Těhotenství bez nevolností. Jak jste na tom vy?

lisounek
31. pro 2007

ahojte holky, znate to nektera?? slysela a cetla jsem spoustu nazoru, ze je to spatne a ze pak neni neco dobre nebo naopak, ze je proste kazda z nas jina a nekomu proste byt vubec spatne nemusi - zajimaji me Vase nazory a podnety. sama jsem na zacatku tehotenstvi a az na vyjimky, je mi vcelku dobre. Diky za Vasi spolupraci 😉

e.k.t
2. únor 2008

No taky si myslím, jen mne dr vyděsila, že se mi zkracuje a měkne čípek, a mám proto hodně odpočívat, což neumím, ale pro berušku se určitě vynasnažím.

lisounek
autor
2. únor 2008

no jo to ja odpocivam od zacatku, takze mi asi proto ani nestacilo byt spatne.... 😅 😔 setri se ono to za to stoji fakt - a nekdy staci par dni jen tak lezet .... anebo behem dne polehavat, ale to se mi to rika, mam to uz ve cviku 😵

e.k.t
2. únor 2008

no já jsem od začátku těhu na PN, ale ne kvůli zdraví jako spíš nevhodnosti zaměstnání. Odpočívat se musím naučit. Ale když to není nic horšího, tak to jistě zvládnu. Stresovat se nehodlám, to by byla největší blbost co bych mohla dělat. Aspoň naučím muže nějak se zapojovat do chodu domácnosti. Tak dnes šel nakoupit, sice polovinu zapoměl, ale to neva. Udělal výborný oběd, přírodní plátky a bramborovou kaši a okurkáč. Mňam 🙂

lisounek
autor
2. únor 2008

tak to mas super, taky se snazim muze vice zapojit - no snazi se, ale to vareni nam moc nejde 😔 jinak nakupuje ted uz asi mesic a to je vcelku uspesne, a povlika postele a vysava a tak.. ja jsem schopna tak na to vareni no 😨 a to bych pry nemela radeji nic, ale to ja neumim proste to se neda 😉

berynka
3. únor 2008

Ahojky, už jsem to někde psala... ale já absolutně žádné těhu nevolnosti neměla 🙂 . Všechno bylo ok, tak si začátek těhotenství nemůžu vynachválit 😉 .

caira
3. únor 2008

jeee, ctu vazne, ze nekdo nema nevolnosti? Lisounek uzivej si to jak jen muzes..ja prvni ctyri mesice stravila s hlavou v zachode a nic moc pocit 😀 😀

e.k.t
3. únor 2008

no záchodové orgie není jistě o co stát, mi stačilo že jsem to viděla u švagrové a sestřenky. To mi bývalo blbě s nima, a kamarádka si ze mě utahovala že až budu těhule já, tak mi nic nebude. Měla pravdu zafungovalo to. 😀

lisounek
autor
4. únor 2008

no jo taky si to neumim predstavit, zpivat do zachoda 😉 ja mam spis ted nejake depky, asi nejsem normalni 😕

safron
4. únor 2008

Ahoj, me taky vubec nebylo spatne....ale radsi bych si sem tam zazvracela, nez jak me porad boli bricho...mate to taky nekdo, nebo to mam jen ja a jsem precitlivela az hruza... zcela vazne si rikam, ze veta typu: "tehotenstvi je nejkrasnejsi obdobi v zivote zeny" je vymysl muze...(na miminko se tesim a vydrzim pro nej vsechno na svete)

e.k.t
4. únor 2008

určitě to občas máme všechny, ale třeba jen méně, děloha si dělá místo na úkor žaludku, žlučníku jater a vlastně všeho. Vše se nám v bříšku tísní. Jen dej poroz aby jsi neměla stahy, to raději začni s magnéziem a zeptej se dr jak na tom jsi, já na to vlastně netrpěla, myslela jsem si že pohoda a přitom jsem měla soustavné slabé stahy a žačal mi měknout a zkracocvat se čípek, tak teď se dopuju magnéziem a musím hodně odpočívat a polehávat.
Neboj bude dobře

lisounek
autor
4. únor 2008

safron: no s tim vyrokem souhlasim, je mi sice dobre, ale nejak si to kupodivu neuzivam ☹ a to jsem fakt rada, ze to male nosim, ale proste vse je zastreno tim negativnim no, ale verim, ze bude lepe... me v brise trapi nadymani a vetry to je fakt nekdy bolest, ale jinak vim, ze je to z toho a jsem v pohode 😅

e.k.t
19. únor 2008

no začal 26 tt a hlásím první obtíže, mívám v noci žáhopal, ale dá se to vydržet, většinou to vyřeším sednutím k pc a vypitím mlíčka, někdy už sáhnu po renie 😒

lisounek
autor
19. únor 2008

no jo to jsem i nekde cetla, ze v druhym trimestru zacina paleni zahy, jak prcek roste a tlaci na zaludek, tak to hned pocitime... u me zatim dobry... 😉 jen mam hrozny stresy a tak jsem z toho cela nesva, protoze to ma vliv i na diet ☹

e.k.t
19. únor 2008

a z čeho máš stres? já ze začátku měla z toho jak to utáhneme finančně, hypotéka a dost půjček. Těhotenství v našem případě nehrozilo dle lékařů a tak jsme byli ve stresu oba s manžou, za PN o 8 tisíc méně než za práci, protože tam nejsou všechny možné příplatky a přesčasy a vše co mi dělalo dobrou výplatu. Ale už to neřeším

lisounek
autor
19. únor 2008

tak finance me taky trapi, nemame doreseny bydleni a ted jeste mame umrti v rodine a s manzou se nejak neda vydrzet 😒 vcera jsme se zhadali a pritom ja chci a musim byt v klidu .... rekl mi dost hnusny veci a ja nemam ani chut na to myslet, proste nejakej ulet... hrozne se bojim o to dite 😔 porad se mi chce brecet, ze to vse tak je ... 😢

e.k.t
19. únor 2008

tak to je mi moc líto, drž se myslím na tebe. Manža se z toho časem dostane, jen ti nebude nějakou dobu oporou, ale bude dobře uvidíš. moc na tebe myslím.

cipin
19. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem taky nakoukla, mě se nevolnosti naštěstí taky vyhnuly... Jinak co jsem slyšela, tak na žáhu je taky dobrej ten Gavisco, jak to reklamujou v televizi...

lisounek
autor
19. únor 2008

e.k.t. dekuju moc 😔 snad mas pravdu ....

cipin: a Gaviscon je i pro tehu? to ja prave nevim....

e.k.t
19. únor 2008

no ten nám doma nechutná. manža má stálé problémy se žáhou tak doma máme stálou zásobu renie a to mlíko mentolový jsme taky vyzkoušeli. 😒

lisounek
autor
19. únor 2008

e.k.t. me ze zacatku palila zaha a to jsem byla asi v 7tt, bylo to neprijemny par dni a ted kdyz se mi to stane, tak piju klasicky mliko a je to pak dobry... ono tisi tu strevni sliznici nebo zakys. smetana a tak 🙂

cipin
19. únor 2008

Jo, gaviscon můžou i těhotný, jak jsem byla v nemocnici, tak tam byla jedna těhule, a říkala, že je to teda chuťově hnus, ale jediný, co jí na žáhu pomáhá...

e.k.t
19. únor 2008

no nám doma pomáhá to renie. mám žáhopal jen když se beruška překulí nastojato nebo okopává žalubek, jinak nemám potíže. 🙂

slzicka
29. kvě 2008

ahoji holky prosim vas je to normalni ze moc nejim? uz budu ve 3 mesici a porad nejak moc nemam hlad ani chute nic. Dnes jsem snedla 1rohlik a 1jablo a 2 malinkaty jogurty a to je vse na nic nemam chut a ani nemam hlad vim ze musim jist ale nejde to. ☹

lisounek
autor
30. kvě 2008

slzicka: myslim, ze je to normalni, ja jsem pak od 3mesice taky mela hrozny nechutenstvi. a ani pocit hladu nebyl..a to jsem se vylozene nutila, abych neco snedla, ale vetsinou mi neco malo alespon chutnalo...jednu dobu polivky, pak ovoce a tak..takze neboj nic v tomhle se to brzy zlepsi..dulezity je alespon neco jist a pit napr. ovocny stavy, ty dodaji energii (ale pokud nepali zaha - jinak treba redene atd..) bude jeste hur 😉

jitas
30. kvě 2008

Ahoj holky, ja jsem dnes v osmym tydnu a nevolnosti taky nemam... k doktorovi jsu v pondeli, tak doufam, ze vse bude o.k... protoze ani nevim, ze jsem tehotna - teda az na prepady hladu a zvysenou unavu... jsem rada, ze nejsem sama, komu nic neni a doufam, ze je to normalni🙂)) (pry u 20 procent zen ano,...)🙂

lisounek
autor
30. kvě 2008

jitas: snad to normalni je - ja jsem toho zdarnym prikladem 😉 ted me akorat trochu vadi ty vedra, ale zaludek zatim zvladl vsechno 😀

berta5
4. srp 2008

Ahoj, měly jste nevolnosti při HA.Například moje známá měla dlouho strašné nevolnosti ve 2 těhu a když začala brát HA, tak byly problémy stejné, že musela vysadit. Já naopak s HA nemám problémy vůbec ( a to jsem vyzkoušela asi 4 různé HA). Má s tím někdo zkušenost? Dá se na to spolehnout? Plánujeme mimčo, ale při dálkovým studiu, tak musím být alespoň trošku použitelná. Díky moc.

petra.vavra
5. srp 2008

Ahoj všem, musím říct, že občas si sem ráda zajdu a přečtu si problémy v těhu 🙂, protože pro mě to bylo nejkrásnější období mého života. Možná mi někdo nebude věřit, ale absolutně nevím co to je těhotenská nevolnost či něco podobného. Jediné co jsem na sobě na začátku těhu poznala (ale až zpětně), byla jsem strašně spavá a někdy od 30tt mi pálila žáha, toť veškeré mé problémy v těhu. Bříško jsem měla viditelné taky až od toho 30tt, do té doby jsem byla spíš jako hodně najedená a dělala jsem naprosto všechno co mě napadlo...přeju všem pěkná těhu a klidné žaludky 😀 .
berta5-já taky studuju, neboj, dá se to, až jednou budu své dceři vyprávět, jak jsem měla tahák pomalu u ní v plenkách, myslím že se spolu hodně nasmějeme 🙂

ssaara
5. srp 2008

Já taky měla těhu bez problémů,únava a spavost mě trápili v 1.trimestru,ale to jsem za velký problém nepovažovala. V 2.trimestru jsem asi 4x zvracela,ale vždy jen když mi nesedlo nějaké jídlo. No a ke konci těhu pálení žáhy a bohužel hemoroidy,ale dalo se to zvládnout.

plechajda
14. srp 2008

ahoj,

prispeju svou troskou do mlyna :o) Me nebylo spatne vubec..ani pachy, ani zadny jidla ci vune mi nevadili. Jen jsem byla asi 14 dni ospala na zacatku tehu, jinak naprosto nic :o)) tuk tuk snad to priste bude stejny :o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru