Strach z virů a různých bacilů v těhotenství. Přeháním?

majunka25
22. dub 2008

Ahoj, zakládám toto téma, protože jsem se chtěla svěřit se svým problémem:Mám hrozný strach z uzavřených nevětraných místností (třeba v krámě, u doktora, v restauraci...)Mám strach, že tam chytím nějaké viry a skoro vůbec už nikam nechodím.Občas do obchodu ale tam se opravdu zdržuji jen minimálně a když musím k doktorovi, jsem z toho celkem na nervy.A nejhorší je, že ted ke mně mají přijet dvě kamarádky a já mám strach že budou mít v sobě nějaké bacily a já od nich něco chytím.Přijde mi, že už jsem z toho blázen 😅 , já vím, ale nedokážu to ovlivnit.Máte to některá taky nebo jsem sama takový "plašánek"a přeháním? ☹

meleri
22. dub 2008

No já jsem chytla od kolegyně v práci nějakou rýmu a přiznám se, že jsem na ni byla fakt nasraná....jenže jsem se pak celkem rychle z toho dostala pomocí citrusů. A taky jsem se strachovala, ale podle všech co mi radili takový bacil ublížit nemůže. Tedy miminku.
Myslím, že se možná strachuješ až moc.
Spíš bych poctivě čistila zeleninu a ovoce, pozor asi na maso, pořádně propést a taky když šahám na zvíře, tak se snažím to omezit, a pak si myju ruce (já ale nemám protilátky proti toxoplazmoze).
No já se přiznám, že mám trošku podobné stresy právě co se týče těch zvířat a taky jídla..než něco sním tak přemýšlím, jestli je to v pohodě...ale u mě je to kvůli toxoplazmoze..
🙂

kulicka
22. dub 2008

Majunko, jak pise meleri, taky vsecko meju 😀
Moje gyndacka je moje zaroven obvodacka, takze kdyz jdu na kontrolu, jdu do cekarny, kde predtim byly lidi treba s chripkou nebo tak, takze te naprosto chapu a nedivim se, ze tam nechces chodit, ale rekla bych, ze trpis prilisnym strachem. 😒

Kdy jsi byla naposledy nemocna? Jsi nejaka nachylna k nemocem nebo ne? Estli ne, nemas se ceho bat a takovy ty bezny blbinky jako ryma se daji lecit cibuli nebo jinyma zeleninama ci cajema, takze neplas, pac psychicky vyrovnani zvysuje imunitu a miminku jen svedci 🙂

A vez, ze tyhle potvory, ze kterych mas strach jsou pro nas zivot dulezite. Nektere jsou primo vitalni! Kdyztak se zeptej doktora na statistiky nemoci tehulek, uvidis, ze 99% z nich nemela behem tehotenstvi nejmensi problem 🙂

majunka25
autor
22. dub 2008

Ahoj, holky, děkuju vám.Já právě něco chytnu lehce, mám asi nějakou špatnou imunitu, proto se furt tak bojím 😒 Ale máte pravdu, přeháním to 🙂 Jinak ovoce a zeleninu taky důkladně myju a maso jím jedině kuřecí a hoooodně dlouho ho propékám.Proti toxoplazmoze Meleri taky očkovaná nejsem.Na nějaký volně pobíhající zvířata raději ani nesahám, ale tchýně má plný dvorek koček tak je to těžký..... 😒 Moc tam raději nechodím.Holky mějte se fajn a děkuju za odpovědi 😉

kulicka
22. dub 2008

Maji nemas zac. No tak si u tchyne holt vzdycky poradne umej ruce nez neco slupnes 🙂

A o eventuelnich nemocech a jejich lecbe si promluv s doktorem, urcite te uklidni 🙂

majunka25
autor
22. dub 2008

Kuli, ruce si u nich myju furt, někdy si už fakt připadám jak blázen 😀 A děkuju, jsi moc hodná 😉

kulicka
22. dub 2008

🙂

pattie
23. dub 2008

majunk25: podle mě je Tvůj strach normální a oprávněný. Přiznám se, že jsem taky dost paranoidní, a když někdo kašle hodně v tramvaji tak klidně i vystoupím a počkám na další. No, po pravdě mi to ale stejně není nic platný, protože za měsíc už podruhý bojuju s kašlem a rýmou. Poprvý jsem byla doma a teď to mám znova, tak jsem v práci. Bohužel se tomu člověk v tomhle počasí (a v MHD) neubrání a jak nesmíš brát žádný léky je to na bačkoru...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru