Mívám zlé sny během těhotenství

zuzik03
18. pro 2007

Holky, nezdají se vám teď nějaké zlé sny ? Mně se teda občas zdály i dřív, ale dnes v noci to stálo za to - zdálo se mi, že jsem porodila dřív a protože jsem ještě neměla nic nakoupeno (to je v reálu pravda, nemám nic), tak jsem neměla dítě do čeho obléct ani zabalit a byla mu hrozná zima. Pak jsem ho položila na chvíli na korbu nějakého auta, to se rozjelo, dítě vypadlo na silnici a kolem něj projížděla auta, no hrůza. Ale žádné ho nezajelo 🙂

Ale je to furt lepší, než sen, co se mi zdál tak před dvěma lety - porodila jsem dítě do kýblu s vodou a ono se utopilo... tak doufám, že se to nebude zhoršovat, je to dost nepříjemné, doufám, že to nenaznačuje, že budu příšerná matka ☹

plostica2502
23. pro 2007

juj babenky 😉 ...mne sa casto sniva o smrti,co je strasne...ale aj o porode.....alebo,ze sa mi uz taky 2 rocny syn narodil...priserne,ozaj 😅

mausi
23. pro 2007

Holky, ja si myslim, ze se ve spnaku zpracovavaji vselijake obavy, ktere si v realu delate. Vsechny se strachujem o to, jaky bude porod, jestli bude detatko zdrave, jestli to zvladnem a ono se to pak ve spanku projevi formou tezkych snu.
Ja jsem v prvnim teh. zadne takovehle sny nemela, ale po porodu se mi casto stavalo, ze jsem se probudila a jeste nez jsem se probrala do uplneho vedomi, prozivala jsem nekolik vterin panickeho strachu, kde je moje miminko. Vzdycky se mi v tu chvili udelalo zle, smatrala jsem vedle sebe po polstari, napadalo me, ze jsem ho zalehla, ze se ztratilo..... trvalo to vzdycky nekolk vterin a stavalo se to pravidelne. Az jsem se probrala uplne, pochopila jsem, ze je v postylce.
Myslim, ze je to pro kazdou mamku, co ma materske instinkty na svem miste, prirozene a normalni. 🙂

berynka
23. pro 2007

Ahoj, taky si vzpomínám, že jsem v těhu měla dost snů.
Normálně se mi skoro nezdají, jen snad v období, když mám třeba hodně starostí.
Jeden těhotenskej sen si pamatuji doteď a dost živě: normálně jsem rodila, všechno proběhlo hladce a já pak čekala, kdy mi dítě přinesou. Ale pořád nic. Už jsem z toho byla nervózní. Říkala jsem sestřičkám a doktorovi, že to dítě chci vidět. Fakt jsem to hrozně prožívala a bylo to nepříjemný, i když to byl jen sen. Byla jsem zvědavá, jak vypadá, ale stejně jsem se to nedověděla, protože jsem se celá vyjevená probudila 😅 .
Ty sny jsou prostě práce podvědomí a jsou to potlačené obavy.

lu777
26. pro 2007

já měla taky pár děsných snů, většinou jak se něco stalo a jedeme na pohotovost apod.
a pak jeden před pár dny, to byla fakt hrůza - nic s miminkem, ale nebudu to sem ani psát 🤐 🤐
trvalo mi půl dne než jsem se z toho dala aspoň trochu dohromady, asi nejhorší sen co jsem kdy měla..

asi to budou opravdu ty obavy, z porodu, z té zodpovědnosti, z toho neznáma..

petruna
27. pro 2007

ahoj holky, tak se přidávám k těm, co teď mají divný sny. Taky jsem někde slyšela, že se do nich promítají naše obavy apod.
Mě se např. zdálo, že mi našeho chlapečka přinesli v porodnici na kojení, přitom jsem si porod vůbec nepamatovala a pořád jsem měla těhu břicho....
Nějak jsem neměla mlíko, tak jsem ho začla kojit ze žíly na ruce, normálně se mi přisál a pil mojí krev 😅 ...v tom snu mi to vůbec nepřišlo divný...
nebo se mi teď často zdají agresivní sny, že jsem dost drsná v sebeobraně. Často se mi zdá, že mě chce někdo zabít nebo tak a já ho v sebeobraně dost brutálně zneškodnim 😅 Po probuzení mám úplně strach, jestli nejsem divná, že jsem ve snech tak agresivní. Někdo mi to vysvětloval tak, že to souvisí s ochranitelskými pudy matek, že se prostě ve snech cítím ohrožená nebo co.
No nevim.
někdy ze svých snů fakt nechápu. Freud by si smlsnul...

simlenka
28. pro 2007

já dneska v noci ve snu rodila...

zezačátku to bylo hrozný, bolesti bolely, ale pak najednou se to všechno dalo snýst a porod proběhl celkem rychle... když mi ukázali miminko,tak se mi hrozně líbilo, byl to krásnej chlapeček, až na to, že mě huňatý černošedý obočí a knírek - hrozně jsem se bála, co tomu řekne tatínek - ten mrňousek vypadal jak terorista z al-kajdy... co soudíte o mém podvědomí? 😀

kotenko
28. pro 2007

ze tvoj syn bude druhy Usama bin ladin 😀

(nic v zlom) 😀

petasllov
30. pro 2007

Tak mne sa túto noc snívalo viac čudných snov, ale jeden bol fakt nepríjemný. Snívalo sa mi so svokrom, ktorý zomrel pred dvomi mesiacmi. Zobudila som sa celá spotená a nevedela som, či to, čo sa mi snívalo sa naozaj stalo alebo to bol len sen. Asi 5 minút som len tak sedela na posteli a snažila som sa ten sen predýchať. Nejdem písať, o čom bol, ale bol v ňom kus brutality. Fuj, to nechápem, kde sa také zlé veci v hlave berú, keď normálne na také niečo človek ani nepomyslí. 😖

danu
13. pro 2009

natinka228 • 29tt • Včera o 09:40
ahooj tehulky mate aj vy zle sny???ja ano mne sa každy vecer sniva o porode alebo porodnych bolestiach..je to dost neprijemne ked sa rano zobudim a vsetko si pametam

domika9 • 22tt • Dnes o 15:35
natinka no ja mam tiež zle sny od začiatku tehotenstva najhoršie to bolo v 1 trim.už som si aj myslela že to prešlo ale aj teraz mam občas zle sny ale trošku z ineho sudka mne sa snívaju prestrelky a take fakt huste sny ale to bude asi hormonami takže to chce klud a nohy teple 🙂
ale občas sa mi sniva aj o babatku že nemam plienky a nemam ho ako prebaliť alebo že je už velke a idem mu dať jest až ked rozprava a take blbotinky 😉

katka22r • 36tt • Dnes o 16:16
och babenky mne sa to tiez stava nie pravidelne ale raz do tyzdna mam take sny ako rodim raz som utiekla aj s porodneho stola lebo mi dali dajaku sadru okolo bruska....no strasne a tuto noc som sa nechcela dat zacievkovat tak som plakala a rano som vstala a slzy v ociach ale malicka bola nastastie oki....asi je to normalne nie asi ale uricte cim blizsie k porodu tym su tie sny realnejsie a je tam predsa strach hlavne ak sme prvorodicky 😉 ale my to zvladneme 🙂

syraell
13. pro 2009

Taky jsem s Kubikem mela vyborny sny. Bestovka byl asi ten, ze jsem si s hruzou uvedomila, ze mam v kufru auta dite a vubec nevim, jak tam dlouho je🙂 Horsi to ale bylo po narozeni - to me pravidelne vzbudilo nevyvratitelny presvedceni, ze jsem mu nedala tyden najist, nebo mu nedavam leky, ktere zivotne potrebuje. To bylo dost priserny, protoze nez si clovek uvedomi, ze je to jenom blbej sen, je o tom skalopevne presvedcenej...

vercak.
13. pro 2009

v těhu jsem taky mívala noční můry, ale bylo to spíš typu, že mě honil chlap s pistolí a chtěl mě zabít. Já volala o pomoc a šlo to z těžka, až mě musel přítel vzbudit, proč volám o pomoc. Podle mě to jsou hormony 😖

No a po narození malýho jsem taky měla sny, jako že se o něj nestarám, že pláče a já k němu nejdu a tak. Asi před měsícem se mi zdálo, že mi ho někdo unesl v autě, to bylo taky dost šílený. Hned jak jsem se probudila, tak jsem ho chytila za ruku a usnula s jeho ručičkou v mojí 😔

zuzka.o
14. pro 2009

Tak se k vám přidávám, jsem ukázka nočních můr všeho druhu v těhu.... teď posl. dobou ve snech i stříká krev, dneska mi třeba unesly cikáni a zavřeli mi do klece.... já jsem jim utíkala...no fuj!
Zatím teda žádná noční můra o porodu.... ale ono to přijde. 😠

inka28
14. pro 2009

no mne sa dnes v noci snivalo o macke bez chvosta a potom sa premenila na take hnusne pavuky, neviete co to moze znamenat?no normalne ze horor

garonka
14. pro 2009

no tie sny su vraj na konci tehu normalne ale mňa stresuju, furt sa mi sníva že nezvladnem pôrod, a nedajbože cisarak 🙄 a posledne dni som sa len sledovala či je všetko oki, no tie stresy čo sa nam sníva su strašne 😒

barbina182
14. pro 2009

mne sa tiež dnes snivaalo o malinkom ze som si hladkala brusko a ze som mu dajak rucku vystrcila taku malu jeej to bolo cudne dajak.. 😒

mmmk
25. led 2010

marcelka82 • 27tt • Dnes v 10:27
Ahojte. Vo vyhľadávači mi nič také nenašlo.
Prosím vás, mala niektorá zlé sny počas tehotenstva? Ako to dopadlo?
V poslednom čase sa mi sníva, že prichádzam o malú. Tejto noci sa mi dokonca snívalo, že mi už išli robiť kyret. Som z toho nešťastná a bojím sa. Neviete mi poradiť?

desszi • 1d • Dnes v 10:31
Marcelka ja som tiez mavala zle sny, tak ku koncu tehotenstva, neboj sa, nic sa nestalo. Myslim, ze je to z toho napatia, ocakavania, strachu z neznameho - istym sposobom stres, ktory sa moze aj takto prejavit. Hlavne klud, ked vsetko dobre prebieha - rastie babatko tak ako ma, nie je sa coho bat. A snov uz vobec. 😉

marcelka82 • 27tt • Dnes v 10:45
Ďakujem. Ja som sa už naozaj bála. Tak som rada, že to dobre dopadlo. Malá rastie a všetko je v poriadku. Len tie sny ma strašili. Len som nevedela, či im mám aj prikladať nejaký význam. Tak nebudem. Ďakujem za podporu. Sa mi troška uľavilo.

strouzek • 33tt • Dnes v 10:47
marcelko buď v pohodě, to má asi každá druhá těhule kteoru znám a já taky. o potratu , špatném porodu aj. věcech se mi zdálo už několikrát a vše je v pohodě, teda zatím. několikrát se mi zdálo že jsem měla ve schránce kondolenci o druhém potratu jak mě lidi litují atd.ze začátku těhu jsem díky předchozímu potratu měla teď před každou kontrolou na gyndě sny že to nedopadlo a jedu zase na revizi, no a vidíš za chvíli rodím. prostě sny jsou divná věc ale já myslím že to je asi tím že ty dítka svoje tak milujeme a bojíme se o ně+ hormony, koukáme na telku na kriminálky a zprávy kde se furt něco děje a pak máme v hlavě guláš. to je asi jako když jedu na dovolenou, od mala se mi ač jsem jela kamkoliv (na prázdniny, dovolenou, výlet...) zdálo že jsem zapoměla nebo ztratila peněženku. ten sen mě provází celé roky před každým odjezdem a co? nikdy jsem doklady a peníze nezapoměla ani neztratila prostě sen mi ukazuje to čeho se bojím takže klid a užívej si těhulkování 😉

xxveronikaxx
25. led 2010

mne sa snívalo počas tehotenstva že sa mi narodilo dieťa s nevyliečitelnou chorobou

ninkaa89
26. led 2010

a mali ste aj zle sny na zaciatku tehotenstva? Ja som do 9tt pomaly ani nechcela chodit spat, budila som sa KAZDU noc na otrasne sny, stale ma niekto nahanal a chcel zabit, popripade sa mi snivalo ze som potratila 😒 A namiesto toho, aby som sa zobudila vyspata, tak som bola este unavenejsia, teraz sa to posledny tyzden nastastie zlepsilo 😅

strouzek
26. led 2010

ninko jj na začátku těhu furt, hlavně noc před kontrolou na gyndě to se mi zdálo že na utz bylo mrtvé dítko a jedu si domů pro pyžamo a jdu na revizi. dokonce jsem byla ztěch snů a strachu tak vynervovaná že jsem si fakt před každou kontrolou (a že jsem jí měla v 1. trimu skoro každý týden) potajmu aby manža nevěděl dávala stranou čistý spodní prádlo a noční košili pro případ že bych fakt do tý nemocnice šla. ale v tom 2. trimu se to zlepšilo, košili už nechystám ale zase mám teď sny o porodu

yoda_
26. led 2010

Me sa zase pravidelne sniva o tom, ze ma niekto bez mojho vedomia zrontgenuje, bud len tak, na letisku, alebo po nejakej nehode, alebo pri nejakom vysetreni. Pravidelne sa mi deje v snoch s dietatom nieco cudne, muz mi umiera a tak. Ale vyzera, ze ma to uz prechadza, posledne noci uz mam v pohode.

jaruska8
27. led 2010

Ja nemávam sny o tehotenstve, ale aj tak sú veľmi intenzívne a sníva sa mi každú noc. Dnes sa mi snívalo, že som sa kúpala v mori, prišla obrovská vlna, potom zemetrasenie a voda z mora zrazu zmizla a začalo to tam vybuchovať a objavila sa láva. 😒 Všetci utekali. Väčšinou sú to katastrifické a hororové sny. 🙂

nicollka
12. dub 2011

Ahoj holky našla jsem tuto tému .) i když už starou tak třeba někdo zavítá.
v noci se mi zdálo že mi museli uřezat obě nohy u kotníků a přišít znovu, že sem měla šlapku pravou na leve noze a naopak, že mi to museli přehodit

Ale většinou se mi zdá že vyčůrám do wc miminko tak akorat do ruky max do dvou dlani, vždycky je uplně maličké. KDyž sem čekala syna taky jsem ho vzdy vyčůrala, byl maličký, ale krásný a zdraví, jen měl třeba jen jedno oko uprostřed čela 🙂
Ted se to opakuje a znovu čůrám maličké miminko, tentokrát holčička, krásná. před dvěma dny jsem dokonce vyčůrala holčičku i chlapečka, byli maličcí každý do jedné dlaně. Akorát že umírali a já je stále oživovala, holčička byla nakonec zdravučká, jen o chlapečka sme přišli :(

Jinak podle dvou nezávislých dr. nosím holčičku, a na začátku jsem prodělala mizející dvojče, tak třeba to byl ten chlapeček, andíleček.

nicollka
12. dub 2011

jo dnes se mi zdálo u tom jak mi uřízly nohy, a od rána špinim, i kdyz uz rekla bych je to lepší :(

camelinka
12. dub 2011

tak to me se zdalo ze zacatku bud ze se narodilo driv, nebo ze sem nemela nic nakoupeno, ale to samy bylo i pred svatbou 😅

nicollka
12. dub 2011

no těhulky v III. trimestu maji pry i věštecké sny, že se jim zdá i datum porodu a pak to tak i je 🙂 co tak pročitavam.
Ja budu rada kdyz se tam dostanu. Jsem šilene vyplašená stále. a do toho ty sny

maja0106
28. črc 2011

Caute baby ,ja som v 14 tt a mam tiez blbe sny kazdy den mam uz pomaly stres zaspat.Stale sa mi sniva o cintorine ,pomnikoch,nevestach a zuboch.No a ked si pozrem vyznami tychto snov vsetky maju spolocneho menovatela nebezpecenstvo smutok nestasie. ☹ .Mali ste uz niekto nieco podobne ??

ronyx
28. črc 2011

@zuzik03 Mě se zlé sny zdávají dost často.Jsem v pátém měsíci,ale fakt je,že sny jsem mívala skoro každou noc i před těhotenstvím. Naštěstí nejsou o mimču i když zrovna dneska jsem měla fakt hodně hnusný sen. Byla jsem na nějaké ponorce,nebo lodi nebo co to bylo a šla jsem po kovových schodech pořád do vyšších pater až jsem došla do velké haly kde byly všude kusy mrtvol. Začli mě honit nějací chlapi a chtěli mě zabít a přidat k tělům, fakt hnus. Doufám,že to s narozením minča skončí. 😝

anjelaa
28. črc 2011

nuž ja mavam sny odjakziva casto, ale vacsinou pozitivne, ze sa mi nechce vstavat a zmarit ich 😝 no ale posledne tri noci som mala nocne mory 🙄 dufam, ze to prejde, lebo ja taaaaaak rada spim...

amrash
2. srp 2011

Já teď v začátku těhu mám pořád sny o tom, že krvácím, pak se probudím hrůzou. Při prvním těhotenství se mi opakoval stále sen, že když se nevdám do porodu, dítě bude slepé, nebo jinak postižené. No hrůza!

dandiela
2. srp 2011

Tak to mě potěšilo, že v tom nejsem sama... už několikrát se mi zdálo, že jsem předčasně porodila malinký miminko, který se mi akorát vešlo do dlaně. Poprvé to byla holčička a pak v těch dalších už chlapeček (po tom co mi dr potvrdila chlapečka) . Není nic horšího než v tom snu držet to malinký miminko, potážený svreštělou kůží... vždycky v tom snu miminko přežilo, aspoň něco kladnýho...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru