Strach z přenášení

anyyyn
6. kvě 2022

Dobrý den. Jen potřebuju sdílet svoje pocity. Momentálně jsem 40+3, ale TP mám až zítra. Už tři týdny mi dr řiká, že můžu rodit každým dnem, a ono stále nic. Vím, že miminko se narodí, až bude potřebovat, ale už z toho začínám mít pomalu depku. Od doby, co jsem se dostala k 40+0 se mi chce pořád brečet a mám strach z překročení TP. Zároveň ale nechci porod uměle vyvolávat. Od minulého týdne se objevují poslíčci i v pravidelných intervalech třeba po 7 minutách, ale tak do hodiny a půl přestanou. Teď už ani nepočítám intervaly. Každou chvíli mi volá někdo z rodiny a ptá se, jak na tom jsme. Každé ráno manžel odchází s tím, že kdyby něco, mám mu okamžitě zavolat. A každý den jsem sklamaná z toho, že porod stále nikde.
Těm kteří to dočetli až sem děkuji a obdivuju je. Vypsat se mi vážně pomohlo🙂

malytlustyhroch
6. kvě 2022

@anyyyn jo to cekani je pitomy

klokanka31
6. kvě 2022

@anyyyn Taky jsem z toho měla obavy. Furt jsem čekala, nic. A když už jsem se na to vykašlala s tím že asi nikdy neporodím a naplánovali jsme si s manželem výlet do ZOO tak porod začal 😄

krisstina93
6. kvě 2022

Prvního sem rodila asi 3 dny po termínu, ten konec byl nekonečný, ale ono se dočkáš, 2v1 nezůstaneš navěky :D nicméně ten porod může přijít kdykoliv a nic tomu nemusí předcházet. Ja si šla v 10 večer lehnout nic se nedělo, tak že půjdu spát a o půlnoci už bylo dítě na světě :D

anyyyn
autor
6. kvě 2022

@krisstina93 to je dobrá útěcha, že 2v1 nebudu na věky😄. Díky🍀
@klokanka31 už mam naplánovaný výlet na neděli, tak třeba se mimču nebude chtít chodit na vyhlídku do kopce (mě se tem momentálně taky moc nechce😉)

nikishkaaaa
6. kvě 2022

@anyyyn co bych dala za přenášení, rodila jsem o 6 týdnů dřív a věřte, že to jsou teprve starosti a strach, když sedíte u inkubátoru plného hadiček a modlíte se, ať je ten uzlíček v pořádku! Užívejte si, že budete mít miminko již brzy u sebe v náručí, to já si na to musela počkat...

klokanka31
6. kvě 2022

@anyyyn Nebo se ti to aspoň výletem rozjede 😃

petrasipkova1
6. kvě 2022

dcera se narodila 41+2, na konci jsem měla už vyšší tlak, vyvolávaný porod byl pro mě sprosté slovo, takže jsem dělala vše pro to, abych porodila, úklidy, rychlé procházky, sex .... porod se spustil po dni, kdy jsme u tchyně očesávali višně, prořezávali strom a já tahala větve přes celou zahradu, samá ohýbačka apod. Naštěstí si dala říct 😀

klokanka31
6. kvě 2022

@anyyyn No zkus se ohýbat jak píše
@petrasipkova1 já v sobotu odpoledne přerovnávala knihovnu (taky furt ohýbání), a v neděli kolem druhé v noci odešla zátka a pomalu porod začínal, stihli jsme teda ještě to ZOO, a v pondělí dopoledne byla malá venku 😊

misicka1988
6. kvě 2022

@anyyyn No, první dceru jsem rodila 39+0, v podstatě úplně nečekaně. Bylo totiž den do Vánoc, na porod jsem díky tomu vůbec nemyslela. Automaticky jsem předpokládala že porodim až po Vánocích, tak mě dcera překvapila 😊 U dalších dvou dětí jsem se taky trochu stresovala, hlavně po termínu. U obou už jsem měla naplánované vyvolání po 41 týdnu, a jak druhý i třetí porod se mi sám spustil přesně den před nástupem do porodnice. Jakoby se mimca lekla 😆
Takže druhé 41+0, třetí 41+1

kosi_cek
6. kvě 2022

@anyyyn člověk je natěšený, no, před rokem jsem taky čekala a doufala,nemohla se dočkat..já byla akční celé těhotenství, chodila x km tůry do hor a brala ssebou telefon i šátek (tím jsem zároveň podvazovala o bříško), kdybych náhodou porodila cestou (což by mi vůbec nevadilo) a nikdy nic 😂, nakonec miminko vykouklo 42+0, dle STM i UTZ spíš 41+0 a samo, zrovna za týden slaví 1. rok 😉 Každopádně já myslím, že když už si člověk musí takto ulevit a vypsat, že už to nebude dlouho trvat, tak držím palce 👍👍

anyyyn
autor
6. kvě 2022

@nikishkaaaa toho jsem se trochu děsila, když mi před 30tt začala odcházet hlenová zátka (postupně). Jsem ráda, že jsem mimi donosila. Ale známá přenášela a pak o miminko přišla, tak z toho teď mam taky strach.

palja
6. kvě 2022

@anyyyn já mám jinou zkušenost. Měla jsem těhotenskou cukrovku a byla jsem na inzulínu na noc. Podle diabetoložky jsem neměla v žádném případě přenášet. V porodnici mi tvrdili, že pár dní přenášet můžu (myšleno po termínu 40+). Tak jsem jim věřila, protože jsou to přece doktoři.
Bohužel dr na diabetologii měla pravdu. Placenta přestala vyživovat miminko a už vylučovala odpadní látky do plodové vody, plod byl ve stresu.
Tělo se nějak zmobilizovalo a došlo k prekotnemu porodu. Plodová voda byla skoro černá s příměsí stolice miminka. Věděla jsem že je to průšvih a myslela jsem že je konec.
Byl obrovský zázrak že se malá narodila živá a neměla vůbec žádné problémy.
Tímto nechci vůbec strašit, ale jen sdělit, že tohle se taky děje. Takže chápu obavu z přenášení a věřím, že u vás to bude v pořádku ❤️🍀

jjasmina
6. kvě 2022

@anyyyn já jsem rodila přesně na termín, výdrž ikdyz mě nakonec ten porod museli vyvolat stejně, ale v pohodě to bylo

martiniquest
6. kvě 2022

@anyyyn A vis, ze fyziologicke tehotenstvi trva 38-42 tydnu? Takze o prenaseni u tebe opravdu nejde.

anabel321
6. kvě 2022

@anyyyn já rodila ve 42 tt , vše v naprostém pořádku 🙂

ivetkafek18
7. kvě 2022

Ja sem rodila 14 dnu po terminu. Doktori mi v zadnem pripade nechteli vyvolad porod. Rikali ze neni duvod. Kzdyz je vse v poradku telo musi zacit samo. To znamena ze je pripravene. Umele vyvolany porod je bolestivejsi protoze telo neni na porod jeste pripravene. Ono ti da vedet neboj. Chtela sem moc vyvolat a at je uz po tom. Ted sem vdecna ze to neudelali 🙂

majdaptak
7. kvě 2022

@anyyyn Já v lednu prenasela 9 dní a kňourala jsem kazdej den, ať proboha už! Bylo to ty poslední dva měsíce dost těžký fyzicky, naprosto ti rozumím. Měla jsem v pondělí nastoupit na vyvolávačku (nebyla jsem proti) a v neděli ráno se malá narodila. Zkus hodně chodit a jak píšou holky - dělat něco v předklonu...
Držím palce, určitě to přijde brzy!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru