Těhotenství a nechuť k příteli a intimnostem, měl to někdo podobně?

allyster
15. kvě 2021

Čauky,jsem 7.tt a tak nějak,s těhotenstvím se stalo,že nemam chuť na intimnosti s přítelem. Pusinky,polibky,sex,objímání,prostě nic.. Takový deprese.... když bych s nim měla být blíž.. Máte to taky tak někdo? 😶😔

michaelarousova
15. kvě 2021

@allyster ano je to normalni☺️

majili
15. kvě 2021

@allyster uplne stejne 😊 asi to bude bezne. Jsem 13+2 tt a uz se to zlepsilo.

allyster
autor
15. kvě 2021

@majili A jak to bere přítel? My máme docela krizy ☹

lachtanice86
15. kvě 2021

@allyster přítele nemám, mam manžela a vzal to jako dospělý jedinec. Úplně v pohodě

pampeliska1313
15. kvě 2021

Za celý těhotenství jsme spolu spali jen dvakrát. Prostě nemám chuť a i když nemám rizikový, mám trochu strach, to samý manžel. K ničemu mě nenutí, ani k nějakýmu nahrazování, i když to uvítá.:D Tvůj přítel by měl respektovat, už jen to, že prostě nemáš chuť. Četla jsem, že v druhým trimestru je ta chuť silnější oproti tomu prvnímu, tak uvidíte.🙂 Ale jste oba dospělý a už přeci nemyslíte jen na sebe a dokážete respektovat i toho druhého.🙂

jako_mala_holka
15. kvě 2021

Já nemohla manžela kolikrát ani cítit, dělalo se mi z něho špatně, smrděl mi a sáhnout na mě skoro nesměl 😄 ale bral to normálně, prostě jsem byla těhotná a tělo si dělalo co chtělo, no, zvládli jsme spolu i horší věci

jako_mala_holka
15. kvě 2021

A popravdě, jestli máte krizi teď, když jsi v 7tt, tak nevím, no... Bude hůř 🤔

gracinka7
15. kvě 2021

Je to normální, spousta holek to tak má. Někdy se to zlepší ve druhém trimestru, někdy po porodu. Ten tvůj by na tebe neměl tlačit. Bude to muset vydržet. Ale pokud už tomu teď říkáš krize, docela bych se bála, že si odskočí jinam.

tynka9
15. kvě 2021

Jestli teď máte krizi, tak ho dost dopředu psychicky příprav na šestinedělí... je dlouhé. A už to není o tom, že to opatrně jde, jako s pupíkem, ale mělo by se fakt vydržet, abys ještě nemela nějaké potíže...

klokanka31
15. kvě 2021

@allyster U mě to bylo naopak, já ho pořád naháněla ☺ a radši bych to měla jako ty...

codal
15. kvě 2021

Hormony jsou sviňa. Zkus mu o tom dát něco přečíst, ta ví, že to fakt neděláš naschvál, že je to v těhotenství běžné a že to přejde.

amazonkajanik
15. kvě 2021

@klokanka31 obdobně ale až v posledním trimestru a to se mu už vůbec nechtělo. Spal se mnou jen ve 12tt a pak se o malého tak bál, že neměl vůbec chuť. I 6nedělí dodržel zas z obavy o mě ...

klokanka31
15. kvě 2021

@amazonkajanik Tak u nás to naštěstí nebyl problém, manžel se nebál 🙂 a byl to on kdo nedodržel šestinedělí ☺

amazonkajanik
15. kvě 2021

@klokanka31 jejda 😁 tak to ten můj se bál,no. Potraty a biochemka snášel hůř než já. A nedávno, když mě čekalo vyšetření prsu, tak po té,co mi sdělili, že je to v pohodě, z něj vylezlo, že měl hrozný strach. Ještě větší než já,bych řekla. Dokonce se samou radostí drobet opil a neustále mě objímal 😊

rejalin
15. kvě 2021

Ja jsem tohle měla prvních 6m po porodu. Teď má syn 9m a pořád to není ideální, ale postupně se to lepší.
Podle mě je důležité si o tom narovinu promluvit, vysvětlit své pocity (ohleduplně) a zdůraznit, že to není jeho vina, že to jsou hormony. Může ho to mrzet, ale měl by to pochopit, myslím si že je to dost běžný jev. A třeba bych zkusila myslet na to, abych ho alespoň objala, dala mu pusu, nebo mu nějak slovně vyjadřovala city (samozřejmě určitě se do ničeho příliš nenutit) 🙂

klokanka31
15. kvě 2021

@amazonkajanik Ten můj nikdy neřekne když se něčeho bojí, a tak...on totiž ví jak já jsem ze všeho paf, a tak mě drží nad vodou svojí pozitivitou, a když už se bojí, drží to v sobě. Třeba to že se bál porodu abysme to s malou zvládly, mi přiznal až nedávno 🙂

zrzinda
Autor odpověď smazal
Zobraz
amazonkajanik
15. kvě 2021

@klokanka31 tak to my jsme 50:50. Také nedá strach hned znát, ale když je po hrozbě, projeví se. My se podporujeme vzájemně, dáváme si sílu. Zrovna vloni se do mě "pustil" , že neříkala jsi ty, že za vším špatným máme hledat to dobré,atd a tak mě vyburcoval, že jsem se zase jakž takž vzpamatovala. Jsme totiž magnety na všechny možné i nemožné prusery, že je syn pro nás velkým štěstím i zázrakem , takže se oba "děsíme", co dalšího si pro nás osud přichystá ...

majili
15. kvě 2021

@allyster bere to uplne v pohode. My jsme se o miminko snazili necele dva roky a nakonec se podarilo az IVF, takze sex mame celkem dost zprotivenej tim, ze to bylo za ucelem plozeni deti a ne zabava. Ale vseobecne je pritel spis typ cloveka, kterej sex nejak moc nevyzaduje. Ale hodne jsme se kazdy den mazlili a objimali pred spanim a ja ted nemam naladu ani na to, protoze vetsinou jdu spat driv a je mi vecer zle, takze jsem rada, ze muzu lezet a nehybat se. Takze mi prijde, ze nam spis chybi tady tento fyzicky kontakt, protoze na to jsme byli zvykli a prislo mi, ze nas to hodne sblizovalo, ale verim, ze az mi prestane byt zle, ze se k tomu zase vratime.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru