Strach v těhotenství

gatsi
2. kvě 2015

Milé maminky,
nevím, jak začít, ale mám takový problém.
Jsem v 19. týdnu těhotenství a o své první dítě jsem přišla v 9. týdnu. Nyní čekám dvojčata..
Všechny testy jsou pozitivní a optimistické, kluci rostou jak mají a není absolutně žádný problém. Díky mé první zkušenosti mám ale stále strach nakupovat. Mám strach, že se něco stane. .. Když jdu na ultrazvuk a vidím, že je vše OK, tak jsem nadšená, ale tohle nadšení tak po dvou dnech opadne a já mám opět depky z toho, že se něco děje, že mi neroste bříško, nebo že ještě necítím pohyby. Na Kontroly chodím cca po 14 dnech, tento čas je pro mě celkem dlouhý. Každý říká "neboj, to už bude dobrý, nejhorší máš za sebou a teď si začni užívat nejkrásnější období svého života".. Měla jste to některá také tak, nebo můžete mi nějak poradit? Děkuji

sunshine125
2. kvě 2015

Ja byla pri prvni dceri vynervovana a bezduvodne. Ted jsem v lednu taky potratila v 8tt a jsem znova tehu cca 9tt. Uz ted se nervuju. Myslim,ze dobra vec pro nas obe je angelsounds. Krabicka,diky ktere si muzes poslechnout srdicko miminka a uklidnit se. Neni nejlevnejsi ale dle me se investice vyplati.

gatsi
autor
2. kvě 2015

četla jsem o tom a někdo to podporuje, někdo zase píše, že nic nebylo slyšet. Navíc nevím, jak by angel sound reagoval na dvě srdíčka... Takže je to pro mě opět rozporuplné ☹

78marcela
2. kvě 2015

@gatsi úplně tě chápu. Já si prošla tím samým. Po pátém IVF transferu jsem otěhotněla, v 9.týdnu potratila. Na šestý pokus jsem otěhotněla znovu, strašne jsem se bála. Do toho se přidal
mnoho zdravotních komplikací, psychicky jsem se složila, byla jsem ve stavu kdy jsem probrečela noci, nenáviděla celý svět, i to dítě, že kvůli němu mám tolik problémů.. Tyhle myšlenky se střídaly s výčitkami svědomí, styděla jsem se za ty myšlenky..ale nešlo to ovlivnit. Teď se bojím, aby mě za to pánbůh nepotrestal. Nepřežila bych, kdyby se teď malé něco stalo.
Teď se to trochu zklidnilo, léky zabraly, daří se lépe, na malou se moc těším, už jsem začala i tu výbavu pořizovat. Ale opravdu mi angelsounds pomohl. Nevím jak by to bylo se dvěma srdicky, ale mě to uklidní. Poslouchám tak obden a nevím jak bych to bez něho zvládla. Dá se tu koupit na bazaru a dala bych mnohem víc za ten klid co mi vždycky přinese.

gatsi
autor
2. kvě 2015

Tak asi do něj tedy investuji, i když finančně na tom nejsme nejlépe, tak si myslím, že moje psychika je asi důležitá.... Snad ty srdíčka najdu a nebudu ještě více ve stresu, že třeba nic neslyším... Děkuji moc

sunshine125
2. kvě 2015

Pouzity ho sezenes okolo 500,- zhruba. Ja jdu v po na kontrolu a jestli bude vse ok ,tak si ho koupim.

zo_ja
2. kvě 2015

Není divu, že máš strachy a já můžu srovnat 2 ze svých těhotenství - jedno psychicky brnkačka, co by se jako mohlo stát, druhý pořád strachy, aby se udrželo, pak pořád a stále pocit, aby neodešlo v II. trim,. pak furt obavy z předčasnýho porodu... Důvod nevím, obě těhotenství plánované, děti vymodlené, fyziologické hodnoty atp. v podstatě stejné, u druhého krapet lepší nějaký dílčí, stejné období roku...
Ty máš navíc zkušenost, k tomu dvojčata jsou prostě rizikovější... ale bude to dobrý, ještě pár týdnů a pak už to dají. Z hlavy to nevyženeš, jen mě teda pomáhalo vynechávat špatné scénáře a hledat ty hezké, hezká těhotenství, hezké porody, dobré konce... Tím bych doporučila se obklopovat. A ano, taky si na sebe udělej čas, udělej si radost.... dopřej si - často jsou to maličkosti, co mění náladu. Vana, hezká knížka, zmrzlina na vycházce... S nákupem věcí můžeš ještě počkat, to se vždycky hned dokoupí, dnes to není problém 😉
A za mě: určitě pomáhá víc o tom mluvit - s partnerem, maminkou, kamarádkou... na netu... ne to v sobě zavírat. Jojo, oni druzí ví, jak se máš cítit.... Myslí to dobře, ale neví, jak s tím.... Nejkrásnější je, až se narodí a jsou zdraví. Bude to dobrý, věř, těš se.

78marcela
2. kvě 2015

@gatsi psychika je to nejdůležitější. Použity angelsounds stačí. Většinou to maminky používají pár měsíců. Já koupila použity za 600. To zase není tolik a fakt to za klid stojí.

gatsi
autor
3. kvě 2015

Děkuji všem, je dobré když vim, že v tom nejsem sama a nemusím se aspoň cítit jako blázen.... V úterý mi má angelsounds dorazit, tak jsem zvědavá... Dokonce mi přijde, že jsem začala cítit pohyby. Doufám, že to není vsugerovaný, ale věřím, že ne ...

78marcela
3. kvě 2015

@gatsi hlavně se pak neboj kdybys je pár dnů necítila. Je to normální. Já je cítila taky ve 20.týdnu, a pak dva týdny nic. A začalo to zase až ve 22.týdnu a teď zase pár dnů nic. Tak poslouchám srdíčko a je to v pořádku.

gatsi
autor
3. kvě 2015

Děkuji všem, je dobré když vim, že v tom nejsem sama a nemusím se aspoň cítit jako blázen.... V úterý mi má angelsounds dorazit, tak jsem zvědavá... Dokonce mi přijde, že jsem začala cítit pohyby. Doufám, že to není vsugerovaný, ale věřím, že ne ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru