Nadměrný stres v těhotenství. Nepoznamenalo to vaše miminko?

17. čer 2022

Ahoj holky. Jsem 18tt tehotenstvi, posledni dobou to pro me opravdu neni lehke obdobi, rodinna situace, zdravotni stav blizkych osob apod. Takhle vystresovana sem snad nikdy nebyla, v noci chodim po byte a nemuzu spat. Pres den nejak nedokazu prepnout myslenky a uklidnit se i kdyz se vazne snazim. Takze se k tomu navic pridavaji vycitky, ze akorat ublizim miminku. Prosim, neni tu nekdo, kdo take prozival v tehotenstvi nelehke obdobi? Nepoznamenalo to vase miminko? Potrebovala bych se alespon v tomhle trochu uklidnit.

klokanka31
17. čer 2022

Já měla hodně stresu v těhotenství, někdy jsem se divila že jsem i nepotratila, a malá je v pohodě, a je strašně pozitivní a veselá 🙂 i když jsem se bála že bude uplakaná...

autor
17. čer 2022

@klokanka31 mnohokrat dekuju za odpoved. A jeste k tomu tak povzbudivou. Presne tak, take mam obavy, abych z toho nepotratila. Dekuji 🙂

garfa4
17. čer 2022

Mé těhotenství byl jeden velký stres, věděla jsem, že s ditkem budu sama, takže strach, jak to zvládnu, každou chvíli jsem byla jak slzave údolí. Do toho xkrat v nemocnici, protože jsem v sobě neudržela ani vodu. Fakt peklo. A dcerka je věčně vysmata, vysloveně veselý smíšek, co mi to šílené období nádherně vynahrazuje 🙂 Držím palce, ať je vše brzy dobré.

autor
17. čer 2022

@garfa4 holky moc dekuju 🥰 to vazne moc rada slysim. Taky porad brecim a klepu se strachy. Hlavne k veceru to na me padne uplne priserne, pres den musim fungovat, ale ani tak nejsem uplne v klidu. Proste uplne mimo. Nikdy jsem takhle v haji nebyla :( a uz se to tahne asi mesic. Mam vazne hruzu, abych nepodelala jeste to, na cem mi tak zalezi. Pohyby jeste necitim, to mi nepridava a to je to druhe tehotenstvi. Ale budu se drzet jako kliste vasich zkusenosti. Snad to i u nas bude nakonec vse ok. Moc dekuju za vase odpovedi

crejzy
17. čer 2022

Já na tom byla v druhem těhotenství psychicky zle. Současně s nevolnostma jsem myslela, že skončím v blázinci. A druhý syn je zlatíčko a víc klidný než ten první u kterého jsem měla naopak fajn těhotenství.

palja
17. čer 2022

Já jsem taky měla velký stres v těhotenství
Dcera byla jako miminko více drazdiva a strašně urvana, to je i doteď. Má vývojovou dysfazii nezačala mluvit. Teď už něco řekne ale oproti vrstevníkům je pozadu.
Těžko říct jestli to mělo souvislost.

ada22
17. čer 2022

Možná se zkus poradit s gynekologem na nějakých prášcích na zklidnění, aby jsi na chvilku vypla.

bejuna29
17. čer 2022

jsem úplně na začátku, na kontrolu jdu teprve příští pátek, ale už týden jsem v totálním stresu. vlastně od pozitivního testu...ani ne kvůli těhotenství, i když samozřejmě po 2 předchozích nezdarech mám strach...ale mám šílený stres v práci :-/

konidana
17. čer 2022

Také mne potkala dost stresová situace - v mém asi 3. m mi tragicky zemřel táta. Pár dní bylo naprd, ale myslím, že mám vlastnost brát věci tak, jak jsou. Určitě mělo vliv i to, že jsem již s rodiči nebydlela. Občasné hádky s manželem byly asi horší, právě proto, že se opakovaly. Nemyslím si, že by to dceru ovlivnilo, má prostě takovou povahu jakou má.

srnii
17. čer 2022

Znám to, měla jsem v těhotenství úzkosti, babička umírala, chování tchýně mě přivádělo až k pláči atd. Měla jsem také hrozný strach aby bylo malé v pořádku a je to až na uspávání pohodářka ❤️ bude to dobré, uvidíš 😊

2hanah
17. čer 2022

Taky hororové těhotenství, stred jako blázen a špatně snad všechno, co tou dobou mohlo být a malý už má 4 roky a absolutně skvělý dítě, ještě lepší než 2 jeho starší sourozenci.

areh
17. čer 2022

Tak první dva trimestry jsem byla v jednom permanentním stresu. Třeštila mě hlava, nespala jsem... Když jsem se to tom bavila s doktorkou, tak mi říkala, že nemá cenu řešit, jestli stres nějak ublíží miminku, že to mě bude stresovat ještě víc. A pokud nemůžu ovlivnit prvotní příčinu stresu, tak to nemá cenu řešit. Syn se narodil úplně v pořádku. Je to větší mazel, ale to jsou kolem mě všechny druhé děti. Bude líp 🍀

martina8084
17. čer 2022

měla jsem také hodně stresující těhotenství. Vlastně od začátku mi umíral děda, který pro mě znamenal strašně moc a 14 dní před porodem zemřel. Bylo to hrozný. Dcera byla plačtivá, nespala, nechtěla do kolektivu a tak furt nějak mi přišlo, že si to nese sebou. Je jí 19, je na mě upnutá, nemá moc kamarádek a volný čas tráví v podstatě jen s rodinou. Pořád si myslím, že za to můžu já. Zdravotně je ale v pořádku, jen ta psychika je podle mě moc křehká.

inah91
18. čer 2022

Taky jsem byla ve velkém stresu v prvním těhotenství - a syn do 3m v kuse řval, narodil se překotně, je sice vesely, ale taky lekavy jako malý, NESPÍ ani teď v roce, je pozadu ve vývoji, do toho jsem znovu těhotná takže stresu ještě víc na druhé dítě 👌😮‍💨

janule0123
18. čer 2022

Když byla mamka těhotná se mnou … tak měla fest těžký období .. dvě úmrtí v blízké rodině.. jedno nečekaný … druhy pomalý a těžký 😞… jsem tu.. a v pořádku 😃

blondynka400
18. čer 2022

Při prvním těhotenství mi zemřel v 5 měsíci táta, bylo to hodně nečekané a bylo to fakt sakra těžké, v tu dobu jsme na sebe byli hodně navázaný. A v ničem jí to nepoznamenalo, je to úžasná, chytrá a na sport neobyčejně nadaná slečna.

gujduska
20. čer 2022

@palja Zdravim, můžu se zeptat na tu drazdivost u dcerky? Mám chlapečka 9 týdnu, taky jsem prozivala víc stresu v těhotenství s nim a už na 2 nebo 3 lékařských zarizenicj mi řekli že je zvýšeně dráždivý, ale jak to řešit nebo mírnit mi nikdo neřekne. Jdeme na konzultaci s fyzioteraoeutkou, tak nevim zda ona nemůže pomoci 🤷‍♀️
Dekuji za každou reakci 💐

palja
20. čer 2022

@gujduska buď může fyzioterapeutka zkusit odblokovat krční páteř, ta může být zablokovana od porodu nebo jít na neurologii, tak zkusí i reflexy. Někdy dají kapičky, léky někdy nic a budete jen sledovaní. Dcera když byla starší, tak ve 4 měsících když se jí něco nelíbilo, tak se propnula na zádech do Mostu a zůstala tak, pak 6m už seděla sama, to zase zaklonila hlavu dozadu, pak to vylepšila a se zaklonenou hlavou ještě spadla dozadu. Kolem roku když už chodila, tak schválně bouhala hlavou do dveří, do zdi. Venku si sedla a klidně by bouchla hlavou o beton. Takže jsem musela být pořád u ní, aby třeba nezakrvacela do mozku. Ona je zvýšeně senzitivní i teď, brečí a vzteká se kvůli každé blbosti. Má 4 roky. V roce a půl měla afektivní záchvat, kdy ze vzteku omdlela. Jsme sledovani na neurologii. U nás je to nevyzralou nervovou soustavou a mozku. Jsou na to léky, teď už sirup nebere. Ještě brala rybí olej kvalitní.

gujduska
20. čer 2022

@palja Moc děkuji za velive obsahlou odpověď, mě nikdo není schopen říci díky čemu je zvýšeně dráždivý i syn. Ja to pozoruji asi od 6tydne kdy se mi nadměrně propinal v zádech a krku jak u kojení, tak někdy i na rameni při odbrkabani prostě hlava dozadu a vztek, je dost taky plactivy, ale na neurologii zatim nás pediatr neposílá. Jsme narozeni 38tt.kdy je vaše dcerka? Může to nějak myslite souviset? Nebo taky vám nikdo žádnou souvislost neřekl?

palja
20. čer 2022

@gujduska ta je narozena 39+2. Průběh porodu byl normální, apgar měla 9-10-10, měla trochu horší ozvy, tak jsem byla během otevírací doby na kyslíku. Ale porod proběhl bez komplikací. Stejně takovému malému miminku nic nedají, i na té neurologii by vás jen sledovali.
Nás se všude ptali na rozsáhlou anamnezu v těhotenství jak probíhalo úplně do detailů a průběh porodu. Dcera má vývojovou dysfazii, tak jsme byli i u klinické psycholozky, ale to až ve 2,5 letech.
Jinak nám řekli, že je to neurovyvojova porucha, která vznikla už v těhotenství.

gujduska
20. čer 2022

@palja Díky za info, opravdu si toho vážím, alespoň od vás nějaká forma zpětné vazby.
My měli porod velmi rychlý, přijela jsem ma kontrolu bez bolestí, bez kontrakcí abyla jsem na 7cm otevřená, vzali nás na příjem a porod vyvolali pichnutim plodovky, syn byl do 45minut na světě. V tehu mi kolisal tlak spíše k vyššímu a cukr taky k vyššímu, prodělala jsem covid lehčí průběh a s tam ty více stresové dny. Takže tu drazdivost opravdu mohlo způsobit cokoliv...

anika6
20. čer 2022

Stresem situaci nezlepšíš ani nikoho neuzdraviš,já se snažila modlit a prosit za zdravi a klid v rodině.Děkuj,že můžeš být matkou ,užívej si klidu ať neublížíš miminku a stres přenášiš i na blízké a to nikomu nepomůže.Všechno se vyřeší tak jak má být ,opatruj se.

codal
20. čer 2022

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, umíral mi táta, zemřel, když jsem byla v 9.tt. bylo to šílené období, brečela jsem celé těhotenství, mamka se zhroutila, takže starost ještě o ni, ale dceru to nijak nepoznamenalo. Holt tak to je, neměj výčitky ❤️.

kkonvalinka
20. čer 2022

Když js byla v šestém měsíci umřel mi táta. Byl dlouho vážně nemocný. Stará jsem se o něj o úplného ležáka. Nejvíc se to zhoršilo a úplně ulehl když mi umřela babička-jeho maminka. Byla jsem na začátku těhotenství. Ji už jsem to nestihla říct až když byla v agónii. Celé těhotenství jsem probrecela. Bylo to nejhorší část života kdy odešli ti nejbližší a měla jsem se těšit na miminko. Moc to nešlo. Narodila se krásná holka císařem. A já se tři měsíce ji učila milovat. Já chtěla tátu aby mne obejmul a místo to jsem nosila mespaci řvacií dítě. Pak se začala usmívat já se zamilovala a i když nervy byly, už to šlo líp. Dnes je z ní predskolacka a že to bylo ptobrecene těhotenství a její první rok už ani nevím. Život nosí jen to co zvládneme unést. Tak hodně síly přeji ať se to nese co nejkratší část cesty a je zase dobře..

vh1610
23. črc 2022

Taky se pridavam, u me stres a neevy v podobe rozchazeni se s partnerem - z moji strany, ale prave proto, spatne svedomi, nepochopeni okoli atd atd... Mala je taky zdrava a spokojena a krasna a zvladnem to i tak 🙂

kubesovaadelka
23. črc 2022

Hele, mě sestrou, obě jsme rodilí v lednu umřela máma, když jsme byli ve 4 měsíci těhotenství. O půl 5 ráno zvonek, policie mi to oznámila, s tím, že je tam kočka o kterou se musíme postarat a oznámit to musím ostatním, babička, ségra atd atd, zařídit pohřeb, vyklidit být v druhým patře v podkroví, atd atd. Stres slušnej, ségry malej v pohodě, moje malá jen nosící, ale taky veselá. Žádný zdravotní komplikace ❤️❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru