Měla jsem stejný pocit. Otěhotněla jsem po několika letech, kdy jsme dělali vše možné i nemožné, včetně IVF, a vše marně. Brečela jsem mockrát. Vzdala jsem to, vzala v práci povýšení, a otěhotněla jsem za půl roku. A brečela jsem, že teď už to nechci. 😂 Synovi je 14 měsíců a pořád mám někdy dojem, že to není možné.

sherryel
30. kvě 2022

@katula94 : ve 30mi řekli že děti mít nebudu a muž má taky zdr. Problémy tam dole, tak že -+ žádná šance ...
Ve 33 po kazdoměsíčním koukáním na negativní test. V měsíci kdy bylo tolik práce že byl jen jeden sex najednou duch na testu, pak potvrzené těhotenství. Vstřebávání trvalo dlouho, pořád jsem byla jak napojena na El.proud...
Ve 35letech jsme počali další bublinku ... V 9tt najednou byli v děloze bublinky dvě ...

Tak že máme 2,5letech syna a čtyřměsíční dvojčata holky. Pak věřte doktorům. Chlop se směje,že už sex nikdy, že trojčata nechce - že to nějak narůstá ... 😅🤣 Dvojčata jsem strebavala hodně dlouho, furt jsem koukala na dvě bublinky na ult.
Přejeme hodně zdravícka a lásky ...

evelin1251
30. kvě 2022

@katula94 Pro mě jsou děti prostě smysl života 👍♥️ Kterej ti teda obrátí doslova naruby 😅 To dítě už nikdy nezmizí a budeš ho mít furt.... Změní se ti vlastně způsob života, jakoby průběh všedních věcí. Takže si můžeš dělat co chceš, kdy chceš, ale uděláš to trošku jinak i s tím dítkem. A je to moc fajn.
Teď jsem podruhé těhotná, na sourozence jsme čekali přesně 2 roky, a taky přemýšlím a jsem trošku rozhozená, jak to zvládneme, jak syn sourozence přijme, j když se na něj moc těší....pochybnosti jsou a budou a je to přirozené 👍😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru