Těhotenství bez nevolností. Jak jste na tom vy?

lisounek
31. pro 2007

ahojte holky, znate to nektera?? slysela a cetla jsem spoustu nazoru, ze je to spatne a ze pak neni neco dobre nebo naopak, ze je proste kazda z nas jina a nekomu proste byt vubec spatne nemusi - zajimaji me Vase nazory a podnety. sama jsem na zacatku tehotenstvi a az na vyjimky, je mi vcelku dobre. Diky za Vasi spolupraci 😉

gimulka
8. led 2008

Ahoj já jsem teď v 15 týdnu a na zvracení mi bylo akorát minulý týden když jsem jela poprév po svátcích do práce, to jsem byla ráda, že jsem vystoupila z busu jako první jinak bych se asi pozvracela. Jinak bych těhotenství vůbec nepoznala...

kacak
9. led 2008

Ahoj, já sem taky první nevolnosti zažila až tak před týdnem, naštěstí nezvracim, ale mořská nemoc se mě nepustí celý den 🙂 Jediná léčba na to je nevyhladovět a odpočívat (a že se mnou spavá nemoc cloumá), to pomáhá 😀 Mam spoustu kamarádek, které zvracení a pod. nepoctilo a mají krásný mimča. Takže žádný strachy a užívej 😉

lisounek
autor
18. led 2008

ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla - pobyt v nemocnici bohuzel, ale snad uz bude vse ok 😕 jinak me tehotenstvi bez nevolnosti stale pokracuje, porad jsem cekala a nic. Jen jsem hrozne nafoukla a obcas me vecer pali zaha. A divny taky je takovej ten hroznej hlad, z toho je mi treba nevolno, ale staci se najist, jen mam hlad temer porad

maruska39
18. led 2008

Ahoj lis,četla jsem si jaké jsi měla trable,ale věřím,že teď už budeš jenom v pořádku,červík se tě drží jako klíště,je to bojovník po tobě a věř,že teď už bude jenom dobře,držím ti palce 😎
Jo a mě si tu chyběla,říkala jsem si kde jsi se poděla,že tě tu najednou není....

lisounek
autor
19. led 2008

marusko: moc dekuji, ja jsem byla uplne zoufala, co se bude dit a prave jsem si rikala, ze to male ve me bojuje a ze musim taky, tak jsem se pak dala dohromady, zitra musim teda bohuzel jeste do nemocnice, protoze v pondeli mam kontrolni ultrazvuk a ted jsem doma jen na propustce....vsak jsme si prece rikaly, ze si pisneme po 3.1. a ja nemela jak, tak jsem vzpominala a doma hned prisla na konika... snad to vse dobre dopadne, zatim se citim fajn
marusko jsi moc hodna, ze jsi na me myslela dekuji moc 🙂

e.k.t
19. led 2008

zdravím, také patřím k těm šťastnějším, po celou dobu mi ještě nebylo nevolno a kdybych neviděla na utz mimi tak bych si myslela že těhotná nejsem. Jinak hlavně ze začátku jsem měla hlad pořád a co hůř hlavně na sladké a děsila jsem se toho, protože před těhotenstvím jsem měla asi 105 kg. Kupodivu přes to že jsem pořád něco jedla tak jsem i bez nevolností do 10 tt zhubla asi na 99 kg, pak už se to začalo pomaličku zvedat. nyní ve 21 tt mám asi 102 a pořád jsem pod výchozí váhou. Přeji všem aby měly takovou pohodu jako mám já

lisounek
autor
19. led 2008

e.k.t. tak to gratuluji, ze jsi tak v pohode. Ja mam taky porad hlad, ale vaha zatim jeste moc nestoupla, nastesti 😨 ale ja mam chut porad na slane veci a na sladke vubec....

e.k.t
19. led 2008

když jsem se celá rozechvělá ptala doktorky co si myslí o mé chuti na sladké vzhledem k váze, tak se na mne usmála a řekla, že jestli chci pro naše mimi to opravdu nejlepší ať jím to na co mám chuť, že si tělo přesně řekne a klidně celý týden čokoládu, že je to v pohodě. Za celou dobu mi nezakázala ani jednu jedinou věc. Mám opravdu skvěkou dr. 😉

lisounek
autor
19. led 2008

to mas dobre, ja se akorat snazim jist tak nejak normalne, protoze nechci nejak extra pribrat, jasne ze si dam na co mam chut, ale snazim se tak nejak v prijatelnem mnozstvi a casto 😉

maruska39
19. led 2008

Ahoj Lis,konečně jsem tě našla,tak to mi už nedělej,já tě tu hledala po všech čertech a ty nikde 😉

lisounek
autor
19. led 2008

ahoj ja uz jsem te ted taky nemohla najit 😉

maruska39
19. led 2008

Musela jsem dělat sváču pro manžu 😉

lisounek
autor
19. led 2008

jj to jsem cetla a pak uz jsem tu diskusi nemohla najit. Jak se citis holka moje?? Ja fajn, jen mam porad hlad, ale jinak si nepripadam vubec tehotna 😅 . Jen mam porad strach, doma jsem ted jen na propustce 😢 porad me kontroluji jeste a asi je to dobre - uz jsi videla srdicko vid?? i ja, byl to jak zazrak z nebes, hlavne kdyz me porad strasili, ze se to nevyviji... 3 tydny v nemocnici vazne psycho.... ☹

maruska39
19. led 2008

To ti věřím,já pořád čekala,že se tu někde objevíš a ty nikde,bylo mi jasný že se něco stalo,jen jsem se modlila,aby mimi bylo v pořádku 😉 Ten tvůj červík už boj o život určitě vyhrál,teď ti zítra potvrdí,že hematom je v čudu a ty si začneš těhu užívat 🙂
Ano viděla jsem srdíčko,i miminko,3.1 měl 1 cm a hlásil se o život 🙂
9.1 jsem dostala těhu průkazku a nevolnosti mě zatím trápí pořád,zvracím stále po čištění zubů,ne pořád,ale přesto ☹

lisounek
autor
19. led 2008

chuderko, ale prejde to urcite... no ja ted naposledy jsem videla prd (nekdy vysetruji na 3D a to jsem videla i krasne uz i nozky a ruce), ale ted ten posledni byl normalni a tak jsem nic moc nepoznala, jen mi rikal, ze ma 1,3 cm. Ja uz tech ultrazvuku mela plno, takze jsem mela moznost to sledovat treba po 3 dnech a fakt jsou to fofry normalne. Vzdycky jsem ale mela srdce az v krku pri predstave, ze tam budu lezet treba 2 mesice - jeden doktor rikal, ze takovy hematomy jsou tam treba do 15tt a ja mela v te dobe zhruba 7tt no fakt vyhlidky... v pondeli jsem hrozne zvedava... snad bude dobre, kdyz me pusti, tak sem urco hned zajdu 😉

maruska39
19. led 2008

JJ já tě tu budu čekat,to je jasná páka,že přijdeš 😉 No já měla jenom jeden UTZ 😢 😅
Ale časem uvidím další a bude to o to pro mě lepší vidět mimíska 🙂

lisounek
autor
19. led 2008

bud rada, o to hezci to je , kdyz to pak vidis, ja tam chodila spis se strachem, ale bylo zase hezky sledovat, jak se to po par dnech meni - jen ten hnusnej hematom mi to porad kazil, ale utesovalo me jen to, ze je to docela casta vec, jen ten jeden mi prave rikal, ze je to uz moznost potratu, tak jsem byla uplne z toho mimo 😨

e.k.t
19. led 2008

to není vůbec příjemné ale určitě se to upraví pevné nervy a pohodu. vše bude fajn

maruska39
19. led 2008

Neboj lis,teď už bude jenom dobře,uvidíš 😉
Zítra ti poví,že hematom už není 🙂

lisounek
autor
19. led 2008

diky marus 😉 dam vedet hned jak to pujde, nekde si te najdu. ted jdu chvili odpocivat manza uz me honi, ze jsem tu dlouho - no jo klidovy rezim tak papa a diky jeste jednou mocinky moc 🙂

maruska39
19. led 2008

Neděkuj a v pondělí tě čekám 😉 já tu jsem pořád 🙂
Když tak mě najdeš v srpnu 2008,patříš tam taky 😉 papa a odpočívej

lisounek
autor
19. led 2008

no jo vzdyt jsem z pocatku v srpnu byla tak ja tam juknu zatim pa 🙂

maruska39
19. led 2008

čekáme tě papa

teddy
19. led 2008

Ahojky, tak já taky patřím mezi ty šťastné, kterým špatně nebylo... Jak psala e.k.t. tak kdybych neviděla mimi na ultrazvuku a později když mi začalo růst bříško, tak bych vůbec nevěděla, že jsem těhotná. Dneska už se to přehlídnout nedá, protože malá je pěkná divoška. Každý večer snad nacvičuje na spartakiádu nebo co... Jen se bavím, jaký dělá vlny 😀 😀 😀

A ještě k tomu hladu Lis, já měla na začátku taky hrozný hlad, trvalo to asi do 18tt, kdy jsem každý 2hodiny musela aspoň něco malého sníst a taky jsem v té době přibrala 4kg a pak od toho 18tt jako když utne a jím zase normálně (no okolí spíš tvrdí, že při těch mých normálních porcích je škoda špinit talíř 😀 ) Taky mi pak při návratu k normálnímu stravování trvalo 2 měsíce, než jsem začala zase přibírat. Teď mám 10kg navíc a mimi je ok. Už začínám mít předporodní depku 😀

Jinak přeji všem pohodové těhu a tobě Lis držím moc palečky, ať to oba zvládnete 🙂

e.k.t
20. led 2008

Úplně souhlasím, mám doktorku se kterou musím jen souhlasit. Hodně to u mne nechává na pirozeném průběhu bez zásahů. Prý stačí co jsem si užila než jsem otěhotněla- snažili jsme se asi 6 let - jediná šance dle lékařů asistovaná inseminace. S tím manžel nesouhlasil. Nakonec se přerce jen povedlo přírozeně. Dr. řekla že tady budeme přírodu dál podporovat a že pro mne to bude to nejlepší.
taky nme velký hlad přešel někde kolem 16 tt.
A ještě dr. u mne dělá jen nutná vyšetření ale pokaždé mi dělá utz. Na krvi jsem byla jen 2x, ve 12 a 16 tt.
Tlak jsem mívala vyšší 140 - 150 ale mám tonometr doma tak si denně mám měřit a zapisovat tlak a to na kontrole odevzdám a drf. si to kontroluje. asi po 10 tt mi pěkně klesl a teď je 100 - 125 což je paráda.
Dr je tak dobrá že to bere a nemusím se stresovat ježděním na kontrolu tlaku za sestrou každý týden, to by mne nebavilo.
Přeji aby i vám pohoda zůstávala

pattie
1. únor 2008

Tak tahle diskuse mě docela uklidnila. Taky mi není špatně, resp. asi dva dny jsem měla žaludek na vodě (jak to nazvala kamarádka - taková kocovina), ale nezvracela jsem. Jinak je mi dobře, akorát mám pořád hlad a víc cítím hladovej žaludek. No, je fakt, že jakmile je někde vydejchanej vzduch, tak žaludek cítím, ale zatím musím zaklepat, že je vše v pohodě.

e.k.t
2. únor 2008

Ono je fajn asi víc maminám, ale o tom se zase tolik nemluví, spíš se řeší to co zabírá na nějaké potíže. Ale je fajn, že v tom nejsme samy, aspoň nemusíme mít strach že je něco špatně

lisounek
autor
2. únor 2008

holky taky to mam porad tak 😉 tak ja jsem rada, ze to tak je. Jen nesmim mit hlad, to mi je potom spatne, ale mam taky dny, kdy nemam na nic chut... jinak si ani nepripadam jako tehule 😕

e.k.t
2. únor 2008

úplně jako u mne, jen už si připadám jako těhule, minimálně když naše beruška kopne. Ale jinak mi je úplně fajn 🙂

lisounek
autor
2. únor 2008

e.k.t.: no ty mas alespon overeny zevnitř 😀 hlavně, že je fakt dobře, není nad to 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru