Pocity před narozením druhého dítěte. Měly jste také takové?

1. srp 2022

V nejbližších týdnech/dnech je tady náš chtěný druhorozený syn a už pár dní mě přepadají myšlenky - jak to zvládne prvorozený, jak to zvládneme jako rodiče a jako partneři. Až mi nezbývá moc prostoru se úplně normálně těšit. Říkám si jak je to hrozně jiné oproti prvnímu dítěti. Měly jste taky takové pocity?

lentilkah
1. srp 2022

Ano, je to normalni. A pak jsem taky po porodu uvazovala, jestli bylo spravne mit druhe dite atd. Ono si to casem sedne 🙂

guliii
1. srp 2022

To jsme na tom podobně 😄. Také čekám druhé mimi a jsem z toho nesvá, jak to budeme všechno zvládat. Syn se tedy na miminko těší, ale je malý a úplně to nechápe. Do toho ještě menší farma a kůň 😂 no říkám si, že ono to nějak dopadne. S prvním jsem si taky říkala, jak to všechno bude a šlo to. Bude to náročnější než s jedním, ale ono si to za pár týdnů sedne. Snažím se nad tím tolik nepřemýšlet, nic se nejí tak horké jak se to uvaří a představy můžou být horší než skutečnost. Stejně se s tím nedá nic dělat.

gbp
1. srp 2022

@guliii to si napsala moc hezky ☺️
ja se tesim, protoze kdybych se bala, bude to akorat dvoji utrpeni 😅 takhle to treba prijde az po porodu 🤭 ale treba ne, stejne dopredu nemuzes vedet, jake mimco bude. a ja sem si objednala hodnoucke a spici, miloucke a zcela bez problemu 😄 takze ja sem v klidu 😅🙈

cilkat
1. srp 2022

Myslím, že tohle fakt dělají hormony... probrečela jsem na toto téma celý devátý měsíc a půlku šestinedělí...

krisstina93
1. srp 2022

Jo, ten skok z jedináčka do dvou dětí je nejhorší šok, chvíli to trvá, než si to sedne a všichni si zvyknou. K tomu ještě hormony, člověk už nemá takovou pohodu jako před porodem prvního a už to jede :D

guliii
1. srp 2022

@gbp to je dobré si objednat hodné mimi 😄 taky to zkusím, i když břicho mi skáče jak divé tak nevím nevím 😂

zuzaaaaa
1. srp 2022

Jsem akorat 18dni po porodu, prvni dceri je 5. Nekdy je to hukot, nekdy mam chut odjet pryc a nekdy se sakra tesim az si naleju večer dvojku. Ale je to lepsi a lepsi, chce to cas, aby si to sedlo. Navic mam rada uklizeno, takze kdyz bych mohla hodit nohy nahoru, suruju, abych se z toho pak neposra.. pac to pradlo nikdo nevypere, koupelny nikdo neumeje atd.... Nicmene nemenila bych. Je to krasny , hlavně kdyz spej obe naraz 😄🥳♥️

jako_mala_holka
2. srp 2022

Já se bála před prvním i teď 😁 a zatím žijeme, tak snad dobrý... Určitě to bude v pohodě, je normální mít z toho strach nebo být nervózní co a jak bude, je to prostě opět krok do neznáma 🙂

malsinka
2. srp 2022

Já se teď zpětně i stydím za to, že když jsem otěhotněla, tak jsem si přála, abych potratila. Hrozně jsem se bála, že to prostě nezvládnu. A teď už máme skoro 6 týdnů druhou princeznu a neměnila bych.

wwblackww
2. srp 2022

Presne takove myslenky jsem mela taky. Ano, druhe jsme chteli vsichni tri vcetne syna, ale porad jsem mela myslenky na to, jestli to byl spravny krok... A vetsi skok mi pak prisel z zadneho ditete na jedno. Druhe k nam tak nejak zaplulo a ja prestala vsechny tyto veci resit a proste zijeme, proplouvame, vse klaplo 🙂

luckawm
2. srp 2022

Já mám taky obavy jak to všechno zvládneme. U mas teď teda už ze dvou na tři. Když se narodila druhá dcera tak první byly dva roky a ze začátku to byl hukot, ale proste jsme najeli na nějaký systém a časem jsme si na sebe všichni zvykli 😁🤷‍♀️. Chvilku trvá než miminko zapadne do zajatých zvyku, ale dá se to zvládnout tak verim, ze to zvládneme i teď po třetí. Já mám teda tolik litani kolem děti, ze na obavy a strach zatím nemám moc čas 🙈. Snad se v sestinedeli nezhroutim 😁🤨

denninka22
2. srp 2022

V těhotenství jsem měla občas takové pocity, ale to, co přišlo v šestinedělí jsem nečekala. Několik dní jsem brečela, že nemám na prvorozenou dceru tolik času jako dřív a hrozně jsem si to vycitala. Při tom jsem se jí věnovala a ona sama byla spokojená...jenze hormony jsou hormony. Preslo to asi po 3 týdnech. Teď si tak občas postesknu, ale snažíme se si opravdu dělat i delší chvilky jen pro sebe bez miminka. Ale to jde jen díky tatínkovi, který se postará o malou

jane46
3. srp 2022

No jasne 😉 Plus muj nejvetsi strach byl, jestli budu i druhe tak moc milovat. Prislo mi, ze uz to neni mozne. Hormony jely na plne obratky... Taaak se mi ulevilo, ze i dalsi otrepana veta "Materska laska se nedeli, ale nasobi" je pravdiva. 🥰

tehulinka91
3. srp 2022

U nás byl druhý syn naprosté překvápko, chlap říkal že se to ani nepovede (20% šance) a ejhle ono se to povedlo 😅 a jelikož jsem nastoupila do práce a zjistila to ve zkušební době, tak mě propustili, nemohla jsem tam pracovat, fyzicky náročná práce, a během covidu co teď? No jistili to brigády, bohužel jen nějaké, starší pořád nemocný, finančně jsme na tom byli dost špatně, takže tyhle myšlenky mi běhali cele těhotenství hlavou, ale i tak jsme se těšili a kupodivu to zvladame líp než s jedním dítětem, trošku náročnější je to se starším teď, byl přes 3 roky sám a zvyklý, že veškerá pozornost se točila kolem něj a najednou se má dělit, nebylo by to tak těžké, kdyby moje matka z něj neustále nedělala mimino a přestala ze staršího delat středobod vesmíru. A teď mě spíš napadají myšlenky co bude až budu muset do práce, auto nemáme, chlap auto mít nesmí (epilepsie), a tady moc práce není, vše na dojíždění.
Ale víš co? Ať to bude jak chce tak se to dá vždy všechno zvládnout, nevím jak, ale jde to a neboj se zvládnete to taky, naši rodiče to taky zvládli 😉

belmonka
3. srp 2022

@tehulinka91 budu mit take deti o 3,5 r a susime kazdou korunu, i kdyz auto mame. Nicmene chci napsat jedno - mate muj obdiv za ten nadhled <3

gujduska
4. srp 2022

Máme 5.5letou dceru a teď v dubnu se nam narodil syn. Měla jsem strach půlku těhotenství 🙈 jak ho malá přijme, protože má specifickou lehce egoistickou povahu a jeste je kozoroh 🙈 hlavně si přála ségru, takže bylo všechno špatně. Ale musim říct, že si vše opravdu sedlo malý má 4,5mesice a dcerka ho nezmezně zbožňuje 🥰 a i občas pomáhá. Neříkám že je to růžové všechno, ale dá se to zvládnout i ty horší dny. Holt s úklidem už musí víc pomáhat táta pokud chce taky občas jíst a tak 😃😃😃

tehulinka91
4. srp 2022

@belmonka tak hlavně to zahrnulo stěhování do menšího bytu (43m2, 2kk) a je nám tady dobře 😊Je to otravné, ale nebude to trvat věčně 😊 kluci mají co potřebují, my taky a vždycky se to zvládlo a věříme že to zvládneme vždycky 😊🙃 nic jiného nám stejně nezbývá 😃
A děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru