Milování v těhotenství. Mě přestalo bavit

zuzovi
8. srp 2006

Ahoj holky, otevírám nové téma, protože už mi to začíná lízt na mozek 😒 . Jsem v 19. týdnu a můj vztah k milování se dost zhoršil. Patřila jsem mezi ženy, které se rádi milují, ale ve chvíli, kdy mi doktor těhotenství potvrdil, tak se ve mě zřejmě cosi uzavřelo a milování se zúžilo jednou za týden, až 14 dní. Jsem z toho špatná, ač mě manžel uklidňuje, že je to normální, a že se to změní, ale co když ne? Všude čtu, jak ženy v těhotenství můžou pořád a naopak to vyžadují, ale já jsem asi pravý opak nebo co? Možná řeším kravinu, ale příchodem miminka nechci přeci zanedbávat manžela. Jak dlouho bude chápavý, že je to normální? Asi chci vědět, že je Vás takových víc nebo poradit, jak dostat chuť na milování. Děkuji moc

kristi
8. srp 2006

ahojda, tak to jsem na tom naprosto stejne, navic, kdyz mi doktor rekl, ze do 12tt bychom radsi nemeli vubec, tak se ve mne udelal blok a skoro mi to neslo. Manzela mi je lito, ac me chape, tak je to stejne divny...myslim, ze se to tak po 4-5 mesici snad zlepsi...ja v to teda pevne doufam, protoze sex me bavil a bavi, i kdyz tedka je to trosku jine....
hlavu vzhuru

zuzovi
autor
8. srp 2006

To jsi milá. Mě doktor právě nic neříkal, když je prý vše v pořádku, tak se nemám čeho bát. Já nevím, jestli při milování myslím na to malé, aby mi manžel třeba nezalehl bříško, ale už mě to prostě tak neuspokojuje ☹ . Jednou za měsíc mě chytne amok a strhala bych ho 😀 , ale jinak jsem ráda, že jsme se pustili do rekonstrukce téměř celého bytu, a na něžnosti není čas. Možná je to taky hodně tím, že přemýšlíme, co sbourat, co vymalovat a ty psychika se prostě podepíše ☹

kristi
8. srp 2006

tak to jsme na tom uplne stejne, my taky rekonstruujeme...celej dum, takze porad resime tyhle prkotiny a na vic proste neni cas a kolikrat ani nalada...nejsi v tom sama, myslim, ze jeste pisne spousta holek, co jsou na tom stejne...

slonik
8. srp 2006

popravdě, zatím to má na mne opačný účinek, ale asi to bude i tím, že pan doktor nakázal snížit frekvenci na polovinu než před početím (už tam jsme snížili na polovinu 😀 aby se vůbec stihlo obnovit sperma), takže teď mám pořád chuť a divoký sny (to jsem nemívala) ale máme trochu strach, ale zase si to víc užíváme. Takže konečně kvalita nad kvantitou 😀

zuzovi
autor
8. srp 2006

Na začátku těhotenství jsem to taky vnímala jinak, ale čím týdny letí, tak chuť ztrácím ☹ . Možná je to tím, že si příjdu nafouklá nebo co.

anavka
8. srp 2006

Tak to já jsem zdárným příkladem opaku 😅 Dokud jsem brala antikoncepci, chuť na sex moc nebyla, pak jsem vysadila, to bylo o něco lepší a pak když jsem otěhotněla, tak to bylo nejlepší 😀 Ale teď od toho cca. 34. týdne už ta chuť zase opadává, ale fakt rapidně ☹ Já ale myslím, že obojí je v pořádku, říká se, že těhotenství u někoho buď vyvolává větší chuť na sex a nebo naopak, tak to třeba měla moje kamarádka, ta se prý na svého přítele nemohla ani podívat, když byl nahej........a teď po porodu už je zase všechno v pohodě 🙂

kristi
8. srp 2006

kazdej to mame jinak, zuzo jsem zatim na tve strane, uvidime, zda se to zlepsi...

gedren
8. srp 2006

Holky, vy, co nemate chut, rozhodne z toho nemejte nejaky trauma! Proste na kazdeho ty hormony pusobi jinak, nekdo se zmeni v dracici, nekdo v jeptisku, nebo vubec...kazdopadne pokud budete mit nejake problemy, nekladte si to za vinu, proste nemuzete za to, ten hormonalni napor je velkej a pak to bude zase dobry.

Ja nikdy nijaky extra chute nemela, to se nezmenilo 🙂, ale kdyz uz na to prislo, dokazala jsem si to uzit. Ted nejsem schopna dosahnout orgasmu, s cimz jsem normalne nemela problem , vzruseni by bylo, ale telo je unaveny, jako bych byla opila, je to proste desna makacka 🙂. Ale nejak to neresim a nehrotim, proste to nejde, tak se nebudu vycerpavat 🙂. A kdyz jsme to po delsi dobe zkusili ted asi pred 14 dny, tak jsem navic potom mela osklivy delozni stahy, tak to asi taky nebudeme hrotit...nicmene pokud budu potrebovat vyvolat porod, vim, kam se obratit 🙂))

sandra81
8. srp 2006

Cau holky, no pridam se do diskuze i ja. Taky mame ted nejak malo sexu, ale je to tim, ze je mi skoro kazdy vecer spatne a jsem utahana z prace. I tak jsme ale prisli na to, ze nejlepsi doba na sex je hned po jidle, to mi jeste neni zle a unava se dostavi az tak v 9 vecer. Je ale fakt ze sex je ted naky jiny a ani si to nedovedu nijak vysvetlit...☹ Ne horsi, ale proste jiny no. A zacina mi rust bricho takze si navic pripadam tlusta ☹

zuzovi
autor
9. srp 2006

U mě nejde o pocity, že jsem tlustá, přijde mi to hezký, jak se žena mění a mému manželovi příjdu navíc více přitažlivá, o to je to pro něj horší 😒 . ěší mě představa, že po porodu se to změní, ale co když ne? No, každopádně to budu řešit až potom a nebudu si z toho teď dělat hlavu. Díky moc

zuzovi
autor
13. srp 2006

Kristi, zřejmě se blíží lepší časy 😉 , zdá se, že je vše jak má být 😅 .

samojed
16. srp 2006

Ahoj, ja nastesti s milovanim v tehotenstvi problemy nemam. Spis naopak, pritel o me posledni dobou rika ze jsme dracice.

lamia
16. srp 2006

Já spíš chuť ztrácím,ale fakt je, že když už, tak mám pocit, že to nějak lepší prožívám 🙂(ne že bych to předtím prožívala ošklivě,ale jsem nějaká citlivější..) Ale potřebovala bych se milovat spíš přes den, večer jsem příšerně utahaná 😀

mimimi
28. říj 2006

Ahojda holky ...můžu Vám říct, že já bych teď mohla dvacetkrát denně, ale mám jeden problémek!.. jsem v šestém týdnu těhotenství a vím, že se mohu s partnerem normálně milovat - pokud mi to nezakáže doktor. Ale nejsem si jistá, zda nevadí, když se do mne partner udělá.. nemůže to nějak uškodit??????? .. předem děkuji za odpověď...

msunny
28. říj 2006

Já myslím, že by to nemělo vadit! Některý holky to v šestým týdnu ještě ani neví a nic se neděje. Teda aspoň u mně se nic nestalo, já zjistila těhotenství až v 8.tt,předtím jsme se s přítelem normálně milovali a nic se nestalo...

vilca
28. říj 2006

To určitě uškodit nemůže. Takže si užívej, dokud to jde 😀

gedren
28. říj 2006

mimimi, v tehle fazi to urcite nevadi! Ve spermatu jsou latky, co jsou schopne vyvolat porod, ale to se muze prihodit az tehdy, kdy je na to i deloha pripravena, driv ne. Jak jsem psala vyse, mne to delalo nejake problemy uz driv, ale byl to precejenom treti trimestr, no a do te doby myslim v pohode. Pokud probiha tehotenstvi normalne, tak sex nemuze uskodit, at uz chraneny, nebo nechraneny, akorat v poslednich tydnech se doporucuje se chranit, at uz kvuli riziku infekce, nebo kvuli moznost predcasneho vyvolani porodu, ale to je jeste daleko 🙂

peta.cz
28. říj 2006

Jenom bych si trošku dávala takhle na začátku pozor na období kdy jsi měla mít měsíčky - říkala mi to kamarádka porodní asistentka, že sex v těhu nevadí, ale na začátku raději vynechat ten týden, kdy měli být měsíčky...od 2 trimestru už to je v pohodě 😉

mimimi
28. říj 2006

Jéééé.. ani nevíte, jak jste mi pomohli!!!!!! Hned mi je lépe 🙂 ... MOC MOC MOC DĚKUJI!!!!!!

msunny
28. říj 2006

Holky a nevíte jak je to s milováním ke konci těhu? S přítelem se moc často nevidíme, tak by mě zajímalo, jestli budeme mít ještě nějakou možnost, než až po porodu ☹

gedren
28. říj 2006

msunny, pokud Ti to doktor nezakaze (coz by mozna mohl, pokud by ses treba predcasne otevirala nebo tak), tak podle me muzes klidne az do porodu, akorat bych tech poslednich par tydnu z jiz zminenych duvodu pouzila ochranu.

bodlina
28. říj 2006

Mojí svagrové doktor ke konci těhotenství sex přímo doporučoval-prý to příznivě působí na kontrakce dělohy a je pak lepší porod! na to bych sice moc nesázela-malá šla stejně císařem 😒 , každopádně ublížit to rozhodně nemůže... 😅

lamia
28. říj 2006

No,sice jsem taky v knížce o těhotenství četla o tom, že ke konci těhu užívat ochranu, ale zas všude jinde píší, že prostaglandiny, obsažené ve spermatu, působí pozitivně na zrání děložního hrdla, takže stejně se milujete pořád s tím samým 🙂 a když se dbá hodně na hygienu, je to určitě ok na oba způsoby 🙂
Pokud mohu stydlivě dodat vlastní poznatek o milování v těhu - super, super, super 😅 (aneb nejprve stoupla kvalita, následkem toho i kvantita 😀 😀 )

draga
28. říj 2006

jo jo souhlas s lamia 🙂)
moje kamarádka měla sex těsně než jeli do porodnice a všechno prověhlo celkem rychle a v pohodě...doporučuje se to na urychlení a vyvolání porodu jak tu popisuje i gegren

daniellka
28. říj 2006

ahoj holky! Tak tohle téma musím hooodně rychle opustit, protože já mám sexík zakááázanýýýý, auuu auuu auuuu!! Hormony mi za chvíli polezou i ušima!! Takže nečtu, nekoukám, nezapojuju se do debaty, protože záááá vi díííím!!
😎 😀 😝

januskaababoo
29. říj 2006

Danielko, neboj...dockas se, uz to nebude dlouho trvat... 🙂

erika153
29. říj 2006

dobre ranko dievcata, sice sa tu pise, ze na konci tehu je to bezpecne atd...ale verte mi, ze ja si uz moc neuzivam 😖 pretoze sa citim ako slon, a neviem si zvolit spravnu polohu. to je asi jediny problem... 😖

verejka
2. lis 2006

Ahoj holky, taky přispěju svými zkušenostmi... Zpočátku těhu mi bývalo špatně, takže sex víceméně nebyl. Ale od pátého měsíce jsme si užívali celkem naplno, víc, než před otěhotněním. Bohužel jsem v létě (na začátku 7 měsíce) chytla nějakou mykózu a měli jsme asi 14 dní milování zakázané. Na to je potřeba asi dávat pozor. Pak to bylo zase chvíli fajn, než se mi začaly objevovat celkem časté předčasné stahy dělohy a hrozil velmi předčasný porod, i když jsem se neotvírala. V té době jsem opět měla sex zakázaný. A takhle to šlo pořád dokola - chvíli jsme mohli, pak zase ne. Teď jsem v devátém měsíci a musím upřímě říct, že mě chutě už víceméně opustily. Ale je dobré vědět, že například "masírování" bradavek (třeba jako předehra 😉 )a následně ještě výstřik spermatu dovnitř může urychlit příchod porodu. Kdyby náhodou hrozilo, že budu přenášet. Samozřejmě to nemusí zabrat, ale proč nezkusit spojit příjemné s užitečným. 😅

claire21
2. lis 2006

Ahoj holky, já jsem tu dneska poprvý a zaujalo mě vaše téma. Jsem v 7. týdnu a už dva týdny špiním, takže máme milování taky zakázaný...nebo spíš nedoporučovaný což vyjde na stejno. manžel je moc tolerantní a já se snažím ho uspokojit jinými způsoby. Bohužel sobě musím odepřít veškerou rozkoš, protože když dospěju k vyvrcholení třeba orálně, tak se ve mě stáhnou jakoby svaly a bolí mě pak asi pět minut docela nesnesitelně břicho jako před menstruací...nestalo se vám to taky někomu? Tak doufam, že se brzo můj stav zlepší a budu moci poznat jaké je milování v těhotenství, když o tom některé z Vás tak básní.

lilourich
2. lis 2006

🙂 Ahojky holky, nedá mi to, a taky sem musím trošku přispět 😉 Tak i když se říká, že sex v těhotenství je lepší a intenzívnější a tak, u mě je to pravý opak 😒 Před, to bylo super a nedělalo mi problém být několikrát za sebou a opravdu jsem ho milovala, ale teď to cítím daleko míň a ještě než jsem si udělala test, tak jsem věděla, že je to nějaký jiný. Za prvé jsem ze začátku měla samozřejmě jako asi každá, tak trošku strach o vytoužené miminko, takže jsem se to snažila do třetího měsíce co nejvíc omezit a rozhodně se nemilovat v době předpokládané menzes, ale i po těch třech měsících to nestálo za nic 😒 . Myslela jsem si, že to je způsobený strachem o miminko, ale asi to jen o tomhle není. Navíc teď mi už malej dává jasně najevo, když se mu nelíbí jak si třeba lehnu, takže se mi stane, že i když si už jako slůně nějakou polohu najdeme, tak najust začne kopat a dloubat a to mi opravdu nejde myslet na nějakou rozkoš 😀 A když se udělám tak mi ztuhne na chvíli břicho, což taky neni příjemný, a navíc ty ztahy cítím až u žaludku 😀 a to je taky dost divný 😀 Zkrátka a dobře moje těhotenství a sex nejsou kámoši 😵 A to mě manžel strašíl, že když jsem byla normálně dračice, že až otěhotním, tak to bude neuvěřitelně krásný a bla bla bla....... 😀 Fakt ale je, že ani touhy nemám, takže mi to v podstatě vůbec nevadí, a doufám že se to po nějakým čase po porodu zase samo srovná 😉 Tělo asi ví co dělá, takže to neřeším 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru