Mravenčení/lezení mrazu na pravém boku. Nevíte, o co jde?

anirij332
22. říj 2019

Holky, jsem dneska 19+0 a už tak 2 týdny mě trápí mravenčení na pravém boku v oblasti jak je kyčel... Vždy když ležím, je jedno na kterém boku, prostě to mravenčí.. je to jak když vám "leze mráz" akorát to není že by přelezl a čau ale prostě to tam mravenčí dlouho... když se toho dotknu tak se to na chvilku přeruší a pak zase.. nevíte někdo o co jde?

kobzol95
22. říj 2019

@anirij332 Myslím, že vám prcek něco zalehl :D řekněte to při další kontrole a poproste ho o magnosolv 🙂 Mi třeba často brněla levá ruka a levá půlka jazyku.. poprve jsem myslela, že snad mrtvici :D

malenka3
22. říj 2019

No asi tě nepotěším. Mám totéž, ale na levou kyčel. V prvním těhotenství asi od půlky těhotenství, vždy jen levá kyčel, brnět to začalo vždy vleže, klidně na obou bocích, i když jsem ležela napravo, brněla levá. Fyzio mi řekla, že děloha utlačuje zjevně nějaký nerv a jediné řešení je porod. Hořčík mi nepomáhal. Po porodu to zmizelo.

Teď v druhém těhotenství to je zpět jak na koni, a to už od 1. trimestru. Opět levá kyčel, opět brní, bohužel je to častější než v prvním těhotenství, někdy mě to vzbudí, občas to projede až do chodidla, brní to tak často, že mám tu kůži kolem kyčle už takovou hodně citlivou, i když to zrovna nebrní. Hořčíku beru víc než v prvním těhotenství a stejně to nepomáhá. Doufám, že to s porodem zase přejde. Bohužel je to každý měsíc horší a horší a není pomoci 😧

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru