Nulová energie v druhém těhotenství. Co pomohlo vám?

25. led 2022

Holky, co vám pomáhalo se nakopnout v druhém těhotenství? Nestresuji se úklidem a podobně, ale nechci odbývat první dítě. Jsou ji dva a chci se ji věnovat. Jenže to většinou končí u pohádek a já s hlavou v míse, nebo umírám na gauči a pak mám výčitky, že jsem k ničemu. Jsem ráda, že než přijde manžel, zvládnu udělat jídlo, dohlédnout na ní a tak…ještě musím dělat práci z domova ale to se snažím dělat když spí. Manžel pomáhá jak se dá. Ale taky má toho hodně. Denně jenom počítám hodiny do večerky. Snažím se jist dobře abych nějakou energii měla, ale je mi špatně, málo co se ve mně udrží a kávou se dopovat moc nechci, piju jen jednu, dopoledne. Na všechno jsme sami, kamarádi mají svoje děti a práci, jediná babička nepomůže. V našem malém městě chůvy nejsou. Děkuji za nápady a podporu ❤️ (Vím, ze po porodu budou děti dvě, a lehčí to nebude, jen řeším aktuální situaci).

veruuu_kubesovic
25. led 2022

já se teda staršímu dítku moc věnovat nedokázala během prvního trimestru, zvracela jsem o 106....

veroniqess
25. led 2022

Jsem na tom podobně, s tím, že nejhůř je mi tedy večer, kdy mě vystřídá muž. Synovi je rok a půl, já jsem 10tt. I v prvním těhotenství jsem trpěla na nevolnosti. Hlídání žádné nemám, od narození ještě s nikým jiným nebyl ani mi nikdo nepomohl. Mně tedy pomáhá chodit ven, protože čerstvý vzduch a procházka mi vždycky udělá lépe, chodím dvakrát denně, někdy se mi hrozně nechce, ale nakonec jsem rada. Denně si se synem přes den pospim, to u mě taky výrazně snižuje nevolnosti. Když je úplně nejhur, po troskách ledovou kolu a těším se, až to přejde 😃

veroniqess
25. led 2022

Jo a teď sem měla třeba pár dní, kdy mi bylo mnohem lépe, tak jsem si říkala, že by už, ale teď teda zase trávím večery v záchodě 😃

sigyn
25. led 2022

V prvním trimestru většinu věci kolem prvního dítko obstarával manžel, já byla zcela bez energie, že jsem sotva zvládala to nejnutnější - přebalit, nakrmit. Cca za 2 měsíce už jsem dokázala naplno fungovat.

autor
25. led 2022

@veroniqess ven taky chodíme, ale přijde mi ze to ze mně vytahá poslední zbytky energie 😁 Colu po troškách zkusím, děkuji ❤️

hani_na
25. led 2022

Já jsem na tom úplně stejně. Až teď si uvědomuju, jak jsem byla rozjetá a jaká to je teď bída. Hodně beru malého ven, studený vzduch mi pomáhá. Na plavání je mi blbě z toho horka, ale nějak se to dá. Nejhorší je pro mě asi vaření, ze všeho je mi blbě. Dělala jsem domácího Pribiňáka, zdravé buchty, lívance, mrkvánky. Teď se mi zvedá žaludek z reklamních ploch před obchodem, takže dneska jsem musela počkat, až přijde manžel, aby nakoupil on. Bez odpoledního šlofíka bych to nedala, spát chodim s malým.(Snad) bude líp!

autor
25. led 2022

@sigyn budu doufat, že už to brzo přejde 😊

zmrzlinka
26. led 2022

Nedělej si s tím hlavu....děťátko to zvládne ,když se nebudeš věnovat....až nevolnosti přejdou,tak si to vynahradíte....

skerdik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru