Strach z potratu. Jak se té myšlenky zbavit?

bea80
20. zář 2008

Ahoj holky, potřebuju poradit. jsem ve 4 tt a mam pořád hrozný strach že začnu krvácet a potratím. Prostě jdu na záchod a v duchu si říkam, co když bude na kalhotkach krev?Je to už druhé těhotenství, při prvním jsem špinila cca 2 x v prvním trimenstru a narodila se nám zdravá holčička ale nějak jsem z toho nebyla tak vystresovaná, jako teď.... poradíte, jak se této myšlenky zbavit?

misicka455
20. zář 2008

Bea to je težký radit jak se zbavit strachu, prostě zaměstnej své myšlenky a ruce tak aby jsi na to neměla čas myslet.Jestli se to má stát tak se to stane a jestli ne tak se to nestane, takže se zbytečně nestresuj aŤ se ti nenarodí vzteklí dítě z toho stresu 😀 Neboj vše dobře dopadne 😉

bea80
autor
20. zář 2008

Misicko děkuji moc.... máš pravdu co se má stát stane se.... 🙂

janda79
20. zář 2008

Beo, toho se nezbavíš, já jsem taky pořád koukala, až teď jsem klidnější, protože vím, že mimi je už relativně velké. musíme všechny doufat, že to dopadne dobře, nic jiného nám nezbude

katty_k
20. zář 2008

nejlepe na to nemyslet, to by se clovek taky mohl pomast, kdyby neustale myslel na to, co spatne se muze stat

mareka
20. zář 2008

je fak t že já na to myslim také , a bojimse jít vždy na wc 😒
ale když zaměstnám ruce tak na to nemyslim a nebo spim 😀

winifred
20. zář 2008

Nejlepší je na to nemyslet a být v pohodě.Protože , když máš potrartit tak se to stejně stane ať by jsi dělala co dělala.Já sem potratila samovolně po sobě dvakrát vždy v devátém týdnu.A nebylo to nic příjemného a hlavně , když mi doktor doporučil nemít další dítě.
No co poradit nedělat si nervy a být v klidu a těšit se na miminko 🙂 .A nenič si krásné chvíle těhotenství strachem že by se ti mohlo něco stát.Uživej si to 😉

zabula
20. zář 2008

ahojky,fakt na to clovek nesmi myslet,a verit ze je vse v poradku,
ja prvni tahotenstvi sem mela rizikove,vetsinou sem lezela,
potom se mi podarilo tehotnet znovu,ale o miminko sme prisli,chytla sem vysoke horecky,hodne to bolelo,tolik sme se tesili,ale verila sem ze to takhle prece neskonci
a necekane a zazrakem sem otehotnela,hned za dva mesice po tom,ale mela sem porad ze zacatku strach,abych znovu nezacla krvacet,neonemocnela
a stalo se,opet sem chytla horecky,ale verila,ze to miminko zvladne a delala sem vse pro to aby se tam udrzelo,a zvladlo,taky rizikove,ale ted mame zdraveho chlapecka,a tesime se uz ted na treti mimco,ktere planujeme

helcah
21. zář 2008

Já myslím, že se bojí každý. Já jsem ze začátku krvácela a měla hrozící potrat tak jsem se bála jak blázen, pak když se to zlepšilo, tak jsem se bála a čekala až skončí první tři měsíce, pak že už nic nehrozí. Potom jsem si přečetla příběh jak někdo přišel o miminko v šestém měsíci a bála jsem se a pořád hlídala pohyby. Pak jsem se bála předčasného porodu a teď u nás umřelo jedné paní novorozeně tak se zase bojím aby se mu něco nestalo po porodu. Až budeme mít po šestinedělí tak se zase budu bát aby mi do kočárku nenaboural nějaký zfetovaný idiot nebo řidič trolejbusu. Takže si myslím, že je normální se obávat, to je úděl všech matek.

rrenatkaa
22. zář 2008

Tak druhý pokus.
když jsem byla v 12 týdnu, začala jsem krvácet, nevím co je pro koho málo a pro koho moc, ale já jsem měla pocit, že je to pro moje mimčo to poslední. Odvezla mě záchranka. Nemůžu říct, že by se v nemocnici přetrhli v rychlosti ošetření, ale nakonec jsem tam zůstala asi týden na pozorování. Vždycky mě "utěšovali", že to může být začínající potrat:o( Mimčo bylo naštestí v pořádku, prý jsem měla hematom v děloze a ten se uvolnil a to způsobilo to krvácení. Ale když jsem se jich ptala, jak se tam ten hematom objevil,nebyl mi schopen nikdo nic říct, že jé příliš brzy. KDyž mě propoustěli v úterý domů, řekli, že tam ještě něco malinkého je a že se toho nemám bát. No a v neděli jsme frčeli znovu, sice to nebylo tak hrozné, ale měli jsme s manželem strach. Hospitalizace probíhala úplně stejně. Prospustili mě minulý týden v pátek, s tím, že mimčo je v pořádku. Tentokrát jsem se nezapomněla zeptat, zda se může opakovat a bylo mi řečeno, že se to stát může, ale pokud to nebude velké a bolestivé, můžu jít ke svému obvodnímu gynekologovi. Teď si připadám jak blázen, pořád se pozoruju a kontroluju. Nevím co a jak mě má bolet. Máte s tím některá "zkušenosti".
Moc děkuju za jakoukoliv radu,nebo za jakýkoliv příspěvek.

konja
22. zář 2008

rrenatka: mám už dvě děti a v obou dvou těhotenství jsem krvácela. Při synovi to bylo krvácení z čípku, ale teď při dceři jsem krvácela v 11tt kvůli hematomu.Taky jsem byla v nemocnici,také mě nikdo nebyl schopen říct proč hematom vzniká,ale byla jsem uklidněna,že je to velice časté a že pokud není krvácení intenzivní a bolestivé,tak je vše v pořádku. Dostala jsem léky a týden jsem musela jen ležet.Chodila jsem jen na záchod.Bylo to hrozné,taky jsem se neustále kontrolovala. Dokonce jsem se i budila ze spánku abych se zkontrolovala a začala vždy šílet,když jsem trochu zašpinila.Naštěstí to bzry úplně přešlo a narodila se mi krásná zdravá holčička 🙂 Zkus co nejvíce odpočívat, snažit se relaxovat a určitě to bude OK.Držím palečky ať se ti hezky těhulkuje 😀

pulkerova
25. srp 2017

Dobrý den chci se zeptat co mám dělat přišla jsem už od 2miminka mnela jsem 12tt a tet jsem zjistila že jsem. Těhotná mám strach až to zas nezažiju poraďte mi doktoři mi nic neřeknou

bru_cka
25. srp 2017

@pulkerova Ahoj za sebe můžu říct, že jsem teď 27tt a toho strachu jsem se v podstatě nezbavila, jen jsem se sním asi naučila fungovat. Je pravda, že na začátku jsem se asi bála víc. Teď už cítím pohyby miminka, tak se uklidňuji tím. Ale obavy z toho, aby bylo vše v pořádku mám pořád. Jak mi řekla moje kamarádka: ,, o miminko začne mít strach když má sotva pár centimetrů a už nikdy mít nepřestaneš, ani až mu bude 15 let. Nějak jsem si řekla, že to je fakt, že tak to prostě rodiče mají, proto už si žádný takový strach nevyčítám, ale zároveň se snažím nevymýšlet nějaké černé scénáře.

Chápu, že pokud už člověk takovou situaci zažil, je to o to horší. Myslím, že bych se na tvém místě klidně nebála zajít za odborníkem, který si s tebou na dané téma promluví, třeba by ti poradil i nějaké relaxační techniky a jak pracovat se stresem a strachem.

pulkerova
25. srp 2017

@bru_cka když jsem se bavila otom s doktorem tak mi řekl vždy že hematom byl veči než potomek a že jak se to stane po 3tak pak to bude řešit co Stim

mari90
25. srp 2017

Ahoj, mam za sebou 3 ZT a pak 4. tehotenstvi skoncilo predcasnym porodem, ted jsem opet tehotna, koncim 15tt, ale ten strach je obrovsky a bude az do konce ☹

@pulkerova mas za sebou nejaka vysetreni?

bru_cka
25. srp 2017

@pulkerova myslela jsem spíš s psychlogem nebo nějakým terapeutem než s gyndařem.

pulkerova
25. srp 2017

@mari90 nemám doktor řekl že to není za potřeby

petronilla84
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru