Mívám zlé sny během těhotenství

zuzik03
18. pro 2007

Holky, nezdají se vám teď nějaké zlé sny ? Mně se teda občas zdály i dřív, ale dnes v noci to stálo za to - zdálo se mi, že jsem porodila dřív a protože jsem ještě neměla nic nakoupeno (to je v reálu pravda, nemám nic), tak jsem neměla dítě do čeho obléct ani zabalit a byla mu hrozná zima. Pak jsem ho položila na chvíli na korbu nějakého auta, to se rozjelo, dítě vypadlo na silnici a kolem něj projížděla auta, no hrůza. Ale žádné ho nezajelo 🙂

Ale je to furt lepší, než sen, co se mi zdál tak před dvěma lety - porodila jsem dítě do kýblu s vodou a ono se utopilo... tak doufám, že se to nebude zhoršovat, je to dost nepříjemné, doufám, že to nenaznačuje, že budu příšerná matka ☹

keirra
31. pro 2012

Ahoj holky, na zahraničních webech jsem našla zajímavé povídání o snech v těhotenství - je úplně normální, že se zdají živé sny, které si pamatujeme, můžou být i úplně šílené nebo děsivé, navíc v každém trimestru jsou trochu jiné.
- Proč si sny pamatujeme: častěji se budíme (již od začátku těhotenství - tlak na močový měchýř, bolest prsou, zad atd.)
- Co sny odráží: často naše obavy, úzkosti, očekávání změny
- Co za divokými sny stojí: zřejmě progesteron
Mně se ze začátku zdálo o různých vraždách a úmrtích, pak všelijaké nesmysly, jako že vedu 20 koní po stráni a ti koně mi začnou padat na stranu 😀 Teď ve 2. trimestru se mi zdá hodně o řece - snažím se jí přeplavat, skoro se v ní topím, bojím se jí - sny o vodě prý znamenají uvědomování si plodové vody (http://www.babycenter.com/0_deciphering-pregnan...).
Sny o péči o zvířata jsou taky prý časté, stejně tak různé sny o sexu s jinými muži. No a pak samozřejmě různé verze snů o porodech (např. že porodíte něco úplně jiného, než dítě 🙂), potratech, ultrazvukách, na kterých je vidět taky všechno možné atd.. Takže žádné obavy, sny neodráží skutečnost, ani nepředvídají budoucnost, jsou jen odrazem našich pocitů, včetně strachů... 😉

suki
23. srp 2013

mně se dneska zdál takový sen, že mě musel manžel budit a vůbec mu to nešlo, prý jsme křičela, brečela a hlavně přerývaně dýchala. Vzbudila jsem se a brečela jsem. Nemůže ten stres a třeba dýchání jako v šoku ublížit miminku? 🙂 😕

janapavlik
23. srp 2013

Taky jsem hlavně na začátku těhotenství měla zlé sny. Byly hlavně o tom, že krvácím a o miminko přicházím. Bylo to určitě tím, že jsem se doopravdy bála, aby se mi nestalo to, co loni 😔 Ale zrovna dneska po dlouhé době se mi zdál taky sen, že krvácím 😒 Až mě to probudilo a já se ujistila, že to byl jenom sen, ta úleva, ufff 😔

verisek91
4. zář 2013

já mívám přímo noční můry až živé sny,někdy mám chuť pokračovat normálně v realitě,jako v tom snu... četla jsem,že to je dané hormonama,že jich máme víc a tak s námi hoodně bloumají.. 🙂

maiki1
29. pro 2013

Já jsem takhle poznala ,že jsem těhotná. najednou se mi zdály živé sny, ale negativní až noční můry. Nejdřív že se hádám se svou mámou a až jsme se vyfackovaly a on to odnes ve spaní manžel. 😀 Druhý den, jsem se zase hádala s babičkou a pořád něco takového, třeba i o fyzické bolesti. Teď naposled se mi zdálo, že jsem nechala kočárek bez dozoru na zahradě u vody a když jsem se vrátila, tak byl kočárek na cáry a dítě nikde. nepříčetná strachy jsem mimi hledala, až přišla sousedka a řekla mi, že ho odnesl hejkal. No děsný blbosti. A prý pořád něco mluvím ze spánku... 😝

evitka83
16. led 2014

tiez mavam nocne mory, vraj je to normalne. :-/

ivsi
19. únor 2014

Dneska se mi zdálo, že jsem krvácela, jsem ve 4. měsíci a jelikož mě bolívá v podbřišku a zádech, tak se kontroluji, po snu se bojím, aby se něco nestalo. ☹ Měla jste některá podobný sen?

zuzzi08
19. únor 2014

@ivsi ja som mávala podobný sen asi tri krát a potom to prešlo 🙂. Je to prirodzený strach. Hlavne kľud a pohoda 🙂 , to prejde samé.

ivsi
19. únor 2014

@zuzzi08 Děkuji, no jsem od probuzení úplně oblblá a pořád nad tím přemýšlím, aby bylo mimčo zdravé. 😕

zuzzi08
19. únor 2014

@ivsi len kľud, mávala som také sny aj pri prvom synčekovi a narodil sa v termíne a úplne zdravý s mierami 3870g a 52 cm 😀

ivsi
19. únor 2014

@zuzzi08 Jsem ráda že nejsem sama s takovými sny 😉

mrva
19. únor 2014

@ivsi to ja som mala opačný sen.. chúďa, ešte sa ani nenarodilo a ja som ho už zbalila a odpratala tatinovi so slovami: "Chcel si syna, tak sa o neho staraj" a treskla som dverami a vyhodila ich spolu :D Môj muž ma v sne tak vytočil, že som ho vyrazila aj s novorodencom. Celkom sila :D
A pritom máme pekný vzťah aj na bábo sa všetci tešíme, ale večer som čítala nejakú blbú knižku, kde chlap podvádzal ženu a premietlo sa mi to v sne a už boli vysťahovaní obaja :D ráno som bola ešte na manžela taká dopálená, že mi aj v posteli zavadzal a vadil. Musela som sa na sebe zasmiať. Toto sa môže fakt stať len v tehu :D

zabka79
20. únor 2014

pri prvom tehu sa mi často snívalo ako držím v rukách krvavé a mŕtve dieťa - nakoniec som potratila. Teraz sa mi snívajú hororové scénky ako idem zošalieť, kričím a kopem nohami na zemi od hrôzy, alebo ma naháňa nejaký vrah...Tieto sny mám iba v tehotenstve. Inak sa mi nič podobné nikdy nesnívalo...

ined77
27. dub 2014

Dobrý den maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Sny v těhotenství https://www.modrykonik.cz/sny-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti se sny v těhotenství, ať už s dobrými nebo s těmi horšími. Vaše zážitky jistě uvítají i ostatní těhulky, které živé sny v těhotenství třeba zrovna v těchto dnech trápí.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.

Krásný zbytek neděle a pohodový večer.
Denisa

@zabka79 @mrva @ivsi @zuzzi08 @evitka83 @maiki1 @verisek91 @janapavlik @suki @keirra ... a další 🙂 .

giovanna2012
1. kvě 2014

Taky jsem měla šílené sny. Jako třeba, když se mi do těhotného břicha zakusovali nějaké neidentifikovatelné příšerky.

volodka162
17. kvě 2014

Mno, mě se dneska zdálo, že jsem měla sex s Hitlerem.....ale stálo to za prd 😀 Heh.....hrůza, už abych to měla za sebou! 😅

bielamacka
19. kvě 2014

Mně se tedy zatím zdálo jen to, že už bylo mimčo na světě a to byla fakt úleva 😀 což opravdu naznačuje moje myšlenkové pochody - chci mít to těhotenství prostě za sebou 😀

Jinak tedy nemám strach o to, že bych něco nezvládala nebo měla být špatnou matkou. Protože mi právě něco říká, že špatnou matkou určitě nebudu 🙂 - pokud budu aspoň zčásti taková, jako je moje máma 🙂

iveta3311
3. zář 2014

Mně se právě v noci zdálo, že jsem viděla silný oheň, po probuzení jsem měla z toho i trošku obavu, že takový sen asi nevěstí nic dobrého, ale podívala jsem se do nějakých online snářů, jako třeba tady http://snar.unas.cz a tam se uvádí, že vidět jasně hořící oheň znamená, že se mi život naplní radostí. To mě tedy uklidnilo i potěšilo. I když snářům zas nějak moc nevěřím, no potěšující zpráva je přece jen vždy příjemná 🙂

iveta3311
3. zář 2014

A předtím jsem měla zase sen, že jsem byla s mojí mámou, ale byli jsme v pohodě, takže nic špatného.

evaamy
3. zář 2014

Mě se nejdřív zdály sny o sexu, pak je vystřídaly nepříjemné sny, pamatuju si ten poslední a to, že mě manžel opustil jako tehotnou😖

evaamy
3. zář 2014

Jo a dřív se mi sny skoro nezdavaly, teď se mi zdají poměrně často. Jsem za to ale ráda, protože sny se nezdají lidem, kteří trpí depresemi. Tak aspoň vím, že je vše v pořádku.

craki
9. říj 2014

Holky diky za uklidneni, ze nemagorim.. Ted v prvnim trimestru se mi zdaji silenosti. Vetsinou jde o sen typu, ze me nekdo honi, hleda, chce mi ublizit a ja se schovavam. Kolem me jen mizi lide kteri se taky schovavaji, nikdy je nevidim zemrit nebo tak. Dej se odehrava ve znamem prostredi (to je na tom asi nejdesvejsi - ze se tam pohybuje nekdo kdomi chce ublizit) a vzbudim se vzdyvky az kdyz to vypada ze uniknu. Vzbudim se silene udychana a vydesena.

Ale asi to bude jak pise @keirra ze to se mnou mavaji hormony, ale muz ze me nemuze, kdyz mu ty horory vykladam 🙂 Nic prijemneho to teda neni...

bethys
21. říj 2014

sny v těhotenství, to je vůbec kapitola! vystřídají se snad všechny druhy - děsivé, hezké, erotické. od každého trocha. 🙂

snezenka123
17. led 2015

Jo to souhlasím, že v těhu sny jsou prostě někdy šílené. Já mívám teda sny, všelijaké, i mimo těhu, ale teď v těhu jsou mnohem živější a emotivnější. Často se mi ve snech promítají moji mrtví rodiče a babičky, co už jsou dávno na onom světě, mluvím s nimi a tak.
Ale nejhorší na těch snech je asi to, že člověka to potom pocitově ovlivní na půlku dne 🙄
Už podruhé v tomto týdnu se mi zdálo o mém manželovi, nejdřív, že dítě, které spolu čekáme, slíbil svojí neplodné sestře a oni mi malou prostě vzali 😕 scéna jak ze špatnéhu snu, kdy jsem utíkala za autem a brečela a brečela, ten pocit zoufalství a beznaděje...a že mě nikdy nemiloval
dneska podobný sen, z mého muže se vyklubal ničema, co mu jde jen o peníze a o děti nemá zájem, moje mrtvá maminka mi ve snu posílala housku s máslem pro moje dvě děti..taky ve snu, že mě nemiluje a nemiloval a dokonce se mě chystal zabít 🤐 ale nakonec jsme spolu teda zůstali 🤐
jo a taky hodně živý sen, že jsem měla rozřízlou ruku na dlani, ale úplně hnusně, do masa, do detajlů jsem vnímala jak to vypadá i jak to bolí a štípe,fuj a takhle bych mohla pokračovat.
můj muž mi ze srandy říká, že jsem blázen 😀 ale ono to moc sranda není, zvlášť po těch hnusných snech kdy je ve snu na mě zlej, bych ho po ránu nejradši neviděla 😎
pak mě ten sen i vzbudí, malá se v břiše pak taky mrská 😔

Snad se to tím porodem trochu zlepší 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru