Milování v těhotenství. Mě přestalo bavit

zuzovi
8. srp 2006

Ahoj holky, otevírám nové téma, protože už mi to začíná lízt na mozek 😒 . Jsem v 19. týdnu a můj vztah k milování se dost zhoršil. Patřila jsem mezi ženy, které se rádi milují, ale ve chvíli, kdy mi doktor těhotenství potvrdil, tak se ve mě zřejmě cosi uzavřelo a milování se zúžilo jednou za týden, až 14 dní. Jsem z toho špatná, ač mě manžel uklidňuje, že je to normální, a že se to změní, ale co když ne? Všude čtu, jak ženy v těhotenství můžou pořád a naopak to vyžadují, ale já jsem asi pravý opak nebo co? Možná řeším kravinu, ale příchodem miminka nechci přeci zanedbávat manžela. Jak dlouho bude chápavý, že je to normální? Asi chci vědět, že je Vás takových víc nebo poradit, jak dostat chuť na milování. Děkuji moc

rova
3. lis 2006

Tak já naopak v těhotenství měla strašnou chuť pořád! Ale když už pak byl pupíček větší, přišlo mi to tak nějak úchylný 😀 Sice jsme se tulili a mazlili hodně často, ale od toho 6 měsíce co se týká samotného sexu už jen minimálněkrát 😉

lilourich
3. lis 2006

😀 jo jo, taky si teď už připadám, jak neohrabaný balvan 😀

claire21
3. lis 2006

Ahoj lilourich, můžu se tě prosimtě na něco zeptat? Máš s taťuldou a mimčem krásnou uměleckou fotku, takovou bych taky ráda měla až mi povyroste bříško, to jste si nechali dělat někde u profesionála??? je fakt krásná!!!!

lilourich
3. lis 2006

Ahojky claire21 🙂 tu fotečku co se ti tak líbí, jsme fotili sami doma. foťák byl na stativu a manžel to pak trošku v takovým prográmku dotónoval a ztmavil, to aby mu taky nebyl vidět lulánek 😀 Jsem ráda, že jí mám, bude to hezká vzpomínka na krásné těhotenství 😉

claire21
3. lis 2006

Lilourich,
díky za info, asi si budu muset takovej prográmek taky pořídit, fakt to vypadá jak umělecká fotka, skoro jako od Saudka 🙂, manžela moc chválim. Ale musíme si počkat až budu mít větší bříško než muj manžel, zatim je to naopak 🙂

lilourich
4. lis 2006

claire21, tak čistě jen pro tebe je to dělaný v programu "Adobe Photoshop CS2" ale samozřejmě existuje spousta dalších, kde se dá lecos vykouzlit. Nejen že to je levnější, ale hlavně vás u toho nemusí dirigovat a očumovat někdo cizí 😉

claire21
4. lis 2006

ahoj lilourich,
díky moc za informaci, včera jsem ukazovala vaší fotečku manželovi a taky se mu moc líbila 🙂S tim očumováním máš pravdu, asi bych nedonutila manžela aby se svlíknul před cizím chlapem, byť před profesionálním fotografem... koukala jsem, že budete mít Davídka, my jsme taky rozhodnutý pro Davídka jestli to bude kluk, jinak holka by byla Daniela. Už připravuješ výbavičku? Už se ti to docela blíží... 🙂

lilourich
4. lis 2006

Ahojky Claire21 🙂 Máš absolutní pravdu v tom, že nahý chlap pohled od chlapa ve většině případů nesnese 😀 Určitě bych ho tam nedostala a žádná fotečka by nebyla ☹ Jo jo náš malej bude Davídek, to jméno se mi šíleně líbí 😉 že je to chlapeček je jistý, a kdyby to byla holčička, tak to jsem byla rozhodnutá s manželem pro Verůnku 🙂 Jinak výbavičku už shromažduju, ale nikdy bych neřekla, že je potřeba tolik věcí. Oblečky pro miminko, pro sebe těhotenský, hygienický potřeby pro malýho i pro sebe, nějaký ty věcičky zdravotní, postýlka a věci okolo, kočárek autosedačka, no je to šílený 😀 Já začala nakupovat po tom třetím měsíci, a ještě teď mi chybí pár věcí: přebalovák, odsávačka mlíka - i když být nemusí, jistota je jistota, nechci pak někde lítat, to mi za to nestojí. No a nějaký ty kravinky, i když potřebný......Pořád se pídím, co bych mohla ještě potřebovat, protože rodím v lednu a do mrazu, což většinou už bývá, s malým nemůžu a na všechno čekat, až manžel přijde, to bych taky mohla být pěkně na nervy. Mimo to, že jsem zjitila, že odsávačku co jsem si vyhlídla u nás v Lékárně nemají, takže budu must počítat s týdenní dodací lhůtou a obědnat jí přes internet - to je tak, že pak někdo radí nekupovat to, a neumím si představit potřebovat jí a týden čekat s nalitýma prsama ☹ Teoreticky by se mohl malej klubat na svět už za osum týdnů, protože jsem ve skutečnosti 30 týden, protože jsem měla o něco opožděnou menzes, takže to do tý doby snad všechno stihnu, abych si pak už mohla vychutnávat jen jeho příchod na svět 😉 Necháte si říct, co to bude?

claire21
4. lis 2006

Ahoj lilourich,
já už jsem si taky napsala seznam co musim po Novým roce začít kupovat, mam už docela dlouhej seznam a to mi určitě plno věcí chybí. Naštěstí mam plno věcí po starší segře, ta má teď tříletýho klučíka, takže věci jako kočárek nebo vaničku máme a nějaké oblečení taky. Na jaře ještě plánujem ject do IKEI a nakupit tam nějaký nábyteček nejen pro mimčo, ale i normálně do bytu, protože jsme se teprve před rokem nastěhovali do bytu, takže nám ještě pár věcí chybí a pak se tam s malým jen tak nedostanem. No takový ty drobnosti jako je drogerie a tak, to asi oběhnu s mamkou nebo se segrou, to je větší jistota, že na nic nezapomenu. Na manžela v tomto směru moc spolehat nemůžu, jednak tomu vůbec nerozumí a jednak neumí ještě tak dobře česky aby někde vybíral odsávačku 🙂
Jinak já bych si možná pohlaví říct nenechala a vydržela to jako překvapení, ale manžel to chce hrozně vědět, sice se vymlouvá, že to chce vědět kvuli výběru výbavičky, ale já vim, že je prostě zvědavej...samozřejmě by chtěl kluka jako asi každej chlap 🙂takže si to asi říct necháme, stejně je to divný říkat mimču až do narození "to"
Ještě jsem se tě chtěla zeptat jestli s tebou bude manžel u porodu nebo jestli jste to nějak probírali...já bych totiž docela chtěla, ale manžel se brání a odmítá to...jednak se bojí že mu bude špatně a jednak na to prostě tam od nich (je totiž z Albánie) neni zvyklej, tam tahle možnost ještě neexistuje tak mu to příde dost divný... ☹

lilourich
4. lis 2006

Ahojky claire21 🙂 To se docela máš, že má tvoje sestra už miminko a něco podědíš, u nás ještě žádný není, takže jsem si muselu kupovat úplně všechno sama, a navíc se pídit, po tom co se dnes pro ty malý vůbec dělá a co budu vlastně potřebovat. Navíc tu ve městě nemám rodinu, takže když něco zapomenu, opravdu mi nezbývá nic jiného než manžel a ten se taky nevyzná. Takže proto tak plaším a radši dopředu všechno co mě napadne kupuji 😉
S tím pohlavím miminka, se tvému manželovi ani nedivím, že už to nemůže vydržet. Já obdivuju všechny co to vydrží, protože si říkám že celý svůj život člověk přemýšlí co asi tak jednou bude mít, a pak když už to je vlastně jasné a dá se do zjistit, tak to prostě nevydržím se nezeptat 🙂 Navíc je pravda, že když jsem to ještě nevěděla, tak jsem kolikrát viděla moc pěkný oblečení a nevěděla jsem po jaký barvičce sáhnout, a ten neutrál třeba nebyl už tak hezký. Navíc říkat miminku " TO" je opravdu divné, a i když jsem se ze začátku snažila mu říkat " ty moje maličký" a tak, kolikrát se mi stalo, že jsem mu říkala malej a pak zase abych to vyvážila, kdyby to byla náhodou holčička, tak malá.........no bylo to divný. Takhle mu řeknu: hele Davídku nedloubej mamku a je to 😀 A u porodu to taky už chci prožívat s konkrétní osůbkou a jménem 😉
Jinak manžela u porodu tu už řeším s holkama co máme stejný termín, a nemáme to ani jedna tak jasný. Je okolo toho spousta otázek 😒 Sama nevím jestli ho tam chci, jak to budu snášet já, nechci na něj být protivná, jak to ponese on, a co to v něm zanechá. Víš jsou chlapi co jsou z toho hotový a pak si tý ženy víc váží, ale jsou i ti druzí, co se v nich něco zlomí a pak se s tou svojí ženou nemůžou už ani milovat ☹ Buď to k ní mají odpor, a nebo strach aby jí znovu nezpůsobili bolest - není to častý, ale i takový případy jsou. Takže nevím, on by šel, cítí se na to, ale znáš to, ani jeden nevíme co to vlastně obnáší 😒 Takže né že bych ti chtěla radit, ale jestli to u tvého manžela v zemi není pro muže normální, tak bych ho do toho rozhodně nenutila 😉 Nikdy nevíš, jak by to váš vztah pak ovlivňilo, a možná by jsi tam s ním měla ještě starosti navíc 😉 Znáš to nic se nemá lámat přes koleno 😉

claire21
4. lis 2006

Ahoj lilourich,
s tou manželovou přítomností u porodu máš pravdu, aby z toho pak neměl nějakej šok, ani my ženský si zatim nedokážem představit co se tam bude odehrávat a taky můžou nastat nějaký komplikace. Můj manžel viděl porod na fotkách a už byl z toho hotovej jak je to mimčo od krve a tak...takže když nechce tak ho do toho samozřejmě nenutim...spíš jsem si to vysnila podle nějakýho romantickýho filmu, ale realita bude asi trošku jiná...
Dneska jsem si založila vlastní album a dala si tam zatím 2 fotečky, tak na to mrkni. Nevim jestli to bříško už je miminkovský, ale předtim jsem nic většího nejedla, tak z přepapání to asi nebude...Asi je to u mě tak brzo vidět, protože jsem byla předtim docela dost hubená, takže teď vypadam jak Somálec-velký břich a jinak kost a kůže...ale vlastně přehánim, před otěhotněním jsem přibrala 6 kilo, protože jsem měl apodváhu, tak abych měla na mimčo větší sílu 🙂 a teď se docela rychle všude obaluju sádlíčkem a manželovi se to hrozně líbí a pořád mě ochmatává...
Ty jsi zatim přibrala v těhotenství kolik kilo...já se teda nijak omezovat nehodlam, pěkně hodlam miminku dopřávat 🙂 🙂

lilourich
4. lis 2006

Ahojky claire21 🙂 No jestli tvého taťuldu vyděsily jen fotečky, tak to na to asi opravdu nemá žaludek 😉 Jen si představ, kdyby nám náš porod někdo natočil a my se pak na to za čas podívali, jak by nám asi bylo 😝 asi to není nic pěknýho na pohled, ale spíš jde o ten prožitek - přivést na svět malého drobečka 😉 Neboj taky jsem měla různé romantické představy, co a jak bude a né všechno tak je 😀 Jukla jsem na tvoje fotečky, a musím říct, že já jsem měla v 8tt asi větší 😀 taky jsem byla celkem hubeňour, takže mi to skoro hned vylezlo 😀 Jsem teď v sedmým a moje mamka do mě rýpe, že takový pupek jako mám já, měla když šla rodit 😀 ona přibrala jen šest kilo a já už mám nahoře 8 😝 Ale je pravda, že krom bříška který vypadá větší než u jiných to na mě není nikde vidět. Nohy stejný, zadek taky, na bokách se nic neusazuje, snad jen ty prsíčka konečně povyrostly 😀 Fakt řeším, kde ty kila jako mám, a nemůžu na to přijít páč ani neotýkám, takže nevím. Je ale pravda, že na to že mi je 30 jsem se nikdy nemusela hlídat, vždycky jsem byla velký jedlík, takže se taky absolutně neomezuju. Ono nevím jak to máš ty, ale já mám skoro pořád velký hlad, a když si nic nedám, né schválně, ale že třeba někde jsem, tak je mi špatně - takže bez sušenky ani ránu 😀 I manžel mi říká, že krom bříška to nikde nemám, no i holky řeší jen můj pupek a nikde jinde to nevidí. Už jsem se dokonce ptala doktora, jestli neni malej nějak přerostlej, tak ho přeměřil a že je v normě, tak ti nevim. Taky si myslím, že když k tloustnutí nemáme sklony, že je zbytečný se omezovat, protože na prvním místě je zdraví miminko a po porodu i kdyby něco navíc zbylo, to zase rychle shodíme. Já totiž, když mám stres, tak nemám hlad, což někdo má přesně naopak.

claire21
5. lis 2006

Ahoj lilourich,
zdravim te po dalsi skoro probdele noci...nemuzu vubec spat, porad se otacim ze strany na stranu a uplne vsechno mi vadi 😒
To ze jsi pribrala 8 kilo, to neni zas tak hrozny, moje mamca i segra jso taky jak paratko a mely hrozne velikansky bricho a pribraly vic jak 15 kilo, ale vsechny ty kila mely jsen v brisku, zbytek tela se jim moc nezmenil. Segra nez otehotnela, tak mela 52 kg, pred porodem mela 70 kg a kdyz se vratila z porodnice, tak mela jen 47!! No byla hrozneh bagr a me to asi ceka taky 🙂
Jinak jedlik jsem taky docela velkej, ale ted jak jsem zavrena uz 2 tydny doma a chybi mi cerstvej vzduch a pohyb, tak nemam moc chut...spis mam chut na jogurty, mliko, zeleninu, cokoladku, ale poradny jidlo rvu do sebe vetsinou bez nadseni, ale kvuli mimcu se musim prekonat.
preju krasny den tobe i mimcu 🙂 🙂

lilourich
5. lis 2006

Ahojky claire21 🙂 Tak to já to mám docela dobrý, zatím spím dobře, i uvelebit mi s tím pupkem jde 😀 jen v noci courám čůrat a jíst 😀 Asi máš pravdu v tom, že na těch hubených je to bříško hned vidět a oproti tělu se zdá vělký. Já měla před otěhotněním při výšce 174cm 58 kg, tak jsem zvědavá, kolik budu mít po porodu. Jestli nemůžeš ven, tak to je jasný, že ti ani nemůže moc chutnat - člověku ten pohyb chybí viď 😒 Možná i proto, že nemůžeš ven se ti hůř spí 😒 Zatím pa pa 🙂

pavlaneu
5. lis 2006

lilourich:Ahojda!Ještě se neznáme,ale to neva...chci tě naprosto uklidnit,já měřím 172cm a před otěh.jsem měla 66kg,začínám 25t.a mám o 7,5kg víc,věř,že se nepřejídám-cvičím-a už to prostě neřeším,blázní mě to,tak věřím,že se to srovná,jako u prvního těh.,kdy jsem přibrala 14,5kg a během asi 3měs.shodila samovolně 23kg.Hodně štěstíčka a pohodičky---pa-pa

lilourich
5. lis 2006

Ahojky pavlaneu 🙂 ty už to máš koukám jednou za sebou, tak aspoň víš, jestli to dolu pujde a nebo ne. Sranda je ale v tom, že malej pořádně nabírat teprve začíná 😀 takže jsem zvědavá kde se ta ručička zastaví 😀

kristi
5. lis 2006

ja nastesti nemam vahu, takze az ve stredu se dozvim, kolik je zase nahore.....bleeee. Nicmene, pry je v norme od 24 tydne pribirat tak 0,3-0,5 kg tydne...

lilourich
5. lis 2006

No ono to kolik je v normě je složitější 😀 Taky jsem pořád nechápala, jak můžou mít stejný tabulky pro všechny. Na holce co má třeba 155cm, bude asi deset kilo vypadat jinak jak na mě, když mám 174 😀 A taky že ne, nedávno jsem to někde náhodou našla a je to podle toho BMI před otěhotněním 😉 Tam jsem zjistila, že při svém BMI můžu mít až 16 kg nahoru 😀

kristi
5. lis 2006

lilou, jak to je s tim BMI??? mas na to nejaky vypocet?

lilourich
5. lis 2006

je to tak necelý týden, že jsem na to narazila, jen si musím vzpomenout kde. Takže až to najdu, tak to sem někam dám 😉 Podle mě je to zajímavý a vlastně i logický, že nemůžeme všechny vážit stejně 🙂

lilourich
5. lis 2006

Kristi, tak jsem to našla. Zjisti si jakou jsi měla hodnotu BMI indexu před otěhotněním a pak se jukni kolik by jsi mohla až přibrat 😉 Dala jsem to jako nové téma 😉

mimimi
12. lis 2006

Ahojda holky.. já jsem momentálně s milováním skončila, jsem v osmém týdnu a v pátek jsem skončila v nemocnici na kapačkách, protože jsem skoro 14 dní vůbec nejedla a zvracela tak dvakrát denně.. nevím, jestli se to někomu z vás stalo, doufám, že ne, protože já bych to nepřála ani úhlavnímu nepříteli. Z nemocnice už jsem doma, ale není to žádná sláva, pořád je mi zle, ale nesmím zvracet, jinak bych mohla potratit.. stalo se někomu něco podobného?? .. zatím se mějte..papapa

alcav
14. lis 2006

Ahoj,
prave resim problem, zda je normalni, ze jsem pri milovani tak nejak "sucha". Pred otehotnenim jsem s tim nikdy nemela problemy a ted najednou... ☹
Nemuzou v tom byt treba hormony? Protoze i kdyz se vzrusim, tak je sucho ☹ ☹ ☹ a pak je to znacne neprijemne az skoro bolestive. Myslite, ze je vhodne pouzivat nejaky lubrikacni gel?

kalka
14. lis 2006

alcav
ahojky.. nemám s tím zkušenosti.. zatím se snažíme o mimi a nedaří se. Ale od kamarádky, která má dvě děti, tak mi říkala, že si musela v těhotenství koupit lubrigační gel Tee Trea ..Jinak byl pro ní sex nepříjemnej až bolestivej.

valeriem
14. lis 2006

alcav: to je normální, občas se mi to stává a to nejsem těhotná. Stačí na to fakt obyčejný lubrikační gel a pak je to fajn 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lilourich
14. lis 2006

ahojky 🙂 tak k tomu lubrikačnímu gelu, je pravda, že co jsem těhotná, tak to bez něj skoro nejde, i když dřív jsem ho nepotřebovala, ono je to tam asi tak nějak všechno jiný 😉 taky používáme, tedy když už náhodou 😅 ten z toho čajovníku 😉
Jinak gedren díky za pochvalu 😉 vyřídím manželovi, ten to tak pěkně upravil 🙂 Jo gedren, tak mi pak schválně napiš, jestli je to pro tebe po porodu hezčí nebo ne. Já na to oproti očekávání taky v těhotenství vůbec nemám chuť, tak jsem zvědavá, co bude potom. Ale prý se to některým libí víc, tak nevím, spíš mám strach aby to nebolelo. A když jsi u těch očistek, ty jsou zhruba jak dlouho po porodu? Celý šestinedělí?

lamia
14. lis 2006

Tak mi si ještě pořád krásně užíváme, ale teď naposledy jsem zjistila zrovna ehm...při tom, že se mimi hýbe a udělala se mi na bříšku boulička a málem jsem se začala totálně chechtat 😀 Vůbec, zatím si sice s bříškem nepřipadám ošklivá,ale zato šíleně srandovní, jsem fakt zvědavá jak nám to s rostoucím bříškem půjde dál 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lilourich
15. lis 2006

No ono asi hodně bude záležet gedren na tom jak mě tedy sešijou, já vím, ty jsi trénovala, takže zašitá nejsi, jsem to někde tuhle četla 😉 to se máš 🙂 Mojí kámošku zašili špatně a půl roku měla půst 😒 takže uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru