Menila sa vám tvár v tehotenstve pri dievčatku?

kacsul
6. kvě 2013

Ahojte chcem sa spytat, ci ste sa niektora menila v tvari ked ste cakali dievcatko. Ja este neviem co cakam, ale mam tusenie ze dievca, zebo vela znamich mi povedalo, ze som uoplne zmenena v tvari, ze som ina, trochu aj zagulatena. 🙂

snowvwhite
6. kvě 2013

Ahoj, u nás máme pověru, že holčička "krade" mamince krásu. Jestli je to pravda nemám zkušenost, protože první dítě byl kluk (ale fakt je, že mi všichni řikali, jak mi to sluší) a teď se nechám překvapit až u porodu, co čekám. Připadám si ale ošklivá, tak uvidíme 🙂 Holčičku bych chtěla.
Změny v tváři určitě nastávají také vlivem nabíráním kil a případnými zdravotními problémy v těhotenství - nedostatkem vitamínů a minerálů apod.

dezyre
6. kvě 2013

Tak u mě to neplatilo 😀 U prvního syna jsem byla v obličeji otřesná - nateklá a samej beďár, bříško kulaté - všude mě bylo plno. U druhého syna jsem měla obličej normální, občas se objevil pupínek, ale neotekla jsem v obličeji a bříško podle pověr na chlapečka - krásná špička dopředu 🙂 Takže podle pověr jsem v prvním těhotenství vypadala na holčičku 😀

andulka86
7. kvě 2013

ahojky já jsem při obou dvou těhotenství ze začátku zadržovala vodu a ve tváři jsem vypadala jinak a čekala jsem holky, asi je to vlivem hormonů, mám k tomu sklony i normálně před MS. Takže ano, já věřím, že šance na holku u Tebe je 🙂, ale ta je vždycky 50%. Hlavně ať jste v pořádku, hodně štěstí přeju a spokojené těhu

kacsul
autor
7. kvě 2013

dakujem moc za vase skusenoti 🙂

pawlinecka
3. čer 2013

@kacsul ja cekala holcicku a na konci tehu, od 7 mesice a ted jeste 3 mesice od porodu, mam plet samy bedar, zada take, kazdy u me tipoval holcicku, protoze holcicky kradou krasu :D takze u me se to vyplatilo a potvrdilo :D

bonavoxa
3. čer 2013

U me to taky platilo pred i po porodu. Hlavne to akné bylo a je nesnesitelné, mastné jemné vlasy, výrazné pribírání. Kolik krásy mi ubrala, tak to bude príští Miss World 😀

snowvwhite
23. srp 2013

tak mi fakt holčička kradla krásu 🙂

pincola
23. srp 2013

Já čekala holku a to co popisuješ u mne byl jeden z prvních příznaků těhotenství. Vypadala jsem jinak, byla sjem kulatější v obličeji. Máma jak mě viděla a ještě to nevěděla, tak řekla "jé tys přibrala aspoň 6 kilo viď" a já přitom nejedla, žaludek na vodě a stejně jsem vypadala kulatě.

consti
23. srp 2013

Tak já jsem zase slyšela, že se mění tvář, když čekáš klučíka. No tak či tak to asi je individuální. Každopádně u mě se potvrdilo, že holčička bere na kráse a klučík asi přidává, čekáme totiž chlapečka a tolik lichotek, co slyším v těhotenství, jsem neslyšela za celý svůj život 😀 😀.

verisek91
4. zář 2013

Ráda vyvrátím pověru,že holčičky berou krásu🙂 Já čekám holčičku a všichni mi říkají,že jenom kvetu🙂 každopádně ano,mě se tvář hodně mění,ale nikdy jsem nepřemýšlela nad tím,že by to mělo být dané tím co čekám. 🙂

lenkalenulka
10. led 2014

Me furt rikaji ze cekam kluka prvni mam dcerku ted taky nejspis holcicku a furt vsichni tvrdi ze bude kluk😀 plet jsm mela horsited na zacatku, bylo mi i zle tak spis kvuli toho , byla jsem takova strhana... ale jinak jako bebina nejake to vubec... ale tehu mi spis bere figuru nez krasu🙂 ale mozna se to do toho taky pocita🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru