Neutišitelná žízeň

luccii
26. kvě 2009

Nestalo se vám to během těhotenství taky? Mně už asi po 4. a nevím, čím to je. Mám strach, aby to něco negativního neznamenalo. Piju neustále a nepomáhá to.

mandarinka
26. kvě 2009

nech si zkontrolovat cukr v krvi....cukrovkáři právě mívají neustále pocit žízně

luccii
autor
26. kvě 2009

mam ho v poradku

amona
26. kvě 2009

Ahoj, předpokládám že diabetest testy máš za sebou a že vyšly v pořádku....
PA nám říkala, že zvýšená potřeba pít je normální, takže se nemusíš ničeho bát. Píj neochucenou vodu ta je asi nejlepší. Ochucená je naprd kvůli éčkům, navíc po sladidlech je ještě větší žíža....🙂
Navíc v těchto vedrech se není čemu divit! 😀

luccii
autor
26. kvě 2009

jenze mne se to nevaze na vedra, to bych tu zizen mela po 1. az ted a pres den a ne vecer... navic ty minule pripady byly za studeneho pocasi... bojim se proto, ze mi dnes na UTZ zjistili malo plodove vody, tak si rikam, abych nejak neohrozila miminko... rikam si, zda nezavolat do porodnice, ale co mi asi tak muzou rict, kdyz jsem tam dnes byla 😕

jabber
26. kvě 2009

já jsem to jednou v těhotenství zažila taky, trvalo to asi 2 dny a bylo to úplné peklo, vypila jsem jen za večer 2 dvoulitrové láhve 😕 ....a pak to zase samo odeznělo 🙂 Stalo se mi to někdy kolem 20tt a neznamenalo to vůbec nic, cukr jsem měla v pořádku 😉
Ptala ses na to doktora?

amona
26. kvě 2009

Jedna slečna na kurzu pila 9 litrů vody denně....je naprosto v pořádku, prostě má jen furt žízen...🙂

marinka
26. kvě 2009

luci, já to mám dneska, teď za večer jsem vypila asi pět sklenic šťávy a pořád mám žízeň 😅 Cukr jsem měla v prvním těhu v pohodě, tak myslím, že i teď bude.. Myslím, že to je normální, neznepokojovala bych se tím..

marinka
26. kvě 2009

Jo, a jak píše amona, chce to pít neslazenou vodu. Mně na žízeň nejvíc pomáhá voda s citronem..

luccii
autor
26. kvě 2009

jabber, neptala 🙄
marinko, diky za uklidneni, ale stejne si rikam,ze je to divny - piju a furt bez vysledku... pritom jinak za cely den ja vzdy vypiju dost
ja piju jen vodu a nekdy caj

nicky77
26. kvě 2009

luccii, neboj, ja som to mala obidve tehotenstvá. Celých 9 mesiacov som sa nevedela napiť. Aj prvý aj druhý krát. Nech som pila čokoľvek, nikdy som sa nenapila tak aby som si utíšila smäd. A všetko bolo O.K.

luccii
autor
26. kvě 2009

ok, tak jsem rada, ze v tom nejsem sama 😅 ale kdybych dnes porodila (bourka porody vyvolava, ne? 😉 ), tak bych se nezlobila 😉

jabber
26. kvě 2009

no já jsem se právě tehdy taky neptala 😅 jak to přišlo tak to odešlo a už jsem si na to nevzpomněla 🙂
neboj, to bude ok 😉

luccii
autor
26. kvě 2009

ale ptala jsem se na to PA na predporodnim kurzu a ta nevedela, cim to je...

jabber
26. kvě 2009

no tak vidíš - kdyby to byl příznak něčeho, tak už by to doktoři nejspíš dávno věděli 😉

luciauk
26. kvě 2009

luci, upozorni na to lekárov, ale ja si tiež myslím, že je to prirodzené. zo mňa sa všetci smiali, lebo som nosila v kabelke 2l flašu vody. ale ked ja som musela. raz som pila na námestí z fontány, aby som neodpadla kým dôjdem ku kiosku. a po pôrode to bolo ešte horšie! drž sa 😉

deina
27. kvě 2009

Ja som smadna velmi casto (ale nie je to tehotenstvom, u mna ide u zdravotne problemy) a byva to take, ze voda nepomaha, vypijem, prejde mnou a nic... 😝 Viac mi pomaha nesladeny pomarancovy dzus, ked som dehydrovana, toto vzdy zaberie (vtedy, ked uz voda nepomaha). 😉

luccii
autor
27. kvě 2009

deino, diky za tip 😉 a kvuli cemu mivas tu zizen?

jinak zizen uz rano nebyla, stejne zahadne odesla, jako prisla 😅

deina
27. kvě 2009

Autoimunitne problemy (Sjogrenov syndrom - mavam preto casto sucho v ustach, ociach...), to preto a dzus pomaha. A potom aj tie isotonicke napoje, ale tie tehotne nemozu.

soanpe
28. kvě 2009

holky,
pozor na to, zvýšený příjem vody - myslím 4a víc- je nebezpečné. Odplavíte si veškeré minerály z těla amůžete si přivodit vážné zdrav.problémy a dokonce byly registrovaný i smrtelný případy, kdy nějaká paní chtěla zhubnout a jedla jen zeleninu, ryby, drůbež a denně vypila 6_7 l vody a exla na to

lubkaaa
29. kvě 2009

ja sa tiež neviem dopiť.. a trapi ma to aj po nociach.. a pri prvom tehu som trpela "neuhasiteľnym smädom" a nemala som ani GD a všetko bolo v poriadku.. ale je to nepríjemné, človek len vystrčí päty z domu a už otvára fľašu.. 😠

katka82
29. kvě 2009

Jé tak mě už se asi 3-4x stalo že jsem vypila třeba 2 půllitrovky na ex 😉 a vždy večer

luccii
autor
29. kvě 2009

katko tak to nic neni, ja vypila daleko vic 😅 ale je to proste divny...

soanpe, kdyz mas takovou zizen, tak pit proste musis 😒

sparka
29. kvě 2009

Ahoj holky ja kojim a vzdy u kojeni musim mit u sebe piti jinak omdlivam a vypiji tak 6 litru za den myslim si ze umrit se na to snad neda...ted mam strach:(

inneska
30. kvě 2009

luccii...ja som počas prvého tehu mala tieto pocity..chytilo ma to asi v 5-6 mesiaci(trvalo to asi 2-3 týždne)...proste totálny absťák na vodu...denne 5-6 litrov vody padlo...a cukrovku som nemala, aj som dokimu vravela a on na to nič...tiež spomenul, či nemám cukrovku, ale potom sa ukázalo že nie, tak to bolo v poriadku..
ja si myslím, že ked tolko piješ, tak si to telo žiada, tak je to v poriadku...nerobila by som si z toho ťažkú hlavu 😉

luccii
autor
31. kvě 2009

innesko, uz si z toho hlavu nedelam, protoze to zase preslo, ale v nemocnici v poradne jim to radsi reknu 😅

katka82
31. kvě 2009

Sparka vůbec nemusíš mít strach z těch 6 litrů 😉 sem se jednou bavila s urologem a pokud máš ledvinky v pořádku tak ani 10 litrů není žádné nebezbečí 🙂 a krom toho tělo ví co dělá a když máš žízeň tak to tělo počítá s tím že bude větší nápor na ledviny 😉

jabber
1. čer 2009

luccii - tak dej pak vědět co ti řekli, jo? 😉 🙂

katka.m
1. čer 2009

Ja som tiež toľko veľa pila a ešte nevymysleli nápoj, ktorý by ma odsmädil 😒 K tomu som jedla samé ovocia a jogurty. Keď si na to spomeniem, tak mi je blivno 😝 Ale po pôrode to prešlo a všetko bolo OK. 😉

kacenkaharris
26. čer 2012

Nejaka cerstva tehulka, co chlasta (vodu myslim 😉 ) ako ja den a noc? 😅

mm_mm
26. čer 2012

Já měla 14 dní nesnesitelnou žízeň, tak mě doktor poslal na testy na cukrovku a ta se potvrdila - a to jsem byla teprve v 16. tt. Jestli máš testy dobrý, tak to si není tvůj případ. Ještě ze zkušenosti vím, že pokud člověk hodně pije, tak si na to tělo zvykne a pak vlastně pořád vyžaduje hodně tekutin. Měla jsem to takhle, když jsem se snažila držet dietu, pak jsem přestala, ale ten návyk pít hodně vody denně zůstal. Nejspíš ale ani jedna situace není tvůj případ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru