Milování v těhotenství. Mě přestalo bavit

zuzovi
8. srp 2006

Ahoj holky, otevírám nové téma, protože už mi to začíná lízt na mozek 😒 . Jsem v 19. týdnu a můj vztah k milování se dost zhoršil. Patřila jsem mezi ženy, které se rádi milují, ale ve chvíli, kdy mi doktor těhotenství potvrdil, tak se ve mě zřejmě cosi uzavřelo a milování se zúžilo jednou za týden, až 14 dní. Jsem z toho špatná, ač mě manžel uklidňuje, že je to normální, a že se to změní, ale co když ne? Všude čtu, jak ženy v těhotenství můžou pořád a naopak to vyžadují, ale já jsem asi pravý opak nebo co? Možná řeším kravinu, ale příchodem miminka nechci přeci zanedbávat manžela. Jak dlouho bude chápavý, že je to normální? Asi chci vědět, že je Vás takových víc nebo poradit, jak dostat chuť na milování. Děkuji moc

andilek
8. čer 2007

No my si nějak poradíme, máme i jiné praktiky 😉

mia30
19. črc 2007

asi už to tady zaznělo, ale může nějak orgasmus ohrozit miminko ? Vím, že později ne, že se to i doporučuje, ale co v I. trimestru ?

chechta
20. črc 2007

mia pokud je všechno vpořádku tak by neměl být problém

my se teda v začátku těhu moc nemilovali to bylo zcela vyjímečně, protože mi bylo tak strašně blbě ai do 5 měsíce, že nějakej sex mi mohl. Pak se to zlepšilo a teď je to zase horší, protože si připadám nemotorná a ještě k tomu v těhle vedrech 😝 , ale manžílek by klidně každej den i několikrát denně 😀 😀

smrktovak
20. črc 2007

mia: Já jsem to řešila s doktorem už při prvním těhotenství, protože jsem měla bolestivé orgasmy. Hlavně potom jsem měla vždycky křeč a musela jsem čekat až odezní. Doktor říkal, že jsou to prostě stahy dělohy, které můžou na začátku těhu vyvolat potrat a ke konci zase předčasný porod. Musela jsem si potom dávat pozor a nezatínat svaly. Bylo to trochu lepší i když ty křeče zůstaly. Poraď se pro jistotu se svým doktorem.

janinininka
21. črc 2007

Ahojky,
tato debata mě zaujala, chtěl jsem se zeptat, já jsem cca 4tt, a byla jsem u dr, ale mám přijít až v srpnu, mimi bylo malé a nebylo skoro vidět, ale nedoporučil mi moc milování kvůli otřesům, máme snížit intenzitu, to je co? jednou týdně, teď se bojím, abysme něco nezanedbali... ☹
díky za rady, papa. 🙂

petrolejka
21. črc 2007

Janininko, já myslím, že doktor tou intenzitou myslel, abyste do toho nebušili jak šílení, ale spíš něžně na sebe šli. Aby to právě nebyly takové otřesy, nárazy. My se te´d s miláčkem milujeme míň, nějak instinktivně se člověk bojí, aby mimi neublížil. Ale když na to dojde, tak máme co dělat, abychom se vzájemně nezlikvidovali, my jsme předtím právě byli takoví intenzivnější 😔 , tak jsme museli zvolnit tempo. 🙂

janinininka
21. črc 2007

já se právě taky bojím, v srpnu jdu na kontrolu, tak snad bude už mimi vidět a já budu klidnější, teď mám zatím docela strach, tak 1x týdně se milujeme, ale bojím se.. 😠

anntenna
17. lis 2008

Zdravím všechny těhulky,jsem studentka 3.ročníku porodni asistentky a práve delam bakalarku na tema milování v tehotenství a hledám těhotné ženy pro vyplnění dotazniků.Kdybyste mela nektera zajem mi pomoci napiste mi na anntenna@seznam.cz a ja vam obratem poslu dotaznik.Moc byste mi pomohli s pozdravem budouci porodní bába Pája🙂

anntenna
17. lis 2008

Zdravím všechny těhulky,jsem studentka 3.ročníku porodni asistentky a práve delam bakalarku na tema milování v tehotenství a hledám těhotné ženy pro vyplnění dotazniků.Kdybyste mela nektera zajem mi pomoci napiste mi na anntenna@seznam.cz a ja vam obratem poslu dotaznik.Moc byste mi pomohli s pozdravem budouci porodní bába Pája

janika7
17. lis 2008

anntenna: ahoj, mam vystudovanou sociologii a vim, jak je tezky sehnat respondenty...Dotaznik ti klidne vyplnim 🙂

anntenna
23. lis 2008

Milé těhulky,jsem studentka 3.rocniku porodní asistence a pisu bakalarskou praci na tema sex v tehotenství a tímto zpusobem hledam respondentky na vyplneni dotazniku,pokud byste mela nejaka chuta cas mi pomoci napiste mi na anntenna@seznam.cz a ja vam dotaznik poslu obratem zpatky,moc byste mi tim pomohli🙂s Pozdravem Pája

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky a Těhulky 🙂

Pokud máte zkušenosti se sexem v těhotenství, můžete je sdílet v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/sex-v-tehotenstvi/ , kterou tak pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází tímto životní obdobím a hledají rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru