Stíháte v těhotenství všechny domácí práce a kmitat?

astra11
11. dub 2014

Zase otázečka na tělo....Jak to máte vy, kdo máte bolesti a všechny ty těhotenské obtíže s tím, jestli zvládáte kmitat doma?
Vařit a uklízet a ještě se věnovat staršímu dítěti?

ange_de_la_morte
11. dub 2014

Ahojky, moje těhotenství bylo celkem pohodové a čekala jsem první dítko takže starší jsem nemusela řešit. Nicméně máme statek a na mně je běžně péče o zvířectvo ( včetně koní) a o zahradu, do toho škola. No jako přiznám se že jsem zdaleka nezvládala to co před těhu, takže jsem selektovala to podstatné a co šlo jsem přehodila na někoho jiného. Naštěstí mám skvělou rodinu takže třeba na zahrádku mi pomáhala jezdit tchýně, se zvířaty částečně pomohl manžel a částečně děcka od nás z vesnice ( za svezení na koni). A v půlce těhu jsem přerušila i školu - zmáhalo mně dojíždění 50km tam a 50km zpět a pak mně děsně bolely záda při celodenním sezení na přendáškách. Takže moje výkonnost klesla celkově tak na 50% - co se dá dělat 🙂

astra11
autor
11. dub 2014

Panejo, náhodou tedy na to že jsi měla hospodářství jsi to zvládala myslím dobře.

marecekavendulka
11. dub 2014

@astra11 hele já zcela v pohodě..co stihnu,to stihnu,co zvládnu,to zvládnu..ono se to neposere

lucyanek
11. dub 2014

Nezvládám... a nejhorší je to, že se mě ani nechce a ani mě to nevadí 😀

tarra27
11. dub 2014

já jsem zvládala, i když někdy jsme byla unavená...a někdy se mi nic nechtělo, tak prostě nic nebylo....

jako není to jako když nemáš děti...ale raději věnuji čas jim než aby bylo tip top naklizeno.....

takže v klidu žádný stres .)

blahova_andrea
11. dub 2014

no jako když musíš, tak musíš, no 😅 není to ideální, nestíhá se vždy vše na 100%, ale to, co stihnout chceš a musíš, to prostě nějak vždycky uděláš. mě spíš vadí ta lenora, co mě chytla. jako, že se mi samotné nic nechce. druhá věc je, že když se mi chce, že na to třeba nemám energii 😀

romantika
12. dub 2014

Absolutne jsem to nedavala, uplácela jsem malou pohádkami, sladkostmi, v pozdejsim stadiu jsem nebyla schopna ji ani dat do autosedačky, natoz zapnout pasy. NEmam hlidani takze všude se mnou musel ana gyndu a tak, takze same darescky, aby se tam se sestřičkou zabavila a malovala si. Pro ni to asi bylo super obdobi. Jak dosel manzel domu sla do jeho pece a ja odpadla. Az před porodem jsem chytla hnizdici a vymalovala byt a tak. ALe jinak jsem mela desne rvavou a podobne. Z tehotenstvi si moc nepamatuju. Jen jak to prezit. Bohuzel jak clovek nemá pomoc a tehu trochu narocnejsi je to fakt tezke. Porad jsem se snažila smířit s tim ze nestiham, ale nervovalo mne to desne. Tak jsem pak ječela a zase se za to nesnášela. Fakt des. Tesila jsem se na 4 dny v porodnici kdy mi někdo z necim aspoň trochu pomuze. Priznam to na rovinu, zadna romantika jako první tehu.
Asi zalezi i na tehu, první jsem mohla skákat az do porodu a behat porad, do porodu nidko neveril ze jsem tehu.V druhem jsem od zalozeni nemohla ani chodit, jen objímala zachod, silene krece od zacatku. Starsi jsem nemohla ani oblest, oblikali jsme se třeba v leze na zemi.
Ale hlavne nezapomente, je to jen párkrát v zivote, nestresujte se, po porodu to bude vetsi zahul, tak si to ted uzijte. Ja nemela nikdy pomoc a všechno mi to uteklo.

chroustinka
12. dub 2014

@romantika 4 dny pobytu v porodnici s druhym ditkem jsem si tez uzivala a tesila se na ne 🙂 vypnula jsem a bylo mi sumak co je doma a jak to zvladaji 🙂

jinak u druheho tehotenstvi jsem doma se synem usinala pri hre na zemi v pokojicku, casto jsem se probudila a on si kolem me hral a ja mela treba narvanych dvacet auticek v nohavicich se slovy to jsou tunely. popr. me probudila gumicka z vlasu kterou mi nacpal do pusy 🙂 takze za me byla nejhorsi ta neplanovana unava a usinani 🙂

romantika
12. dub 2014

@chroustinka tak tak bylo to hodne vtipne, ja uz si nevzpomenu, ale bylo to to same. ja malou uprošovala na kolenach at se jde vyspat se mnou, a nez jsme dosli do postýlky tak uz nevim. vždycky jsem se jen modlila at se ji nic nestane a spi tam se mnou. co dělala nevim, ale nakonec tam skončila vždycky se mnou 🙂))) nastesti je desne televizní maniak, tak když uz slo fakt do tuhého, vedela jsem ze se od televize nehne. Pak kdyz jsem mela pupik, tak jsem ji fakt nebyla schopna zvednout do sedacky a predehnout se a zapnout do autosedačky. Vzdycky jsem resila dilema jak to udelat. Když uz sem ji tam uplne uslzena smíchem nejak dostourala nohama kolenama, proste fakt sceny do mistra beana, tak jezdila jen s popruhy přes raminka a jen kousky cest, a nikdy to nemal rict tatovi, ale vždycky hned všechno vykecala 🙂)))))

hedusska
12. dub 2014

Já teda čekám první, ale nezvládám absolutně nic..:D večer si říkam, co druhý den musim všechno udělat, druhý den se mi ale nechce, nebo mi není dobře a takhle to pokračuje den co den..:D ted teda poslední dva dny jsem chytla asi ten "hnízdící" reflex a něco jsem i udělala, takže to tu na pár dní zas nevypadá tak hrozně..:D

bielamacka
19. kvě 2014

@astra11 nestíhám absolutně nic... je mi celej den blbě a nezvládnu ani vyluxovat byt.... nedokážu mýt nádobí, protože bych asi nablila do dřezu, všechno mi smrdí.... když dlouho stojím, motá se mi hlava.... nemít tak úžasného manžela, tak bych asi zemřela ve špíně 😀

pt1981
19. kvě 2014

@astra11 ahojky, čekám první mimčo, ale jsem na rizikovce.... Některý dny neudělám vůbec nic a některý dny mám elánu víc. Těch špatných dní je víc. Neumím si představit, jak jednou budu znovu těhotná a budu mít starší dítě. Je to zápřah i teď... Bývá mi pořád špatně a ještě stále zvracím... Prádlo mám nevyžehlený tak z 6ti praček..., atd, atd, atd.....

domorodka
19. kvě 2014

Jsem se dnes chtěla zeptat na to samé 😅 😀
Nu já při prvním těhu nezvládala... bylo mi špatně celých 9. měs, k tomu jsem byla fůrt na omdlení... pak nateklé nohy a nevydržela jsem na nich stát...
Tedy zvládala jsem ještě žehlit třeba, to jo, ale tak ve druhé polovině 3. trim. jsem s žehlením už taky měla hromadu...
Nu a teď s druhým těhu taky nezvládám 😅 je to ještě horší 😀 sice se cítím už dobře, fůrt kmitám, ne že ne... ale toho bordelu... a prádla... 😅 Prve to byl jen malý nepořádek v podobě neumytého nádobí třeba, ale teď k tomu navrch tu skáčem přes hračky atd... 😀
Taky mě to štve, mám ráda čisto a uklizeno, ale buďto od Vánoc mi bylo na poblití a nebyla jsem schopna mýt ani to nádobí 😅 a nebo jsem byla strašně unavená...
A teď, asi tak měsíc, jak se párkrát ohnu, třeba i jen vyndavám prádlo z pračky... nebo se nahýbám k mytí nádobí apod... tak mě strašně bolí v kříži ☹
a zrovna dnes jsem mužovi říkala, že mi už musí víc pomáhat zas...

No... sice si to nevyčítám, ale štve mě ten bordel no... hlavně ta pyramida žehlení, ta je extra bonusová už 😅 😀 jsem vyprala už všechno oblečení na mimi a čeká to tam na mě... hmmm... dnes jsem chtrěla žehlit a včera taky... a nevyžehlila jsem ani 1 kousek, protože mě prostě dnes bolely tak moc záda... 😀 😀

Jsem zvědavá, kdy se mi to podaří 😀

A to to nechci vidět po porodu... no... to aspoň odpadnou ty křížové bolesti a budu se moct ohnout 😀 to trochu usnadní práci 😀 a nebudu udejchaná jen se zvednu 😀 😀

Nu, tak to nepřehánějme s uklízením a hezky o sebe pečujme 😀 chlapi a tchýně taky musej něco vydržet !! 😀 😀

domorodka
19. kvě 2014

a nebo třeba včera, převčírem jsem měla tvůrčí dny... a prostě se mi chtělo tak moc tvořit místo abych se lámala v zádech a funěla u toho... tak jsem tvořila... a bylo to báječné 😵
dnes jsem umyla jen nádobí, uvařila polévku a vyprala tři pračky, povlíkla synovi postel... 😉 ale přitom jsem tu celý den běhala... to nevím, co jsem teda celý den dělala... 😀 no myslela jsem na to žehlení fůrt a stěžovala si na záda 😀 😀

no nic... moc mě potěšilo, že na tom tak nezvladatelně nejsem sama 🙂 🙂
díky ženy 😀

pisisvori
20. kvě 2014

stíhám, portože mi nic jiného nezbývá, ale s chozením do práce , domácností, dcerou a tím, že jsem na vše sama bez jakéhokoli hlídání jsme fakt děsně unavená a už s enemůžu dočka až mi začně za týden mateřská aspoň dopoledne budu mít volno, když je dcera ve školce

elllenka
20. kvě 2014

Nestíhám, není mi dobře. Měsíc si nechávám vozit obědy a je to paráda, chystám jen snídaně a večeře. Víc vařím o víkendu, ale přes týden je to velká úleva. Sice to stojí nějaké peníze, ale radši tu trochu energie věnuji dcerce a domácnosti. Nejhorší jsou noci, nemůžu spát, pořád se budím a ráno bych tak spala, ale nemůžu dcerka mě vytáhne z postele, občas o víkendu využiji, že je doma manžel a prospím se asi už trénuji až se nevyspím s miminkem :D

kaca08
20. kvě 2014

Nestíhám, snažím se doma uklízet, ale když přijde syn ze školky a přítel z práce, mohu začít znovu. Nejhorší je, že mě vůbec nebaví vařit ☹

elllenka
20. kvě 2014

@kaca08 : tak zkus vaření vyřešit jako já- kupované obědy. Meníčka nejsou tak špatné. Mám na výběr ze 3 jídel a 1 minutky

já mám teda dcerku doma, do školky nechodí :(

ladik1
20. kvě 2014

No když jsem druhé teprv čekala, tak jsem to nevím jak🙂 zvladala (jsou od sebe 23 měsíců), teď už to teda nestíhám 😀 Manžel ke všemu je od šesti do osmi v práci (dojíždí do Prahy), takže k tomu ještě sama sekám zahradu a dělám "pánské" práce a doma je brajgl... většinou se snažím mít uklizeno a bordel přesouvat vždy do jedné místnosti (kdyby někdo přišel, tak aby to tu nevypadalo jak v cikánském ležení 😀) a vaření - tři druhy: pro malou bez chuti mixováníčko, pro syna bezlepkové a pro mě (když zbyde čas) něco normální... prostě jsem se smířila s tím, že nemám vyžehleno a naklizeno.. svoje nežehlím jedn dětem a manželovi, uklízím nárazově a takový věci jako mytí oken jsem letos ještě nestihla (zatím jen 2 z 15 😝)

verumik
20. kvě 2014

Čekáme první mimčo, takže se nemusím věnovat staršímu, tak to zatím tak nějak jde. Máme koně, zvládám kolem nich takovou tu základní práci, ale taky už selektuju, co můžu a co ne, co nezvládám, dělá manžel.
Někdy mě překvapí, co mi dělá problémy, uklidit boxy zvládám, ale čistit koně je pro mě utrpení, funím jak lokomotiva. Máme miniponíka a k němu se ohnout a vyčistit ho, to je nad moje síly.
Úklid baráčku zvládám sama, i když pomalu, nejhorší je vaření a mytí nádobí, u toho mě strašně bolí záda. Minulý týden jsem domývala okna, ale vždycky jsem umyla jednu půlku a musela si jít na 10 minut sednout.
Do pátku jsem ještě chodila do práce (dojíždění a 10 hodin v kanceláři), od včera jsem doma a večer jsem byla tak unavená, že jsem nechápala, jak jsem to mohla v té práci vydržet. Už je to prostě každým dnem horší.
Obdivuju holky, co doma už jednoho nebo dva prcky mají, to musí být mazec.

pear
20. kvě 2014

No což o to, i se školou a prací bych to stíhala, ale ta chuť není - plán vždycky je, ale nakonec to skončí u počítače, kde vybírám věci či čtu nějaká "moudra" a to že je neumytá koupelna mi vůbec žíly netrhá - vždy si řeknu, že pořádná hygiena musí přijít až s miminkem. Nechodit do práce, tak možná jsem celý den v pyžamu a užívám si klidu. Jsem zvědavá, kdy se zase vrátí ta starost o domácnost.
A ještě se u nás buduje spodní patro, takže se tady pořád vrtá, kope,... a psi to tahají domů - tak nemám ani chuť něco uklízet, když vím, že to za hodinu bude zase stejné.

me79
20. kvě 2014

Ja tedy čekám prvni ditko. Prvni trimestr docela mazec- nevolnosti, únava. Pak se to srovnalo a ja se naučila rozvrhnout domaci prace od pondělí do pátku (pondělí praní, úterý zehleni atd).Takže víkendy mam volné a užívám si manžela. Jinak vařím každy den teple večeře plus víkendy. Nákupy děláme s manželem jednou tydne.

kaca08
20. kvě 2014

@elllenka bohužel si musím vyvařovat na těhotenskou cukrovku, ale vařím si na 2 dny. Prostě se projevuje lenost, hlavně teď venku svítí sluníčko, tak si lehnu do lehátka a relaxuji 🙂

brendamonique
20. kvě 2014

Což v těhotenství, ale počkej potom po porodu 😀 😀 to jsem měla pocit, že mám všude špínu a bordel a nějak mě ty probdělý noce naučili to ignorovat 😀 to nejdůležitější se nějak zvládne a to že není utřený prach nebo vyluxováno tsss... až se bude chtít, bude energie a bude čas... jak kolegyně nahoře říká - "ono se to neposere" 😀 důležitější jsou jiný věci a časem se zas najede do starých kolejí. Užívej si těhoten. i prcka 😉

hojda
20. kvě 2014

V těhotenství v pohodě, ale pak už je to hukot 😀

elllenka
20. kvě 2014

@kaca08 : tak to je blbý :( nemám tušení co bych jedla kdybych měla cukrovku :( Držím palce, aby jsi to těch pár měsíců zvládla a po porodu cukrovka zmizela.
Mě teda dělalo zle upršené počasí a zima, to bych nejradši jen ležela a spala, teď jak je sluníčko tak je mi mnohem lépe, snažím se být co nejvíce venku. Ráno jsme na dvoře a odpoledne chodíme na procházky, nebo na hřiště ... tak aspoň doma dcerka neudělá binec :D

bielamacka
20. kvě 2014

Ty jo, když na to tak koukám, tak jsem asi velkej bordelář, protože mě dílčí nepořádek až tak nerozčiluje 😀 Čistotu mám ráda, ale poházené věci fakt ne. A žehlení u nás neřešíme, nemáme ani žehlicí prkno 😀 Ještě toho trochu 😀

kakamilca
20. kvě 2014

No já teda čekám mimčo první, ale dost mě překvapilo jak prostě spousty věcí nezvládnu jako před tím. Byla jsem zvyklá chodit do práce, doma se o byt postarat z práce dojet nakoupit. Jednou za dva dny uvařit, abych měla obědy do práce, 2x za týden jsme chodili na trénink. v pátek po práci jsem jezdila k našim, kde jsem v sobotu hrála zápas. V neděli pomoct našim a zase pak dojet pěkně zpátky domu. (100km) Do toho studuju dálkově školu takže jsem si občas ještě před sobotním zápasem střihla pár přednášek ve škole se zajížďkou autem o dalších asi 100km. No a plus samozřejmě zakončovat předměty ve zkouškovém období, které bylo vždycky trochu náročnější, ale dalo se to.
DNES: sport a dojíždění k našim jsem vzdala po dvou měsících těhu, školu šálím jak to jde. Potřebuju aspoň dodělat poslední semestr a pak státnice bůhví kdy... z práce zvládnu občas nakoupit, přijedu domu a tak 2 hodiny spím. Pak se najím a občas něco poklidím. Nemít manžela tak nemáme vyluxováno, umyté nádobí a ani navaříno. Já zvládám tak max. prát a jednou za týden vyžehlit pár kousků, aby měl manžel co na sebe 🙂
Takže asi tak 😀

castava
20. kvě 2014

Musím se přiznat, že před 1.těhu jsem uklízela každé smítko, žehlila každý týden i když tam bylo jen pár věcí a celkově jsem se věnovala více úklidu, bavilo mě to a dobře jsem vždy při úklidu ,,vypnula". Chodila jsem s pejskem na hodinové procházky a do 30.TT ještě do práce. Po 1. porodu jsem se snažila udržet tempo ale nešlo to. Pár týdnů po porodu jsem ale byla hodně unavená do toho mi umřel táta a já byla vyčerpaná ještě z té ztráty. Zmohla jsem se jen na pomoc mojí mámě zařídit pohřeb a snažit se být s ní aby na to tolik nemyslela. Snažila jsem dělala jen to nezbytně nutné, hodně pomohl manžel. Teď čekáme druhé a já začínám být unavená. Takže když jde malej po obědě spát, dám si dvacet i já. Jinak úklid jsem hodně zredukovala, žehlím až když je tam plný koš. Když mám hlídání, tak stíhám tempo jaké jsem měla před těhu ale občas jsem také k nepoužití. Když to shrnu, tak co mám malého, tak jsem hodně slevila z úklidu ale i když k nám kdokoliv příjde, tak se nestydím. Slevila jsem totiž tam, kde to není tolik vidět. Navíc jsme si pořídili myčku a tak mám o další starost méně a můžu se věnovat malému, to je totiž u mě na 1. místě. A pejsek? Toho si beru vždy sebou na procházku,když jdu s malým ven. Je to hodně tolerantní pejsek a má malého moc rád.

evaamy
19. črc 2014

nestíhám, jsem pořád bez energie, manžel občas s něčím pomůže

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru