Těhotenství a nálady. Taky máte výkyvy nálad?

lidasedlakova
20. lis 2011

Holky, taky máte takové výkyvy nálad v těhotenství?

yamdena
20. lis 2011

ano mám, viz můj příspěvek v Přibírání v těhotenství 😉 ráno mám náladu špatnou, během dne výbornou, ale začínám mít nějaké plačtivé stavy 😨 šla jsem po odeslání tamtoho příspěvku radši uklízet .. sice mám náladu divnou pořád, ale zato mám doma pořádek 😀

no a sny, to je kapitola sama pro sebe..dneska se mi zdálo o porodu, který jsem zvládla kupodivu bravurně, za to jsem ale oproti ostatním maminkám pokulhávala ve výbavičce a připadala si mezi nimi jako černá ovce a krkavčí matka 😕 😅

salomee
24. lis 2011

Mě všechno hrozně dojímá, vždyckyjsme byla plačtivější typ, ale teď je to hrůza... nemůžu pořádně poslouchat hudbu, bo ty písničky jsou přece TAK dojemné..!
Taky jsem nějak otrávená z práce, ale to možná nebude tím, jen se to rozjelo víc, když už to mám na co svést🙂. A někdy zas úplně vražedná nálada...takové naštvání na všechno.

hulda
28. lis 2011

Já jsem někde v odborný literatuře četla, že nejvíc náladová je těhotná v 1. trimestru a pak se to ve 3. může vrátit ve velké intenzitě. U mě to naprosto sedí. První trimestr jsem byla na ránu 😅 , pak celkem dobrý, teď jsem 31.tt a zase hrůza. Ale je dobrý vědět, že to prostě způsobují hormony a tolik si to "nebrat" 😉 .

megy
28. lis 2011

já jsem jeden velký splašený hormon. 😀 v sobotu jsem brečela jak želva a nešlo to zastavit, ráno jsem se pak řehtala o sto šest kvůli kravině. No mlátí to semnou jak v pubertě. Nevím, kdo říkal, že je to převážně v prvním trimestru, ale u mě je to od začátku 😀

petrusew
28. lis 2011

No jéje, rozbrečí mě i ragby! ano, ten sport jak tam masa chlapů honí míč a melou se u toho hlava nehlava!

hulda
28. lis 2011

😀 jo jo, to mě teď naposledy dojímaly vánoční koledy v podání malých dětiček. Jak je to Jezulátko nahé a nic nemá... 😀

yamdena
29. lis 2011

@petrusew ragby by mě taky rozbrečelo, protože by mi přišlo líto, že si tam ubližují :D

bufobufo
1. pro 2011

Když byla těhotná kamarádka, celou dobu těhotenství překypovala optimismem a zdravím. Prostě chodící reklama na těhotenství. Všude možně se dočítám, že je to stav "nadzdraví" a že si to mám užívat. Ale teda nevím. Jsem v 7tt. Náladu mám spíš špatnou až depresivní a že bych se cítía nadzdravá, to ani náhodou. Permanentní únava, nechutenství, obden skoro průjem... Prostě si připadám tak nějak na nic. Co myslíte, přejde to?

yamdena
1. pro 2011

@bufobufo gratuluji k těhu 🙂 jinak - před kamarádkami se snažím vypadat, že jsem výborně naladěná a cítím se skvěle, ve skutečnosti tomu tak není a každý další týden je velmi znát (jsem mmnt. v 29 týdnu). Vlastně mě každý den něco bolí (spec. záda - hrůza), nemůžu dobře spát, jsem taaaak unavená atd. atd...ale když se mě někdo zeptá, jak se mi daří, hrdě hlásím, že skvěle a vše je v maximálním pořádku. Ev. se začnu smát se slovy, že lepší už to příštích pár týdnů nebude 🙂 jednak cítím, že lidé tohle slyšet chtějí a vůči kamarádkám to dělám vlastně i proto, aby neměly jednou z těhotenství obavy..takže třeba to kamarádka měla taky tak..

V 7tt jsou horší nálady běžné, stejně tak nechutenství, velká únava a další problémy..ale to přejde, možná dřív, možná později, ale přejde, neboj. Osobně pokládám za nejlepší 4.-7. měsíc, ve srovnání s prvními třemi měsíci jsem měla dojem, že se prostě cítím fantasticky 🙂 mohla jsem dělat znovu spoustu věcí, chodit kam jsem chtěla, zase jíst a pít 😅

Navíc, tělo podle mě produkuje nějaké hormony nebo látky, díky kterým ať mi je jak mi je, cítím, že mi to za to stojí a že to malé prostě miluju 🙂 (dřív bych kvůli srovnatelným bolestem nadávala jako pohan..)

Držím palce, ať je to brzy lepší 😉

bufobufo
1. pro 2011

@yamdena Díky za povzbuzení. Tak se to nějak pokusím vydržet... Když je vyhlídka, že to bude lepší 🙂

veronila
12. črc 2012

Holky, dneska je mi uz druhym dnem strasne smutno, jsem hrozne litostiva, nic me netesi, vsechno je spatne... Dneska me v praci rozhodila vec, nad kterou bych se normalne nepozastavila a skoro cely den jsem probrecela... Nikdy se mi nic takoveho nestalo... Jsem v 18. tydnu... Mate nekdo podobnou zkusenost?

deedeedee
27. zář 2013

mam strasny nalady priserny hotova katastrofa a promita se mi to i do spani

jennyska
23. led 2014

Ahoj @lidasedlakova @deedeedee @veronila @bufobufo @yamdena @hulda @petrusew @megy @salomee a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Depkami a změnou nálad v těhotenství do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/nalady-v-tehotenstvi/ pomůžete ostatním ženám, které si právě tímto obdobím prochází a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste situace řešily? Co Vám pomohlo a nebo naopak nepomáhalo vůbec? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

janulininecka
8. črc 2014

Ahoj, já jsem strašně nervózní... Jsem ve 12tt. Doufám, že to brzo odezní, protože to částěčně odnáší přítelovy děti a reaguji zbytečně nervózně... Máte některá podobnou zkušenost?

tomisi
14. dub 2015

Ahoj, také se uklidňuji, že to přejde a že je to způsobené hormony. Jsem v 6tt a normálně si vůbec nepřipadám, jsem naprosto na facku. Nejvíce to odnáší muž, naštve mě i špatným pohledem či tónem hlasu. Ale asi moc nerozumí, co se ve mě odehrává (což chápu, já tomu taky nerozumím). Dnes na moji lítostnou větu, že nevím, jak zvládnu být mámou, mi odpověděl - že to přece zvládne každý debil 😀 no nezabili byste ho? Chvíli jsem hrozně naštvaná, pak nějakou dobu dost smutná a plačtivá a pak najednou všechno zmizí a takhle se to opakuje každý den🙂

savagegirl
19. dub 2015

Ahoj, dovolím si taky se přidat. Dneska jsem se skoro rozbrečela z toho, že jsem ztloustla a nemám co na sebe. Fakt mě to děsně vzalo a málem jsem dostala hysterák. Manžel má se mnou svatou trpělivost, ale myslím, že asi občas nechápe, co to se mnou je.
Jo a taky při jízdě autem šíleně nadávám ostatním řidičům, když jedou špatně (a to neřídím, jen sedím na sedadle spolujezdce!).

bananovnice
13. led 2017

Ahoj ,jsem v 10 tt a mam obrovske skoky nalad,kdyz jsem sama tak to jde ale jakmile prijde chlap z prace ,uz jedu vse mu vycitam kricim!nejsem stim vubec spokojena...doufam ze se to zlepsi😉

grabolina
26. kvě 2018

Ahoj holky. Jsem asi na konci 6tt a nálady mám taky kolísavé, ale dost času si připadám spíš taková protivná až vzteklá. Negativní. Občas se mi vracejí obavy o plod, jestli je vše ok. Rozčiluje mě to. Vždyť jsem se rozhodla pro radost. Vše je vlastně skvělé a já jsem nesnášenlivý mrzout. Dost často se snažím tomu vzdorovat, ale nejvíc mi pomáhá, když to naopak přijmu jako fakt. V podstatně se tomu poddám a nebojuji s tím. Potom se mi udělá na nějakou dobu dobře a dokonce se vrací má bývalá veselost. Věřím, že to přejde. I díky vám a vašim zkušenostem. Že jsme na tom podobně. Je to hold příroda. Možná i nějaký pravěký primitivní impuls ostražitosti a ochrany plodu před možným útokem z venčí. Vždyť výsledek stojí za to!!!! Mějte se krásně a hodně zdraví všem.🍀💟

maximaty
26. kvě 2018

Jsem 8 tt a proměnila jsem se v lítostivou hysterickou furii... Buď brecim nebo jecim nebo se uzavírám do sebe... doufám že to brzy přejde, protože moje okolí má dost tolerantní přístup ale já sama se sebou takhle dlouho nevydržím...

niki1107
26. kvě 2018

Holky, ja ted zacinam 21tt a mam silene plactive obdobi. Psovi jsem dnes nasla kliste a uplne me to vzalo (reklamy v tv a písničky jsou uz klasika). Nebo mam potrebu jen tak pritelovi rict, jak moc ho miluju a to taky brecim. Sama si prijdu jako blazen, ale nemůžu se ovládnout 😕😂.

lachtanice86
26. kvě 2018

Jsem 14tt a stejná, možná veselejší. Užívám si sluníčka, pocit princezny co je ok. Chodím na procházky, můžu si dát co chci, jezdím na projížďky autem a u toho poslouchám hudbu. Sice občas ještě zvracim a stále mě bolí hlava, ale jinak mám dobrou náladu a fakt si ji nenechám zkazit. Nebrecim u žádné blbosti. Za mne zatím super

pavca1982
26. kvě 2018

V těhotenství jsem vždycky protivná sama sobě a asi i okolí.Snažím se s tím pracovat, ale je to boj.😤

kristyn.g
26. kvě 2018

já jsem zase neustále depresivní a ponurá 😀 a někdy řvu a dojímám se a na pár minut denně mám i euforické pocity... no nic moc no

petulles
26. kvě 2018

Jsem 18tt a teprve teď, se to začíná projevovat .. :-/ Ráno jsem nemohla chlapa ani vidět, každý jeho slovo mě naštvalo a teď odpoledne bych ho láskou ,snědla, .. 😀 Je to děs, v jednu chvíli mám chuť něco vzteky rozmlátit a pak najednou zase strašně šťastná! 😀 🙂

anetaplzen
26. kvě 2018

Jo, manžel by mohl vyprávět :D

pavla555
26. kvě 2018

Tak já první těhu úplně v poho a teď jsem tak zralá na ránu 😂😂😂 občas se divím, že ještě manžel neutekl 😂, ale už je to trochu lepší a snad to i těch pár dní ještě vydrží. Uvidíme co bude pak 🙂

kac_kac
26. kvě 2018

Jsem uzlíček hormonů na pochodu 😉 cloumá to se mnou na všechny strany. V první těhotenství si veškeré mé výlevy užíval manžel, od druhého si nálady "vybíjím" na dětech, chudinka má nejstarší, užívají si se mnou téměř euforické nálady kdy maminka zvládne všecko a nic není problém až po stavy kdy sedím na zadeli a rozbrečí mě i křivý pohled, občas to proložím vzteklinou kdy je lepší si mě držet od těla protože koušu (slovy i činy).
Po porodu na nějakou dobu přichází úžasné euforické období kdy se cítím jako matka rodu která ukočíruje v absolutní pohodě jakkoliv velkou rodinu.

natysnovec
26. kvě 2018

Dnesni zmena nalady a myslim ze to mluvi za vse😁😁😁

pavla555
26. kvě 2018

@natysnovec tak bych se mela nad sebou zamyslet a sklidnit se a rict si jak se mam luxusne, ze mam nohy jen natekle 😂😂😂😂 At je noha brzo ok !!! 😉

natysnovec
26. kvě 2018

@pavla555 jj ja se musim taky zamyslet...protoue tohle sem fakt posrala...boli to jako krava a jen se modlim aby se to do zitra alespon malinko sklidnilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru