Mám panický strach z bacilů a virů. Co bude po porodu?

klarikp.
14. dub 2008

Ahoj maminky.Možná vám moje téma bude připadat směšné a hloupé, ale už nevím na koho se obrátit a svěřit se.Mám sice ještě do porodu čas, ale už ted mně přepadají takové deprese z toho, co bude po porodu.Na miminko se tedy strašně moc těším, ale netěším se na ty návštěvy co za mnou budou chodit do porodnice a pak až přijedu z porodnice domů.Mám hrozný strach z bacilů, že prostě lidičky co za mnou přijdou mi miminko nějak nakazí a bude nemocné, prostě mi z toho hrabe, nedokážu to vyhnat z hlavy.Nezlobte se, že vás tímto obtěžuju, ale nemáte někdo podobné zkušenosti? ☹

kristi
14. dub 2008

ahoj, neboj se toho tolik....proste si nejaky cas navstevy nezvi a az budes v pohode, tak jim to oznam....moc to nehrot, pokud mimi s tema bacilama neprijde do styku, nema si jak utvorit v tele protilatky, tudiz je to spis k neprospechu a bude pravdepodobne vic nemocne nez takove,ktere ma ty protilatky vytvoreny... 😵

lucaa
14. dub 2008

ahojky, tak to jsme na tom uplne stejne...my rodime v cervnu...taky jsem premyslela o navstevach a proste behem sestinedeli jen minimum. normalne reknu rodine , ze nechci aby na ni sahali spinavyma rukama, at si je jdou umyt a hotovo a vzdycky se zeptam, jestli nejsou nastydli, aby to mala nechytla...nic se nema prehanet, ale ty prvni tydny budu radikalni... 😎

skuli
14. dub 2008

klarikp.Ahoj.Ničeho se neboj,miminka mají v sobě hodně obranných látek,které jim pomůžou s bacily bojovat.Já mám 3 děti a nikdy jsem to nějak nepřeháněla.Do porodnice za námi chodilo plno lidí,každý si chtěl mimi pochovat.A když jsem přišla s nejmenší Martinkou domů,tak hned ten den jsme měli oslavu a přišla celá rodina.Když se nebudeš cítit dobře,tak to rodině řekni a ať se příjdou podívat na mimi až po šestinedělí.Určitě to pochopí.

klarikp.
autor
14. dub 2008

Holky děkuju moc, vím, že to přeháním, ale mám prostě nějaký strach až moc velký, já vím 🙂 Ale každopádně vám všem díky za názor a radu, moc jste mi pomohly a od každé z vás jsem si vzala ponaučení 🙂

janickabez
14. dub 2008

Nevím jak je to teda v porodnicích v Brouně, ale v Brně jsou návštěvy pouze na chodbě, takže, abych se viděla s manželem sdíleli jsme chodbu s talšími cca 300 lidmi 😀 , takže tomu jsem se stejně nevyhla...mytí rukou před ošaháním miminka beru jako samozřejmost a klidně bych se taky nadrzo ozvala a v šestinedělí jsem si nedělala vrásky s tím, abych řekla návtěvě ,ať nechodí, myslím, že to většina pochopila.... měli jsme tu jen babičky a ostatní až tak ke konci 6 nedělí (teda mimo toho že nám 14 dni po porodu měnili okna takže 4 řemeslníky 😝 😀 )

listicka77
14. dub 2008

Klari, pokud z toho máš fakt velkou hrůzu, až přímo panickou, tak to je skoro na návštěvu psychologa.
Jinak ale mimčo má imunitu od tebe a není nijak extra náchylné. A s nejvíc bacily se setká v porodnici, takže nějaké návštěvy doma, to už je slabý odvar. Já šla s malou na vernisáž výstavy, když jí bylo 16 dní. Od té doby jsem s ní trajdala kdekoliv a žádnou újmu z toho nemá.

zevina
14. dub 2008

klarikp, musím se přidat k holkám, ke zbytečným obavám určitě není důvod, miminko má v sobě opravdu spoustu obranných látek a kojením ještě přirozenou imunitu posiluješ, takže běžných bacilů, co se kolem nás vyskytují se bát nemusíš, naopak přehnená sterilita určitě není ku prospěchu 😉
mytí rukou před kontaktem návštěv s děťátkem by měla být samozřejmost, ale to je asi vše 🙂 a pak vynechat návštěvy nachlazené, zachřikované nebo s oparem (ale předpokládám, že každý je snad soudný a nepůjde navštívit miminko v nemocném stavu)

denousek
14. dub 2008

ahoj holky...

ahoj klarik...presne tak jak uz tady bylo...normalka rekni ze v porodce zadne navstevy nechces,ja jsem vsem rikala ze az doma a az budem zabehli a vsichni to v klidu pochopili..do porodky za mnou nikdo nesel kdyz jsem si to neprala,a domu az byl malymu tak mesic,zkratka po sestinedeli....
normalne jim to rekni ze se necitis jeste na navstevy ze az budete proste trosku zabehli a zvykly na sebe...

a s tim umyvanim rukou to je normalka to rikam taky kazdymu ze zacatku mi to bylo blby ale uz jsou ted vsichni zvykly ze proste kdyz prijedou tak si maji jit umyt ruce...neboj,bude to v pohode....jen se nesmis jim to bat rict,ze nechces treba v porodce zadny navstevy,oni to pochopi....

kacka.va
14. dub 2008

no v porodnici je to stejně jedno ne? stejně je to mimčo vystavené bacilům.
mimčo si má na okolí zvykat od začátku a ne ho držet ve sterilitě, to je podle mě to nejhorší.

syrael
14. dub 2008

Ahoj klarikp,
absolutne te chapu, neco podobneho jsem taky zazivala. U me to bohuzel vyvolala moje ujeta mama, ktera me totalne vypsychovala za to, ze jsem jednou zapomnela vysterilizovat lzicku. Volala jsem ji, aby me uklidnila, ze se to stane a misto toho mi pravidelne sdelovala, ze jsem spatna matka 😖 Kdyz jsem ji rekla, ze se na maleho prijede podivat jeho strejda s tetou, pravila, ze ho chci zabit... No, docela psycho. Takze se stalo, ze ackoliv jsem byla ze zacatku v pohode a nebojacna, stala se ze me uzkostna matka prvni kategorie 😒
Dlouho jsem se s tim vyrovnavala a dodnes mam panickou hruzu z chorob, bacilu atd. Co jsem se ale behem tech deseti mesicu s mimcem naucila, je vedomi, ze deti vydrzi i peci rodicu 😉
Decko se proste s nejakymi temi bacili musi setkat, aby si vytvorilo imunitni zaklad...Fakt je, ze jsem ale stale zaryty odpurce kocaru v nakupnich center, minimalne prvni pulrok a musim rict, ze ja tam bobana netaham doted...Obecne se doporucuje urcit si ochrannou dobu sestinedeli - nam doktorka radila neprijimat zadne navstevy a po sestinedeli pomalu s rozumem zacit...Hlavu vzhuru, zkus s tou uzkosti bojovat, urcite to zvladnes. Nakonec delame to hlavne pro ty mimca, protoze vsechny nase uzkosti prenasime na ne a to jin neprida.
Pokud budes mit nejaky strachy, pisni na interni postu, treba ti to pomuze 😉

skuli
15. dub 2008

Holky,ale když ty malinké miminka jsou k sežrání. 😅 Určitě je rozdíl se jít podívat na týdenní a na 6 týdenní mimčo.Strašně rostou a mění se během prvních týdnů.

kacerka
15. dub 2008

Já bych to tak nehrotila, pokud Ti nepřijde někdo nastydlý nebo prostě nemocný, tak není čeho se bát 😉 Já jsem se naopak na návštěvy jak v porodnici, tak doma moc těšila 😉 A neboj, lidi mají soudnost a se sebemenším nachlazením nepřijdou a omluví se 😉

kalo
15. dub 2008

Klarikp: já měla před porodem to samé....Pořád jsem doma šúrovala, našeho psa jsem nemohla ani cítit, když se ke mě přiblížil, tak jsem ho odháněla /což trvá dodnes, ale už v trošku menší míře 😀 😀 / Nejde to ovlivnit....Ale přejde to...anebo aspoň částečně 😉 😉

aponchie
15. dub 2008

ja jsem mela navstevy v porodnici a prvni den hned doma pac sem potrebovala kocarek dovezt tak sestrenka dosla a normalne malickou koupala nunala jakoby a pak sla ..druhy reti ctvrty den nikdo a pak nenasilne sem tam nekdo a ve 3tydnech uz prvni 100km cesta autem k babi a tak protrajdala s nama co s edalo a byla spokojena 🙂

janab78
15. dub 2008

Tak já byla stejná. Nechtěla jsem nikam chodit nakupovat. Bála se infekcí. V porodce jsem se na to ptala a doktorka mi řekla, že můžem kamkoliv, že to je vlastně pro malou lepší, než ji džet stranou ode všech. Takže- 2.týden jsme hned jeli asi 200km ke známým , a pak jsem asi v 8 týdnech vyrazila do centra Prahy s kámoškou (nechtěla jsem, ale šla) a od té doby prostě jezdíme všude a strach o malou nemám. Prostě si tvoří protilátky a bude určitě zdravější než děti, kkterý jsou jen doma. (aspoň si to myslím 😀 )

anatanka
16. dub 2008

Ja se toho nijak nebala, ale moje mamka to obstarala za me a je to jeji hlavni starost dodnes a desne me tim stve.

monas
16. dub 2008

Jééé, tak to já vůbec neznám🙂 A pro ty z Vás, které trápí bacily: holky klíííd!!! 😉 , nebo s tím za chvíli začnete líst nejen okolí, ale samy sobě na nervy 🙂

listicka20
17. dub 2008

Strach z bacilů taky nemám, ven chodíme od čtvrtého dne, hračky nijak nesterilizuju, jen lahve. Návštěvy mi nevadily, ale my jsme trochu odříznutí od světa, takže jich bylo jen pár a byla jsem za ně spíš ráda... Ale je fakt, že před porodem mě to stíhovalo víc. Když už tady mrňous byl a já viděla, jak reaguje, tak jsem se bát přestála. To asi každá máma pozná, jak moc je mimi náchylný, jestli je slabší nebo odolnější, taky třeba jak reaguje na očkování něco ukáže. Když jsem pak v lednu měla angínu, malá to odnesla jenom rýmičkou, takže je viditelně odolnější než já. Ale teď začínám mít jiný problém - dneska jsem z pokoje vyhodila vosu a uvědomila jsem si, že s přicházejícím létem budu panikařit ze všeho bodavýho hmyzu, kterej by moh dítěti ublížit... Řešily jste to někdo?

berynka
17. dub 2008

klarikp: svým obavám se moc nepoddávej a snaž se užívát si těhotenství... tak rychle to uteče 🙂 ! Až se ti miminko narodí, tak spoustu věcí budeš vidět jinýma očima. Podle všeho se děťátko nenarodí do chřipkové epidemie a pokud budeš kojit, tak je do určité míry kryté a bude mít dobrou imunitu 😉 .
A jak píše Janab, protilátky se tvoří, když dítě s bacily příjde do kontaktu a né když bude žít ve sterilním prostředí.

mikca
17. dub 2008

jedna moje známa taky měla něco podobného .šůrovala jak blázen aby náhodou něco malé nebylo..ano a malá paradoxně čím je starší tím více je nemocná..protže prostě ty "přirozené" bacily se kterými se setkáváme normálně tak její imunita je prostě neumí "zpracovat"--takže stačí s ní zajít někam na návštěvu kde uklízí normálně a šup malá má hned večer záchvaty kašle smrká a já nevím co ještě..takže bych to nepřeháněla..děti si imusitu vytváří vlastně stále během růstu a tím že jim budem vytvářet starilní prostředí tak jim napomůžem ale naopak...takže všeho s míroiu 🙂

syrael
17. dub 2008

Ja jsem hmyzaky letos zacala resit, poridili jsme site proti hmyzu do oken. Prasule nebyli, takze mame alespon zasitovane patro, kde jsou loznice. Taky me to celkem stihuje, pac kazdorocne nam k baraku zavota tak pet srsnu a to uz nejni prdel...

kyri
17. dub 2008

anatanka: 😀

jinak souhlas s listickou - zajdi za psychologem, třebas ti pomůže to vyhnat z hlavy. ten strach je neopodstatněný, mimi od tebe hned po prvním přisátí získá mikrofloru, která se mu o imunitu postará. víc o tom najdeš na www.kojeni.cz

a naše zkušenost: dítě beru všude s sebou už od začátku (tak 3. týdne), olizuje se se psem, požírá hlínu a trávu na zahradě, kouše hračky v baby klubu, kde je úplně stejně kouše dalších asi 40 dětí a v pohodě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru