Návaly vzteku v těhotenství, máte to taky?

andrea_cihakova
15. kvě 2013

Ahoj holky, jsem ve 20. tt a stále častěji se setkávám s návaly vzteku. Mám je denně, nejdou korigovat a vytáčí mě úplné drobnosti a maličkosti...a pak přichází rudo před očima, vztek, někdy až slzy vzteku, a celým tělem mnou cloumá strašný vztek... Nevím, jak se uklidnit, nebo dokonce zabránit tomu výbuchu... trvá to pak do deseti minut a zas je vše OK, ale vůbec netuším, jak tomu předcházet...protože si můžu tisíckrát řikat, že už budu vklidu, ale pak nastane nějaká situace a opět vybouchnu....
Máte to taky? Dokážete tomu nějak předcházet? Díky moc za názory...

ivanka1414
15. kvě 2013

Ja mam presne to isteeee 🙂...a tiez som zatial neprisla na to ako tomu predchadzat alebo to aspon zmiernit...ked to na mna pride neda sa to zastavit, a ked je konecne po tak sa citim strasne 😕

andrea_cihakova
autor
15. kvě 2013

@ivanka1414 prave, chtela bych s tim neco delat, ale je to uplne neovladatelne... 😒

marecek4
15. kvě 2013

já to mám coby netěhule-hlavně když můj přijde pod vlivem-to mě vytočí už jen pohled na něj,ale při malém,jsem se fakt naučila být flegma-natvrdo jsem si to přikazovala-nesmíš a buď v klidu-radši jsme se začala smát-sice to jde blbě vysmát se někomu na koho mám vztek,že bych ho rozcupovala na milion kousíčků,ale tak nějak jsem to zvládla a víceméně v tom pokračuju i nadále-opravdu velice užitečná věc a rozhodně to doporučuju

monad
15. kvě 2013

já to mám taky a měla jsem to i při těhu!!!! co takhle magnésko.. je taky na uklidnění, magne b6, ale nevím zda je pro těhotné.. mě v těhu začali bohužel chutnat cigára, takže ty mě uklidňovali, ale tím ti neříkam kuř!!! ALE MYSLI NA MImi, jemu ten vztek ublíží nejvíc, třeba tohle vědomí ti pomůže.. hormony jsou hormony nooo
nebo rozeber si věc, kvůli které se vztekáš, pak ti taky příjde malicherná.. ale v ten moment asi nee.. znám to, taky mívám dost často tmu před očima.. TO CHCE KLIIIID MATKO..
já ze vzteku (teda podle jedný doktorky v nemocnici) taky asi blbě porodila a o dítě mi bojovali 79hodin, což bylo děsný...věř mi..

snowvwhite
15. kvě 2013

@andrea_cihakova jojo, teď už jsem relativně v pohodě, ale jeden čas jsem byla taky vytáčecí do ruda; ony si hormony s náma cvičí... to je příprava na prcka - muj synáček mě občas taky dokáže rozdráždit a s těhotenskym koktejlem hormonů navíc to je pak veselo 🙂

blannie
15. kvě 2013

to mám taky a těhotná už nejsem, mám pocit, že už každou chvíli budu snad vraždit... je to těžký ☹

janesafari
16. kvě 2013

Jééé,tak nejsem sama takový nervák 😅 Sem rapl i netěhotná,tak si radši nepředstavovat,jaký záchvaty mám celé těhu!!!A fakt to nejde ovládat-chytnu nerva,řvu,vztekám se a pak se mě uleví...Mrzí mě to co zrovna řeknu nebo udělám,ale musím to vypustit ven,jinak by mě to roztrhalo 😠 ...Můj se jen děsí toho,jaká ještě budu v šestinedělí...A dcera,která je pěkně divoká a živá(je jí 10 let),jak ta mě umí vytočit...Už s toho i mívám noční můry!!!Ale snažím se ovládat,jak to jen jde a vyhýbat se situacím,které by mě vytočily...protože si pořád opakuju,že tím svým milovaným ubližuju a to nechci!!! 😔 ...A ted už to není tak strašné,jak to bylo...Snažím se hlídat 😅

zuzakoze
14. čer 2013

Já to mám asi tak měsíc, kecám určitě déle. Chytá mě to, když mě malá dcerka neposlouchá anebo, když má někdo blbé řeči. Řvu jak neobádaná, absolutně se neumím kontrolovat a potom mě to mrzí a brečím. To jsem u prvního těhu neměla. Taky se snažím se nerozčilovat, ale prostě mi to nejde. Nevím, co mám dělat 😢

stellamax
14. čer 2013

@andrea_cihakova Nevím jestli to může být tvůj případ, ale kamarádka měla stejné návaly vzteku celé těhotenství a po porodu se to ještě zhoršilo. Řešila to s doktory a přišli na to, že je to způsobeno štítnou žlázou.

pepibubu
14. čer 2013

hehehe holky klid, to já mám i bez těhotenství 😀

romantika
14. čer 2013

jojo toto tehu to mam také, v baraku ze mne uz musí silet, ale taky se vytocim kvůli kravine. První prdolka pak chodi po byte, prdolka mala a porad říká mama se zase vzteka od rana do vecera. Pak mi ztuhne bricho a vydychavam. Nevim cekam kluka, s holkou jsem to tak nemela, tak jestli to není tím 🙂))))) Normalne jsem celkem klidna a nekonfliktni a hlavne bych se jen tak neozvala, ted uz jsem spucovala sousedku ze mi klepe chlupy ze psa do bytu, po baraku jsem rvala když mi nejaky idiot dal odpadkovy kos do kocarku a nejvic mne vytoci ze s pupkem mne nikdo nepusti sednout, ještě mne předběhne v rade a takove ty zivotni ublizeni ze jsme nedostali skolku a tak. uf, ještě ze to mam za par, taky si porad rikam, jestli je to jen tim tehu, normalne jsem ticha pena 🙂)))) Ale vzhledem k tomu ze jsem tehu naposled a jen tak zadna privilegia tak si rikam, ze si to jako tehule muzu dovolit a nejak mne to kupodivu ani nevadi. NEbyt tehotna tak se neozvu a ještě se bojim.

janesafari
16. čer 2013

@romantika Myslíš,že to může být ovlivněno i pohlavím mimíška?Já to u dcery taky nepocitovala,ted čekám chlapečka a je ze mě šílený běsnící nervák...a dávám zabrat celé rodině... 😕 Nedej bože mě vytočit někdo cizí ve městě,u Dr. ,na nákupu-no kdekoliv i mimo dovov...Já byla vždycky ,,držkatá " ,ale ted? Ani nevím kde se to všechno ve mě bere!!!Už mě samotnou nělolikrát napadlo,že kdybych čekala zas holku,tak by bylo vše lepší,ale stejně se na prcka těším-ještě měsíc 😅 a pak ještě šestinedělí...No nebýt těhu,tak mě můj pošle na léčení 😅
A ještě ke všemu se tento měsíc musíme vystěhovat,musíme na pár týdnů k mojí mámě-kolaudace bude až někdy v srpnu,za 2 týdny musím předat můj dům novému majiteli a ještě stihnout zajet na obklady,spotřebiče a vůbec vše co se týká nového-a na všechno mám ASI měsíc-podle toho kdy se prcek ozve,že chce na svět.......no nervy mám pěkně na pochodu 😲

romantika
16. čer 2013

@janesafari
no ja nevím, mozne to je u male jsem zase nemela rada jiné věci, když na mne mluvilo hodne lidi a tak a hodne tech vlastnosti mala pak mela. taky cekame kluka tak mozna je to nejaky chlapsky hormon 🙂, ze se proste vytočíme spis, no ja jsem jinak fakt spis putka, tak mne to kolikrat uplne rozhodi jak se vytocim 🙂))). Mne k tomu ještě desne vytaci když zacne mala ječet nebo takove ty zenske projevy, které mi normalne netehotne vůbec nevadili. Tak rikam, ze to fakt mam jak chlap a je mi jich tedy po této zkusenosti lito, protože ja fakt zacnu uplne chytat nervy když ji slysim ječet 🙂))))), totalni panika, v zivote jsem to neznala. No ja uz to mam za par, vice méně uz jen cekam, tak třeba to pak prejde 🙂)))) dam vedet. Pekne si ten poslední mesic uzijte, taky ještě maluju, pigluju, a cekam az uderi. 🙂)))) Hlavne aat jsou prcci zdravi a my to dame taky hladce.
Jinak pozor s malou jsem si akorát tou aktivitou urvala porodni blany nahore a musela jsem na vyvolavacku. TO bych si rada podruhe odpustila, tak si taky rikam, odpočívej a nech ostatní at makaj, tehotne jsme párkrát v zivote a vyvolavany porod dal poprvé nejvic zabrat male, tak na to kašlete, hodte nohy na stul a reknete ze jste tehu. On pak prcek nemá cas ani chtit vylezt 🙂))

janesafari
16. čer 2013

@romantika Něco na tom všem je-po těch zkušenostech...Před porodem dcery šíléné psycho s bývalým,v práci až do porodu.....no a ve finále porod šílený.8 dní byla přenášená a já v bolestech skoro 3 dny,než malá ,,vylezla".......... 😕 Hodinu mě Dr.sešíval a stehy tolik utáhl,že i šestinedělí bylo v bolestech...Proto chci ted zkusit vanu!!!Jinak strašně pomalu sem se otvírala-se malé ani po dvou kapačkách na vyvolání moc nechtělo... 😢No a jak to bude ted-to se brzo dozvíme 😕
Jinak ted je to psycho hlavně proto,že máme díky BANCE a POČASÍ sklus nějakých 6 týdnů a díky tomu taky tak blbě všechno vyšlo... ☹
No a co se týče výběru obkladů,kuchyně a tak všeho-co je ted nejvíc akutní,tak to fakt jen na tom mém chlapovi nenechám...Mě vytáčí i jen myšlenka-kdoví co by vybral a jaké bych měla koupelny... 😝 Takže je to nápor na nervy a celkově nervy a stres...Sou věci,které na ostatních nenechám,můj dům už je s 90% odstěhovaný a to ostatní budem jen sedět a dost jezdit a já už jen vybírat,co se kam koupí apod... 😅 Tak snad to bude i v poho ten poslední měsíc-hlavně když se prcek ozve až kolem termínu a ne dřív 🙂 😅

jankaloudovic
16. čer 2013

Ano měla jsem návaly vzteku a to úplně nezvladatelné výbuchy...jsem tedy i normálně dost velký cholerik,ale v těhotenství se mi doslova vařila krev v žilách,kolikrát jsem i do něčeho kopla a praštila,vzápětí vztek vystřídal bezmocný pláč a deprese,bylo to strašné období a nesmírně psychicky vyčerpávající. Horší bylo,že jsem se chovala i dost agresivně k okolí,strašně mě všechno vytáčelo i úplné drobnosti,nad kterými bych se momentálně vůbec nepozastavila. Možná že to také dopomohlo tomu,že Verunka chtěla dřív ven,než byl předpokládaný termín 😕 tyhle stavy ale vymizeli teprve až když jsem přestala úplně kojit Verunku...

draxa
10. črc 2013

Ach jo,mam stejny problem.Nejhorši je ze jsem takova na partnera a jeste vic me nastve ze on to nechape.Stve me fakt uplne vsechno 😖

pawy15
2. pro 2013

Já to mám děvčata taky tak ☹ Jsem tedy poměrně psycho celej život,ale teď v těhu mě popadaj takový amoky,že vůbec nevím co s tím! Pak bulim a mám pocit,že nic jinýho pěknýho kromě prcka v bříšku na světě není... Doufám,že se to po porodu zlepší?!

maiki1
29. pro 2013

Super, tak v tom nejsem sama. 😀 jsem teprve v 9tt a mám vysloveně návaly vzteku, většinou úplně z ničeho nic, třesu se hněvem a dokonce i likviduju nábytek! 😀 Jsem bývalá thaiboxerka, tak stačí, že do něčeho kopnu a věci jsou vejpůl. Si říkám, jestli je to jen nevybitá energie nebo hormony, ale pak jsem zas jak milius...ale nejhorší je, že je to takové nezvladatelné a že mi to vlastně dělá dobře, protože se tím uklidním, no děs!

ji_tuli
31. kvě 2014

Tak jsem rada, ze nejsem sama...odpoledne jsme se s manzelem trochu pohadali, kvuli sexu, zacal se oblikat, ze jde do prdele a ja at jdu do prdele, tak jsem v navalu vsteku nadala manzelovi snad vsemi nadavkami, co znam, protoze odjizdel na grilovacku, kam jsme meli jet ted spolu autem a on schvalne odjel na kole, vi ze to tehotna nedojedu. A udelal chybu, ze se vratil pro piti...v tu ranu jsem ruda vsteky a krivdou sla po nem i s nuzkama. Nevim, co me to napadlo, nikdy bych ho nebodla, ale...nepoznavam se :(( no hodila jsem je po nem, takovy maly skoro detsky, ale i tak. Jsem magor, asi. Jsem na nej nastvana, furt chce sex, vecer nemam silu, usinam a on mito vycita, tak jsem chtela rano, to ale milostpan natruc ne, ze musi neco jit delat a odpoledne jsme to pak zavrsili takto, achjo, chudak drobek v brisku, kdyz to uz asi vnima.
:((

pt1981
31. kvě 2014

@andrea_cihakova Ahoj, já jsem byla cholerická už před těhotenstvím a ani trochu se to neuklidnilo, co těhotná jsem. Vytočím se hned, pokud je důvod, natlakuju to v sobě, vybuchnu, ječím, křičím, rudě vidím... Vyječím to ven a jsem ok. Můj je v klidu, je to flegmoš, myslím, že snad nějak vypne, páč ani nereaguje... Bavila jsem se o tom i s mudr a ta mi řekla, že je lepší vybuchnout a emoce ze sebe dostat, než bát strápená kvůli něčemu dlouhodobě. To prý miminku škodí daleko víc, než jednorázové vybuchnutí. Byˇˇt téměř každodenní...

astra11
31. kvě 2014

@ji_tuli : odkliď si všechny bodavé předměty ze svého okolí 🙂)...ale naprosto to chápu i to, že člověk pak vezme do ruky nůžky....já se po mém taky ohnala když jsem na něj měla vztek a to že chce sex a ty jsi unavená a on ti to vyčítá to ty nůžky i chápu 🙂......člověk se cítí se bezmocný a chlapi tyhle stavy naše co prožíváme prostě nepochopí...mělo by ho to přinutit k zamyšlení.....zkus prodýchávat párkrát za den ....prý to uklidňuje....

ji_tuli
31. kvě 2014

@astra11 diky za ucast 🙂 furt me to cely mrzi, ale ted uz jen brecim nad tim, jak jsem sama doma a jak je ten muj nechapavej a sobeckej zavislej chlap :( pujdu se projit.

astra11
1. čer 2014

@ji_tuli: Začínám mít pocit, že těhotenství je jedno z hodně složitých období ženy co se týká vztahů mezi partnery. Já zažívám hodně rozčarování a nedorozumění od doby kdy jsem těhotná, i s prvním partnerem, který byl inteligentní, tak ten taky se projevoval prostě "jako chlap" - klasicky....Myslím, že 98 procent chlapů je prostě průměr co do pochopení těžkostí s těhotenstvím a my to musíme prostě nějak přežít.
Záleží taky na tom, jak si jinak rozumíte, ale i když jsou tyhle situace někdy hodně těžké, nakonec to oba ustojí a nějak z toho vybruslí.
Zkus mu to nějak vysvětlit ve chvilce klidu, jak to ted máš a že potřebuješ spíš podporu a pochopení, prostě si o to řekni co potřebuješ, chlapům se to musí naservírovat pod nos.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru