Strach v těhotenství. O zdraví, zodpovědnost,...

bambulik
15. lis 2007

Holky, možná už mi fakt hrabe. Jsem ve třicátém týdnu těhotenství, v lednu mám rodit, těhu bezproblémové, chodím do práce, pohoda...
ALe někdy si říkám aby se něco do toho konce nepokazila, abych porodila zdravé miminko. Říkala jsem si, že až budfe první trim za mnou, bude to ok, ale někdy mě přepadne taková obava jestli to dotáhneme do konce a jestli budu vlastně dobrá a zodpovědná maminka.
Taky jste to někdy tak prožívaly nebo jsem já jen tak těhotensky dementní?

janinininka
20. lis 2007

AHojky,
holky já měla hrozný strach, jak dávali ve zprávách tu maminku jak po porodu zemřela, možná jsem sobec, že nemyslím, hlavně na miminko, ale na oba, ale hrozně jsem se bála, teď to trochu opadlo a doufám, že to bude lepší, ale hodně mě to vyděsilo 😠
Bojím se porodu a tak jsem uvítala diskuzi o porodním plánu, což je podle mě dobrý, dr bude vědět, že víte, co chcete, a i vy budete klidnější, já sama zkusím něco sesmolit a pak to dám PA na plavání ,ať na to mrkne, to bude asi nejlepší 😉 Bojím se bolesti, jak to všechno zvládnu, aby byl ochotný a vstřícný personál, nikdy nevíte, na koho narazíte 😠
Je to takovej neznámej pocit,a každá máme strach, ale porodit musíme a pak budeme mít drobečka u sebe, a na to se moc těším 😵 😵

paolin
20. lis 2007

holky, to je normalni. zacina to prvnim UZV, stupnuje prvnimi pohyby miminka a pak uz to jede. ale je pravda, ze strach v tehotenstvi je nic proti strachu, az bude mimi na svete. pak uz se clovek boji cely zivot....nase PA nam rikala, ze porod nesmime brat jako neco, co se pokazi. ze tim muzeme ublizit jen sami sobe a miminku. a je pravda, ze posledni mesic tehotenstvi se kazda mamca na porod tesi 🙂 ja si rikala, ze to urcite v pohode zvladnu a vsem ukazu, jak jsem silna. taky jsem pak byla moc zvedava, jak porod probiha. vazne to moc pomohlo, kdyz bylo nejhur 🙂

kachnik
20. lis 2007

Ahoj holky, přidávám i své pocity. Už je mi to trochu dlouhý. Nejhorší je to v noci, jakmile začnu nad něčím dumat, tak pak už nespím. Mám obavy spíše z kontrakcí, jak to bude probíhat, jak to poznám, kdy už jet atd., ale na porod se tak nějak těším, nevím do čeho jdu, je to takový adrenalin 😉 a pak mám obavy z kojení, čtu si pořád manuály a různé knížky, takže manuálně kojení mám zmáknutý, tak jsem zvědavá jak to pak půjde reálně. Ale pak se uklidňuji, že když to nepůjde, tak se vůbec nic neděje a přejdeme na umělou výživu, než abychom se trápili oba. Jak tak pozoruji, tak ledňáčky jsou v převaze kloučkové 😀

janinininka
21. lis 2007

Ahojky,
Kachni neboj, já kojení taky čtu, ale spíše porod, teorie je jiná než praxe a třeba si osvojíš úplně jinou techniku a půjde ti to jinak a lépe 😵
Dřív nic nebylo a podívej se na nás!!My taky o všem moc přemýšlíme podle mě a to je taky chyba, ale nedělej to, že? 😀 Když to nepůjde, tak miminko hlady strádat nebude, jsou sunárky kvalitní i v BIO složení, takže se nemáme čeho bát!!! 😉 A ten adrenalin jak píšeš, ten já ráda nemám 😠 já právě tu jistotu 😉 , ale tou je jen to, že se mimi narodí 😀
Mě se líbí, jak píše Paolin, jak jim říkala PA, že porod se nemá brát jako něco, co se pokazí, musíme myslet pozitivně! 😉

bambulik
autor
21. lis 2007

jako správná instinktivní máma má ten strach pořád trochu jakoby v podvědomí, ale asi bysme byli vadný kdyby nám to bylo šumák že....
a holky věřte, že vše dobře dopadne...

janinininka
21. lis 2007

To je slovo do pranice 😉 musí to dobře dopadnout!! 🙂

bambulik
autor
21. lis 2007

no jasně 😢 🙂 😉

caira
21. lis 2007

tak se taky pridam, ja mam hlavne strach abych holcicku donosila v poradku do terminu, porad clovek slysi o predcasnych porodech atd, tak dekuju panubohu za kazdy dalsi tyden. Porad ji rikam at pekne zutane vevnit az do toho 2.brezna, ze ji za to koupim moc hezky kocarek 🙂

janinininka
22. lis 2007

že by to pomáhalo a zkusila bych to taky?máš pravdu Cairo, je to hrozný, ty předčasný podory, ještě že to není jako dříve za krále klacka 😉 a jsou různé moderní přístroje atd..
jaký ty máš vybraný kočárek?

lu777
22. lis 2007

holky, to já říkala malýmu pořád: aspoň ještě deset týdnů.. (aby to byl aspoň třeba ten 28.tt).. a teď říkám: ještě 6 a když chceš, tak o Vánocích můžeš ven.. jestli Ti teda nebude vadit, že budeš menší a bude zima 😅

jinak mu ale říkám, že tak dobře jako v bříšku mu už nikdy nebude.. protože tam má takový soukromý hotel 😅 😅

se ještě nakonec nasměju, až bude třeba přenášet 😝 😀

kristina_tvb
22. lis 2007

ahoj vsetkym, tiez stale kvoli niecomu stresujem, od zaciatku, ale zakazala som si citat vsetko zle a negativne, vsetky tie pribehy, ktore dopadli spatne. Ale najviac sa bojim ludi, vsade sa tlacia behaju...aby do mna niekto neudrel. Predvcerom som nakupovala, a ked som prechadzala okolo ovocia nevsimla som si ze je tam nieco rozplacle a sup, smykla som sa a bola som na zemi. Nastastie to schytalo koleno a chytila som sa rukami, ale nohu som si vytkla poriadne, este ju citim. No a okoloiduci? Vsetci sa len pozerali... Tak som sa zlakla, ze som vyletela na prvu predavacku, ze nech si to daju do poriadku, nez si niekto ublizi 😅 - a to sa nenecham len tak rozhodit, ale clovek ked si domysli co vsetko sa mohlo stat...

janinininka
22. lis 2007

Kristi- to jsi udělala dobře, jen jim dej, a ty lidi jsou taky blbý, každej akorát kouká... 😠 mě zase dneska málem chlap srazil dveřema od auta, teda srazil, ale jen málo, já se lekla.. 😖 musíme dávat víc pozor!! 😉

dzej
22. lis 2007

😠 tak koukám, že je to asi zákon schválnosti pro těhulky. Já jsem byla nakupovat a jak jsem jela s plným vozíkem po jezdících schodech tak se mi na konci zasekl a narazil do břicha, uplně se mi zatmělo před očima. Nikdy předtím se mi to nestalo. A dokonce jsem viděla jak do jedné těhulky nacouvalo auto a řidič ani nevylezl a nezeptal se jestli je v pořádku 😕

janinininka
22. lis 2007

to bych mu do toho auta kopla debil to mě úplně vytáčí takový idioti teda 😠

dzej
22. lis 2007

já jsem původně chtěla, ale pak jsem si to rozmyslela, ta holka šla dál, nic neudělala, tak jsem se nechtěla plést a ještě to třeba schytat ☹

anta
22. lis 2007

Janinininininka 😀 No já jsem se tedy taky vyloženě vyděsila, když dávali tu zprávu o té paní, co umřela po porodu, to jsem si říkala, panebože, to teda doufám, že taky takhle nedopadnu. Ale ta paní už měla svý roky, jestli jsem dobře pochopila. Ale jinak taky nemyslím jen na mimíska, ale i na sebe, to se musí přeci, kdo to dítě nosí, přece my a tak bychom na sebe také měly myslet.
Džej, to si děláš legraci, že jsi potkala takovýho kreténa v autě? Já bych ho kopla do zadní části těla. Ukázala bych na něj prostředníček, fakt! Ani se ti nedivím, že se ti zatmělo před očima, já mám takovou mánii, že když jde někdo blízko mě, tak si automaticky rukou kryju bříško, to je asi instinkt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru