Od doby, co jsem těhotná, nesnáším svého partnera

lin89
17. črc 2016

Ahoj holky, vyskytl se mi velký problém. Od té doby co jsem těhotná nesnáším svého partnera. Dříve bylo vše téměř v pořádku, přítel pracuje v cizině a vrací vždy po měsíci na jeden týden za mnou. Miminko bylo plánované, jsem nyní v 11tt a jsem za miminko ráda. Ovšem teď pokaždé když se přítel vrací, nesnesu jeho přítomnost, vadí mi vše co dělá, jak se chová, dokonce i jak vypadá, nedej bůh kdyby na mě chtěl jen sáhnout, tak je oheň na střeše, mám nepřiměřené záchvaty vzteku. Hodně si zahrávám s myšlenkou ho opustit s být s miminkem sama, cokoliv jsem kdy k němu cítila je pryč. Poraďte mi prosím jestli toto někdy někoho z vás potkalo. Nevím jestli je to vlivem hormonů nebo by bylo lepší odejít. Děkuji za případné komentáře. 😒

sokolska552
4. lis 2016

Dobry den sem muz a mam stejny problem. V 11 tydnu me vycetla vse co sem mohl udelat lepe a neudelal vse zle, kdyz sem se opil, nebo prisel pozde, i blbe podivani ci odseknuti, ale z hezkeho kde vsude jsme byly a zazily ani slo, ted je 13tt a sem u rodicu , odesel sem protoze oba dva jsme mely nervicky, malo jedly a nespaly jsme a byly jsme moc smutni. Rekla mi ze potrebuje cas. Nenapise nic a kdyz ja napisi . Tak rychla a strucna odpoved. Myslite ze to bude dobry. Mam ji hrozne rad a na dite se tesim. Nevim jak mam bojovat , kdyz k ni ani nemuzu a o dotyku ani nemluvim, vzdy ucukne. V pondeli ma jit na vysetreni , chci jit take ale rekla mi ze nevi zda me tam vubec chce. Sem z toho mic smutny ,nespim ani jist mi nejde ☹

sokolska552
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
drakenn
5. lis 2016

Nejsi na nej nastvana proto, ze neni s tebou? Ze s tebou na plno neproziva tehotenstvi? Je mozne, ze tohle je nekde v podvedomi a ty jej vlastne trestas? Plus hormony samozrejme..

1nelinka
5. lis 2016

ja mluvim pouze a jen za sebe jsem ve 23tt tehotenstvi a prvnich 14tt bylo opravdu zly bylo mi nezkutecne spatne kolikrat jsem cele noci prozvracela a citila jsem se mizerne ale na sveho muze jsem nikdy zla nebyla..bylo leto a nechtela jsem nam kazit krasne dny,sedet u zachodu a byt neprijemna.. Porad jsme nekde trajdali jezdili na vylety a snazili si to aspon trochu uzit ja teda s pytlikem v kapse ale jde to ..osobne mi prijde ze se hodne zensky na tehu vymlouvaji, poddavaji se tomu a rady ze sebe delaji chudinky..ano litaji hormony ale nevidim jediny duvod byt kuli tomu zly nebo protivny na sveho muze.. Chce to trochu se premoct a taky se snazit ne se vymlouvat na tehu

babanci
5. lis 2016

No,faktem je,že v těhotenství mi bylo pĕknĕ mizerně a uvědomila jsem si,že to prostĕ odskáču sama. A ani múj skvělý chlap to ze mě nesejme a vzhledem k tomu,že se děsím lékařů a před každým vyšetřením jsem měla nervy a nemohla spát,zatímco on spokojeně chrněl... zvracela jsem,záda mě bolela,,kyčle děs běs,pálila žáha,20 kilo navíc a to vśechno 3 x,někdy jsem měla chuť ho zabít.😀

charaka
5. lis 2016

@1nelinka kto to nezazil, nepochopi to... to nie je o tom, ze "premoct sa" bohuzial...

lin89
autor
11. lis 2016

@sokolska552 Ahoj. Vím, že to není hezké a už vůbec nee příjemné. Dělala jsem přítelovi to samé co píšeš, jak se chová k tobě. Mě to chytlo nejvíce na společné dovolené, takže to bylo pro oba peklo. Trvalo mi snad měsíc než se to zlepšilo a nyní můžu už opět říct, že od srpna až teď je vše opět ve správných kolejích. Byli tu děvčata, které to neznají a hned mě odsoudily, jiné měly pochopení. Musím dát za pravdu těm, které mě uklidňovali, že celý problém je v hormonech - spíš bych to upřesnila jako "hormonální peklo", když člověk sám neví co se sebou, všechno je najednou jinak, smířit se s tím co ho čeká, i když se těší a je to plánované, musí se s tím vypořádat. Věřím tomu, že tak to bude i u vás, aspoň bych vám to moc přála. Dej přítelkyni času kolik ona bude potřebovat, nebombarduj jí, ona přijde sama, nejspíš v tom všem má také trochu chaos a jak řekla, skutečně potřebuje trochu času. Moc mému příteli pomohlo, když jsem mu opravdu z očí do očí vysvětlila jak se uvnitř cítím a že se musím nejdříve sama v tom všem vyznat. Děj jí čas u uvidíš, že bude všechno v pořádku. 🙂 Držím pěsti

lin89
autor
11. lis 2016

@1nelinka Chápu, je to tvůj názor, ale pokud tohle neznáš tak neosuzuj. Podle toho co píšeš, skutečně nerozumíš tomu, co člověk prožíval. Nyní je u mě všechno v pořádku a jsme s přítelem opět šťastní. Nemám zapotřebí se na nic vymlouvat, opravdu to přisuzuji hormonům.

lin89
autor
11. lis 2016

@sokolska552 a víš co, pokud ti ještě můžu říct. Pěkně se najez, pořádně se vyspi a trochu se na to povznes, ať máš sil dostatek, budeš je potřebovat. Píšu to proto, že tvoje přítelkyně bude potřebovat muže, který jí zvlášť teď bude oporou, dej jí najevo že stojíš při ní v každé situaci. A hned jak to půjde tak ji pořádně obejmi. Aspoň to jsou moje zkušenosti. Pokud si ještě neudělal, přečti si co to půjde o tom co jí čeká a co se s ní děje. Všechno bude v pořádku.

lenisek36
11. lis 2016

@lin89 Jsou to hormony, ja zase porad brecela jen kdyz chlap vytahl paty z bytu 😉... Anebo stacilo spatne slovo a byla jsem vztekla. Pamatuj na miminko, je to jeho tatinek a zda-li ti nijak neublizil, pokus se ten vztek korigovat, miluje te a cekas miminko, jasne ze te chce obejmout,dat ti pusu, pohladit si brisko, vzdyt je tam i jeho potomek. A dobra rada: res sve problemy s pritelem ty osobne a mluv s nim o vsem, maximalne po potodu z tebe toto vse opadne a bude lepe 🙂. A treba to opadne uz driv, me to opoustelo kolem 30ttydne 🙂. Vydrzte ; )!!

1nelinka
11. lis 2016

@lin89 mas pravdu.. opravdu neznam to, abych kuli "hormonum"nesnasela pro me nejdulezitejsiho cloveka v zivote.. Obcas si poplacu u filmu, obcas mam pocit ze si ukousnu ruku a nafackuju si s ni ale nesnaset sve nejblizsi nebo byt na ne hnusna? To opravdu neznam..

lasicek
11. lis 2016

Myslím, ze je to tím, ze je pryč a nesdílí s tebou těhotenství. Citis se byt sama?

kocka5
11. lis 2016

Jako já chápu asi úplně všechno..... od 5.tt jsem blila 5x denně do porodu. Přemáhala jsem se v práci, na návštěvách, doma. To že jsem na manžela nebyla naprdnutá bylo snad proto, že už jsem neměla sílu. A taky kdo by mi nosil jídlo na zvracení😀 Každý den byl ráno autem do práce a z5 a lehnout. A to jsem dělala 8 měsíců v kuse a pak si to ještě zopákla podruhé + výborné stavy po porodu.
Nevím, co to jsou hormony, ale vím jak dobře si ženy umí spočítat, že už není cesty z5 a, že chlap bude mít vše a ony už budou jen 15 let otročit děcku a manželovi. A některé si v 13tt uvědomí, že je možná shodit alespoň jedno břemeno. Platově jsou třeba ještě zajištěny a pak příjde konec těhotenství a mateřská, prachy nikde a teď je podle mě na partnerovi, aby dokázal zda je schopen minimálně jednou týdně vyrazit s děckem v kočáru na 3 hodinovou procházku sám a skálopevně to dodržovat, aby manželka měla čas na sebe. Ne, jak spíš vídám okolo, o tom mluvit a pak zjistit, že byl manžel 5x s kočárem sám při dvou dětech.
@sokolska552 takže já radím, počkej, půl roku být sám zvládneš a napiš jí dopis každý týden jeden, aby nezapomněla. Myslím si, že je to teď na ní. Bála bych se jen toho, že se připrdolí k matce, nebo ty ke své a vzájemně si zdůvodníte proč je lepší se rozdělit.
P.S Já třeba manžela ma ultrazvuku nechtěla, jen jsem se ho zeptala jestli nechce jít a on to respektoval a šel se mnou až na ten velký. Takže moc netlač na pilu řekni jí třeba o foto.

sokolska552
11. lis 2016

Ukoncila neciti ke me nic a kdyz sem byl doma s ni, tak nejedla a nespala a nervicky. Tak ze mam odjet k rodicum. Je konec ukoncila to a ani sanci me nechce dat. Doma kdyz tam nejsem citi se dobre a v praci ma rada a citi dobre. Dnes jsme se pohadaly protoze se to vice zamotalo. Jiny zadany chlap se tam ukazal. Pise mi jeho manzelka, ktera me napsala ze vi te jsou v kontaku a vi ze mely ulet( no asi na celou A4 me toho napsala). Jel sem za ni dal sem ji to precist a rekla mi ze nuc z toho neni pravda a citi se ted jeste vice zranena a v utery mam prijet a odstehovat se. Ted budu u rodicu, chodit do prace, snazit se na to nemyslet a cekat. V pondeli byla na ultrazvuku rekla mi ze me tam nechce, respektoval sem ji. Ted po ni chci abych aspon jednou ta tyden mohu prijet , podivat se jak roste brisko a videt ji. Nemuzu popsat jak se citim, ale ted chce uplne klid, ten ji dam a budu cekat a doufat . ☹

shine2015
11. lis 2016

@sokolska552 kdyz te nechce videt tak se odmlc a nech ji byt....klidne i mesic...nebo delem ldyz ji nechas prijde sama...

verusky
11. lis 2016

@sokolska552 uplne mlceni by mohlo znacit nezajem. ja bych se ji ozyvala co tyden, jak tu nekdo radil... a je tu vice bezva rad- byt ji oporou v jakekoliv situaci... jez, spi, at mas silu...

sokolska552
14. lis 2016

Ted mlcim. Chtela to. Rekl sem ji ze vi jake citi ja k ni mam a jsou stale stejne a rikat to znovu nemusim a ze bych byl moc rad , kdybych mohl s ni v pondeli na genetiku a kdyby se mi aspon jednou tydne ozvala , ze bych ji rad videl,popovidal a pohladí brisko. Dekuji moc vsem za podporu tady , dekuji

kocka5
19. lis 2016

@sokolska552 Jako neříkám, že s někým něco měla ..... ale zdá se, že se to odklání od původní linie.

Trochu mi to chování spíš zavání špatným svědomím.

Možná by jsi jí mě taktně naznačit, že o dítě máš zájem a i v době odloučení ho budeš chtít půjčovat - slibuj jen to, co dodržíš pls.

A pokud věříš manželce toho druhého, možná je nutné se v klidu zamyslet, zda na tom něco není a zda se tě nepokouší odehnat, aby si ušetřila trapas za 6 měsíců. Je si to proboha nech pro sebe.

balogis
21. dub 2017

@beisis mám to teď úplně stejně a doufám,že to opravdu přejde jak tady čtu..nejen že to určitě ubližuje partnerovi-dřív ze mě cítil,že ho miluju a dnes se mu v bytě vyhýbám,mlčím o fyzickém kontaktu už vůbec nemluvím- ale užíra to i mě..bože je vážně možné že za to můžou hormony? A opravdu se to srovná?musíme doufat..jsem ráda,že nejsem jediná"nestvura",která tohle cítí.

zuzaoz
7. říj 2017

Bože,jsem tak ráda,že v tom nejsem sama,mám to úplně stejně 🙂 Hrozně se trapím a připadám si jako špatný člověk.Doufám,že hormony poleví a vrátí se vše do normálu.

nechapavec
26. pro 2017

Ahoj všem, chci se zeptat, jak jste dopadli s tímto problémem. Potkalo mě to samé a nejsem si jist, jestli se to zlepší. Partnerka je na mě vysazená, nesnášenlivá. Nevím, co s ní. Přijde mi, že teď neuvažuje vůbec racionálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru