Nevrlá těhule

11. únor 2022

Omlouvám se, je to dlouhé a dovolila jsem si to sem napsat, protože mě to tíží a nikdo z okolí to nechápe. Zkrátila jsem to, ale nějaké konkrétnosti jsem musela nechat.. Potřebovala jsem to ze sebe dostat..

Čekáme naše první dítě. Naprosto nečekaně, ale jsme moc šťastní! ❤ Děsí mě však má povaha. Hormony, a s nimi i nálada, se mění jak horské počasí. Přepadají mě zlé myšlenky, hlavně že budu jako moji rodiče. Což je horor, z dětství mám spoustu traumat. Z porodu nemám zatím strach, ale děsí mě představa, že se na mě v porodnici vyřádí bez respektu k mé osobě a k mým přáním. Jsem taky neskutečně kritická k manželovi a ostatním členům rodiny. V prvním trimestru jsme se s mojim docela dost dohadovali. Když na mě třeba už zvýšil hlas, tak mě přepadaly myšlenky na rozvod, potrat a tak... Pak jsem probrečela část noci, že jsem si dovolila nechtít to nebohé děťátko.. Kvůli hádce o špinavém nádobí! 🔥

S tchýní a tchánem se pomalu hroutí náš hezký vztah, protože mě jejich názory neskutečně iritují! Kolikrát jsou jejich výroky naprosto irelevantní 😠 A do toho rekonstruujeme náš vysněný dům, co jsme koupily výhodně za 5 minut 12.. A teď se vše zdražuje, jak jen může 😂 😂 V práci jsem na chvíli zažila i šikanu od své šéfové, jakmile jsem jí oznámila, že jsem těhotná. Ve firmě se snižují stavy zaměstnanců, zůstává jen hrstka. Ona se mnou počítala a já jí zkazila plány. Šikana přestala, jakmile jsem jí oznámila, že musím 2 týdny odpočívat, že mám nějaký zdravotní problém spojený s těhotenstvím, ona po mě zase vyjela, mě ruply nervy a vykřičela jsem se taky.. Až pak si dala říct a zase se mnou komunikuje normálně.

Když se snažím zase být ta milá usměvavá holčina a potlačuji vztek, dostanu migrénu.
Asi se ze mě stává ježibaba 😅

Zase na druhou stranu.. Když to tak píšu, jsem za tu nevrlou těhuli, co se ze mě stala, docela vděčná. Konečně si nenechám kálet na hlavu. Už kvůli tomu malému se sebou nesmím nechat zametat! Co bych to byla za mámu, kdybych dítěti tloukla do hlavy ať není pro ostatní rohožka a sama bych za každé otření poděkovala?!? 😕
Jen doufám, že můj milovaný muž zůstane statečný a bude mi nadále tak silnou oporou, jakou mi je doposud. ❤

Doufám, že nejsem jediná žena s takovými pocity. Sestřenky i švagrová vypadaly tak šťastné, do teď se žádná nepřiznala, že jejich těhotenství nebylo každou sekundu to nejšťastnější období v životě. Asi se to neříká, jak mě upozornila má věřící tchýně, když jsem se já blbá svěřila, že už mě to nebaví, jsem unavená a štve mě, že jsem omezená v mnoha věcech.. 🤐

Prosím, je tu někdo, kdo alespoň trošku ví, o čem mluvím?

Moc děkuji za ochotu přečíst si můj příběh (román) :D

klokanka31
11. únor 2022

Je to podle mě úplně normální 😊 já těhotenství taky nesnášela, a nestydím se to říct.
Jinak že se z tebe stává ježibaba mě pobavilo 😄 já to ale měla stejně. Myslím že je normální že si nenecháme najednou sr*t na hlavu od ostatních, protože když se pak mimčo narodí, musíme bojovat nejen za sebe, ale i za to malé...Moje okolí to vzalo všelijak...sousedi a známí si pochvalovali jak se ze mě stala sebevědomá ženská, v rodině zase měli žvásty že se mnou cloumají jen hormony, že nevím co mluvím. No a po porodu jsem se chovala stejně, tak zase výčitky že jsem se hrozně změnila, že nejsem už tak příjemná (spíš že ostatním už neodkývu vše jak chtějí oni, neskáču jak oni pískají). Nenech se rozhodit 🍀

lenerka1
11. únor 2022

Znám od kamarádky, proto si nepořizují další, byla i sama sobě v těhotenství tak protivná, že už to nechce zažívat znova. Po porodu se to upravilo. Je dobré si s některýma lidma vytyčit hranice ještě před narozením prcka 😉 Z vlastní zkušenosti neporadím, já měla všechna těhotenství bezproblémová a vážně si je užívala, cítila jsem se krásná a okolí mi to často říkalo, takže za mě super. Ale jsem široko daleko asi jediná, co to tak měla, většina kamarádek by se pod tvůj příběh podepsala.

gbp
11. únor 2022

vim 👍 nekdy sem protivna, jindy brecim, pak se smeju a to vse klidne v jedne hodine. je to pro me desny opruz, protoze jinak jsem normalne docela stabilni. jedine co me drzi nad vodou je, ze vim, ze to zase prejde. sice za dlouho, ale jo. navic jeste kojim, takze dohromady mi to totalne vymlelo mozek 🤦🏼‍♀️ nekolikrat za den se pristihnu, ze stojim a jen cumim 🙈 nejhorsi je, ze se nedokazu moc soustredit a prestalo me vsecko bavit! ale protoze to je uz podruhe, vim ze i tohle prejde. poprve to pro me byl sok! nemohla sem jist, bylo mi blbe, v noci treba 3 hodinovy okna, kdy sem nemohla usnout, furt me neco bolelo. nebavilo me cist, kreslit, chodit na prochazky, ani se o sebe zakladne postarat jako vycistit si zuby, nebo uklidit byt. do vseho sem se musela nutit. vim, ze to zas prejde, ale takhle to treba pusobi na me ty hornony. jsem jak nekdo jiny, cizi, moje telo neni moje a muj mozek mi nekdo vymenil. v prvnim tehotenstvi sem mela i nejakou precitlivelost na zvuky, svetla, pachy... je to proste narocne...nesnasim, kdyz to nekdo nazyva nejkrasnejsim obdobim v zivote zeny. a taky sem nikdy nebyla nejaka placka a ted se nemuzu divat s dcerou na vecernicek, davaj broucky 😅🤭 nejlip by mi bylo, kdybych se mohla nekam zahrabat a vylezt az bude po vsem.
ale to ze ti to prineslo, ze si nenechas srat na hlavu, v tom bych videla pozitivum. kdyz se dcera narodila, uplne sem pochopila, ze samice v prirode branej mlade vlastnim telem, normalne bych klidne nekoho zabila, kdyby to bylo potreba 🙈 to je uplne novy pocit. tehotenstvi zdar! nejsi v tom sama 👍

petulkadodo
11. únor 2022

Taky mi v těhu lítaly hormony, nálady, brečela jsem kvůli každé kravině, byla jsem přecitlivělá. Hodně mi na to pomohla těhotenská jóga a meditace z kurzu jemného zrození 🙂 Ale je to prostě jiný stav no. Okolí by mělo být tolerantní.

reeeza
11. únor 2022

Ahoj. Pořád to máš dobrý, že se tak chováš jen v těhotenství. Já mám silné výkyvy hormonů celý život, bavíc už od puberty neberu hormonální antikoncepce, takže ty hormony mám všechny hooodně přirozené a zdivočelé. Ze mě je ježibaba pořád 😁

marcicek84
12. únor 2022

Me byt tehitna taky nikdy nabavilo,ano jsou vykyvy nalad,velke bricho na konci a pocatecni bliti a motani hlavy,to si opravdu nejde uzivat!A ano,reknes si svoje,jelikoz uz nejsi jen ty,ale.i to male v tobe a ty mas za nej zodpovednost,nechces byt ve stresu.Jen davej pozor vse na tehotenstvi svest nejde,to jsme meli kolegyni,se kterou se to nedalo jak byla v tom,dlouho jsme ji omlouvaly,ale ona se jen prestala prevarovat!!!A i tak to na ni prasklo.

lentilkah
12. únor 2022

Ja byla protivna i sama sobe 😀

kafr
13. únor 2022

Jojo, JINÝ stav v plné parádě. Já do toho ještě musela každou chvíli poslouchat roztomilé švitoření moji matky:
Těhotenství je nejkrásnější období. 🤢
Jak pak se má naše miminko? (Od 9.tt) 🤢
Těhotenské bříško je nejkrásnější šperk ženy! 🤮
Naštěstí bydlíme 500km, takže jsem se s ní zahádala jen po telefonu.

autor
14. únor 2022

@reeeza no.. právě že jsem taková bývala, ale jakmile jsem se odstěhovala od rodičů a měla klid na uspořádání si vlastních myšlenek, vše se v mém životě začalo měnit k lepšímu. Najednou jsem byla sebejistější, šťastnější a tak.. S tím těhotenstvím se vracím do starých kolejí a nelíbí se mi to! 😠 😂 zase mám v hlavě zmatek.. a to zapomínání 😖 to mě deprimuje snad nejvíc

autor
14. únor 2022

Všem Vám moc děkuji, že jste se podělily o své zkušenosti nebo zkušenosti známých. Vzhledem k tomu, jak je toto téma široké veřejnosti stále tabu, Vám všem chci říct.. Jste moc statečné a obdivuhodné. ❤ Těm, které si těhotenství užívají, to z celého srdce upřímně přeji. Ať nám jsou tyto krušné časy dobrou zkušeností, ať jsou k nám lidé a hlavně rodina tolerantnější (protože je to opravdu náročné období) a ať nám děti dělají hlavně radost a potěšení ze života.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru