Těhotenství bez nevolností. Jak jste na tom vy?

lisounek
31. pro 2007

ahojte holky, znate to nektera?? slysela a cetla jsem spoustu nazoru, ze je to spatne a ze pak neni neco dobre nebo naopak, ze je proste kazda z nas jina a nekomu proste byt vubec spatne nemusi - zajimaji me Vase nazory a podnety. sama jsem na zacatku tehotenstvi a az na vyjimky, je mi vcelku dobre. Diky za Vasi spolupraci 😉

lukin
31. pro 2007

lisounek: Neboj, to tě teprve nejspíš čeká 😀 Mě taky začalo být špatně až od 8. týdne, zato jsem se trápila až do konce 5. měsíce se zvracením ☹

lisounek
autor
31. pro 2007

uff tak to je pekne .... hlavne ze uz je ti lepe 😉 no jo nekdy je to taky naopak, ze proste je treba spatne az v poslednim trimestru a to musi byt jeste horsi .... (kdyz si vezmu ze by mi to vyslo na ty nejvetsi vedra v lete 😉 )

lukin
31. pro 2007

Kámošce bylo špatně úplně celé těhotenství, pořád zvracela, ani doktoři nevěděli, proč tak dlouho zvrací, tak musela ležet i v nemocnici. No a zvracela i při porodu, takže fakt chudák holka 🙂

lu777
31. pro 2007

Lisounek: mně taky začalo být nevolno tak od 8.tt.. a taky to pak trvalo do konce 5. měsíce.. bez zvracení, ale s bolestmi hlavy a jakoby mi vůbec pořádně nefungoval žaludek, takže jsem musela jíst rozmixované nebo tekuté věci, většinou dušenou zeleninu a tofu apod. a pila jsem Nutridrink 😅

takže neboj, to klidně může přijít, jak říká Lukin 😉

lisounek
autor
31. pro 2007

😲 jezis to si fakt neumim predstavit ufff - ta ma hodne teda vytrpene miminko, kdyz na to clovek pak rychle zapomene snad 😨

lukin: cekas prvni mimi??

marinka
31. pro 2007

lisounek, já jsem začala zvracet od 7 tt asi do 15 tt, tak 2x denně 😝 Je pravda, že pokud je mamině špatně, tak je nižší riziko potratu, ale znám spoustu holek, kterým vůbec špatně nebylo a vše bylo o.k

lisounek
autor
31. pro 2007

lu: to jsem nejak pocitila az dnes, vzbudil me hrozny hlad (vubec ted mam porad nejak hlad 😀 ), ale zase nemam na nic chut a nemuzu do sebe nic dostat brrr. dala jsem si zazvorovy caj a uz je to trochu lepsi .... a taky takove hrozne skrundani v brise, nekdy mam i prujem.... jinak me poboliva podbrisek a prsa - ty teda dost. Tak snad je to dost tehu priznaku 😕 . Jinak jsem byla pred par dny na ulz a bylo videt jen plodove vejce bez mimi, tak jsem z toho takova divna, ale pry to je jeste brzy (ale nekdo uz ma to mimi v te dobe pekne videt 😒 )

macanet
31. pro 2007

lisounku, já ani jednou nezvracela, jen jsem měla asi týden závratě.Rčení čekáš chlapečka, když nezvracíš se nevyplnilo 😀 Adu je zdravá, všechno probíhalo v pořádku 😉

zusma
31. pro 2007

Lisounek, já zvracela jen 1x a to podle mě ještě proto, že jsem si dala džus, který mi nesedl. Jinak mi moc špatně nebylo-jen párkrát. Ale bylo mi několikrát na omdlení. Byla jsem těhotná přes to parné léto a v obchodáku jsem sebou několikrát málem sekla.

zusma
31. pro 2007

Jo a zapomněla jsem napsat, že mimi mám v pořádku. Zatím. a snad to tak zlstane 🙂

lisounek
autor
31. pro 2007

jéé ze by to byl kluk to by bylo super

holky mate moc krasna miminka !! 😵

macanet
31. pro 2007

No to by naše Adina byla taky kluk 😀 na to nejde brát 🙂 Já teda byla od začátku doma, takže pohoda džez takže mi ani nestihlo bejt blbě, snídaně kolem 8h a každé ráno kobliha a kakavo fuuuj když si na to vzpomenu 😀

zusma
31. pro 2007

Já byla od začátku do konce přesvědčená, že to bude taky kluk. Vše tomu nasvědčovalo, všichni mi to předpovídali a ona to holčička 😉 😀

lisounek
autor
31. pro 2007

no to nejde, to je jasny.... no ja jeste nevim, co bude a jak s praci .... kdyz ja prave dojizdim, takze toho se trochu desim, neni mi blbe na miste ale co v buse 😨

listicka77
31. pro 2007

Lisounku, je spousta žen, kterým špatně není. A není to žádný problém (rozhodně pokud ti nebude špatně, tak buď ráda a nestresuj, že se mimi něco stane, je to blbost). Mojí mámě nebylo špatně nikdy. Já měla trošku problém s nevolnostmi asi tři týdny - ale jen tak, že mi třeba při hladu nebo těsně po jídle bylo tak trochu blbě a nanicovatě, ale nezvracela jsem ani jednou.
Jinak moje máma má na to teorii, že špatně bývá ženám, které jsou hodně na sladké (v jejím okolí se to potvrzovalo). No a já na sladké taky nejsem.

yasmin07
31. pro 2007

Tak mě (klepu na dřevo) vůbec špatně nebylo, žádný těhotenský nevolnosti a zvracení jsem naštěstí neměla a čekám holčičku 🙂 Každý to snáší jinak a myslím, že je blbost tvrdit, že pokud se při těhu nezvrací, tak je něco špatně 😉

lisounek
autor
31. pro 2007

holky diky jste zlate, alespon to me trochu uklidnuje, a je fakt, ze moje mamka rikala, ze si taky nepamatuje, ze by ji neco extra bylo - jen ze kdyz nevedela ze je tehu a dala si vino, tak to hned letelo, ze to to telo proste nechce alko, coz je jasny a je fakt ze ani nemam chut na kafe takze ho vubec nepiju.... a kdyz jsem si ho dala nekdy pred tydnem, tak mi bylo pekne tezko

no a na konec, ja jsem spis na slane - maso a slanosti to je moje 😉

lu777
31. pro 2007

Lisounek: já taky mívala šílený hlad, akorát jsem nemohla trávit.. a chuť jsem do konce trimestru taky neměla prakticky na nic, bylo mi jak při migréně celé dny a týdny.. tak jsem do sebe rvala aspoň něco co ten žaludek vzal, třeba sojové mlíko, nějakou kaši, ovoce, semínka, dělala jsem si doma šťávy na odšťavňovači nebo jsem si rozmočila celozrnné sušenky v teplé vodě (fakt zoufalost, ale já už byla vyhladovělá) apod...
prostě cokoli, abych když už jím tak málo jedla aspoň relativně dobře.. ale fakt je, že to šlo tak až od 10.tt, do té doby se střídal obrovský hlad (kdy jsem dopoledne jedla třeba pětkrát) s absolutním nechutenstvím.. pak už to bylo trošinku lepší.. zato potom to byl zážitek si dát kousek chleba v 5. měsíci 😵 😵

jinak mně dost pomáhalo v tom začátku pít fakt hodně čisté nebublikaté vody.. a mokrej hadr na hlavu 😅 a spát co to dá..

meriva
31. pro 2007

cau holky, ja se taky pridam, tento problem jsem totiz taky resila. Bylo mi spatne nekdy v 6tt, a to asi jen 5 dnu a od te doby nic. Ale je pravda ze zacaly svatky a volno a ja si pekne odpocinula a vstavala pozde, tak je to mozna i proto. Uvidime, jestli mi bude spatne az zase zacne prace, ale ja myslim ze taky patrim k tem stastnejsim...snad 😅

lisounek
autor
31. pro 2007

lu: diky moc i vam vsem, ze jste me uklidnily - jinak naprosto chapu, ze clovek pak sni proste cokoliv, jen kdyz mu to udela dobre, kdovi kam se dostanu ja - uz dnes jsem machala susenky v caji 😅

meriva
31. pro 2007

lisounek, ja taky kafe nejak vubec nemuzu ani citit. Kdyz jsem si ho dala minuly tyden, a to jen par loku od manzela, tak mne pak na prochazce pekne napinalo. A jak postupne ubiha cas, tak zacinam verit, ze bejbi bude v poradku 😉

lisounek
autor
31. pro 2007

meriva: to je prave ono, ja to zjistila asi pred 10 dny a od te doby si hovim doma, takze to neni problem, co az pojedu do prace? porad jezdit s pytlikem a hlidat se pred omdlenim 😒

jinak u nas je ted nejcastejsi veta: "milacku ja mam hlad!" 😀 manza uz ze me nemuze, protoze to je treba kazdy dve hodiny - jsem si rikala, ze je moc brzy na takovy zachvaty jedeni 😕

lisounek
autor
31. pro 2007

meriva: to ja porad nevim, musim pockat na ultrazvuk, co a jak bude - uz jsi neco videla?? 😨

meriva
31. pro 2007

lisounek, ja byla na UTZ v 6tt a videla jsem jen tecku. A hlad mam taky porad a temer od zacatku, najim se a za chvili mam zase hlad. Ale na druhy strane jsem jeste nepribrala ani deko, tak nevim kam to jde - navic mam zacpu, takze ani ven to moc nejde 😉😀

lisounek, neboj, vsechno bude ok. Kdy jdes na kontrolu? Ja 14.1. a prijde mi to cekani nekonecny

lisounek
autor
31. pro 2007

no ja byla pred par dny a byl tam jen cerny prostor 😨 jeste asi fakt brzy (byl to paty tyden) a ted jdu na kontrolu 3.1. ve ctvrtek, protoze ja jsem sla k dr. protoze jsem mela spineni a bala jsem se, takze proto - no ale bojim, ze se tam treba jeste nic nebude a ze se to proste nevyviji nebo tak neco - no ale tak uvidim no 😒

sanik
31. pro 2007

ahojte holky, mne zatial tiez nie je zle. som sice len v 6.tyzdni, takze este jasne ze to moze prist. ale zatial si vychutnavam tehotenstvo. ja nemam ani ziadne chute. citim sa rovnako ako keby som nebola tehu. na uzv by som chcela ist cim skor, aby som sa uistila ci je vsetko ok.

lu777
31. pro 2007

Lisounek: hlad každý dvě hodiny? jenom? tak to jsi dobrá 😀 to já ještě v 6. měsíci, když jsme tu měli manželovu maminku asi na týden, tak ona mi říká v deset jestli mi má udělat snídani a budeme spolu jíst (je moc hodná) a já na to: no já už snídala třikrát jinak bych omdlela 😀 a než si ona dodělala tu svou snídani, tak jsem jedla znova 😀 .... ale tělo fungovalo neskutečně, do 20.tt jsem nic nepřibrala.. mívala jsem takový hlad, že jsem třeba ve 3 ráno musela vstát a jít vypít Nutridrink a nebo sníst hrst piškot 😅
takže pozdravuj manžela, že ještě uvidí jinší věci 😉 a počkej až Ti bude nasazovat boty na konci těhu 😀

nissanek
31. pro 2007

Tak já jsem taky asi jedna z těch štastnějších. Špatně mi vůbec nebylo, jenom jsem neměla ráda vůni/smrad jídelny...takový smažený, vařený maso...tak jsem tam prostě nechodila. Mimi je taky úplně v pořádku, jenom se narodila v 37tt, ale to určine nesouvisí s tím, že mi nebylo špatně. Takže si užívěj pohodové těhu!!

andilek
31. pro 2007

tak mě špatně nebylo, ani jednou jsem nezvracela, jen k večeru jsem měla trošinku žaludek na vodě 😅 , jinak jsem byla od 22tt do 36 tt hospitalizovaná (zkracování čípku) k tomu se následně přidal vysoký KT, rodila jsem 37+2tt, prdli my vodu, byla jsem totiž otevřená na 5-6 cm bez jediné kontrakce 😉 , mimi je v pořádku 🙂

lisounek
autor
31. pro 2007

lu: 😀 dobre ja mu to vyridim 😀

holky gratuluji k miminkum a at je vse tak jak ma byt - nissanek a andilek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru